Cha Tae-Sik (Won Bin), známy ve svém sousedství pouze jako "ajusshi" (pán), má ve svém bytě zastavárnu, okolí ho nezajímá a žije si poklidný život. Často potkává So-Mi, malou dcerku své sousedky. Jednoho dne se Cha Tae-Sik setká neplánovaně s gangstery a pašeráky drog, je donucen pro ně vykonat jednu drobnou prácičku, aby zachránil unesenou So-Mi, jejíž matka už předtím záhadně a náhle zmizela. (Vavča)

Martin741

Tak ako mylujem japonsku kinematografiu mam dost velky problem s cinsko -hongkongskou a korejskou kinematografiou. Tuna reziser Jeong-Beom Lee natocil slusny akcny bijak. Pribeh je klasicky - pomsta. Bin Won je slusny herec, zvladal to dobre a prestrelky potesili. Co ma ale nebavilo, su tie wu-shu a kung -fu srajdy. Ale i tak je toto vyborna podivana : 80 % ()

carlos 2010

Žánrovo jasný thriller. Kvalitná práca, ale strihač to trocha pokefoval. Hlavný hrdina bol trošku primladý, ale u Kórejcov je to normálne. Ale záver bol super a film miestami tiež. 3,5* je tak akurát. ()

bukowski83

Parádně temné, akční a jednoduché se spoustou akčních scén, kterým na rozdíl od vetšiy amerických akčňáren uvěříte. Naprosto brilantně zvolený hlavní hrdina, ze začátku z něj jde mráz po zádech a postupem času jeho charisma vygraduje na maximum a když se na konci usměje - usmějete se chtě-nechtě s ním. ()

zette

Jen kvuli ohraneho scenare o pomste a vysvobozeni nedam plny pocet. Je sice pravda, ze akcni filmy maji malo kdy originalni namet. Zpracovani je vsak vyborne, je zde spousta zaberu a akci, ktere clovek neceka a vidi je, az uz je pozde (pro postavy ve filmu:-)). Korejske filmy maji svuj osobity styl, ktery se mi libi a jejich filmy dokazi navzajem sokovat brutalitou i dojmout divaka. Pro fanousky tohoto zanru povinnost. ()

Kwaichi

Aj keď je to starý známy príbeh, je podaný divákovi v dobrom prevedení, ale pozor, mnoho scén tu nie je pre slabé nátury. Krv tu tečie potokmi a muníciou sa vôbec nešetrí. Ako komentujú mnohí z vás, Kórea má nového akčného hrdinu. ()

laik_60

jeden z vydarených kórejských "akčňákov". Spočiatku síce môže chvíľu trvať s identifikáciou "kto za koho kope", ale podľa účesov a oblečenia tie šikmooké tváre napokon roztriedite a keď k tom pridáte akčný dej s výbornými súbojmi (tie sekvencie boja s nožom boli nesmierne uveriteľné a priam excelentné, tak tým Kórejčanom napokon odpustíte aj tie typické sentimentálno romantické závery. U mňa film bol príjemným prekvapkom za 5 bodov. ()

C0r0ner

Kdo má rád filmy typu John Wick nebo Equalizer (jeden zabiják proti všem), měl by sáhnout po Muži odnikud, protože se jedná o parádní akční thriller, který překvapivě staví i na dobrém scénáři. Sice se mi zdálo, že to byla kopírka kdečeho, ale nenudil jsem se a tu řežbu si náležitě užíval. 80% ()

Pitam

Hodně povedený thriller. Velmi stylový - někdo by možná mohl říci "divný", ale to k jihokorejské produkci prostě patří. Místy i dost americky laděný a velmi přehnaný (zejména občasné až nadpřirozené schopnosti, či téměř nesmrtelnost hlavního hrdiny, jsou už fakt na hranici a člověk v tu chvíli prostě musí vypínat mozek - asi ve stylu Bourne či 96 hodin). Ale to vše naprosto nemění nic na celkovém dojmu a faktu, že jde o jednu velkou parádní asijskou jízdu na noir vlně a skvělý filmový zážitek. Víc takových filmů, prosím :) ()

Laputa

Velice poutavý film ! Bylo tam hodně krve, celé potoky...a i přesto tento film působí slušným dojmem, nechápu to...skvělý film ! ()

Flynn

U mě 3-4hvezdicky. Příběh taková klasika, kterou jsem v trochu pozměněném gardu už několikrát viděl. Závěr předvídatelný, některé scénky až trochu moc ucajdané a hlavně jsem to viděl v anglickém dabingu :o) madrfakr :) Ty čtyři by si to možná i zasloužilo, ale znám více zajímavějších filmů. ()

tomeek

No, tak to by si, vážení, v Americe nelajzli! Takový megakrvák s podobným námětem, jako má 96 Hodin jsem opravdu nečekal. Skvělý thriller plný dobrých akcí, ovšem za podmínek, kdy si nejste opravdu vždycky 100% jisti, kdo je kdo, protože, co si budeme nalhávat... ty jejich tváře... :)) Ale není to nejhorší, hrdinu bezpečně poznáte, hlavní záporáky jakbysmet, takže u těch vedlejších už to tak nevadí. Škoda jen toho zbytečně sentimentálního konce - od jihokorejců už jsem pár filmů viděl, a tak jsem čekal leccos! :) ()

Cedr

Precizní akční thriller s povedenou neo-noir atmosférou, který měl jasný cíl - nepřinést nic nového a netvářit se výjimečně. Místo toho vše staré známé předvádí bez jediného klopýtnutí a ve skvělé formě. Díky své přímočarosti snadno sklízí úspěch i na západě a není se čemu divit. Korejská jednohubka, která dodává přesně to co se od ní čeká - mimořádně koukatelnou akci. ()

Doudis19

Leon po Korejsku. Samotář s nejasnou ale dozajista krutou minulostí se ve vší své osamělosti upne k malé dívence, jejíž feťácká matka zrovna náhodou okradla drsné překupníky drog, kteří to samozřejmě nemíní nechat jen tak. Mlčenlivý bijec v dokonalém podání Bin Wona, tedy musí znovu oprášit své bojové umění a vydat se za sebezničující cestou k záchraně toho posledního, co mu v životě ještě zbývá. Drsný Korejský thriller potěší příjemnou brutalitou, slizkým zástupem záporáků i oslnivou technickou vynalézavostí talentovaných tvůrců. ()

dan.pacino

Po dosti dlouhé době si zase nacházím cestu k jihokorejcům. A řekl bych, že jsem začal tou nejlepší možnou variací. Dogani a Aejossi - naprosto perfektní dramata s až úžasně chladnou zápletkou. Citlivé téma/ napětí/ hlavní hrdina. Dosti podobně I saw the devil. Jen tak dál, víc cityždímajících filmů! (100%) ()

chelseaman22

Vyvražďovačka, která v konfrontaci s Johnem Wickem nemá šanci uspět, jelikož je stádní jako prase. Nepřekvapivě je hlavním hrdinou na první pohled zcela obyčejný chlapík, který překvapivě působil minimálně v Iráku, kde sejmul několik zdejších imámů, a proto má skvělé předpoklady pro vyvraždění jihokorejské YAKUZY. 61 % ()

markuc

Takhle nejak by mohl vypadat spravny akcni film - bez zbytecnych okolku, ktery jde rovnou k veci. Hlavní hrdina si v klidu pracuje v zastavárně, nevšímá si svého okolí, kromě jedné holčičky, která k němu často chodí – tato holčička má však drogově závislou matku a ta se jednoho dne rozhodne, že nějaké ty drogy si ukradne, což se samozřejmě nelíbí drogovému bossovi a tak matku unese, a přitom unesou i holčičku. Muž ze zastavárny se je rozhodne zachránit a jak postupně zjišťujeme, není to jen tak a on celou dobu ví, co dělá a proč. Velmi jednoduchý příběh, velmi jednoduchá zápletka, jednoduchý scénař. Přesto to je velmi dobrý film, od Západu se k nám dostávají totiž čím dál horší akční filmy, člověk se tedy musí poohlédnout jinde. Bin Won je vyborny a cele to ma akorat tu smulu, ze je obalem velky klasicky pribeh - coz ale u akcnich filmu neni nikdy na skodu. Jinak vyborna prace, 9/10. ()

Sonnik

Nothing to lose, nothing to compromise. Pomalu, ale jistě začínám být na korejských thrillerech těžce závislý. Začalo to Old Boyem a konec je v nedohlednu. Ajeossi si na nic nehraje. Máme tu klasického skoro nemluvícího hrdinu, který se jednoduše nasere a nic mu není svaté. Příběh je jednoduchý a vůbec to nevadí. Oni to korejci vždycky skvěle podají. Skvělá "bourneovská" akce s jedním luxusním soubojem na nože. K tomu přidejte jednu roztomilou holčičku a máte naprosto luxusní thriller, který tak trochu mixuje Leona se Scottovým Man on Fire. Těším se na další korejskou perlu. "Sir, are you crying?" ()

ivan_drago

Už dlouho jsem si neužil akční film jako tenhle, precizně zpracované akční scény, dávkované s jistotou zkušeného feťáka... Napětí jenž by neunesla ani elektrická síť ČEZu a emocemi nabytý snímek, který si na nic nehraje a podává nám příběh o pomstě a vlasně jenom o ní, ale o tu až tak nejde... Tady jde o to, že takhle jsem se naposledy akčním filmem pobavil u Smrtosné pasti jedna a to už je co říct... Tohle by mělo běžet v kinech a néééé ty kráčející skále podobné sračky... A asi se začnu učit s nožem. ()

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

Režisér Bong Joon-ho přijíždí na Filmasii!

02.12.2011

Filmasia: posedmé na východě