Král Škorpion - Bitva osudu

• Česko Král Škorpion 3: Bitva osudu (více)
všechny plakáty

Kdysi prosperující Mathayusovo království je v troskách. Překvapivě to nebyl člověk, kdo krále srazil na kolena, ale plíživá a strašlivá morová nákaza, která si vyžádala i život jeho ženy. Mathayus se opět stává obyčejným žoldnéřem. Egyptu nyní vládne mocný král Horus, jeho mladší bratr Talus je ale přesvědčen, že králem se měl stát on. Aby mohl svrhnout krále, vydává se se svou armádou na Dálný východ pro Knihu mrtvých, kterou má u sebe bratrův spojenec, král Ramusan. Ten, aby Taluse zastavil, najímá Mathayuse a společně s ním i germánského válečníka Olafa. Mezitím Talus unese Ramusanovu dceru. Pokud ji Mathayus zachrání, Ramusan mu ji dá za ženu a s ní i celé své království. Podaří se Mathayusovi znovu získat dávnou moc a slávu? (TV Nova)

Anduril

Tak a trilógia Kráľ Škorpión je za mnou. Tento diel bol o dosť lepší ako dvojka. Ale viac ako 2 * si podľa mňa nezaslúži. Herecké výkony sú slabé a nepresvedčivé. Najhoršie vyzneli traja nemŕtvy bojovníci. Príbeh ujde, súboje sa mi tiež páčili a to je všetko. Ostatné bolo tuctové, nezaujímavé a nudné. Takže tak nejako. Pozrite si to iba ak by ste naozaj, ale naozaj, nemali nič lepšie. ()

rublik05

Kupodivu jsme se dočkali výrazného zlepšení, oproti předchozímu dílu. Přesto však ne takovému, aby se opět nejednalo o silně podprůměrný snímek s nelogickým dějem a s mizernými herci. Scénář opět úplně mimo mísu, je pojatý velmi jednoduše a děj jako takový je absolutně bez spádu, či nějaké atmosféry. Herecké obsazení o poznání lepší, přesto zde není snad ani jediná postava, která má nějaké charisma. Dialogy či nějaký humor je zde buď velmi špatný nebo velmi násilně protlačený až nevkusný. Souboje celkem ujdou, celkový dojem kazí špatná kamera a střih. Jako zlepšení tu jednoznačně je, o tom žádná. Snad budou tvůrci touto vzestupnou tendencí pokračovat a další díly Krále Škorpiona budou už jen lepší a lepší. 2/10. ()

GOREGASM odpad!

Kapánek lepší než Mulcahyho Vzestup říše, pořád ale jde o hodinu a půl dlouhou torturu, při níž se možná přistihnete se škodolibým úsměvem při pohledu na bahnem se brodící kariéru Billyho Zanea. Zarážející je i účast Rona Perlmana, který letos zaválel v Refnově Driveu a podobně znuděné exhibice nemá zapotřebí. Ale kdo ví, jak je v New Yorku drahé bydlení :-). Odvaha tvůrcům nechyběla, talent rozhodně ano. 5% ()

DJ Rocco iNc

Ešte akceptujem prítomnosť Rona Perlmana v tomto filme. Ale Billy Zane a Victor Webster??? To je čo za blud? To sú tí najnesympatickejší herci, akých mohli dosadiť do toho filmu. Podobne ako Jason Momoa v Conanovi. Otras. Celý film má tým pádom iný nádych, pripomínajúci hrozné béčko. Chýbal tam už len Chuck Norris s čelenkou na čele, v šortkách a gumeným mečom a film by sa nevolal kráľ škorpión ale kráľ šašo. ()

lobo87

Kým jednotka bola veľmi zábavným béčkom s výborným Rockom, dvojku a trojku môžeme hodiť do jedného vreca (na odpadky?). Reiné sa snažil o vtip a nadhľad, ale príliš sa mu to nepodarilo. Rovnako ani obsadenie hlavného hrdinu. Záporák Zane ušiel, ale najväčším pozitívom bola fešná Krystal Vee, na ktorú sa príjemne pozeralo. Inak bieda... 30% ()

• Ve filmu se objevilo zhruba 400 komparzistů. (fiLLthe3DD)
  • Talusová (Damian Mavis) armáda používa v bitke trebuchety, vrhače kameňa s protizávažím, ktoré sa v čase príbehu (cca 3000 pred nl.) určite nemohli používať, pretože ich vynašli až v 12. storočí. (beso74)
  • V jednej scéne má Mathayus (Victor Webster) starý ďalekohľad s kryštálom, no v nasledujúcej už má v rukách renesančný ďalekohľad. (Aligon)