Tryskomyš

Něco takhle ohromně napínavého až do poslední chvilky už jsem dlouho neviděla. Neeson opět v této své obvyklé parketě nezklamal! Jediná výtka - nenazvala bych to mysteriozní, ale spíš psychologický thriller. ()

schizmo

Filmy odehrávající se na palubě letadla to mají zatraceně těžký - pokud nemáte opravdu dobrý příběh a k němu pořádně napsaný scénář, tak jste odsouzeni pod drobnohled diváka, který má na minimálně hodině a půl dostatek prostororu začít se nudit. Alespoň já si nevybavuju, že by mě nějaký "letecký" snímek nějk extra posadil na prdel. Liam obsazením do 96 hodin lapnul druhý dech, bohužel ale pro něj, byl ten film udělán tak geniálně, že všechno další už prostě musí být jen horší, což je ale bohužel i reálná praxe. Nejsem si jist, jestli je to jen můj pocit, ale Liamova postava mi příjde trochu nesympatická a než se člověk dozví určité souvislosti, sem tam zatápe, jestli se náhodou nejedná o záporáka. Autor se sice pokusil vyhnout nudě, ale trochu silou do příběhu vměstnává páté přes deváté a zbytečně vyhrocuje konec. Na další Liamův film jsem se fakt těšil, ale radši si asi půjdu opět pustit 96 hodin... ()

mad_ness

Neznášam, keď sa to po prečítaní viacerých komentárov musím opýtať, ale čo ste čakali ľudia? Ja napríklad presne toto, so všetkým aj so slovom na "k", ktoré zámerne nepoužijem, lebo vo vašich vyňadreniach je ho až príliš. Tým pádom ma to nesklamalo. Nuž a opäť musím zložiť poklonu pred Liamom a prajem mu, nech mu kondícia, vzhľadom na jeho vek (ktorý mu stále neverím), vydrží čo najdlhšie, aby toho dabléra nemusel použiť ešte dlho. ()

ledzepfan

Poslední čtvrtinka ve své zbytečné akčnosti trochu ztratila dech, ale jinak je to poctivý thriller, který diváka slušnou chvíli vodí za ručičku jen tudy kudy on chce a přes všechnu vyčpělost tématu je schopen diváka relativně slušně napínat a bavit.. Otázkou je, jestli to (hlavně v dnešní době) stačí na zapamatovatelný ( a nedejbože dobrý) film :/ ()

spaceboyCZ

***SPOILER*** Je neuvěřitelné, jak konec filmu může totálně zničit celý zážitek, který tak poctivě od začátku ve vás stavěl a budoval..napětí graduje pěkně postupně, dokázal bych si představit ještě pár dalších scén v průběhu, co by celému ději pomohly..no v závěru se vykašlat na veškeré fyzikální zákony a konečné drama se záchranou holčičky, prostě děs.. Doporučuji vypnout film ve chvíli, kdy se pilot rozhodne i přes nebezpečí sestřelení s letadlem sestoupat..dopadne to dobře, přežijí to..ale ten paskvil na konci za to vidět fakt nestojí (opravdu vám to zničí celkový dojem z filmu..) ()

VojinRyan

Ďalšia spolupráca Neesona s Collet-Serrom. Ale tentokrát nie až tak dobrá, ako tomu bolo predtým. Samozrejme, je tam veľa podobného a žánrovo je to rovnaké, len sa to tentokrát odohráva v lietadle. Dosť to pripomína béčkové filmy. Scenáristi sa od začiatku snažili navodiť dojem, že je Bill odpad a vyvrheľ a celý čas sa snažia udržať napätie. V tom je ten probém, že keď ide už naozaj do tuhého, že máte pocit, že to Neeson nedokáže udržať pod kontrolou, tak scenáristi vytiahli neskutočné sprostý dôvod a vysvetlenie. A o záporákoch ani nehovorím. To bol slabý článok filmu. Ale herci to držali nad úroveň. 60% - 3*. ()

Lokutus

80 minut vcelku dost solidního thrilleru, kterej se v posledních 20 minutách zvrhne v nehoráznou píčovinu. škoda promarněný příležitosti. ()

agentmiky

Liam Neeson chce pořád točit akčňáky ve stylu 96 hodin,ale 96 hodin se žádný z jeho dalších filmu(ani tento) kvalitou nemůže vůbec rovnat.NON-STOP je daleko lepší než dvojka 96 hodin,ale i tak mi tam chybí něco,abych se na film třeba podíval někdy v budoucnu.Akce v letadle byla dobrá a hlavně posledních 5 minut,ale jinak příběhově nic vyjímečného.Určitě to nebyl propadák,ale nic ojedinělého také ne.Neesone,možná bys měl přestat točit tyto rádoby akční filmy..Hodnocení:65% ()

maddy

Liam Neeson ide non-stop v úlohách naštvaných tatkov. A mňa to už pomaly, ale iste prestáva baviť. V Non-Stop predvádza to isté, čo už predtým desiatky krát predviedol napríklad v Taken, Unknown, Grey a mnohých ďalších thrilleroch. Dianie sa tento krát akurát situuje do lietadla, ale aj tým len vykráda iné snímky ako Flightplan, Red Eye, Airport atď. Neeson má stále charizmu a hravo utiahne celý film, ktorý má navyše slušné tempo, neustále graduje, niečo sa v ňom deje, diváka pútavo navnadí na takmer až konšpiračnú zápletku, v pravidelných intervaloch dávkuje nové informácie, mätie ho a necháva tápať nad rozuzlením, až sa v závere zlomí do frašky. Neeson s režisérom sa síce môžu snažiť koľko chcú, keď scenár akoby vypadol z naivných béčkových thrillerov 90. rokov. Trojica debutujúcich scenáristov sa vôbec nevyznamenala a nechápem načo ich bolo toľko, keď konečný výsledok sa dopúšťa až školáckych chýb. Celý dej je maximálne účelový a dookola recykluje hromadu klišé (kolega-agent pašuje počas služby drogy; načasovanie vrážd zachádza až do takých absurdností, že neznámych atentátnikov stavia do úlohy polobohov, keď vedia presne na sekundu odhadnúť kedy Neeson zlomí kolegovi na záchode väz ...), je plný logických dier, postavy sa chovajú hlúpo a menia svoje povahy zo sekundy na sekundy (Neesom raz racionálne uvažuje, aby v zapätí mohol zmlátiť nevinného človeka len preto, lebo mu vo vrecku našiel mobil, pritom si je vedomý, že to mohol rovnako niekto našiť, tak ako na neho našil atentát na lietadlo). Záverečné rozuzlenie po celom tom vyše hodinovom efektnom napínaní je odbité tým najfádnejším spôsobom a z paranoidného thrilleru sa stane taký béčkový akčňák, navyše s dosť chabými trikmi (otrasný pád lietadla). Ale čo viac chcieť od režiséra, ktorého je známy hlavne tým, že zabil Paris Hilton (House of Wax). Napriek dosť kritickému komentáru to zase až taký zlý film nie je. Ako nenáročná napínavá jednohubka poslúži výborne, len u nie je žiaduce veľmi zapájať mozog. Ja navyše ani nie som cieľová skupina podobných thrillerov zo starej školy, takže ma nie je potrebné brať vážne. CELKOVO: 2,5* (5/10) ()

SaNcHeZ_cz

Liam Neeson a jeho další zářez na pažbě. Non-Stop sice není akcí nabitou podívanou, jako jeho poslední filmy, nicméně i na poli atmosferického thrilleru, kde vynikne charisma a propracovaný scénář, si tento britský herec bezezbytku urve divácké sympatie. Jaume Collet-Serra opět bez nejmenšího problému a John Ottman svým až ekonomickým hudebním doprovodem také vládne. Non-Stop nesedne sice každému, ale toho komu sedne, nenechá vypnout do konečných titulků. A to je přesně způsob, jakým se má podobná látka natáčet. [80%] ()

Paxxx.cz

V rámci žánru nic světoborného, ale já tendle typ filmů mám rozhodně rád. Děj se odehrává v prostorách letadla a Liam Neeson opět v roli strážce zákona vyšetřuje, kdo z cestujících si hraje na kata ostatních pasažéru. Postupem času se podezření valí na více lidí i na ty, kteří vypadali od začátku jako čistí, což zaručuje napětí až do konce. V závěru se objevilo několik klišoidních situací a nad pár momenty by se dalo polemizovat ovšem já se bavil, takže spokojenost a 7/10. ()

zlabus

Lepší než předchozí spolupráce dua Collet-Serra&Neeson, ale ne zrovna o moc. Primární problém tkví hlavně v naprosto stupidním závěru, který absolutně ničí do té doby celkem solidní divácký dojem. Mimochodem každý, kdo si dovolí tomuhle dávat nálepky jako "hitchcockovský thriller" by se měl na mistrovy filmy podívat znovu a lépe. 55% ()

MartinezZ

OK, ve zkratce: Takový akční průměrný béčko, které těží jen z dlouhána v hlavní roli a omezeného prostoru, ve kterém se děj odehrává. Furt se něco děje ála Taken, ale stejně jako Taken nebo Unknown je to prošpikováno poněkud nesmyslným chováním a zvraty. Ale naštěstí je to krátké a tak si těch "Proč...?" otázek nestačíte ani moc položit (a že to by to velmi lehce šlo). Taklže je to celkem ucházející na jedno zkouknutí, ale znovu už ne. ~ 2,5* ~ (SPOILER! A zamrzí i trochu příliš hloupě šťastný konec, kdy jsem čekal, že by se snad někdo mohl zajímat o to, že zabil svého partnera, který byl ale na druhou stranu debil, že se nepokusil nic ani říct, což by byla jedna z o něch "Proč?" otázek. Letadlo mělo spadnout nebo ho měli sestřelit a film měl končit záběrem na ručičku s modrou stužkou kolem ruky odkudsi z podtrosek - příliš negativní a non-happyendovské? Ano, ale z těchhle trapných happyendů už mi také bývá nevolno. Navíc asi nejšpatněji zahraný extrakyselý Liamův úsměv na úplném konci.) ()

javak810i

V pořadí již druhá spolupráce Serra-Neeson dokazuje, že tahle kombinace funguje a jejím výsledkem je opět film, který má grády. Nevím, čím to je, ale tyhle role "bad-ass fotra" (ať už se jedná o snímky Non-stop, Neznámý, nebo sérii Taken) sedí Neesonovi jako ulité a i napříč tomu, že už překročil šedesátku, mu každou akční scénu věříte. Nebudu zastírat, že právě Liam je tu hlavním tahákem filmu, ale i bez něj se jedná o velmi solidní a napínavé drama, které dokonale zvládá přenášet napětí a pocit paranoii na diváka. Za mě 4* a těším se na další společní počin. ()

Praxis

Hoodně dobrý psycho. Zezačátku si říkáte, ty vole? Jako vo co tam jde? WTF? Konec to sice maličko zazdí, i když přiznám se, že dokáže trochu překvapit. Liam Neeson se umí nacpat do hodně originálních příběhů, které jsou navíc in, sexy a při tom všem je to pořád ještě fakt drsňák, kterýho žerou i o generace mladší holčičky, který mají v pokojících vyvěšený Justiny Bobry. Vychytaná kamera, originální komunikace textovkami, trošku ohavné CGI triky, ale co... 85% jako vyšitých.P.S.: SPOILER: Jo a že pachatel nebude Salám Alejkum, to mi bylo jasný hned v úvodních pěti minutách. ()

Ellmariachi

Bohužel jsem nedostal to co mi všichni slibovali. LN, jak ho znáš. Budeš nadšenej. Já nesouhlasím ani v jednom bodě obžaloby. Jenže jak to tak bývá, často si za to může divák sám. Všude chci vidět jen další 96ku. Tzn nekompromisní a mydlící se Liam s celou mafií. Blbost! No a pokud čekáte co jsem čekal já, tak ani nemůžete být nadšeni. Protože 96ka v letadle se nekoná. JENOMŽE. N-S sice není 96ka, ale rozhodně to není žádná nulka. Jedná se o povedený akční Thriller kde v omezeným prostoru má Liam omezený možnosti. A jak jinak, ždíme je na doraz. Opakuji, že je ždíme právě Liam, protože opět zase a znovu právě jeho charisma film táhne. Moc se mi také zamlouvá povaha vyprávění a děje. Celý je to temný a místy to má sakra pekelnou atmošku. Je vám jasný, že někdo z těch xichtíků co se motá kolem Liama bude ten zlej, ale i tak to má napínavej nádech. Já dám 72 procent za příjemný pokoukání. ()

Tayen

Zmatečné akční drama. které nenabízí žádnou velkou originalitu, krom toho, že na palubě ohroženého letadla je hlavní hrdina vydírán pomocí mobilního kecálku, pokud se to dá za originalitu vůbec považovat. Odhalení zločinců je trochu překvapivé a hodně zoufalé. Hlavní záporák postrádá charisma a je jen dalším pěšákem ve hře, která je tady kvůli Neesonovi. Hlavně díky němu a J. Moore se ale na film dá koukat. Jinak, průměrná jednohubka bez chuti a bez zápachu. ()

Laxik

Solidní akčňák, který do žánru nepřidává absolutně nic navíc, ale dobře odsýpá a udrží diváka v napětí. SPOILER: Jen nějak nechápu, k čemu tam byla ta Julianne Moore, když by její nedůležitou roli zvládla každá druhá netalentovaná, ale zachovalá herečka ve věku 40-50. Plýtvání. ()

MikO_NR_1909

Vysvetlí mi niekto, prečo sa to muselo tak posrať?! Po pravde, po Neesonovských šľapajách v posledných rokoch som podradnejšiu béčkovinu očakával od prvých sekúnd, preto ma tá hitchcockovská vydieračská psychológia neznámeho muža v lietadle prvých 40 minút tak fascinovala. Sila gést, času, rozhovorov, elektronickej komunikácie sa rázom zmenila v šialenú jazdu absurdít.... :/ 45 minút za 90%, zbytok to znížil k 70-tim%. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu