erased

Devadesátiminutový (vý)let zpátky do minulosti, kdy jsem se s Liamem a Julianne (oba za zenitem a přitom do sebe pořád mají něco, čím trumfnou většinu mlaďochů) cítil stejně jako před patnácti lety u kvalitních hollywoodských béček, které si nehrají na žádnou sebeuvědomělost a zároveň nejsou svou vážností směšné, a pro které už, zdá se, dnes není moc prostoru. Přiznám se, že si nepamatuju, kdy jsem se naposledy nechal takhle unést obyčejným thrillerem, ale hergot, jak mě ty časy Nebezpečné rychlosti a jí podobných hitů devadesátých let znenadání začaly chybět. NON-STOP má vše, co tyto filmy dělalo skvělými, i vše, co na nich bylo špatně. Neměnil bych ale ani vteřinu. ()

zipper111

Jak tu mnozí píší, konec filmu, od sebemrskačského proslovu k pasažérům, je fakt hroznej. Ale převážná většina filmu jede v parádním tempu, paranoia a klam vládne každé scéně, stejně jako Liam. No, ale jak říkám, pak se to pokazí a člověk je z toho jen otrávenej. Proto 3*, ale mohlo to být víc... ()

Lum3n

První hodina je parádní. Pak začne na povrch pomalu (docela rychle) vyplouvat fakt, že scénáristi vlastně nevěděli co si s tím počít a jak celé dobrodružství zakončit. Závěr už je pak hodně béčkový. Ale i tak se jedná o celkem nápaditý a svižný akční thriller, tak s přimhořenýma očima zaokrouhlím na 4*. ()

Makky

Non-stop je thriller živiaci sa paranojou a neistotou v uzavretom priestore. Po jedenástom septembri je bezpečnosť v lietadle jednoznačne živou témou. Problémom tohto filmu je fakt, že všetko je veľmi klišoidne načasované a príliš dokonale premyslené. Únosca predpovedajúci šesť ťahov dopredu s tromi odbočkami je v súčasnosti síce fajn, no tu to akosi blížiac sa k záveru viac a viac nevychádzalo. Našťastie všetko stojí na pleciach sympatického Lajema, u ktorého sme si už zvykli, že tieto úlohy vie. ()

gogos

Naivní a přesně načasovaná klišoidní podívaná, která jakoby vypadala z béčkové tvorby přelomu 80. a 90. let. Přesto se divák ani na minutu nenudí, herecké obsazení v čele s bourákem Neesonem perfektně provází celou stopáží a i když má jeden v hlavě to, že při troše scénáristické snahy z toho mohl být skvělý thriller, tak přesto nemůže být zklamán z téhle béčkové akce. Neeson prostě tyhle role zvládá, jako asi nikdo v současné době, a já se už moc těším na jeho další snímek! 4* ()

MultiTobi

Ale ne, co se s Neesonem stalo? Od rychlého akčního, ale hlavně inteligentního agenta, přešel k tupému a beznadějnému leteckému šerifovi. Když vám totiž dojde, že na vás někdo chce hodit únos letadla, určitě budete mířit zbraní na cestující a když se vás zeptá policie přes rádio, proč jste unesl letadlo, určitě jim zavěsíte a neřeknete nic. Co takhle JÁ JSEM LETADLO NEUNESL! Tohle scénáristé prostě nezvládli a to ten začátek vypadal tak slibně, ach jo Liame :( ()

kaylin

Výborný thriller, kterému postupně dochází nápady a je jasné, že ten konec se prostě už nějak dokope. Liam Neeson je opět jako akční hrdina skvělý, až na ten silný emoční proslov, který mu ale nadiktovali scénáristé. Jinak musím říct, že se mi líbil film díky svému napětí, které je skutečně hmatatelné. Nevydrží to celou dobu, ale Liamovi fandit budete. ()

..Lucas..

Takovéto thrillery mám hodně rád a NON-STOP splnil má očekávání! Dobrý, napínavý film s fajn Liamem a několika nesmysly, které ale v takovémto filmu příliš nepřekáží. Skvělá zábava. ()

René.girl

Na začátku filmu jsem si říkala, že to po dlouhé době vypadá na zajímavý thriller, ale s přibývajícími minutami se film změnil na průměrnou slátaninu - škoda potenciál to rozhodně mělo. 50% ()

Rakosnicek77

Neeson je pro mne frajer a to v každém filmu, který má alespoň trochu děj. Nebyla to zrovna bomba, ale alespoň jsem se nenudil a nakonec jsem se i bavil! Sice klišé bylo cítit v každé druhé scéně, ale já tenhle typ filmu vnímám především jako zábavu. ()

Kaluž

Mírně předvídatelné drámo z paluby letadla, u jehož občas turbulentních zákrut jsem se kupodivu necítil uražen, ba co víc, zjistil jsem, že se při nich docela bavím. Asi stárnu nebo co. Ten Neeson zahraje všechno, stačí když promluví a zbytek už se točí sám. Pohodová jednohubka na jedno zkouknutí. ()

italka63

Jo, jo, jo, všechno vím, všechno jsem viděla, tudíž, ať si myslí kdo chce co chce, já Liamovi v letadle prostě ty čtyři hvězdičky dám, protože to byla skvělá vzpomínka na akčňáky dávno minulé. A je zkrátka sympaťák, no ! ()

CrownThomas

Řeknu Vám, že hned na začátku filmu, jsem hodně zaváhal, zda bude Liam "good cop or bad cop" ........Naštěstí dneska nehrál "záporáka", tak o to to bylo lepší...Jinak k filmu.....něco takového jsem i očekával, když jsem film stahoval, ale jedna věc mě velice mile překvapila a to bylo napětí, alespoň první poloviny filmu.....Jenom jsem seděl a bez dechu čekal co bude dál, druhá polovina už je taková utahanější a předvídatelná ...... Každopádně jsem se celý film bavil, skončilo to tak, jak to muselo skončit no a nebýt Liama, tak popravdě bych se k filmu asi ani nedostal a určitě velká část filmu stojí na něm....... ()

MATADOR

Vynikající thriller, napínavé vyšetřování od začátku až do konce a výborná závěrečná akce bez tlukotu srdce ... no, tak asi tak nějak jsem si to představoval. Po předešlé spolupráci Colleta-Serry s Neesonem jsem čekal něco takového. Bohužel přišla stočtyřicetiminutová záležitost, která nedokázala využít svého potenciálu. Sázet pořád na Neesonův ksicht v podobných filmech mi přijde absurdní. ()

salalala

Spolupráce Collet-Serra - Neeson funguje znovu a velmi dobře. První jmenovaný dodává naprosto parádní a od začátku těžce adrenalinovou atmosféru, která okamžitě vtáhne a de facto nedá vydechnout. Navíc všechno oživuje zobrazováním displeje mobilního telefonu na plátno, což je strašně fajn a osvěžující. Snímek se odehrává prakticky celý v letadle, takže je správně klaustrofobní a vzdáleně upomíná na podobné thrillery z devadesátých let. Liam Neeson už se s akčními rolemi sžil natolik, že mu vlastně stačí jen být na plátně, občas prohodit nějakou suchou hlášku nebo se prostě jen určitým způsobem podívat a ono to prostě funguje. To, že se v Non-Stop moc nebije, pokládám v tomto případě za pozitivum, protože ve své podstatě nejde o akční film. Když k akci dojde, je zvládnutá velmi dobře a v rámci prostoru uspokojivě. Možná je malinko škoda, že v poslední čtvrtině si režisér vzpomene, že vlastně točí akční záležitost a začne zběsile stříhat a vršit jednu akci za druhou a bohužel se nevyhne ani určitým klišé, kterých ale naštěstí není tolik. Ani scénář není úplně hloupý a vcelku dává smysl a vyhýbá se velkým logickým lapsům. Možná mohli záporáci být trošku výraznější a charismatičtější, ale to se dá přejít. Non-Stop je poctivá žánrovka, která možná chtěla být malinko chytřejší, než nakonec je, to ovšem moc nevadí a dá se jednoznačně doporučit. 70% ()

FilmFan24

Neeson se vždycky hodil do rolí rázných chlapů, kteří nejsou v zájmu spravedlnosti skoupí na ránu...Nebýt scénáristického klišé jakým je trauma hlavního hrdiny způsobené smrtí malé dcerky na leukémii, pitím a podobně, byl bych šel s hodnocením ještě výše! ()

Dont

Sympatickými herci obsazený, napínavý a díky uzavřenému prostředí tisíce stop nad zemí strhující thriller. Jedná se sice o klasickou šablonu záchrany nevinných občanů jedním mimořádně schopným jedincem, ale mně tahle šablona tolik nevadí, pokud je podepřena solidním scénářem, neobsahuje naprosté hlouposti a udrží po celou dobu divákovu pozornost. To vše NON-STOP splnil a navíc vyniká umně navozenou podezíravou atmosférou. Následuje malý spoiler. Dobře se podařilo zakrýt únosce, jen jsem přemýšlel, jestli by film nebyl ještě zajímavější, kdyby nebyl točen striktně z pohledu Liama Neesona, ale z nezávislého úhlu a letecký maršál by byl v očích diváka také jedním z podezřelých. Liam Neeson byl od počátku beze všech pochybností postaven do pozice charakterního ochránce spravedlnosti, podobné role, v jaké jsme si zvykli ho vídat v jeho posledních filmech. Lépe se dal určitě zvládnout konec a úplně nevím, jestli bude film stejně dobrý i napodruhé, zatím ale lepší čtyři hvězdy. ()

TominoLa

Liam Neeson opět boduje! Je jedno zda hraje zrovna tátu, nebo odpadlíka se sklony k alkoholu. Vždy mu člověk drží pěsti a věří každé slovo. Ne jako Stathamovi, který se může snažit jak chce, ale věřit mu to nebudu (Homefront). NON-STOP není jako 96 hodin, ale výborný akční thriller ano. Od začátku jsem Billovi pomáhal a hledal kdo, že mu to posílá esemesky a byl jsem naplej. A napětí se skvěle stupňovalo a můj viník se měnil a měnil ... Liam prostě není žádné béčko a vše vyřeší za mě. Sice je konec pořádně přepálenej, ale to mi zážitek nepokazilo. ()

Star Wars chtějí oscarovou posilu

Star Wars chtějí oscarovou posilu