Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Malíř, který svým uměním a názory se značně rozchází s konvenční společností malého amerického města, je podezříván, že zavraždil svou manželku. Když jsou proti němu v období místních voleb rozpoutány vášně, zachraňuje si život útěkem do jeskyně v blízkém lese a odtud s pomocí dětí, jejichž důvěru si získal, organizuje formou dětské hry úspěšné pátrání po skutečném vrahovi. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (35)

Marthos 

všechny recenze uživatele

Špičkový psychothriller, který v zajímavém žánrovém provedení ukazuje obludné principy manipulace s lidmi. Rudolf Jelínek v roli Johna Hamiltona, zoufalého štvance, předhozeného rozvášněnému davu, tady vystřihl jeden ze svých nejpozoruhodnějších hereckých výkonů. Vedle atraktivních exteriérů filmu samozřejmě dominuje Liškova psychedelická hudba. ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Tento film sa hral na bol som lynčovaný s ukážkovým Spencerom Tracym a bezchybnou réžiou Fritza Langa. Ale tento sa naň mohol naozaj len hrať, lebo všetko v tomto filme bolo len priemerné, narozdieľ od úžasného Fritzovho diela. Tu mi najviac vadili strojené herecké výkony, ako z nejakého nepodareného kabaretného vystúpenia. A len kvoli tomu má obsahová stránka vobec neoslovila, nebavila a bolo mi úplne fuk, ako to celé s hlavnou postavou dopadne. Ja som už to konečné rozuzlenie bral len ako fakt, že to konečne za chvíľku skončí a ja rýchlo na tento nepodarok zabudnem. Môže to byť aj tým, že mi nesadlo prostredie, kde sa tento film odohráva alebo , že chcel režisér rozohrať detektívku na mačku a myš, ale na ktorú nemal rozhodne žiadny talent. Slabé 3* a aj to len kvoli niektorým mojim obľúbeným hercom, ktorí sa aspoň snažili z tohto slabého príbehu spraviť niečo seriózne, ale v mojom prípade sa to minulo účinku. 20 film z diskusie V .R. K. ()

Reklama

dyfur 

všechny recenze uživatele

.....prekvapený som bol a milo....zabudnutá tv detektívka a veľmi dobrá....minusom bolo miestami to divadelné hranie s výkrikmi ,zvolaniami a behaním hore dolu,ale hlavne divné až pedofilné chovanie postavy,kt.stvárnil R.Jelínek: to,že dospelý chlap do štyridsiatky sa hrá s maloletými deťmi...no povedzme,ale prečo ma každú chvíľu objímať maloleté dievčatá a bozkávať ich na  líce a jeden nedokonaný pokus na ústa....no ozaj divné....to ako malo zobrazovať aký kamarátsky vzťah má p.Hamilton - R.J. - s deťmi ? snáď to malo byť i inak zobrazené a prečo takto sa choval len k dievčatkám a nie chlapcom.....keby sa to udialo len raz ok-ale opakovane hmm divné......NAPRIEK týmto pár výhradám veľmi vydarené  s prekvapujúcim pachateľom. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Ona to tak moc není zrovna detektivka, ačkoliv i na tento motiv dojde, ale spíše kritika společenských poměrů. To, co dnes vnímáme jako běžnou věc, ještě nedávno nejenom v USA pokládali za věc hodnou vyřízení si to po svém a vlastníma rukama či brokovnicemi. Popravdě mi ten vztah hlavního hrdiny s dětmi přišel zde, tak jak je podán, přece jen poněkud pedofilní, takže být policajtem, mám ho v hledáčku určitě také a dvojnásobně. Ale jinak je to celé vystřižené krásně, dobře zahrané (ačkoliv Marie Drahokoupilová zde má spíše zápornou roli a panu Vinkláři jsem jeho šerifa moc nevěřil), opravdu povedená hudba i lokace (přestože samotný vnitřek jeskyně je ateliér), a dojde i na Jupitera Jonese ze Tří pátračů a jeho pátrací dětskou skupinu. ;-) Jo a mimochodem, obrazy, jaké hlavní postava maluje a kritikům se nelíbí, hodně připomínají Paula Kleeho, který se těmito obrazy naopak proslavil. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Krásnà čistá konverzačka je ozvláštněna přítomností dětské party. Poněkud úsměvně působí namaskování jednoho z chlapců na mouřenína, což mělo znamenat, že hoch je černoch. Ale tak jako si dvorní dàmy lepily pihu krásy, tak si tato inscenace nabarvila jinocha. Jinak jí totiž nelze nic vytknout. Spíše se v dobrém pozastavit nad tím, jak to tady Jelínkovi slušelo. /// Výzva 2019 od Willy Kufalta ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • John Hamilton (Rudolf Jelínek) je v předloze románu „A Man in the Net“ z roku 1956 označován jako komunista. Scenárista Hubač tady narazil při schvalování, protože být označen komunistou je v USA bráno jako cejch. Argumentoval však, že Hamilton je nakonec jediný, kdo má v příběhu čisté ruce, což schvalovatelé uznali, takže nakonec v inscenaci zůstala jeho politická orientace. (sator)

Reklama

Reklama