Diktátor

bouncer

Po dost slabém Brunovi už jsem se na Barona ani netěšil, ale nakonec jako ultimátní diktátor nedopadl špatně. Má to jednoduchou pointu, jako vždycky, ale humor je všudypřítomný a docela překvapivě trefný a ani ne nechutný. Za mě slabší 4*. ()

adamo_znk

Kdybych všechny zásadní vtipy neviděl v traileru, dal bych možná hvězdy čtyři. Ale možná ani tak ne ... Celkově zklamání - vtipy jsem chápal, ale přišly mi moc nucený a buranský. A to jsem velkej fanoušek fašistických diktátorů a na tenhle film jsem se moc těšil. Škoda no. ()

Hismael

Diktátor překonává Bruna a těsně se drží za Boratem. Diktátor je jiný hlavně v tom, že nevypadá jako dokument. Je to klasický film a nebere si servítky s nikým. Střílí na všechny strany a skoro nikdy se nestane, že by minul cíl. Cohen je co se týče komedií unikátní a jakékoliv citlivé téma pro něj není žádná překážka. ()

Hwaelos

Je mrzuté, že od dob Borata se SBC posunul směrem k čisté fikci. Na Boratovi bylo nejvtipnější a svým způsobem nejprovokativnější, že divák nedokázal odlišit naplánovaný skeč od živé performance, jejíž účastníci si nejsou vědomi, že účinkují ve filmu. Kde ovšem Diktátor ztráci body na vtipnosti, tam to vynahrazuje satirickými šlehy mířícími vůči všem - feministkám, ekologům, americkým i arabským politkům. Prim v tomto ohledu hraje Cohenův závěrečný projev. Už dlouho jsem neviděl tak potřebný film. ()

Johny_fork

Diktátor má několik úžasných momentů politicky, etnicky a bůh ví, jak ještě nekorektního humoru, u kterých sem se tetelil blahem (olympijské hry, uříznutá hlava). Ale proti takovému Boratovi je to máslíčko, které obsahuje až moc hluchých míst a pár dementních míst. ()

Dale

Nie som fanúšik dementného humoru Barona Cohena, ale niektoré fórky boli celkom podarené. Bavilo ma to viac ako Borat.. ()

JayZak

Cohen nám v Diktátorovi přináší zajímavý koktejl, snoubí se v něm nechutnost a nevkusnost fekálního humoru (v podobě hnědého projektilu či záběrů z vnitřku vagíny) se satirickou uvědomělostí politických událostí dnešních dní. Výhodou tedy určitě je, když sledujete zprávy, aby vám došly všemožné narážky - a že si s nimi Cohen nebere servítky (viz např. Megan Fox a narážka na Berlusconiho, při které jsem se bohužel přistihl, že se směji v kině sám). Až si říkám, jestli Diktátor za pár let neztratí na zábavnosti, až tyto události vychladnou a bude se řešit někdo horší, než Kaddáfí. Slušnou životnost filmu zajišťuje minimálně třeskutý humor zaměřený i na obecnější věci, který vás nenechá smíchy vydechnout (až je to někdy na škodu), a nebo výborný závěrečný proslov na téma demokracie v USA, jakási překroucená variace na slavný proslov Chaplina z konce Diktátora z roku 1940, ten bude aktuální ještě nějakou tu dobu. ()

evilmind

Asi nejsofistikovanejsi z Cohenovych filmu... teda, relativne samozrejme... :-) Slabším nebo vysloveně trapným místům se sice nevyhnul, ale i tak jsem se nasmál víc než u čehokoliv jiného za poslední roky, co mělo tu drzost nazývat se komedií. Kdyby ještě víc ubral prdelního humoru (tj. vynechal ho úplně), blížilo by se to dokonalosti. ()

moviesfan

Naštěstí jsem spokojený. Diktátor mě bavil svým humorem, který je dobře ujetý, ale nezavání trapností. No dobře, někdy jo, ale v tomto případě mi to ani nevadí. ()

JohnCZ

Pro mě tenhle film selhává právě v tom, v čem Borat exceloval: v relativní uvěřitelnosti. Jako oddychová komedie to však funguje dost dobře, je tu dost dobrejch vtipů a pár jich je dokonce výbornejch. ()

Chermy odpad!

Asi budu z jiného těsta než tady ostatní, ale tohle je přehlídka nevkusu a buranství. Jestli někdy Cohen uměl pobavit, bylo to když světu předvedl omezenost skutečných Američanů v improvizovaných scénách. Diktátor je jich ale prostý. Je to pouze hraný film, kde ze sebe Cohen dělá kreténa. Tohle nemá s nekorektností nic společného, tohle je jen vulgární, stupidní a ubohé. Jediným zrcadlem společnosti tohohle filmu je skutečnost, že tahle snůška hoven lidi baví... ()

Marek1991

Po skvelom Boratovi je toto obrovské sklamanie. Dokonca sa to nechytá ani Ali G Indahouse, Bruna, či Zohana. Má to pôsobiť ako paródia na diktátorské režimy, ale z toho, čo vravel o demokracii a čím ju mal vychváliť a ponížiť tieto režimy, mi príde, že väčšina z toho zlého sa deje aj v kapitalizme. Je to taká malá prozápadná agitka, je to komerčné a hlavne nevtipné. Pri Boratovi som bol pri niektorých scénach až v kŕčoch od smiechu, tu to bolo viac než len rozpačité, bolo to trápne a zachraňovať to primitívnym sexuálnym humorom bolo na mňa veľa, dokonca aj pre moju mamu to bolo slabé. Opäť to bolo založené na ceste do USA a ku koncu to pôsobilo s tou dievčinou trápne a odkopírované z filmov Scary Movie. Nechápem toho vysokého hodnotenia tu so 75% a na imdb.com s hodnotením 6.5. Komerčný trapas. ()

corpsy

Sascha Baron Cohen a nekorektný humor idú dokopy, ako nič iné. Hrubosť komediálnej stránky tohto filmu môže závidieť aj Adam Sandler so svojimi hereckými kumpánmi. Avšak podobne ako väčšina Sandlerových filmov, ani tento neovplýva veľmi dobrou réžiou a stavia len na gagy, ktoré budú určitú časť obyvateľstva bolieť, inú znechucovať a tých ostatných do kolien nedostanú. ()

mau odpad!

Zatím mě nikdy nenapadlo, že by odpad! byla na spodní hranici nedostatečná kategorie. A ještě nikdy mi u filmu nebylo tak zle. Absolutní nepochopení. ()

TaxiDriver

Je mi jasný, že nedostatečně prozíraví lidé budou Diktátora titulovat komedií roku nebo dekády, ale na druhé straně existuje divák, který je obeznámen se stavem současné americké mainstreamové komedie, ve které jsou veškeré nekorektní, rasistické, antisemitské, atd. fóry standartem. O nic nového se nejedná. Je to recyklát všeho. Dokonce i Adam Sandler je dál než tohle Kromě toho Diktátor jede podle klasické komediální struktury, takže většina věcí je na míle předvídatelná, včetně toho, jak se daný gag vypointuje. A všemi zmiňovaná ona satirická linka se v samotném závěru v podstatě popírá..a to nemyslím moment, když se v titulcích ukáže jméno producenta Scotta Rudina, vedle Weinsteinů momentálně nejvlivnější Žid. ()

ConanVJ

Nic z čeho bych byl tak moc odvázanej, jako někteří tady :). Řekl bych že diktátor je průměrná podívaná, která sice má pár vtipných situací (u kterých jsem se opravdu zasmál), ale nic celkově nic extra. Za mě 55% :) ()

Kevin 3171

K téhle šíleňě bláznivé komedii můžu ríci jen to, že jsem na to koukal s otevřenou pusou a jen jsem se divil na co to koukám... :)) Ale pobavilo mě to. 75% ()

liquido26

Hodně dobré 4*. Po luxusním Boratovi a nudném Brunovi přichází Diktátor, který mě sice nerozsekal natolik jako Borat (ale to hlavně asi proto, že jsem už věděl co čekat a taky mi není 19 :-)) Nicméně se jedná o hodně povedenou ve všech směrech nekorektní zábavu. Jsem zvědavej s čím přijde Cohen příště. ()