Diktátor

Hennes

Tak tady se Cohen vyřádil plnou měrou. To je satira a komedie u které se člověk musí zasmát, i když to někdy opravdu k smíchu není. Nevím jaký úspěch by film sklízel na Blízkém východě, ale Amerikou a Evropou byl určitě přijat jako dobrá komedie. Filmem se nese i mnoho pravdivých hlášek a sexem naplněné vtípky jen dodávají filmu trochu koření navíc. ()

johny89

Jako jedno velké plus hodnotím absenci různých nechutných scén co se objevovaly v Cohenových předchozích filmech. Na druhou stranu se mi to nezdálo až tak skvělé vzhledem k tomu jak se nad tím všichni rozplývají. Podle mě lehce nadprůměrná komedie. Relativně vtipná, ale znám mnoho lepších. ()

Aljak

Morbídne, nemorálne, sexistické, rasistické, dehonestujúce, miestami totálne stupidné... ale keď sa to tak vezme tak GENIÁLNE! Takto som sa už dlho nenasmial, lebo tých hlášok a komických situácií ako bolo tu, tak to sa len tak nevidí. Občas to bolo síce trošku prehnané, čím nemyslím že by to bolo za hranicou slušnosti (pretože 95% filmu je morbídna), ale skôr že niektoré scény mi prišli dosť nasilu. Ale aj tak - nič to nemení na tom, že toto prekonala Borata, aj Bruna. Cohen je famózny komik - a tu to opäť dokázal na plnej čiare. Plus k tomu všetkému kopu skrytých dvojzmyslov a aj narážok na aktuálne politické dianie (hlavne pri jeho prejave, čo je to diktatúra). No čo povedať - vynikajúce!!! A to ja osobne mám obrovské výhrady k demoralizácii a dehonestácii spoločnosti, ale keď je to brané s humorom a nadhľadom - je to neškodné. ()

Lischai

Smál jsem se nahlas. Cohen sice nejde přes hranu tak divoce jako v Boratovi, ale humor je zábavný, inteligentní a většinou bez zbytečných vulgarit a nechutností. Závěrečný diktátorův proslov je pak perla, kvůli které to stojí za to vidět. ()

Wiikii

Sacha Baron Cohen si libuje v trapných scénkách. A není tomu jinak ani v Diktátorovi. .. Místy jsem si připadal tak trapně, až jsem se skoro červenal a říkal si, proč se na to vůbec dívám, ale u některých částí jsem neudržel smích a musel jsem se od srdce zasmát :) ... Kdybych netušil co od Cohena čekat, dal bych Diktátorovi tři hvězdy, já jsem ale věděl co mě čeká a tak to o jednu hvězdu zvyšuji. .... HODNOCENÍ: 75% (4*) ()

kaposlav

Beriem to z nadhľadu a ako komédiu, ale ak to niekto berie ako niečo, čo sa približuje pravde, tak by mohol byť nemylo prekvapený, že opak je pravdou. ()

rakovnik

Nekorektní humor a satira, zaměřující se na palčivé otázky současnosti. Často opravdu hodně vtipné a pravdivé. ()

O´Neill

Neskutečná parado-komedie u které nezůstanete klidní více než 2 minuty! Vtipy se to tu jen hemží, a vlastně o ničem jiném tento film ani není - vypněte, bavte se, relaxujte. Přesně pro tohle je Diktátor stvořený! ()

Rocky88

Tak tenhle SBC mi zrovna nesedl. Vtipů je tu sice dost, ale jsou tak násilně naroubované, až vtipné nejsou. Výplývá pak na povrch skutečnost, že celý film vznikl pouze kolem hlavní scény, což je závěrečný proslov (který je ovšem geniální), nikoliv kolem scénáře. Vše ostatní je výplň, aby se dosáhlo požadované stopáže. Bohužel. ()

Nach

Tomuto filmu není nic svaté. Nalezneme zde narážky na všechny a všechno, co snad na světě existuje. Zároveň nečekejte, že vás tato komedie zasáhne nějakým vkusným, jemným humorem, ale řádným Cohenovským vulgárním masakrem, plných toho, jak nejčernějšího, tak nejvulgárnějšího humoru. A víte co? Dokonale mu to sedne. Určitě jedna z jeho zatím nejlepších komedií (Borata ani Bruna nemusím). Pokud máte silnější žaludky i v oblibě drsnější humor, Diktátor od Larryho Charlese se vám jistě zalíbí. 75% ()

MA.KI

I přes některé DÍLČÍ povedené vtípky a satirické glosy na poměry v současném globálním světě je pro mě Cohenův humor veskrze primitivní. Nekorektnost mi nevadí, obscénnost a vulgárnost však ano. Ostentativní mainstreamová taškařice. ()

Sinn

Čekala jsem větší pecku, ucelenější podívanou, ale tohle bylo spíš spojení několika vtípků a komických situací. Lepší průměr, ale za vrtulník hvězda navíc. ()

Attta

Cohen zde dokázal předvést opravdu kupu skvělých komediálních scének, na druhou stranu ne všechny byly až tak dobré jak jsem čekal. Co se týče filmové stránky tak ta je slabá, ale vyváží to výraznný Cohenův humor, který má své fanoušky i odpůrce. Naneštěstí však musím konstatovat, že například oproti Boratovi je to opravdu slabší šálek kávy. Líbí se mi urážky a celkově nekorektní humor, ale občas jsou místa, které jsou občas až trapné. ()

dubinak

Jak už jsem tu několikrát zmiňovala, Cohenův ostrý jazyk nemám ráda. Nemám ráda prvky rasismu a jeho trapnou satiru. Diktátora ale řadím mezi ty lepší snímky a to z důvodu toho, že se opomenula dokumentární forma natáčení a nebyla přímo zveřejňovaná nahota, jak je to u Cohena nemilým zvykem. Řadím se ke skupině lidí, která bere jeho humor jako trapnost a ne přednost. Námět špatný nebyl a párkrát jsem se uchichtla, ale Cohen je Cohen. ()

BarryLyndon

Ve skutečnosti používám bio deodorant a není to tak špatné. Závěrečný monolog špičkový a jasně narážející na dílo Chaplina, celkově se na Chaplinova diktátora Cohen snaží narážet celkem dost a je škoda, že to pochopí málokdo. :-) ()