Gangster Squad – Lovci mafie

• USA Gangster Squad (více)
USA, 2013, 113 min

Scénář:

Will Beall

Kamera:

Dion Beebe

Josh Brolin, Sean Penn, Ryan Gosling, Emma Stone, Giovanni Ribisi, Nick Nolte, Anthony Mackie, Mireille Enos, Michael Peña, Robert Patrick, Jon Polito (více)

Mafián Mickey Cohen platil v polovině 20. století za nejmocnějšího a také nejbrutálnějšího bosse na západním pobřeží Spojených států. Učil se od Al Capona a v Los Angeles kontroloval kšefty s drogami, prostituci i odbory. Město se tak ocitá pod jeho nadvládou. Má pod palcem skoro všechny, včetně policie a soudů. Jedinou výjimku tvoří policejní náčelník, který pověří seržanty O'Maru a Wooterse sestavením speciálního týmu pěti nebo šesti mužů, kteří se pokusí zničit Cohenovo impérium, aniž by měli oficiálně něco společného s policií. (TV Nova)

nirvanafan

Tady se při psaní scénáře mocně hulilo nebo autor trpí jednou z těch psychických poruch, kdy máte problémy s rozlišením reality, ale pravděpodobně má v té hlavě jenom nasráno. Nicméně v pár případech je vhodné se na film podívat. Pokud se chcete nechat unášet bezduchou akcí, která celkem stojí zato a nechat mozek na dovolené, je to jasná volba. Pokud jste ctitelkou Ryana Goslinga, směle do toho jděte, neboť je natolik sexy, že to kvůli němu nedokážete vypnout. A pokud chcete vidět přehrávajícího Seana Penna, jehož monology vás přivedou k smíchu, prosím, Gangster Squad čeká jenom na vás. Málem bych zapomněla na výchovné působení, které nabourává učebnice dějepisu. Na konci čtyřicátých let se totiž rasismus neprojevoval vůči černochům, ale nedej bože, když jste se narodil jako hispánec. Pokud ten pán, co je napsaný v kolonce scénář, jednoho dne prozře a půjde vykonávat běžnou pracovní činnost, během níž utrpí duševní újmu podstatně menší množství lidí než v tomto případě, svět bude zase o něco hezčí. ()

Popluh

K čemu je bezchybné obsazení plné charismatických a přesných hereckých výkonů, bohaté dobové kulisy a kostýmy, když film prostě nefunguje a atmosféru navazuje právě jen skrz rozpočtovou velkorysost výpravy. Těmhle filmům prostě digitální kamera nesluší a slušet nebude (čest výjimkám a Fleischer prostě není Michael Mann) což se projeví hlavně v diletantsky vypadajících nočních scénách. Automobilová honička i přes kamerové rozlety a řadu celků postrádá přehlednost a hlavně jí chybí drajv, stejně jako celému filmu. Na Penna, Brolina a Goslinga se sice dobře dívá (stejně jako na Emmu Stone), ale film zkrátka v celku nefunguje, zvlášt když je tak archetypální že je divák vždy dva kroky napřed. Promarněná šance, zkušenější režisér by si to nejspíš pohlídal o něco lépe, nebo by alespoň dokázal zvolit jednotný formální styl a ne zůstat rozkročen mezi dobovou a moderní stylizací. ()

JJ.Gibson

Tak nějak nevím?!? Máme tu, dá se říci hvězdné obsazení, máme tu Los Angeles z roku 1949, máme tu mafiánské téma a vše je ještě točeno dle skutečné události. A právě ten poslední dovětek je docela zvláštní. Po celou dobu jsem měl spíš pocit, že jedná o nějakou rádoby vtipnou gansterskou komedii než o pravdivý příběh. I když to často neříká, tentokrát mi opravdu vadili hloupé a prostořeké dialogy víceméně všech postav, akce také taková nemastná, neslaná. Hlavní strážce pořádku Josh Brolin byl prudce nesympatický a jeho charakter byl tak nechutně předvídatelný. Nudaaaaa!!!!! Nikomu jsem jejich "upřímné" herecké výkony nebaštil! Celou dobu jsem měl pocit, že se dívám na novou a velmi špatně natočenou napodobeninu Neúplatných z roku 1987. Děs a běs... ()

Freemind

Tohle jsem nečekal. Myslel jsem si, že známí herci budou zachraňovat mizernou režii a nakonec to dopadlo tak, že vynikající technická stránka jen tak tak maskovala přešlapy neschopných hollywoodských ksichtů. Nejhorší jsou dvě ústřední postavy - Ryan Gosling je totální gumák a Sean Penn působí svými škleby jako parodie na Al Pacina. To, co napáchali tihle dva tragédi, nedokázala spravit ani elektrizující Emma Stone, ani jako vždy výborný Josh Brolin. Ale k té režii - "Gangster Squad" se sice utápí ve stovkách klišé, ale Fleischer má všechno pod palcem a nebojí se to ukázat. Nejde jen o vizuál (strhující průlety kamery ve scéně honičky a časté one-shoty), ve scéně s přepadením klubu jsem si užil jednu z nejlepších hudebních režií poslední doby - kubánské rytmy se plynule prolínají s dramatickým hudebním podkladem a tvoří tak dokonalou audio-vizuální symfonii. Bohužel to nakonec u mě prohrál retardovaný scénář, kterému nepomohly ani hezky napsané dialogy. Na závěrečnou, boxovací scénu se opravdu nedá koukat. Hezky natočená trapárna. ()

erased

Gangster Squad je to taková stereotypní blondýna sedící sama v drahém baru - víc než pozlátko od ní čekat nelze. Dokud nepromluví, je radost na ni koukat. Scénář filmu totiž rozhodně není jeho silnou stránkou, spíš slouží jako kostra pro nabalení hromady vymazlených a nádherně stylizovaných scén v provedení skvělých a sympatických herců. Nakonec sice zamrzí, že se nejedná o moderního nástupce mafiánských klasik, ale jako cigaretovým kouřem nasáklý a násilím nabušený videoklip k chytrému, ale občas až příliš ucouranému Boardwalk Empire funguje perfektně. ()

Tirion

Největším problémem filmu, který skvěle vypadá, je skvěle obsazen, sestříhán a nasvícen je skutečnost, že je prostě a jednoduše plochý. Žádná z postav nemá vícero linií a tak všichni slouží svému účelu bez možnosti přesahu. Obecně mi chybělo hlavně napětí, které scénář jaksi nezapracoval a režisér se o něj rozhodně nepřičinil. A jestli ano, tak trochu břídilsky. Ono, pokud bychom se na to podívali poněkud popcornově, tak by to byl asi dobrý biják, ale tvůrci se viditelně snažili navázat na linii Briana De Palmy, což se jim ale dost viditelně nedaří. Nicméně si nemyslím, že film je nudný nebo vysloveně zparchantělý. Jen je to další z řady těch, kteří si hrají na něco, čemu nesahají ani po kotníky. A to je vám pak líto takových herců jako je Sean Penn, který hraje královsky, ale vše ostatní mu láme vaz (nemluvě o zabitém potenciálu Brolina a Goslinga). ()

Wolodja

Jako ten film neni uplne blbej - treba herci jsou vyborni, vyprava taky moc fajn. Jenom se nejde zbavit dojmu, ze to misto celkem fajn filmu mohla bejt fakt pecka. Asi bych i jednu hvezdicku prihodil, ale ten nevyuzitej potencial me proste toci. ()

ABLABLABLA

Tak to byla teda jízda. Po dlouhé době zase v kině a nemohla jsem si vybrat lepší film. Tohle na velkém plátně s tím hlasitým ozvučením prostě stálo za to. Necelé dvě hodiny neskutečně pohledného Ryana, sexy Emmy, záporáka Seana a partou borců, která se mu to snaží nandat a asi není překvapením, že uspějí ač se ztrátami, ale bez nich by to bylo moc naivní. Ano je to tak trochu "popcorňák" (a že ho v kině na zemi zase zůstalo po nějakých čuňatech), jak tu někteří píší....ano není to až tak moc akční dobrá gangsterka.....ale pro mě to bylo perfektní po všech ohledech. ()

kaylin

"Gangster Squad - Lovci mafie" je film, který mě dokázal zaujmout už svým posterem. Zajímavý herci navíc v mafiánském prostředí, to by trochu mohlo navázat na snímek "Země bez zákona" a možná i trochu vylepšit jméno filmů o gangsterech, které jsou v minulosti natočené výborné, ale v současnosti, pokud to nejsou filmy z britské provenience, nejsou příliš úspěšné. Zaměření se na americkou mafii většinou končí rozporuplně a poměrně průměrně. Nakonec došlo k tomu, že ani snímek "Gangster Squad - Lovci mafie" se nevyvaroval toho, aby zůstal průměrný. Jsou zde nedostatky, které prostě nejde tak jednoduše přehlédnout. Prvním problémem je záporák. Sean Penn je dobrý herec, ale co ze sebe udělal v tomhle případě, to je vážně nepodařené. Jeho záporák je tak záporný, hraje ho až moc tvrdě až drsně, že je prostě neuvěřitelný. Je to přesně ten člověk, kterého budete nesnášet, protože nemá žádnou dobrou vlastnost, je až schematicky nudný a Sean Penn z něj udělal v podstatě karikaturu. Nevím, jestli to byl záměr tvůrců, ale pokud ano, dost to podcenili. Jak je Sean Penn šmejdský, tak je Josh Brolin zase správňácký. Jasně, volí sem tam metody, které nejsou příliš v souladu se zákonem, ale to neznamená, že by mu nešlo o spravedlnost. Chce zachránit své milované město. Giovanni Ribisi - tenhle chlapík nezklame ani ve schématu - pronáší jednu zásadní větu: Jaký je rozdíl mezi námi a gangstery? Zásadní věta, která zde vůbec není řešena, jen se do dialogů vsune, aby to vypadalo, že film akcentuje něco víc, než jen boj dobra se zlem, že existuje i něco mezi tím. Podle tohohle filmu ne, protože je to nakonec právě Ribisi, jediný ze skupiny policistů/lovců mafiánů, který má rodinu a který není hlavní postavou. Samozřejmě, že musí zemřít, aby se ukázalo, že zlo je skutečně zlé a že za sebe dobro musí bojovat všemi dostupnými nástroji. Největší problém pak vidím v dialozích a monolozích. Josh Brolin pronáší neskutečně kostrbaté a samoúčelné řeči o morálce, což ale není jeho vina, v tomhle případě mu to prostě stanovil scénář. Ryan Gosling mu k tomu sem tam přikývne a je to právě on, kdo je největším trumfem filmu, protože jeho postava je asi nejzajímavější. Přesto se film více soustředí na Joshe Brolina a na jeho policistu, který musí přes mrtvoly dojít ke štěstí. Částečně je to western, kdy jsou zde chlapíci se ctí a ti, co jsou prohnilí, ale částečně je to i pohádka z klasické hollywoodské produkce. Filmu bych vytkl ještě dvě věci. Zaprvé: Naprosto zbytečně používá humor. Dojem se tím sráží, je spíš na škodu, než ku prospěchu. Drama bez humoru by vyznělo lépe. Film se totiž od začátku snaží tvářit jako velmi drsný. Zadruhé: Čím proboha všichni stříleli? Podle toho, kolik bylo vypáleno kulek a na jakou vzdálenost, by byla vyvražděna půlka Lon Angeles. V tomhle smyslu je film neuvěřitelný a hraje si pouze na efekt. Vyvarovat se všeho toho a je to více jak mírně nadprůměrný snímek o gangsterech, který do žánru navíc nepřináší vůbec nic nového. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2013/02/now-is-good-stand-up-guys-bourne-30.html () (méně) (více)

gogos

Tak takhle by to nešlo. Námět na vynikající gangsterku byl přetvořev v prostoduchou střílečku postrádající hlubší smysl, promakané charaktery i kvalitní střih. Look jak z nějaké televizní adaptace, toporné scénáristické obraty, nevýrazná hudba i podivný záběr filmu jasně svědčí o tom, že todle autor "kultovního" Zombielandu prostě nezvládl. Hvězdné obsazení tak musí tahat tento brak z podprůměrných vod a je nutno podotknout, že se to celkem daří. Když už nic jiného, tak dostaneme nekompromisní akční nálož, kde se neustále střílí a ústřední hrdinové ani na vteřinu nevytáhnou cigáro z huby, což někomu na zábavu stačí. A Emmě to zatraceně sluší! Na zaplácnutí prázdného večera? Proč ne. Pokud však stojíte o kvalitní gangsterku, raději šáhněte pro klasiky od Scorseseho, De Palmy nebo Copolly. Hodně slabé 3* ()

Tony.cs

Skvěle obsazená gangsterka s téměř komiksovým lookem. Režisér má dobrou ruku, scénárista ale nedokázal pořádně spojit skoky v ději. Stylová jízda, kterou si nezopakuju, ale shlédnutí ani náhodou nelituju. ()

vorheese

Takový ten typ filmu, který za pár let zvládne napsat a natočit dobře naprogramovaný robot. Nic tam nechybí, ničím to neurazí a ve výsledku je to celé naprosto sterilní. ()

slunicko2

Westernoidní zábavné béčko 1) obnáší charismatického padoucha i neméně charismatické policisty (alespoň některé), se kterými se lze snadno identifikovat._____ 2)  Děj je přehledné, film příjemně koukatelný._____ 3)  Svou roli hrají i už sice starší, ale stále špičkový 53letý Sean Penn (padouch Mickey Cohen) a 33letý Ryan Gosling (frajírek Jerry Wooters)._____ 4)  Letmou vzpomínku věnuji Sedmi statečným a prchám k dalšímu filmu. ()

DH3Factor

Gangster Squad staví na jednoduchém a již mnohokrát ohraném scénáři ala 7 statečných, takže předem víte o co půjde a jak to dopadne. I přesto to má drive a je to dobře natočený. Sean Penn je dobrej, ale ne vynikající. Gosling - Chytrý Správňák, opět okouzlující zejména pro dámskou část publika. Oblek mu sedne jak ulitý. Na zvolený soundtrack mě naprosto utáhli. Melodie připomínající mi legendární Fallout, mě totiž vždycky nadchnou! Závěrem: Ideální na dlouhé zimní večery, kdy se nechcete zabývat těžkými otázkami života a smrti, ale hledáte slušnou zábavu v rytmu štěkajícího tomphsona. ()

italka63

Většina uživatelů sice nejásá, ale já si nestěžuju, herecké obsazení velmi dobré a přehlubokou psychologii s dramatem jsem neočekávala a nehledala, tak proč si tedy neužít mírné retro z Los Angels? A chlapi se chovali jako chlapi, proč ne? Brolin nezklamal, Penn uhrál co se od jeho postavy čekalo, Gosling se mi dostává pod kůži a Penna s Ribisim, proč ne? A klidně bych jela do Města Andělů:-) tak čtyři hvězdy,s čistým svědomím. ()

Kaluž

Za dvě jenom kvůli démonickému Pennovi (Mickey Cohen). Jinak bych tuhle srágoru musel poslat do hajzlu. Nejenže scenárista sesmolil neuvěřitelný paskvil, ale režisér se nejspíš připosral z ultimátního hereckého ansámblu a na svou roli zcela rezignoval. „Hele, Ryane, ty se postav sem a odříkej tuhle píčovinu. Emmo, ty budeš tady a budeš dělat, že tě ta píčovina zajímá. A zavolejte někdo Joshe a Roberta, za chvíli budem točit tu pitomou přestřelku.“. Vyprázdněný film bez života. Brian De Palma a Curtis Hanson na tuhle taškařici pro teenagery zvysoka močí. ()

Remedy

Parádní obsazení, proti kterému nelze nic říct (s jednou výjimkou). Stalo se mi to úplně poprvé, ale strašně se mi nelíbil Sean Penn. Přiznám se, že o skutečném Mickeym Cohenovi nevím zhola nic (možná to byl přesně takový dětinský idiot bez jakéhokoliv šarmu, jak je líčen v tomto filmu), nicméně i přesto mi Pennovy repliky přišly místy strašně nepřirozené a přehrávané. Někdo by mi zcela jistě oponoval, že to mohl být záměr, ale to bych raději nerozváděl (Sean Penn je tak překvapivě asi nejslabším článkem filmu). Příběh jako takový je až pozoruhodně lineární a svižný, je to asi víc akční film než mafiánské dílo v pravém slova smyslu. Je to přesně natočené tak, aby se to líbilo mainstreamovému publiku - parádně vyšňoření herci v krásných kostýmech, dostatek očekávané brutality a příjemná retro atmosféra. Naprostý průměr, který snad nikoho neurazí, ale zároveň jen těžko výrazněji nadchne. ()

Justice League? Možná za deset let!

Justice League? Možná za deset let!

14.02.2013

Starý scénář se opakuje. Pokusů o zfilmování týmovky Justice League of America (Superman, Batman, Green Lantern, Wonder Woman a spol.) už tu bylo několik, třeba digitálně animovaný film v režii… (více)

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

Sean Penn jako „agent s povolením zabíjet“?

30.01.2013

A bude na to dohlížet Pierre Morel, který se v 96 hodinách postaral o definitivní vstup Liama Neesona do síně slávy největších bad-ass borců? Vypadá to, že Penn potřebuje vydělat na nájem, protože si… (více)

I duchům se líbí Emma Stone

I duchům se líbí Emma Stone

21.01.2013

Guillermo del Toro pilně pracuje na postprodukci své novinky Pacific Rim (to víte, do filmu o souboji obrovských robotů s obrovskými monstry je potřeba dodělat „pár“ triků), ale už se pozvolna… (více)

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka

Spy Hunter našel režiséra, ztratil Rocka