wesker

Jeden z lepších démonických horrorů.Ještě kousek a dal bych 4 hvězdy.Jestli je to opravdu podle skutečnosti tak potěšpánbuh tedy.. ()

KacHnAop

Poctivě natočená duchařina, která ačkoliv funguje na principu ohraného scénáře, veškerých klišé o strašidelném domě, vymítání a dalších střípků jednotlivých hororů, ve kterých už bylo všechno viděno, uznávám, že se jinak Wanovi povedla s přehledem. Ohrané to je, ale natočit tak napínavý a poutavý snímek, přestože lze v něm předvídat každičký detail, je jednoduchá ukázka Wanova filmového talentu, kdy z minima vytáhne maxium. Kamera je užásná, herci nezahráli špatně, Farmiga sympatická a hudební motiv je nejsilnější složkou celého filmu a dodává pocit opravdového znepokojení a strachu. Nebál jsem se ani chvíly, ale celkově je Wanuv film velice hodnotným kouskem, kterým mi akorát dokázal, že v součastnosti patří mezi nejlepší hororové borce a zvýšil tak očekávání na jeho možná, jak sám tvůrce řekl, poslední horor. A to Insidious 2, protože jednička byla pecka. ()

wick

Nadprůměrná duchařina...že bych se strachy bál se zajít vyčůrat to ne, ale na to, že námět je už dost ohraný a je to (částečně) podle skutečné události, to má slušné tempo a atmosféru. ()

gezper

Od tvůrce pro mě nedotaženého Insidious je milé překvapení, že zvládnul obdobný kus posunout podstatně dále. Zkrátka se zde snaží servírovat poctivou klasickou duchařinu vhodně usazenou do 70-tých let, s menším a snad jěště příjatelným množstvím logických lapsů, ale naopak sympatickými hereckými výkony. A to u mě byl Patrick Wilson v posledních dvou viděných filmech na pěst! Celkem jakš takš vystavěna je i atmosféra, ač na obvyklé to žánrové kostře, zde okořeněné 'podle skutečné události' a postavená na základech reálné dvojice paranormálních lovců-manželů. Trio kamera, hudba, zvuk to taky zvládá jak má. Námitku, že je tam toho místy až příliš, není to zhola originální, tlačí se na obligátní pilu a méně je někdy více, částečně (ovšem jen velice částečně) uznávám, přičemž na druhou stranu jsem se u toho bavil tím správným způsobem, což se mi u novějších hororů stává zřídkakdy. K tomu jsem to viděl v kině, a to automaticky v tomto žánru chca nechca ubírá na faktoru nutnosti kontrolovat následně či průběžně spodní prádlo. Takže vypaluji optimistických ustrašených 80 a jdu si nechat zdát něco pěkného. [80%] ()

Zeddi

Že bych se třásl strachy nebo sebou leknutím škubl, to bohužel říct nemohu. Hororu trochu přidává "na motivy skutečného příběhu" ale to nestačí. Snímek je velmi dobře zpracovaný co se efektů týče, ale scénář je přeci jen trochu ohraný. Bohužel u mne trochu zklamání. Těšil jsem se, že bude překonán můj dlouholetý favorit Kruh, ale ani zdaleka se tak nestalo. ()

Bobby18

Že to je oldschool a scénáristicky vlastně bez nápadu mi ani nevadí, přestože jsem od tvůrce Saw čekal něco promyšlenějšího. Film to dohání super dobovou atmosférou a originálními postupy při strašení diváka z čehož plyne několik opravdu povedených lekaček. Neskutečně mi ale vadil rozháraný a nekonzistentní děj, vůbec nechápu proč se zde řešily dějové odbočky s traumatizovanou vymítačkou nebo ohrožením její dcery, když to ve výsledku nemělo na hlavní příběhovou linku vůbec žádný vliv. Kdyby se autoři věnovali pouze ústřednímu strašidelnému domu, mohl vzniknout vážně super semknutý oldschool horor. Za mě takhle ne. ()

LencaN

Conjuring je pro mě přesným prototypem hororu. Jedinou mojí výtkou je, že trailer odhalil dost lekacích scén, takže divák v kině už věděl, co přijde. Je to celkem škoda, protože ty lekačky byly zrovna to nejlepší, takže trochu decentnější trailer by nebyl od věci. Ale jinak je Conjuring ukázkou staré dobré hororové filmařiny, podařených efektů (viz vymítání ve sklepě) a výborných herců. Především zaujme Vera Farmiga. Nemůžu si pomoct, ale hrozně mi do hororů sedí. Má správně ledové oči, dokáže vyjádřit zděšení, aniž by to bylo ‚umělé', už v Orphan mě zaujala. A ostatní herci nezaostávají. Film je plný napětí, nevíte kdo/co se může v kterém temnějším koutě skrývat, prostě vás to usadí do sedačky a nepustí až do závěrečných titulků. Dávám 5*, protože Conjuring bude patřit do mých Top hororů :) ()

PatriciaVe

Všichni milovníci takovýchto hororů to známe.. rodina se přistěhuje do opuštěného domu, po pár nocích zjistí, že dům má svou minulost a začíná to. Ale v tomhle filmu to v podstatě začíná hned. Žádný rozjezd, člověk sedí upoutaný v křesle a čeká kde, co, kdy a jak. Musím říct, že v kině jsem na horor nebyla pěkně dlouho a jsem ráda, že jsem na toto šla! Nespočet lekacích scén, kdy jsem svého přítele chytala za ruku a modlila se ať už tam není nic dalšího! Nejsem pos*ra, miluji horory a tenhle jsem si naprosto užila.. a to taky díky scéně, kdy se celá famílie váli po zemi.. nevím proč, ale přišlo mi to tak vtipné, že jsem se začala nahlas smát přes celý sál a lidi zezadu pořvávali jen "A co je na tom tak vtipné?" Dávám všechny hvězdy a jednu navíc ! ()

czema

Prvotřídní lekačka. Asi hodina vrzání prken,hraní na tleskanou,ukázka rodinné pohody a pak se začnou dít věci. Nejvíc se mi líbilo to vymítání. Nenudil jsem se,nezyval jsem takže dávám za 5***** a doporučuju. ()

nikinikiniki

Kdo má rád horor, ať se na tento určitě podívá, protože to je fakt bomba! Můžu jen doporučit! Nikdy jsem se u žádného hororu tak nebála, výborné maskování Lili Taylor aneb v jednoduchosti je krása, super lekačky a horor mě neskutečně bavil. U spousty scén jsem byla ráda, že mě přítel drží za ruku, protože jsem se doopravdy bála! :)) ()

FOndra

Poctivý horor, který obsahuje všechny potřebné ingredience. Bohužel roztáhlý na dvě hodiny a to celkem zbytečně. Nad průměrem ho drží samozřejmě herecké výkony. Vyzdvihovat muziku a zvukové efekty netřeba. To je myslím nezbytná součást dobře fungujícího hororu. 3 hvězdy za stále se opakující témata. např. starý dům s děsivou minulostí po stopadesáté.. ()

rekurseman

Na tento film jsem šel s velmi kvalitními ohlasy, že to je výtečný horror u kterého se budu bát vyjít i po schodech. Nevím jestli to bylo tím, že kino v Karolíně v OVĚ je hlučné jako nádraží, ale ...nebál jsem se vyjít. Takže hezky od začátku. Film začíná pseudo-retrospektivou, která není dostatečně vysvětlena, prvních pět minut se děj odehrává okolo malé panenky (která opravdu je nechutná), člověk by si mohl říct, že tím pádem celý příběh bude jen a jen o ní. Poté se vrátíte z5 o nějakých pár let a prolínají se dva příběhy dvou rodin, které se nakonec setkají, o panence ani vidu ani slechu. Jen je asi 15 sekundový záběr na malou holčičku, která si tu DOTYČNOU panenku prohlíží u taťky v zakázané místnosti. SAKRA! To přece nedává vůbec smysl!!!! Takových minel tam bylo více, ale jelikož nejsem odborník přes horrory, spíše zelenáč, tak to více rozebírat nebudu. Jelikož je film brilantně zpracován jak zvukově tak střihově, tak nahání hrůzu, i když se prvních dvacet minut nic neděje. Při jedné scéně jsem se opravdu velmi polekal a vyřkl jsem klasické ostravské slova. Jinak mi to připadalo jako pohoda jahoda. Ale myslím si, že pro 15 leté holčičky to musí být maso. Za mě 3/5. ()

Neo007

Tak po delší době v kině a vyplatilo se. Snímek naprosto splnil očekávání a odcházel jsem uspokojenej ze shlídnutí zase konečně velmi solidního hororu, ikdyž tenhle žárn byl tolikrát zpracovanej, bylo na co koukat. Vymítání rozhodně luxusní záležitost, husina taky byla. A proč teda čtyři hvězdy a né pět - na mě dosti pomalej rozjezd plnej drobnejch náznaků a nikde nic, za to pak to nabralo solidní otáčky. Takže za mě 80% a spokojenost. ()

bezprezdivky

Nic nového pod temným sluncem, přesto podařený horor se skvělou gradovanou atmosférou, podařenými lekačkami a takřka dokumentárním přístupem. ()

Keytt

Vera Farmiga mě opět nezklamala a dala mi další důvod k tomu myslet si, že je jednou z nejpříjemnějších hereček vůbec a sympatie nelze upřít ani Patrickovi, který ačkoliv nebyl nucen zapojit veškeré svoje herecké nadání (a že ho nemá málo) mě rozhodně také potěšil. Nevím, jestli bylo záměrem tvůrců vykreslit dvě hlavní postavy takto sympaticky, ale pokud ano, tak se jim to povedlo na výbornou. Díky tomuto faktu ve mě film zanechal trochu rozporuplné pocity. Na jednu stranu musím uznat, že mě nejednou pořádně zamrazilo, protože o napínavé momenty není nouze, avšak na druhou stranu na mě snímek působil chvilkami až podivně uklidňujícím dojmem a jsem si jistá, že za to může právě ústřední dvojice. 80% (+zajímavá kamera) ()

Steeler91

Nemôžem si pomôcť, ale od hororu roka som čakal niečo viac. Prvých 38 minút bolo dokonalých, potom napätie klesalo a klesalo, čím sa film stále viac a viac popracúvaval k predvídateľnému koncu. Škoda. Sinister z toho nieje :-/ ()

Idoviren

Bezchybná atmosféra, která se postupně stupňuje od nepříjemného mrazení, přes napnutí k prasknutí a nakonec vás donutí zavřít oči. Krom skvělého příběhu se mi na The Conjuring hrozně líbí ten styl sedmdesátých let, nejvíc je to znát na oblečení a pokud chceme zacházet do detailů, mně se hrozně líbí ty noční košile až na zem. A když se všech pět, k smrti vystrašených, dcer v těch nočních košilích sejde dohromady, vypadá to prostě senzačně. A ještě něco je na The Conjuring úžasného, a to sice zvuky a pazvuky od Josepha Bishary. Zářil už v Insidious a tady to rozjížní na pištivé smyčce zrovna tak skěle a děsivě. ()

linger

Viac ako 3 hviezdicky ani nahodou nedam kvoli tomu, ze som cakala ovela viac. Jednak podla hodnoteni a komentarov, podla odporucani znamych ktori to videli... teraz neviem prist na to, kde film nabral take vysoke hodnotenie. Akoby fakt stacili magicke slovicka "podla skutocnych udalosti". Pre mna jeden velky hype.. na druhej strane, nebol to ani prepadak, pacila sa mi stylizacia do 70tych rokov, pomohla atmosfere a "realisticnosti", na ktorej si film tak zaklada. Strasidelny moment bol mozno tak jeden, nakolko na vsetky ostatne ma uz pripravil trailer. Stopaz zbytocne dlha, pri tom slimacom tempe, ked clovek caka len na dalse vrzdanie dvier, tahanie za nohu z postele a padajuce obrazy. Verim, ze zobrat na tento film 12-rocne dieta, ktore este horor nevidelo, nie je najlepsi napad, ale porovnavat ho s 10 rokom starym a ovela lepsim Kruhom je hlupost. ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění