Malýprinc

Za prvé, tohle je film, kterej musí bejt viděnej v kině. Nekoukejte předtim na trailer a věřte mi, že si to pak pekelně užijete. Jsem docela náročnej divák a co se hororů týče, vydržim dost. Myslel jsem si, že nejděsivější film, co jsem kdy viděl byl starej Evil Dead, na kterej sem koukal v šeti letech a málem se strachy po*ral. Dneska jsem se cejtil hodně podobně. Už ani nevim, kdy vě mě něco nechalo tolik myšlenek a pocitů. Ve filmu jsou snad všechny hororový prvky vytahaný z mnoha hororů, ale fungujou mnohem líp, mnohem děsivějc. Herecký obsazení je skvělý, nemám výhrady. Po 90% času jsem se nemohl pořádně nadechnout, lekal se a byl solidně psychicky rozloženej. Určitý věci jsou už moc, scénář neni dokonalej... ale to se po tomhle filmu ani nechce. Hudba!!!! Kamera!!!! a titulky (normálně na ně odcházim, ale tyhle? nejlepší! Musim si to ještě nechat proležet v hlavě, je možný, že kdybych to viděl na notebooku, dal bych 3*... ale ne... nedal. Za mě 5* a největší překvapení a spokojenost od Inceptionu. Nebyly to vyhozený prachy. Na 100% je tenhle film mezi top5 hororama. ()

Soundtrack

Od Wana jsem čekal víc.. tohle už ani nikoho nemůže lekat, vzdyť je to pořád dokola - ticho, šero, záběr na skříň, pomalý zoomování, sem-tam nějaký vrznutí, do toho puštěná nějaká "napínavá" hudba, která vyvrcholí zrovna, když nějaké tele, co si ani neumí rozsvítit světlo, skříň otevře. A nakonec v ní není vůbec nic.. ()

Praxis

S přehledem jeden z nejstrašidelnějších filmů nejen poslední doby, ale vůbec. Tenhle film totiž boří všechna možná zajetá klišé. Minimálně v tom, že nikdo nezemře - snad jen kromě psa, ale ten to odprdí v prvních deseti minutách filmu. Bubákování začíná hezky pěkně už od začátku a s drobnými pauzami pokračuje až do naprosto děsivého finále ve stylu Vymítače ďábla, kdy vám mrazení v zádech nastupuje permanentně. Snad jen škoda, že to finále bylo místy dost překombinované a zbytečně odjelo od hlavní linky (story se strašením dcery Warreových jsem nějak nepobral). James Wan - mistr Insidious i Saw ukázal, že ta největší hrůza přichází i bez digitálních triků s naprosto primitivní technikou - tlesknutí, vypadnutý míček, hry světla a tmy, zajímavé kamerové nálety. Z herců hrají vyděšeně všichni, včetně nejznámější "celebrity" Very Farmigy. Musím s přehledem říci, že mě The Conjuring naprosto uchvátilo a já s chutí dávám 90% ()

ivishka

Slibovaný hrůzostrašný případ a napětí plné zvratů mi nějak uniklo. Nejen, že byl patrný chaos způsobený neustálým přepínáním mezi naprosto nesmyslně nesourodými dějovými liniemi, ale také ani jedna z těch dějových linií nebyla dobře propracována. Stejně jako ve všech podobných hororech, vás zde čeká občasné zaleknutí a následovaný úžas nad jistě velmi pracně udělanými maskami herců. Ale to přece nedělá dobrý horor nebo snad ano?! Nejsem přímo fanouškem hororu a podívám se pouze, když mám na tento žánr chuť, ale dobrý horor se neurčuje počtem zaleknutí, ale měl by snad udržovat v divákovi jakýsi neustálý strach. Herecké výkony bych neřešila, protože jakkoliv se herci chtěli projevit, tak je absence logiky seřazených dějových linií rozdrtila a proměnila v takové nutné zlo. Přes veškeré vyjmenované zápory musím také pochválit kameramany za úhel pohledu, který zprostředkovává větší jímavost a zapracuje do příběhu i trochu vaši představivost. Nevím, ale docela mi vadí, že v poslední době nikdo neumí udělat opravdu děsivý horor, který si zapamatujete na hodně dlouhou dobu. ()

Tayen

Nevěřila jsem, že se z žánru a duchem posedlých domů dá ještě něco vytřískat. Ale tvůrci do vyschlé ovoce mačkali tak dlouho, doku se jim nepodařilo nasbírat výživný a osvěžující počin. Lekačky na správných místech, mytologie, zajímavé postavy v podobě vyšetřovatelů a žádné přepálené efekty. Film je koktejlem oblíbených ingrediencí namíchaných ve správném poměru. ()

havLord

Klasa horor. Nepříliš lekavý a nápaditý, ale zato atmosferický a staromilský, což oceňuji. Takové ála Halloween, nebo Vymítač ďábla. ()

Vxxx

Na horory moc nekoukám. Důvod? Nebaví mě se bát. A jak já se bála :D Ale oproti těm hororům co jsem kdy viděla, tohle nebyla moc ptákovina. Mohlo to být kratší, nějaké vtipné prvky, méně duchů, více romantiky... no a je to tady. Vůbec nevím jak má horor vypadat, Lekačky mě nebaví. Jednou jedinkrát bych chtěla vidět horor u které se vyloženě budu pouze strachovat, nikoli lekat :D No nic. 4* ale vidět to znovu opravdu nepotřebuji... ()

cervajzik

Závěr filmu byl pro mne menším zklamáním, avšak tak děsivou atmosféru jsem dlouho nezažil a rád filmu pár chybek odpustím. Od prvních minut je to opravdu jízda, prakticky není prostor vydechnout, ačkoli se o to snaží postava policisty, která příliš nezapadá a je zvolena celkem necitlivě. Konečně zase nějaký horor, který si vystačí bez hektolitrů krve a dementního 3Dčka. 90% ()

MikO_NR_1909

Za posledné roky príjemné prekvapenie. Umná všestranná práca so zvukom, parádne kontrasty, symboly ako bábka a pod., skvelá prvá polovica... ale hrať to na lakačky celý film je veľmi zložité, navyše keď sa to zvrtne až k surovo ačným momentkám... + slabá práca v rozpracovaní postáv a minimálna myšlienka. Ale zas v týchto rokoch, kedy mladí považujú za kultový snímok nejaký Sinister, má Conjuring výsostné postavenie (i keď v porovnaní s Vyháňačom Diabla určite zaostáva). ()

Ghostface2

V zajetí démonů je rozhodně jedna z nejlepších duchařin co jsem v životě viděl. Má skvělé lekací scény, opravdu silnou hororovou atmosféru, dobré herce, úchvatnou vizuální stránku a spoustu nezapomenutelných scén. ()

GodComplex

Podle univerzalne pozitivnich ohlasu jsem cekal hororovou bombu, ale nakonec to je jen tak tak na 4. Prvni pulka excelentni, z hororovych momentu az mrazi, dobova stylizace super, napeti, herci a podle skutecne udalosti (ano, demonicke sily, stejne jako andele skutecne existuji), ale v pulce se to jak uz u hororu byva zvykem zvrtne a od te chvile to z meho pohledu slo dolu, exorcismus zadna slava, ale hlavne, co ma znamenat ten hollywoodsky slunickovy konec? Konce jsou zasadni pro finalni dojem, napr. v Sawcku z toho prave koncem James Wan udelal klasiku, tady si tu dalsi klasiku naopak uplne zbytecne zazdil, skoda. 7/10 ()

Freemind odpad!

Film začíná jako neškodná duchařinka, postupně se ale propadá do bezedné jámy trapnosti. Pozor! S hrdostí hlásím, že jsem jméno režiséra zjistil až nakonec, tedy až poté, co jsem si vytvořil názor. Nikdo mě tedy nemůže nařknout ze zaujatosti - popravdě řečeno, vědět, že to točil Wan, tak hlavně nebudu mrhat časem, protože na ty jeho výblitky se nedalo koukat nikdy. Jedna hvězda dolů za stupiditu, primitivnost a plochost, druhá za špatné herce, třetí za technické flákačství - podivné postsynchrony způsobují, že film někdy zní jako dabovaný, paruka Rona Livingstona vypadá jako chcíplá kočka, masky raději nebudu ani komentovat. Čtvrtá dolů za křečovitou snahu o retro a pátá - čestná - za Wana. Já vím, že retardům se nemá ubližovat, ale zrovna tenhle si to zaslouží. ()

PKD

Bylo to hodně dobré a (až na jednu,pro mě vadu v obsazení) tomu nemám výrazně,co vytknout. Ovšem,na plný počet to nemá ani náhodou. Proč? Je to jednoduché. I sebelepší kopie,je stále jen kopie,protože plný počet tomu může dát jen ten,kdo viděl velmi málo hororů,či přesněji,neviděl asi nikdy Omen,Exorcistu a hl.Amityville I a II. Stejně jako u Annabelle (kterou jsem si pustil před tím, abych pak zjistil,že samotný paňák,nemá s hl.dějem tohoto filmu nic společné,což nepotěšilo),se zajímavá atmosféra v polovině překlopila,utáhla kolem krku (jako smyčka provazu na větvi stromu u jisté farmy),a nepustila až do konce. Nervy napjaté k prasknutí (a to jsem si to pouštěl odpoledne:) a infarktové lekačky,každých 10min.dělají z tohoto filmu určitě kvalitní počin,jakých je za posl.20let,zatraceně málo. Jen jen velká škoda,že to muselo kopírovat tolik svých dosud nepřekonatelných vzorů. ()

Lulu13

Nechápem prečo do hororu musia silou mocou napchať happy end, hlavne keď sa to podľa údajnej skutočnosti skončilo úplne inak. Keby sa v tomto pridržiavali reality (či už sa stala alebo nie), určite by sa na tom odrazilo aj moje vyššie hodnotenie. Paradoxne bol môj zážitok oslabený projekciou v kine, keďže po mojej ľavici som počúvala slečnu s infarktovými stavmi a dávala mi to najavo hlasným jačaním do ucha a aby mi nebolo málo, po mojej pravici zas sedela partia 13-ročných debilkov, ktorí svojími vtipnými hláškami museli celý čas dokazovať, akí sú nad vecou a ako sa práve oni vôbec, ale vôbec neboja. Viva la cinema! Takže zatiaľ 3*, uvidím po opätovnej projekcii bez rušivých elementov. ()

Makky

Žánrová chuťovka presne podľa mojich očakávaní. Sto krát videné, no nakrútené s takou precíznosťou, až z toho každý jeden divák prdí do kresla. Som nadmieru unesený. The Conjuring je atmosférou neuveriteľne nadupadný snímok s vynikajúcou kamerou, skvelou gradáciou a hutnými lakačkami. Bez zaváhania jedna z najlepších žánroviek poslednej doby! ()

blackrain

Jsem nedůvěřivá k filmům podle skutečných událostí, tedy pokud se nejedná přímo o historickou událost. Americké zapadákovy jsou jako stvořené pro horory. Vyskytují se tu divné baráky a nebo divní venkovani. Z venku to byl celkem pěkný dům. Pěkně navozená atmosféra, ale jinak je to klasická duchařina s klasickým příběhem, nic nového pod sluncem. Nějaké inovativní prvky by neuškodily. Tenhle příběh bych si raději přečetla jako román nebo povídku od Stephena Kinga. ()

movieband

The Conjuring je dost podařený horor. Insidious nepředčí (to je Wanova jednička jeho režijní hororové filmografie), ale ostudu si tímto snímkem Wan rozhodně neudělá. Děj, ve kterém se kříží drama rodiny s děsem a hrůzou z neznámé síly, která terorizuje nevinné, je víc, než povedené a v dnešní době plné kýčovitých hororů je tohle něco neskutečného. Wan totiž už ze 100x ohraného tématu udělal solidní a zneklidňující snímek, po kterém vám taky chvíli budou znít v uších nepříjemné dozvuky. Vítejte v temném světě Jamese Wana a jeho osobitých hororů, která vám přivodí zástavu srdce. 83% ()

HBO Max se mění

HBO Max se mění