Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

gurmanik

Naštěstí úplně jiný film, než ten první. Naštěstí byl dostatečně dlouhý. Naštěstí prostě skvělej zážitek. Naštěstí jsem se ani chvíli nenudil. Naneštěstí tam bylo tolik krávovin a blbostí, že musím 1* odebrat. :) ()

Perverz

Pěkná bandička se nám tady sešla. I Robin Šerbatská dorazila, Lůďa, Milek..ne to už kecám. Trochu delší bijáček, a tak, první půlka je alespoň sranda a trochu více politiky, druhá půlka méně srandy, stejně politiky a hodně akce. A super akce! Hlavně ty bitky, jsou svižné, ale žádný střih, střih šmouha a je na zemi. Dobře natočené, to musím vynachválit. Super kobra Scarlett pořád šťouchá do Captaina, má nějaké vtipné narážky, a háže ten svůj sexy pohled, zas sem měl přetlakovaný klacek. Já byl spokojený, tvůrci tady sice dost tlačili ve stylu, my tady uděláme NWO, ano, nový světový řád, ale Chris Evans je Captain now! Kolonka Chci vidět! je o jeden snímek chudší. ()

kamigava

Výrazné posunutí vpřed oproti prvnímu dílu. :) Výborný Jackson, Evans, Scarlett i Winter Soldier. Hezky navazuje na předchozí díl a snaží se zalepit díry, které napáchal první díl. Akce je tu více a je více promyšlená a není tak přímočará. Trochu mi to připomínalo Avengers. Film jsem viděl v docela špatné kvalitě. Lituju, že jsem si to plně nevychutnal v HD. Určitě za to druhý Kapitán Amerika stojí. Nejvíce se mi líbila scéna, kdy Nick Fury se snaží utéct před přepadením SHIELDU. Sekvence na lodi také zbystří váš mozek. Film utekl jako voda. Lepší průměr. ()

willis

Myslím, že z postavy Zimního vojáka a jeho interakcí s Captainem šlo vytěžit o dost víc. Přivítal bych méně akce a více psychologie. ()

geimz

Druhý Kapitán je o triedu lepší než prvý, aj s niečím, čo sa dá považovať za príbeh a namakanou akciou. Bohužiaľ, v dobe, v ktorej je každý druhý nový film komiksová adaptácia, ničím nevyčnieva a vo výsledku je celkom zabudnuteľný. ()

fastum

Popcornově vystavěné špionážní drama s výbornou choreografií soubojů, malinko zmateným střihem, parádními CGI efekty a výrazným záporákem. O stupeň zábavnější než jednička. ()

H4ku11

Už keď som čítal komiks, tak sa mi tento ako jeden z mála o Kapitánovi strašne páčil a na moju radosť ho veľmi dobre previedli aj na filmové plátno. Každý správny hrdina potrebuje poriadneho protivníka, akým pre mňa Winter Soldier bez pochýb je! Skvelé, skvelé!! ()

Zombi

Jednička se mi líbila, ale že dvojka bude takovej nářez jsem fakt nečekal. Přesun do současnosti, zajímavej příběh a šmrcnutí špionážními thrilery, to vše je fajn, největším kladem jsou pak parádní akční scény, včetně osobních soubojů. V tomto druhu filmů a vůbec ve velkých ačkových filmech, se takhle vypiplané bitky jen tak nevidí. Evans už není za vyloženého Mirka Dušína, když je potřeba s protivníky se nemaže a mrtvol je ve filmu požehnaně. Potěšilo zapojení Nicka Furyho do akce, Falcon je sympaťák a Scarlett jako vždy kočka :-) Slušnejch 5 hvězd. ()

Marys

Ako sa mi v jednotke nepáčili niektoré veci, pri dvojke ma zas sklamali iné. Vysoko hodnotím súperenie a súboje medzi Captainom Americom a Winter Soldierom - to je top. Popritom je ale príbeh zbytočne prekombinovaný, komplikovaný, nudný a prehnaný veľkým množstvom akčných klišé a split second momentami, ktoré liezli na mozog. A takisto Scarlett vyzerala dosť zle, neviem prečo. Každopádne stále lepšie ako Thor. A stále dobrá Marvelovka. ()

peto580

parádne ale vskutku parádne sfilmovaná akcia. To bolo vlastne to jediné prečo sa u toho oplatilo sedieť pretože scenár bol ZALOSTNYYYYY. Nemôžem si pomôcť, ale chvíľku to chcelo mať požičané niečo od Bourna kedy ho hľadajú všetci a on rafinovane za pomoci Scarlet uniká, potom zasa chvíľku od Nolana a jeho antihdrinu v podobe Jokera, no oba motívy sa len tak nejak spomenuli v pár minútach tej dlhočiznej stopáže aka ,,aby sa nepovedalo". Škoda, tá akcia bola ozaj skvelo natočená, pre mňa premárnený potenciál. ()

Rufete

"Get me Agent Hill." - "Communications array damaged." - "What's not damaged?" - Air conditioning is fully operational." Komentář může obsahovat spoilery. Výtečně zpracovaná vzpoura, plno tajemství a zápletek, pro mě jedna z nejlepších marvelovek vůbec. Spousta postav, ale všechny až na jednu se daly přežít. Agent 13 - zbytečnější postavu jsem dlouho nepotkal. Jsem rád, že Natashu tvůrci přidělili ke Kapitánovi, společně si dost sednou a jelikož už Peggy poněkud zestárla, zřejmě se rýsuje nový páreček. Ale ne, to by nebylo ono, Kapitán patří k Peggy a scény s ní hned na začátku filmu se mi moc líbily. Ještě ke Kapitánovi, je docela vidět, že posiloval, 70% nepřátel porazil nohama. Dál, Nick Fury taky dostal značný prostor a bylo se na co koukat. Krásně se oddělil od všech problémů (v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. pověřil Coulsona znovuvybudováním Shieldu) a nyní se může v klidu věnovat svým Avengerům. A taky bylo dost boží vidět ho v akci a konečně vidět druhé očičko. S Arnimem Zolou je už asi konec, ani na těch zasklených disketách ho nenechali dožít, nicméně tenhle němec-švýcar-vědec byl výborným záporákem. Rozhodně chytrá hlava, která stojí za ještě více nepříjemnostmi. Nová postava, Sam Wilson/Falcon, se mi hrozně líbila. Takový obyčejný člověk, veterán a výtečný letec. Rozhodně uvítám, když se ukáže v dalších filmech, hrozně mě bavil a oblíbil jsem si ho hned na začátku, když s Kapitánem běhali kolečka. Vzít si dva náměty (Winter Soldier a Hydra) asi nebyl nejlepší tah, obě témata by si zasloužila svůj prostor. Proto doporučuji zhlédnout výše zmíněný seriál, kde se hned několik epizod věnuje právě vzpouře uvnitř Shieldu. Jak je zvykem, ve filmu je hodně super scén, štít Kapitána Ameriky je ještě bumerangovitější než dřív, Black Widow a její velice přitažlivá uniforma, Furyho auto a funkční klimatizace, bylo toho hodně. Hodně se těším na události z potitulkových scén, tedy na Dvojčata a taky Buckyho. Jsem zvědavý, co se všechno ještě stane a věřím, že si tvůrci povedou jako dosud - bez větších klopýtnutí a se super filmy. ()

mosnak

Popcornovka jako prase, ale proč ne! Řekl bych to asi takhle. Máme tady Avengery a vedle nich se točí filmy jednotlivých hrdinů. Tento snímek (narozdíl od prvního) Captaina Ameriky se povedl a musím uznat, že jsem se bavil. Opět bylo poznat, že se tady utopilo spousta pěněz. Ale musím být objektivní - o nezapomenutelné dílo se nejedná. Nehledě na to, že pana Ameriku považu za nejslabšího z Avengeru :-D - 60% ()

Nethar

Prvního "Kapitána" jsem neviděl a ani to nehodlám dohánět. Na tento druhý kousek jsem se podíval bez velkého očekávání. Bál jsem se další divné komiksovky, už toho je nějak moc. Někde to bylo vtipné, ale mohlo to být vtipnější, v tomhle u mě vede Stark alias Robert Downey. Akční to bylo dost, velkolepé scény, i když ten samotný fakt, že hlavní hrdina je maník v divným oblečku s neprůstřelným štítem mi to trochu kazí, dokážu to však pochopit. Je taky fakt, že mi všechny tyhle filmy docela splývají, dějově nic, prostě další snaha o záchranu světa na poslední chvíli a poražení těch zlých. Takže fajn, nenáročná odreagovávačka. ()

Movie Gourmet

Další celovečerní snímek věnovaný čistě Kapitánu Amerikovi... Samotný děj není nic převratného, jelikož jsem ho po prvním skouknutí za nějakou dobu úspěšně zapomněl..., ale ty efekty, ta velkolepost a další aspekty této vizuálně úchvatné podívané, která tvoří drobný střípek marverovského univerza vás prostě nutí se na něj kouknout minimálně jedenkrát... Verdikt: 4* a 70 - 75 %. PS. Nejzajímavější postavou celého filmu je "záporák" v podání Roberta Redforda. ()

Yardie

Trošku slabší rozjezd, který mě moc nechytil. Ale zhruba od takové 30. minuty se to začalo rozjíždět a postupně to nabralo velmi solidní tempo. Jak co se týká akce, tak zápletky, nějaké to menší překvapení, sem tam nějaká ta hláška, odpovídající hudba. Oproti jedničce určitě ale pokrok kupředu. Dokázalo mě to vtáhnout a udrželo to mou pozornost téměř celý film (kromě toho začátku). Dvojka prostě dospěla a vyspěla. Jsem spokojen. Viděl jsem až nyní, protože jednička mě trošku odradila od koukání. Takže nyní doháním, co se dá. A dělám dobře. Howgh" ()

Jimmy15

Parádní film. Jako vždy ze začátku nuda, ale pak to člověka chytne a kouká, kde a co jak navazuje na další Marvel snímky. To mě nepřestává udivovat. ()

Muel

| Marvel Studios | Scenáristicky diskutabilné, ale akčne vypiplané a kulervúce, s excelentným finále. Do TOP 5 marveloviek by sa to tam určite dostalo. | Hodnotenie: 9/10 | ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018