Captain America: Návrat prvního Avengera

• USA Captain America: The Winter Soldier (více)
USA, 2014, 136 min

Předloha:

Joe Simon (kniha), Jack Kirby (kniha), Ed Brubaker (komiks) (více)

Kamera:

Trent Opaloch

Chris Evans, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Dominic Cooper, Sebastian Stan, Anthony Mackie, Cobie Smulders, Emily VanCamp, Robert Redford (více)

Po katastrofických událostech, které Avengers prožili v New Yorku, žije Steve Rogers neboli Captain America ve filmu Captain America: Návrat prvního Avengera poklidně v ústraní ve Washingtonu, D.C. a snaží se přizpůsobit modernímu světu. Když ale dojde k útoku na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., zaplétá se do pavučiny intrik, které ohrožují celý svět. Společně s Black Widow se Captain America pokouší odhalit stále se prohlubující spiknutí a současně se na každém kroku střetává s profesionálními zabijáky, kteří byli posláni, aby ho umlčeli. Když dojde k odhalení skutečné šíře zákeřného plánu, povolávají Captain America s Black Widow na pomoc svého spojence Falcona. Přesto se brzy ocitají tváří v tvář nečekanému a zdatnému nepříteli – Winter Soldierovi. (Falcon)

kamil.i

Captain America po tomto filme u mňa výrazne stúpol. Už to nie je len uhladená reklama na steroidy o lúzrovi, ktorý nabral svaly a vybral sa mlátiť náckov ako súčasť svojho amerického sna. Dramatická línia aj akcia sú kvalitnejšie ako v prvom diely. Russovci natočili o poznanie lepší film ako bol Taylorov druhý Thor aj keď pracovali s rovnako kostrbatým scenárom a za ich prácu im môžeme zagratulovať. ()

Lilloos

Jedna přehnaná akce střídá ve svižném tempu druhou a to celé pod zástěrkou spiknutí tak obrovského, že už ani samotní aktéři nevědí s kým jsou. ()

PhillM.

I napodruhé jsem si potvrdil, že Kapitán Amerika prostě není pro mě. Mám zřejmě nevhodně nastaven práh bolesti, co do množství plastikového patriotického patosu. ()

BlackHood

Jednička mě nebavila a srašně nudila. Ale toto je akční bomba, která překonala všechny marvelovky a Avengers tomu sahá ledva tak po kolena. ()

bolan

Cokoli od Marvel se mi nelíbí. Jde to absolutně mimo můj vkus, takže se budu snažit vidět těchto filmů co nejméně. ()

Darren98

Při nezbytné obnově postavy se ztracenec v čase nalezl v 80kovém akčním thrilleru; stejnorodě pojatý příběh o neočekávaných posunech v ději však dává okatě najevo svůj šťastně nalezený žánr, takže divák na škodu očekává klasické zvraty. V chudším obsahu nás aspoň charismatičtější pacifista provádí občasně nápaditými a choreograficky výbornými akčními sekvencemi. ()

Azurovydrak

K režii se dostávají bratři Russové a na kvalitě snímku je to hned poznat. Oproti lehce nadprůměrné jedničce se jim daří výborně spojit prvky superhrdinského filmu s prvky akčního špionážního thrilleru - a funguje to na výbornou. Snímek je opravdu nabitý kvalitní akcí od legendární výtahové scény až po bitku na mostě a když už dojde na dialogy, jsou chytře napsané a opravdu vysvětlují důležité momenty v ději, zdaleka netvoří pouze nucenou vatu. "Než začneme... chce si někdo vystoupit?" Také na režisérech obdivuji, jak dokáží do příběhu ladně vsunout úplně nové vedlejší postavy tak, aby to působilo přirozeně, dát jim dost prostoru na představení a vyjádření charakteru, ale zároveň přiměřeně, aby nezastiňovaly hlavní hrdiny (Falcon, Black Panther, Spider-Man). Další velké plus za Scarlett Johansson. "Pravda závisí na okolnostech, není vždycky všude a pro všechny stejná." Díky tomu všemu je Winter Soldier nadprůměrným snímkem i pro běžného diváka, pro zapřisáhlé fanoušky superhrdinů a Marvelu jde ale o opravdu mistrovské dílo - 100% ()

M1k9

Srovnání s prvním dílem je podle mě jako černá a bílá. Tohle je de facto něco jiného. Velké štěstí, Captain si z prvního dílu odnesl pouze oblek a štít. Jako typická marvelovka, důraz je kladen na vizuální stránku, drahé herce a akční pojetí. K tomu není moc co dodat. Výsledný produkt je docela povedený. Nadchla mě překvapivá herecká dominance Scarlett Johansson. Možná spíše vzhled než herecký výkon, ale každý se na to dívá jinak. Z 90% se mi líbila ona a z 10% zbytek filmu. Asi tak. 4.5/10 ()

CiPR

Tak, musím říci, že tohle jsem opravdu nečekal. Komiksy moc v lásce nemám, a že by mě někdo viděl na zfilmovaném komiksu, to by ss mohl asi nechat jen zdát. Ale co, na promítání jsem dorazil a asi to nebyla špatná volba. Akce od začátku až do konce, nádherná Scarlett, vedle ní Chris a do toho občas zasahujcí Samuel L. Jackson, tohle trio se mi opravdu moc líbilo. Nečekal jsem, že budu odcházet s paradním zážitkem a hned musím napravit, že jsem ještě neviděl ani jedničku. Ale na 5 hvězd to určitě neni, to prostě nemůžu dát. // 85%. ()

Wardan

Úplně něco jiného v dobrém i ve zlém a svým stylem minimálně až do finální akce zcela někde jinde než ostatní marvelovky. Akce občas trochu nepřehledná, ale rozhodně fyzická a přesvědčivá. Víc napíšu a možná trochu přehodnotím až to uvidim znovu doma na dývku. Zatím mi ale čistá logika poroučí jít na pět amerických hvězd. Trochu slabších, přesto pět a Avengers zůstávají pořád nepřekonáni. Edit: Druhé zhlédnutí. Na menší obrazovce jsou souboje mnohem přehlednější než v kině. Těch pět se mi upevnilo. ()

theSaint

První díl Kapitána byl pro mě čirým utrpením a věnovat mu pozornost až do samého konce byl pro mě skutečně nadlidský výkon. Pokračovaní se zcela jistě zvedlo ze dna a vyletělo kvalitou o 100% strmě k nebesům filmového nebe. V rámci žánru zřejmě nejkvalitnější podívaná, která nám za poslední roky byla naservírována. Jestli ji předčí noví X-meni či Strážci Galaxie se ukáže brzy. Pro mě, hned po Watchmen, nejlepší komiksovka. ()

Echelon1

Po návrate z kina musím povedať, toto u Marvel ešte nebolo. Winter Soldier je frajer, Captain aj Black Widow vo svojich najlepších rolách a Scarlett je tu priam nádherná (naj účes). Zatiaľ dejovo najprepracovanejší a najvážnejší film od Marvelu, perfektný Robert Redford, obrovská konšpirácia, masová deštrukcia, jedna skvelá naháňačka áut, skvelé prestrelky, súboje, hi-tech, špionáž a to všetko podtrhnuté fantastickou hudbou. Tak toto som naozaj od MARVELu nečakal a podarilo sa v najlepšom. Najlepšia sólovka, ktorá dokonca konkuruje Avengers. Kto by bol povedal, že bratia Russovy, ktorí nemali žiadne skúsenosti s veľkofilmami, vytvoria niečo takto úžasné. ()

Vaiollet

Nemůžu nijak lépe popsat své pocity, než říct, že jsem si přála, aby to ještě pokračovalo a že jsem se celou dobu z kina usmívala a doma se šla hned dívat, kdy bych na to mohla jít do kina znovu. Rozhodně to bylo mnohem lepší než první díl a já od toho dostala vše oč jsem žádala a i když jsem trochu váhala, jestli na to mám jít, tak jsem rozhodně peněz nelitovala. Ať to byla dějová linka, akce, vtip i - buďme upřímní - dokonalé pozadí Chrise Evanse, dostala jsem přesně to co jsem si přála. Samozřejmě, že to nebylo nějak hlubokomyslné, ale což se to dá od filmů tohoto druhu čekat? Podle mě se tento film naprosto vyrovnal, naproti tomu prvnímu, těm Iron Mana i Thora. Dokonalé by to bylo, kdyby se omezila dějová linka s Nickem Furrym, kterého moc ráda nemám. A také mě trochu mrzelo, že tohle by byl i skvělý děj do celkových Avengers. Rozhodně mě to navnadilo na dalšího kapitána a ještě víc na další Avengery. ()

sebo9629

Jednoznačne najlepší stand-alone film od Marvelu a z môjho pohľadu stráca na Avengers len veľmi málo a v niektorých aspektoch ho dokonca prekonáva. Určite je to „najrealistickejší“ film od Marvelu, čo je aspoň pre mňa obrovské pozitívum, pretože na mňa pôsobil aj ako špionážny, politický thriller. Ďalším pozitívom sú pre mňa postavy a chémia medzi nimi, dosť priestoru tu dostal jak Nick Fury tak Black Widow, Winter Soldier bol cool a badass záporák a Falcon bol taktiež skvelý. A akčné scény a choreografia bojových súbojov je najlepšia akú som videl v komixovom filme. Hodnotenie: 9.6/10 ()

Chundys

Paráda.... Kapitán předběhl Thora a řekl bych, že i trojku Iron Mana! Pravda pořád tam není tolik vtipných hlášek, ale o tom to všechno přece není :-) Samozřejmě vynikající soundtrack ()

X@triX

Druhý Captain 'Murica by si ako film sám o sebe zaslúžil štyri hviezdy, ale vrámci Marvelovských Avengers by to bolo nadhodnotenie. Praví Marveláci (zhruba polovica divákov) po začiatku konečných titulkov ostali pokojne sedieť a užili si ešte jednu scénu, čo by typické prepojenie na Avengers a práve táto scéna ma zaujala z celého filmu najviac... ()

JoSte

Zhlédnuto ve „3D“ v IMAXu bez brýlí a úplně v pohodě (rozuměj 3D scén nebylo tolik, respektive ne tak trojrozměrných, aby to rušilo). Nepotřebujete-li titulky, nejsou potřeba ani brýle (a je to bez nich, troufám si tvrdit, lepší). ()

El-Barto

Fajnová zábava, která má ale několik vad na kráse pro mě dost podstatných. Proti první půlce nemam zhola nic, ale potom mi dost vadilo to tlačení na pointy. Hlavně identitu Winter Soldiera musel znát každý, kdo viděl jedničku, takže si myslím, že to nemuselo přijít jako velký odhalení, ale že jsme s tím klidně mohli počítat už od samýho začátku. A upřímně bych byl radši, kdyby se film víc soustředil na osobní souboj hlavního záporáka a Kapa než na odhalení v rámci Shieldu. Právě tahle špionážní zápletka mi přišla strašně vynucená a dost jsem ji od scény s Tobym Jonesem odzíval. Falcon mě taky nebavil a nezlobil bych se, kdyby se v dalších filmech neobjevil. Zato Scarlett nepřestane bavil v roli Black Widow asi nikdy a nikoho. Akční scény jsou jinak skvělý, ale i tak je tam spousta klišé (hafo záchran v poslední sekudně). Russo bros. to podle mě zvládli, u série by zůstat měli a myslím si, že jestli úplně poslední potitulková scéna nekecala, tak bych v trojce mohl dostat TEN osobní souboj, kterej jsem chtěl už tady. Je to lepší než jednička i Thor, ale ne lepší než Avangers a Iron Man 3. Napodruhý a po Civil War se mi Winter Soldier líbí o něco víc, takže zvedám na čtyři a řadím za trojku, první Avengers, třetího Iron Mana a před zbytek marvelovek. ()

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

Natočí režisér Johna Wicka marvelovku?

04.08.2022

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

Záporácká týmovka od Marvelu našla režiséra

10.06.2022

Co všechno oznámil Marvel?

Co všechno oznámil Marvel?

21.07.2019

Tento víkend se nesl ve znamení sandiegského Comic-Conu, a byť to na filmovém poli vypadalo oproti minulým ročníkům dost chudě (snad s výjimkou trailerů k Top Gun: Maverick a To Kapitola 2), seriály… (více)

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

Co chystají tvůrci třetích Avengers?

12.07.2018