Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy, související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátráním po vrahovi však zkříží cestu celé své rodiny s neznámou nadpřirozenou bytostí a uvrhne ji tak do obrovského nebezpečí. (oficiální text distributora)

Doudis19

Svým způsobem "překrásná" ukázka dokonalé práce umělců, kteří zkrátka vědí jak co nejintenzivněji zprostředkovat pocity strachu a nezměrného děsu. Skvělý film, plný silných scén, kvalitně zpracovaného zla i výjmečného zakončení. Nejkvalitnější HOROR 2012. ()

Khumbac

Přiznávám se... Díval jsem se na to na 2krát. Včera v noci jsem to o půl jedné vypl - kvuli strachu, a trochu i únavě(odpolední), dnes na podruhé dokoukáno. Tma, sluchátka ci kvalitní zvuk, samota doma - budou dozajista přispívat k vzrušujícímu zážitku. ()

eye candy

Sinister je spíš krimi thrillerem než hororem a zároveň by se jedním dechem slušelo dodat, že ani v jednom z těchto žánrů nevyniká. Derricksonovi se ale jakýmsi zázračným způsobem podařilo scénář, který na papíře asi musel vypadat hodně "inteligentně", zpracovat tak dobře, že i přes všechna ta hororová klišé a nedostatek originality, jde o napínavý snímek. To i díky Ethanu Hawkovi, který zde odvedl skvělý kus práce a jeho postava egoistického pisálka je v podstatě hlavním záporákem filmu. (ještě je tam nějaký bagul ale ten se moc nepovedl) ()

Mr.Ripley

Ze samotné pekla přišlo tohle žánrové pošušňáníčko nezadávající si s atmosféricky legendárním Kruhem (s nímž má společného až podezřele mnoho) v němž Hawke podává kupodivu skvělý herecký výkon, mohlo být hororem roku. Bohužel mu možnost o tento titul podsekává scénář, jenž v samotném závěru podává to, co divák tušil od dobré poloviny (né-li dříve). Ve výsledku to vůbec nevadí, protože o dalším podobném atmosférickém pekle s bravurní kamerou a geniální práci se zvukem (Speciální ocenění pro soundtrack, prosím!) si můžeme na dlouhou dobu nechat zdát. Proto si Sinistra važme a... raději zkontrolujte vlastní půdu! :) ()

COF_666

Finále mi to zkazilo, jinak bych "Sinister" považoval za jeden z nejlepších hororů posledních let. Už dlouho jsem se tak nebál. ()

Triple H

Fuj a toto si ja pozriem v nedeľu večer. Tak dobrú noc teda. Nepríjemná duchárina. Pobehujúce deti po dome ma síce nechali chladnými, ale inak rozhodne tiesnivá a nepríjemna atmosféra. Párkrát ma pekne trhlo a na konci som, priznám sa, čučal na obrazovku ako puk. A to nebol dej, ani pointa nijak zvlášť objavná či šokujúca - keď sa to však šikovne spraví...Bavila ma aj krimi zápletka. Kvalitne spravený horor, ktorý stavia na atmosfére miesto krvi - tak to mám rád. ()

maxxxim odpad!

Dôkaz toho, že súčasní tvorcovia nevedia upútať diváka ničím iným ako nudnými xichtami na nudných nuďasoch viď napr. aj kaleráb v Saw -1 až ∞. Ako je možné, že tzv. bakul má ruky a nohy a nemá normálny xicht ale namiesto neho má patružlen záhradný? Slabé triky ako pohyb vecí bez hýbateľa či zoomovanie patružlénu v rozpuku, buntošenie detísk po tmavom byte. A čo mi fakt liezlo na nervy bolo, že dotyčný mal zasvietené svetlo vtedy, keď to vôbec nebolo nutné a zhasnuté naproti tomu tiež, keď to nebolo nutné, veď je predsa notorietou, že koreňová zelenina potrebuje svetlo, inak nedá ani ránu. Scéna s malým v krabici bola prinajmenšom preexpovaná a vyznela skôr komicky ako nudne, načo? Myslím si, že poriadny horor sa dá natočiť aj v pohode a netreba na to bizarné popravy či predvídateľný dej podčiarknutý scénkami "contrastream", aby v divákovi utvrdili pocit, že uvedené ešte nemal možnosť zhliadnuť. Novodobé horory sa fakt neoplatí pozerať zbytočná strata času, nie ako za starých časov, keď svetu vládla Chucky s jej gutaperčou potiahnutými pacičkami, z ktorých sršalo niečo milé ba až komické (tvorcovia tejto sračky boli tiež asi hladní). ()

Estrellita

Pomalý, průměrný a nudný počin. Vůbec nevím, proč mi byl SInister doporučen... Postrádá atmosféru, logiku a jakékoli vysvětlení či vyústění, pouze krok za krokem pokračuje a každý ten krok divák zná pořádnou chvíli dopředu. Žádné překvapení, absolutně nic děsivého, naprosto nic výjimečného. ()

filmmovier

Parádní kousek, který si pět hvězd rozhodně zaslouží. Mnohokrát použité téma prošlo pár inovacemi a do hlavní role dali Ethana Hawka. Názory byly vesměs pochvalné a já se těšil na jeden z nejlepších hororů posledního desetiletí. A skutečně - po celou dobu sledování jsem měl naprosto parádní husinu, takže v tomhle směru je Sinister lepší než V zajetí démonů, které jsem viděl minulý týden, ale to poněkud odbočuji, Atmosféra a příběh jsou stavěny fakt parádně, a čím blíž konci, tím je to lepší. Přízraky unesených dětí, mrazivá videa a pan Bubák - nejlepší filmový démon za hodně, hodně dlouhou dobu - tenhle požírač dětí se opravdu vyvvedl. Vedla Hawka mě potěšil i D'Onofrio, klidně mohl dostat víc prostoru, protože výsledky jeh pátrání jsou moc zajímavé. Vraždy byly výborně zpracovány a démon á la Slenderman, to vše se mi moc líbilo. Naprosto nejpůsobivější a nejlepší na celém filmu bylo finále - které - alespoň z části bylo poměrně očekávané, přesto ale šokovalo. Ta poslední čtvrthodina je opravdu dokonalá, i kvůli tomu, jak se ty vraždy propojí. Pokud bude dvojka stejně kvalitní jako jednička, jdu do toho, ale pokračování bych netočil, protože působivější a originálnější horor tu už hodně dlouho nebyl. 100%. ()

kjakob

Atmosférický horor, který velmi dobře buduje napětí. Konec pro mě osobně byl zajímavý, ale možná jsem čekal že pointa bude silnější. I přesto jsem měl ten sžíravý pocit, který ve mně dlouho žádný film nevyvolal. ()

Motinski

Veľké prekvapenie. Sinister je jeden z mála hororov čo sú niečím výnimočné a svojou nepríjemnou atmosférou donútia diváka pozerať s otvorenými ústami. Scenár je skvelý, hudba extrémne stiesňujúca, väčšina filmu možno zbytočne pomalá, ale záver mi vynahradil snáď všetky hluché miesta. Ethan Hawke a pasáže kde sleduje staré videá s vraždami sú veľké psycho. Dlho ma takto nemykalo, zimomriavky som mal aj pri jednoduchých scenách a dúfam že pokračovanie nepokazia. Démon Bughuul má istý potenciál aj do ďalších filmov. ()

chelseaman22

Sinister stejně jako jiné horory trpí tím, že stať je obstojná a konec je zcela dementní. Idea filmových pásek byla skvělá, avšak jejich návaznost na zabijáka byla vskutku ubohá. Po shlédnutí filmu se vám v mysli navždy zakoření ten skvělý námět na poster, spočívající ve skupinovém oběšení teď už nepříliš šťastné rodinky. 75% ()

Sabrewulf odpad!

To si děláte srandu s tím červeným hodnocením? Když pominu fakt, že jde jen o další tuctový duchařský horor v řadě, vhodný tak pro primitivy, kteří za svůj život viděli 5 hororů, tak mnohem horší je - to jako vážně nikomu z pěti a čtyřhvězdičkářů nevadilo to ABNORMÁLNĚ ZHOVADILÉ CHOVÁNÍ hlavního hrdiny? To si fakt ten kokot Derrickson myslí, že by někdo po tom všem pořád zůstával v tom baráku a ještě šel v klidu spát? O hlavního hrdinu se máte bát a ne mu přát tu nejbolestivější smrt za tu jeho vygumovanost. Poslední záběr = předvídatelný trapas. P.S: Scéna, kdy Hawke chodí po bytě a kolem něj se objevují děcka, co zpomaleně utíkají a skákají do tmy, byla neuvěřitelně GAY. A to jak v těch videích postupně všechny děcka udělaly "pšššt", bylo ještě teplejší. ()

BROKEN_

Nepříjemně atmosférický horor, který má bohužel slabší scénář. Klišoidních momentů je tady dost, aby jste se sami sebe, ptali " to vážně?". Režie, atmosféra, Ethan Hawke, depresivní soundtrack se skvělými zvuky v pozadí. To jsou největší klady filmu. Co se týče děje, kolem třicáté minuty jsem si začal představovat jak tohle skončí, a jak film postupoval dál a dál, bylo jasné že to tak bude. Finále se snažilo o efekt, který se ale nedostavil. Spíše přišla otázka " na tohle jsem čekal 110 minut?". Za mě osobně je tenhle horor nadhodnocený, 74% si to nezaslouží. Ale asi jsem teď nějaký divný, že mi to nesedlo, jenže si nemůžu pomoct, mě to neohromilo. Možná tomu dám časem ještě šanci, a třeba to bude na podruhé lepší, nebo možná horší. Každopádně myšlenka filmu je zajímavá, a samotný zlo je dobře vymyšlený. Jen to chtělo větší důraz na gradaci, a bez pár klišoidních momentů, by to byl opravdu super horor, takhle je to jen.... dobré. Ale na ten soundtrack, atmosféru a na ty nahrávky jen tak nezapomenu, to bylo super. ()

LUKICKK

Prázdné, bez pořádného konce, bez smyslu, sakra vždyť jediné co jsem si užil bylo pár creepy momentů. Swag Bughuul. ()

flawi.f

Ano, Sinister stojí na lekačkách a divných zvucích, není moc originální, ale je to opravdu hrozně jedno, jelikož zde to, na rozdíl od jiných hororů, nesmírně funguje. Je to dáno jak tísnivou atmosférou, trefnou hudbou, chytrým využitím střihu, geniální prací kamery, ale i tím, že si film jednoduše na nic nehraje. Jako obrovské plus na tomto filmu vidím obsazení Ethana Hawkea, který byl perfektní. Sinister je opravdu poctivý, dobrý horor a myslím, že se bude líbit i těm, kteří tomuto žánru neholdují - patřím mezi ně i já :-) Jinak co ještě musím zmínit, tak je závěr, to je opravdová lahůdka! ()

kinghome

Horor, který staví na výborném výkonu Ethana a na úžasném zvuku. Ten zvuk a muzika ve filmu je naprosto úžasná. Celý film jsem měl stísněný pocit a očekával jsem, kdy se zase poseru z nějaké lekačky. Už od začátku se s tim film nesere a rovnou vám dává zápletku a nemaže vám med kolem huby. Jenom škoda toho nedotáhlého konce. 85% UPDATE: po horším V zajetí démonů musím hodnocení navýšit, protože je nefér, kolik má procent Sinister a kolik V zajetí démonů. Pro mě byl Sinister prostě lepší horor a zaslouží si ohodně vyšší hodnocení. ()

Sfinkter

Derrickson si mě získal V moci ďábla a nyní servíruje svou další hrůzu. Sinister je po dlouhé době hodně kvalitní a děsivý horor, který vás nebude drápat po zádech, ale rovnou vám svým děsem zlomí pár kostí. I přes slabé finále v něm cítím kultovní klasiku do budoucna, ke které se bude spousta lidí ráda vracet. Olympia Brno překvapení - ukázkově slušné publikum, to jsem ještě v multiplexu nezažil - i puberťáky asi Sinister přikoval do sedaček. Druhá projekce: závěr není slabý, naopak logický a nevyhnutelný. Sinister je i díky svému okultnímu podmazu téměř dokonalý. Třetí projekce opět perfektní, dokonalý film. ()

DivX

I pres vysoke hodnoceni jsem filmu moc neveril. Pac jsem pouceny z toho ze tyhle film jsou toceny na jedno brdo... Musim ale rict ze do trenek jsem pusitl vic nez jen tri kapky! 7/10 ()

Černý telefon, ideální hororové mrazení

Černý telefon, ideální hororové mrazení