Bývalý agent CIA Frank Moses (Willis) dává znovu dohromady svůj svérázný tým elitních agentů, aby s jeho pomocí vypátral ztracenou přenosnou jadernou zbraň. Aby uspěl, bude muset odolat hordám zabijáků, teroristů a mocichtivých vládních úředníků, kteří se superzbraně snaží zmocnit. (Bontonfilm)

helrohir

Príbeh síce tápe, v podstate ide len o skákanie z jednej destinácie do druhej, ale na druhej strane sme v každej z týchto destinácií obšťastňovaní jednou dynamickou a efektnou scénou za druhou, humor má celkom grády a obsadenie je vskutku lahôdkové. Jednotka bola určite kompaktnejšia, ale aj tak dávam hoci slabé, ale predsa štyri hviezdy. 70%. ()

Guran

Absolutně bez zápalu, bez děje, bez humoru. Hodnotit by se zde mělo jen herecké obsazení, jinak je tohle naprostá ztráta času, která měla filmařům ještě vydělat nějaké ty peníze. Trapný, nudný, zbytečný film. ()

lusa

Ak ste to nevideli v thajštine, tak ste to nevideli vôbec :D Páčia sa mi filmy starých pánov, ktorí pochopili, že už sú naozaj starí a tak sa rozhodli z toho ešte čo to vytrieskať. 4* ()

subic

Na světě není nic víc sexy než nádherná žena s ohromnou puškou. Slabší než první díl? To určitě ne. Tenhle díl je trochu jiný a na první navazuje jen velmi zvolna. Pořád jde o přeháněcí akční komedii se skvělou trojicí Victoria (Mirren), Marvin (Malkovich) a Frank (Willis), kterou tentokrát doplní nenápadný, ale o to lepší zabiják Bailey (Hopkins). Víc prostoru dostala i Frankova holka Sarah (Parker) a je tu i starý známý z Ruska Ivan (Cox). Na dvojku se někdy příště podívám radši než na jedničku. 75% ()

Coliseum

Dost pokračování úspěšnejch (nebo prostě dobrejch, jak kdo chce) prvotin je čirý zlo a tohle se mi starou pravdu nesnažilo ani v nejmenším vyvrátit. Permanentně se divící Bruce sere fest, bláznivej Anthony fest baví. ()

adamix

Od samého začiatku som čakal, že to bude zas ďalšie zbytočné béčkové pokračovanie perfektnej jednotky. No po prvej polhodine som sa nezmohol na slovo. Začiatok bol trochu nudný, lebo už sem strkali rusov, iráncov a ako nájomného vraha, ktorý má zabiť Mosesa, vybrali kórejčana. Ach Bože ! Prečo len strkajú do týchto pokračovaní samých imigrantov :). Rasista nie som, to nie. No potom sa mi ten nájomný vrah začal páčiť, a potom sa skamarátil s Mosesom. Dej je celkom jednoduchý a klasický ako to býva v takmer každom trileri. Dosť som sa nasmial a samozrejme aj herci sa mi páčili a hlavne Hopkins !! Ten starý dobrý Hopkins s milou tvárou a diabolskými úmyslami. Fakt som bol moc prekvapený, len nechápem, prečo to je v modrom. U mňa 80%. ()

Tominni

Frank Moses se vrací znovu do akce a s ním i ostatní bývalí agenti CIA. Tentokrát je cílem vypátrat zničující zbraň. Takže namísto USA cestuje Frank a spol. trochu vic než v prvním díle - Londýn, Paříž, Moskva atd. Dvojka překvapivě neztrácí na první díl, možná je i trochu lepší. Taková klasická oddechovka, kde potěší souboj Bruce a Byeong-heon Leeho. Lepší 3*. ()

knihovna

Poprvé jsem u toho usnul a film se mi zdál velice nudný. Podruhé jsem si to pustil, když to dávali v TV a světe div se najednou mě to začalo bavit. Abych si ověřil, zda to nebyla jen chvilková slabost, díval jsem se na to onehdá už potřetí (opět v TV) a opravdu se bavil. Možná stárnu, možná blbnu ale moc se mi to líbilo. ()

JosefTomas

Dvojka sice zaostává o chlup za jedničkou a má trochu nezáživný rozjezd, pak se ale vrátí vše do starých kolejí a kopa hlášek a akčních scén na vás jen poletí. 80% ()

mrclTV

Hovorí sa, že dvakrát do tej istej rieky nevkročíš a to som nemal presne robiť. Už RED 1 ma nebavil a RED 2 je úplne rovnaký, len ešte horší. Po vtipnosti už nie je ani pamiatka, ostáva len nudná prekombinovaná a nezaujímavá vata. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,6/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 44%, Audience Score - 63% | FDb.cz - 76,5% | Pořád je to solidní nálož, která s přehledem trumfne kdejakou moderní ptákovinu, stará garda vždy potěší, slušné gagy a nabušená akce též nechybí. Přesto nás to jaksi nenadchlo, nepřakvapilo svou originalitou narozdíl od jedničky - no to jsou ty sequely...... A M.-L. Parker je naprosto příšerná a celý film stahuje dolů! 65% ()

Pete

Dada koláž všech klišé Hollywoodské produkce. Je to blbé sice záměrně, a dokonce si to mísy dělá srandu z toho, jaký brak to je, nicméně stejně je to pořád blbost nejhrubšího zrna. Ta banda pošuků v důchodu v čele s Malkovichem si natáčení očividně užívala, což je občas nakažlivé, a to je asi také to jediné, co se k tomu dá říct pozitivního. Ono to ale nakonec kupodivu stačí, a na 2* to pak u mě definitivně vytáhnul lahůdkovy Hopkins v odlehčeném Lecter módu. RED 1 si už nepamatuju, ale o moc horší (ani lepší) být nemohlo. ()

ostravak30

Red 2 je pro mě veliké překvapení. Po vlažném prvním díle je tu pokračování, které splňovalo mé osobní kritéria na čtyři hvězdy. I když se vyměnil rejža, scénáristi zůstali a herecké obsazení také. Vlastně se tu objevili noví hvězdní herci. Film má ještě větší akční říz a nechybí opravdu husté, sarkastické hlášky a vtipné scény. Dvojka je delší, ale i zábavnější, děj propracovanější. Hlavní hrdinové bojují místy nejen proti sobě, ale hlavně proti skutečnému záporákovi a zachraňují vlastně i celý svět, jak už to tak bývá. ()

14krejca14

Skvělá zábava! Humoru spousty (hlavně Malkovich exceluje) a akční scény jsou celkem originální a nápaditý. Mary-Louise Parker už mi byla v jedničce hodně sympatická a ve dvojce se to jen potvrdilo. Hrozně rád bych chtěl dát 5* ale na film jako Expendables 2 to přeci jen nemá. ()

hondza87

Film sice nepřináší nic nového, vše je již už lehce okoukané, ale přitom je to tak zábavné. Sledovat tuhle partu, vysloužilých elitních zabijáků jak před kamerou bezostyšně řádí je více než příjemné. ()

kubilov

Je to tu! Už jsem ani nedoufal, že se dočkám pokračování tak geniální akční jízdy jako byl první díl RED. Potom, co si hlavní hrdinové dali road trip po USA se vydali do Evropy, kterou si projeli teda docela důkladně. Willis pořád ještě neztratil nic ze svýho umu a dovedností, Malkovich je pořád neskutečně vtipnej mimoň, kterej hází suchý hlášky, jako by to snad bylo to, pro co byl stvořen, Helen Mirren je stále elegantní, i když zrovna zabíjí partu prvotřídně vycvičenejch agentů, z Mary-Louise Parker se po jejím neakčním výkonu v prvním díle stává plnohodnotná členka týmu a nově příchozí Anthony Hopkins jako vědátor, kterej pár let bručel je taky moc dobrej, avšak třeba taková Catherina Zeta-Jones tam byla snad úplně zbytečně navíc, jediný k čemu byla, bylo jen další zkomplikování. Sice se pokračování veze na mírně vážnější vlně, přesto však nabízí více než dost vtipných scén a opravdu nečekaných zvratů. Musím se přiznat, ale až doteď jsem absolutně netušil, že jde někoho zabít jen pomocí správně složeného papíru, právě i díky tomu je RED 2 navíc i mírně zvráceným receptářem neuskutečnitelných, ale zajímavých nápadů a dobrodružství. Lehkost jedničky se však objevuje jen velmi sporadicky, proto prozatím na první shlédnutí těsně pod vrcholem. Na závěr bych jen chtěl poradit. Nemusíte se bát, protože to co se stane v Kremlu, taky v Kremlu zůstane. ()

xtomyx

65% víc nemohu dát. Film mě moc nenadchnul, ale zas na druhou stranu je to nenáročná pohodovka na zabití podzimního večera. A samozřejmě Malkovich jako vždy excelentní. ()

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci

Red 2 a Las Vegas: Palba a kalba s důchodci