Justine počas prednášky na vysokej škole vyjadrením svojho názoru prejaví súcit s ľuďmi žijúcimi v starých kultúrach, ktorí sú pomaly, ale isto vytláčaní zo svojho územia a divokej prírody. Vzápätí dostáva od jedného zo spolužiakov nečakanú príležitosť: spolu s niekoľkými dobrovoľníkmi vycestovať do Chile a zorganizovať protest v jednej z džunglí. Po priviazaní sa k stromom či ťažkým stavebným strojom ich ale čaká nemilé prekvapenie, nie v podobe drsného zásahu tamojšej ochranky, ale leteckej havárie. Jej následkom sa po páde do doposiaľ nepoznanej časti džungle nečakane ocitajú v rukách tých, ktorým pôvodne prišli pomáhať. Podarí sa Justine a jej známym dostať sa zo spárov ľudožrútov? (*CARNIFEX*)

POMO

Roth je pokrokový rozprávač - ako prvý v kinematografii ukazuje, že obete väznené v klietke kanibalov sa musia tiež občas vykadiť. A že malé kanibalčatá to môže náramne pobaviť. Nie kvôli tejto scéne je ale Green Inferno malomyselným filmom. Tým je pre scénár - súvislosti, nakladanie s postavami, rádoby “wao” bodka na záver, atď. ()

stration

Nakonec celkem zklamání. Čekal jsem teda větší nářez. Eli Roth je natolik ujetý, že mě až štvalo, jak moc se drží při zemi. Pár výborných scén tam bylo, ale daly se spočítat na prstech dlouholetého a těžce nešikovného dělníka z pily. Nebylo ani napíchnutí na kůl, ani znásilnění, ani souboje s kanibaly. Těch pár scén, kde jede gore naplno ale fakt stojí za to. Je na nich krásně vidět, jak se Eli u natáčení musel chechtat a vymýšlet drobné detaily, které tomu dodaly potřebnou "šťávu" (děvčátko běžící s kusem nohy). Celkově teda spíše spokojenost, ale nemůžu se ubránit dojmu, že se z toho dalo "vyždímat" daleko víc krve, napětí a víc nezapomenutelných fórků. ()

ledzepfan

No podívejte-asi takhle: Pokud se rozhodnete vstoupit do specifického a kultovního subžánru o který se nikdo dobrých dvacet let pořádně ani neotřel, je tak trochu vaší povinností jít do toho takříkajíc s koulema, překračovat hranice, být odvážný, kontroverzní, zneklidňující a šokující. Roth je sice fajn chlapík, ale přes to všechno čím by chtěl být, vlastně nikdy opravdu nepřekročil hranice a svou filmovou “indie hru“ hraje v rámci standardů a systémových mantinelů. Green inferno není vyjímkou. Šok se nekoná. Roth přichází s několika nápadama které možná překvapí, ale ve výsledku je jeho invence spíše (skoro výhradně) černohumorná –což by v zásadě nevadilo, kdyby to nebylo na úkor atmosféry. Gore se ztrácí v hloupě uhýbavém střihu. Přestože kdosi pochopil, že kontrast rudých figur na zeleném pozadí je docela efektní, dále už z kmene film čerpat neumí. Jakákoliv zvířeckost, dravost, syrovost kanibalských rituálů, odlišná mentalita a vnímání spirituálního světa- prostě to všechno co je nutné vykreslit aby to uvnitř západního kinokonzumenta zabrnkalo na hluboko zakořeněnou strunu obav a odporu, to všechno chybí...... Možná mě pobavilo vyústění, pár zajímavých nápadů, celková koukatelnost a svižnost, ale očekávání to nesplnilo ani z poloviny. Roth se prostě vysral na to natočit poctu a novou legendu a vystačil si pragmaticky jen s tím vědomím, že na první pořádně kanibalský film po tolika letech mu diváci skočí jako psi po flusu i bez výraznější snahy.. A to je ostuda :/ ()

*CARNIFEX*

Nakoľko Justine svojim názorom počas prednášky na vysokej škole prejaví súcit s ľuďmi žijúcimi v starých kultúrach, ktorý sú pomaly ale isto vytláčaný zo svojho územia divokej prírody, dostáva od jedného zo spolužiakov nečakanú príležitosť. Spolu s niekoľkými dobrovoľníkmi vycestovať do Chile, kde chcú v jednej z džunglí zorganizovať protest. Po priviazaní sa k stromom či ťažkým stavebným strojom ich však čaká nemilé prekvapenie. Nie však v podobe pomerne drsného zásahu tamojšej ochranky, ale následnej leteckej havárie, kedy sa po páde do doposiaľ nepoznanej časti džungle, nečakane ocitajú v rukách tých, ktorým pôvodne prišli pomáhať. Snímok je nominovaný na niekoľko cien, takže ako fanúšik horor žánru som bol plný očakávania. Niekoľko nelogických faktov zo scenára sa u Rotha jednoducho neminie. On v tomto proste lieta rád, takže pre "slabomyseľných" je každý jeho kúsok z tvorby doslova zadosťučinením. Keď si však odmyslím tieto jeho prešľapy a spomeniem si na niekoľko jeho hororov (áno kurva - HOSTEL! ), dávam jeho tvorbe "veľké" ÁNO. "Green Inferno" je celkom slušný nárez, ktorý hororovému fanúšikovi, obzvlášť milujúcemu gore, pripraví zopár pekných prekvapení. Sledovať detičky ako obhrýzajú bedrový kĺb, to je teda riadna slasť. Taktiež som bol v nemom úžase aké "komediálne" pasáže s prvkami čierneho humoru Eli Roth do tohto snímku vložil. Z celkového hľadiska teda spokojnosť - 70% ()

honajz2

Zpočátku mi to docela sedlo, byly tu relativně dobře představeny hlavní postavy, objevilo se pár zajímavých prvků, které mohly být v pozdější fázi filmu chytře využity... Bohužel mi tenhle pocit vydržel zhruba 15 minut, kdy z filmu odejde nejzajímavější postava a tak pak sleduju partu aktivistů, z nichž většina jsou nesympatičtí blbci. Do nějaké 40 minuty se tam vůbec neděje nic hororového, spíš je to jakési dost, dost zjednodušené drama o tom, jak se pár aktivistů snaží zachránit deštný prales. Nic víc, nic míň. Pak už konečně přijdou na scénu kanibalové a to je vlastně nejlepší část filmu - příchod přeživších aktivistů do domorodé vesnice, kde po nich všichni šmatají, oni křičí, ale nikdo tam nemluví + následné zavraždění a snědení jednoho z nich (shodou okolností druhé nejsympatičtější postavy - btw, nepobral jsem, proč některé ty aktivisty jenom uspali a některé rovnou na místě zabili). Tyhle dvě části mají i nějakou atmosféru a jsou v rámci možností povedené. Čekal jsem, že teď už to konečně začne, ale prd. Místo toho se z toho stala (obávám se že nechtěná) komedie. Uvedu pár ikonických scén - zfetování domorodci, sraní v kleci a následná posměšná reakce domorodců, pak i ta scéna, SPOILER kdy se Justine stane mezi domorodci uznávaná a nakonec ji nechají jít KONEC SPOILERU a pak ještě moje nejoblíbenější, ve které to jedna z aktivistek nevydrží, podřízne se a zemře. A jaká je reakce "vůdce" aktivistů? Hádejte - a) začne panikařit, b) rozhodne se s ostatními naplánovat útěk, c) podřízne se taky, d) vyhoní si ho a ještě je na to hrdý. Správně je za d. Chytrý, ne? Prostě všechen ten potenciál byl zabit vší tou směšností a nejnepravděpodobnějšími situacemi. A závěr tomu nasadil korunu a dodatečná scéna v titulkách ji ještě řádně vyleštila. Vlastně mi přijde, že Eli Roth sám nevěděl, co chce natočit. A nebo je to prostě debil. 2* ()

• Snímka je plná odkazov na slávny film Ruggera Deodata Cannibal Holocaust (1980), pretože je to jeden z najobľúbenejších filmov režiséra Eliho Rotha. Samotný názov The Green Inferno bol taktiež pracovným názvom spomínaného filmu, neskôr bol zmenený, aby bol jeho názov viac šokujúci a aby presne divákovi napovedal, o čo v ňom ide. (beso74)
  • Domorodci z peruánskej džungle, ktorí sa objavili v tomto filme, neboli podľa slov z traileru ešte nikdy filmovaní alebo fotografovaní človekom zo západu. (beso74)
  • Nahrávání soundtracku probíhalo v Bratislavě. (Halloween9)