James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií. (Forum Film CZ)

incognito

Rozhodně super hustej akční nářez. Akce je tu od začátku a vlastně ani na chvíli nás film nenechá odpočinout. Akce je prvotřídní a to žádná. Co mě zarazilo už v titulcích - mimochodem naprosto párádní titulková sekvence - byl počet lidí podepsaných pod scénářem. To většinou nevěstí nic dobrého a řekl bych, že se to v tomto případě potvrzuje. Nelogičností je tu docela dost. Je tu i dost věcí, které jsou zmíněny, ale potom úplně zapomenuty a prostě se neřeší dál, nemá to žádné vyústění. Takže proč to vůbec zmiňovat? Dávalo mi to pocit, že určité části děje se vždy při dalším přepisu svénáře někde ztratily. Jako třeba motivace a celkově většina pozadí ohledně hlavního padoucha. Film se mi líbíl a užíval jsem si ho až na samotný závěr, který byl na mě moc uslzený a takový prostě moc... Tradičně hodnotím i CGI. Tady je opravdu na skvělé úrovni a většinou naprosto neviditelné. Tím, že vás film nenechá vydechnout si ho opravdu užijete, to ale přijde až po skončení kdy začnete přemýšlet... ale i tak jsem si tu akční jízdu užil a 4* dávám protože jsem fanouškem. Kdo není tak si může jednu * klidně ubrat. ()

dkas

Bodovky obecně nemám příliš v lásce, snad na ty s Connerym se občas v televizi podívám. Nicméně tahle překvapila. Bond už není co býval, tedy nesmrtelný superhrdina, ale je lidský, skoro až moc. Ale to nevadí, bavilo mě to. No a závěr musím říct, že překvapil. Opravdu jsem to nečekal. A to je k dobru. ()

Clark_Kent

Tenhle Bond mě teda opravdu nedostal a ani neuchvátil. Je to slabější a dobře, že bude novej. Ana de Armas byla až moc do větru. ()

joelly01

Me se tenhle posledni Bond moc nelibil. Takove pekne natocene nudo. Asi jsem na to nemela koukat dva dny po Dune... ()

wege

Jak to tady píšou asi všichni, je to důstojné zakončení a moc pěkným koncem, dobrým začátkem a takovým táhlým prostředkem. Nedá se ale nic dělat s tím, že Lea Seydoux je prostě nezajímavá, tuctová a přijde mi, že ani ne moc dobrá herečka. Prostě v celém filmu máte u ní pocit, že tam tak nějak nezapadá. Navíc to je strašně dlouhé, až moc. A po té Kubě jsem nemohl a celý film jsem čekal, kdy se zase objeví Ana a ona nikde. Závěrem si neodpustím, i když mě strašně srala nová 007, nemůžu se přidat k hejterům, že ona je nový Bond, černoška, žena!! Spousta těch kritiků asi nechápe, jak to je a jak to ostatně v tom filmu i je explicitně podáno. Je to jen číslo. A do budoucna jsem moc zvědavý, jak s tím budou pracovat. ()

Fildas

James Bond je mrtev, ať žije James Bond. Pan Craig se s námi příjemně rozloučil a bohužel s ním končí jedna éra. Děkuji byla to skvělá jízda. Tento díl rozhodně neztratil nic na kvalitě dané série. Z mého pohledu skvělé rozloučení s nejlepším Bondem. PS: !! SPOILER!! Po dlouhé době film, kde jsem hlavnímu hrdinovi přál happy end, ale bohužel 😁 ()

Nemmonn

WOW. Musím říct že jsem tak dlouho neviděl tak našlapaný akčňák. Daniela Craiga jsem si oblíbil právě díky této sérii a rozloučit se s ním bylo emočně těžší než cokoli za poslední půl rok co jsem viděl. Absolutně miluju celou sérii a doufám že to bude dál pokračovat. 10/10 ()

ostravak30

Svět se posouvá a mění a bondovky to logicky musí potkat také. Už to není jasná záležitost jako dřív. Dobro a zlo není zcela jasně definované, svět se nedělí na černou stranu planety a bílou. Vše jed mnohem složitější. U filmech s Jamesem Bondem v hlavní roli s Danielem Craigem je to vůbec nejpatrnější, jak kdy bylo. Když dobro vyhraje, zlo bere něco sebou. Není to zcela jasné vítězství. Nově sebou také přináší oběti a to hodně bolestné. Jak už to tak bývá, je tu nový zločinec, který chce zničit/změnit svět, to se příliš nemění. Tentokrát pro to má ale důvody, které stvořili jiní. Svět ho udělal a musí mu tak čelit. Daniel Craig se musí v tomto filmu vrátit z neaktivní služby a vykonat poslední službu. To je pro diváky také novinka. Dosud jsme vždy sledovali aktivního agenta v akci. Jenže tenhle James Bond nejen, že pobývá v důchodu, on si také užívá se ženou a miluje. Poprvé J. B. také skutečně miluje. A vůbec prvně též umírá. Ani tato kapitola nebyla filmaři dosud zpřístupněna. Je zde mnoho nových nej. Jde též o nejdelší Bond film. Bohužel akce je na celkovou stopáž méně. Věřím, že nový způsob odvíjení děje i vyprávění si své fanoušky najde. Pro mě bylo pochopit děj i proto, že jsem předchozí Spectre neviděl. Objektivně řečeno je ale závěr samotný rozhodně nejemotivnějším a nejdramatičtějším závěrem ze všech dosud zfilmovaných děl... ()

Lupes

Tohle Bondovi neměli dělat. Už jsme si zvykli na boj proti genderovým stereotypům, pozitivní diskriminaci v rámci rasismu či neustálou hrozbu sexual harassment. Toho všeho se Bond bojí více než jakýchkoli padouchů, a je vlastně smutné, kterak nám neohrožený hrdina pod tíhou ideologie zkrotl. To že jej v roli 007 nahradí obézní černoška se dalo čekat (očekával jsem ještě lesbické zaměření), že se z Bonda stane citlivý otec chystající dceři snídani bylo ale (docela příjemně) překvapení. Na co se ale bohužel čekalo marně byl uvěřitelný  a hrozivý soupeř; závěrečné chování toho přítomného hraničilo se slabomyslností a zároveň odhalilo největší průšvih posledního (?) Craigova dílu: Politickou angažovanost. Za oběť jí padne nejen veškerá pospolitost sexuálně vilných agentů SPECTER ze starých dob, ale vlastně i James Bond sám, neb i on jako bílý heterosexuál musí zákonitě opustit jeviště. Bohužel bez cti a za doprovodu mnoha dalších lapsů. Přítomná nanotechnologie např. patří do žánru Sci-fi a tvrdě naráží na anachronismy typu Blofeldova oka na polštářku. Krátká Blofeldova vězeňská stafáž je zase pouhou kopií obehraného tématu Hannibala ve vězení. A vše tak v jisté tvůrčí impotenci spěje k poselství vyjádřenému kyselinovou lázní pro ruského chemického inženýra; ta je trestem nejen za největší smrtelný hřích současnosti, tedy za jeho projev rasismu, ale vlastně i za jeho národnost, etnicitu a pohlaví. Jenže minimálně to poslední má společné s Craigovým Jamesem a zřejmě proto dostane nakonec stejnou trestní sazbu i Bond sám. ()

tlesk

Není čas zemřít je více než důstojnou tečkou za Bondem s tváří Daniela Craiga. Je hlavně výbornou bondovkou, obsahující vše, co od takového filmu čekáme. Trpí jen možná „hollywoodsky klišovitým“ koncem, který vyvolává nejednu otázku do budoucna a rozhodně není dokonalý, požadované emoce z vás každopádně vydoluje a možná jen těžko potlačíte slzu. Agent s povolením zabíjet se z výslužby naposled vrací do akce a činí tak s veškerou pompou a nadhledem, pro které se mu už tolik dekád v různých podobách daří být naprostou žánrovou ikonou a sázkou na jistotu. Akce je výborná a strhující, dialogy výborně napsané, lokace jsou pastvou pro oči (pro znalce série i možná trochu povědomé), hlavní hrdina šarmantní a ženy krásné. Byť finální zvrat a motivace pro odchod mohou působit poněkud vykonstruovaně (a určitě by se dalo najít jiné řešení), těžko se hledají nějaké další výhrady. Je to zážitek, který je vtipný i dojemný. Tohle se prostě povedlo a film tak nelze doporučit nejen fanouškům bondovek, ale i kvalitních akčních filmů… ()

liquuid

Cela tahle Craigovska serie mi nevoni uz od zacatku. Byt mi neprijde Craig jako vhodny kandidat na Bonda, tak si myslim, ze to hraje velice dobre. Spatne je vse okolo nej. Uz nekolik dilu mi prijde, ze mame absenci silnych zaporaku. Prijde mi, ze finalni souboje se zaporaky vzaly za sve. Dale bond girls nejsou tak pritazlive (spise zeny okolo viz Anna de Armas v tomto dile a je opravdu skoda, ze nedostala vice prostoru, byla okouzlujici). V nekolika dilech nebyly zadne klasicke Bond hracicky. V tomto dile se snazi odkazat na historii a snazi se vse dohnat, ale podle meho nazoru je na to pozde. V podobnem duchu mela byt cela serie. Nejvice mi vsak vadi ponura atmosfera. Melodrama, ktere je citit kazdou minutou. Cela tahle saga je zkratka jina a verim, ze to hodne rozpolti publikum a fanousky. Urcite ne kazdemu se tento styl Bonda libi a ja se priklanim bohuzel na tu stranu, ktera se neustale domaha navratu “klasickeho” Bonda. Prilis propletene, hodne nevysvetlene, ale precizne natocene, klasicky skvela hudba. Nechci jenom hanit, ale mrzi me to finale. Cekal jsem spectre organizaci v plnem svetle, ze se ukaze vse, co v nich je a misto toho dostaneme uzvanenyho Malka. Achjo. ()

Pete

Craig #5 Bondovka může být jen tak dobrá, jak kvalitní je hlavní padouch. Lucifer Safin, jako potomek famílie travičů zdědil ostrov s jedovou zahrádkou, nakonec ukradl nanoboty, programovatelné k napadání konkrétní DNA, aby zabil "miliony"? Jeho motivace není tak úplně jasná, přesto vlastně uspěl tam, kde ostatní selhali. Ač je tento velkofilm přímo nacpaný klasickými 007 trademarky, a klobouk dolů před rejžou (akce je excelentní), ve finále to je snad nejmíň Bondovka ze všech (možná až na pomstychtivé Licence to Kill, kde byl Dalton také příliš citově zainteresován). Je to způsobené zejména psychologickou proměnou hlavní postavy, která postupně dospěla (to je největší rána pro fanoušky), a tím že z posledních 5 snímků tvůrci udělali seriál s dramatickým obloukem, aby se nakonec dostali do slepé uličky. Každopádně se tu mihne i Blofeld a SPECTRE, je toho všeho zkrátka moc, a já jsem rád, že už se to celé uzavřelo, Craig éra končí, a příště by se to nemuselo brát tak zatraceně vážně. Vím však dobře, že někdo jako Moore se těžko najde, a navíc se z Bonda stal již skutečně příliš obrovský globální byznys, a aby to dobře vypadalo v IMAXu je důležitější, než vtip a důvtip. Dále Bondovky vždy odráží dobu vzniku v domovském Londýně, a taková ta bezstarostná a bezpečná atmosféra druhé poloviny minulého století je holt nenávratně pryč, a budoucnost není růžová. Shrnuto: Hodnocení slabší 4* platí v rámci Craigovi série, ale s ohlédnutím k celé Bondovské historii je to tak za 2*, protože kromě dovršení dekonstrukce a zničení hrdinské nadživotní macho ikony nic zásadně nového do kánonu nepřináší. ()

JohnnyD.

Když už jsem si myslel, že po tragickém "Spectre" to už být horší nemůže, přišel "No time to die" a vyvedl mě z omylu. ()

MyrnaAlec

Protipól machismu. Scénárista si měl vzpomenout, že nejvíc je nenaplněnost. Agent co říká, že miluje a vyznává se, už není sexy. A co víc, už to není ani napínavý, zápletka celá divná, padouch deklamuje fráze a bruneta v pidi roli je mnohem víc živá než unylá psycholožka. Naštěstí to končí smrtí a tedy nebude nic horšího. ()

JosefTomas

Poslední Craigův Bond se musí po rozporuplných reakcích Spectre loučit znovu, jen tentokrát definitivněji. A bohužel z toho vyšel jen standartní akční film. Což neznamená nic špatného, ale také nic výjimečného, co bych zrovna od rozlučky jedné mé oblíbené série chtěl a čekal. Fukunaga ale umí. Dokáže měnit styly a některé momenty dělat hororové, jiné naopak zábavné a pořád drží diváka ve střehu. Bohužel ve scénáři to hapruje trochu moc. Nebyl to lehký úkol, ukončit všechny Bondovi příběhy, ale snaha zavděčit se všem jako vždy nevychází. Pomrkávat na předchozí Bondy je sice fajn, ale nemusí zabrat půlku stopáže, přičemž ona roztříštěnost celého příběhu moc do karet nenahrává. Možná bych uvítal, aby Bond nemusel řešit problém světového měřítka a zaměřil se na vyřešení sebe sama, obzvlášť, když jde o rozlučku. Jestli ale něco docela funguje, je to prohloubení vztahu s Léou Seydoux, možná rychlý, ale zato výživný moment s Anou de Armas a pár prvních netradičních minut filmu. Škoda, že v akci film trochu kolísá. Skoro úvodní otvírák sice funguje, ale chybí mu větší gradace a možná i delší stopáž. A v dalších akční scénách mám pocit, že je Bond trochu bezohledný, co se krytí týče. V první části filmu stojí uprostřed přestřelky, nekryje se a obecně spoléhá na neprůstřelnou demenci veškerých padouchů, jejíž muška je žalostnější, než celé finální rozloučení, kde šlo emoce vyždímat ještě trochu lépe. No Time to Die je tak podívaná s fantastickým řemeslem a obsazením, která by jako samostatné dílo obstála bez sebemenšího zaváhání, ale jako rozlučka solidní pentalogie jde přeci jen o film s trochu nevyužitým potenciálem. ()

Midar

Není čas zemřít je v konečném výsledku snaživou bondovkou s krásným vizuálem, dravou režií, perfektní hudbou a úžasným představitelem hlavní role. Na druhou stranu je ale také děsně dlouhou, zmatenou a bohužel taky vesměs prázdnou podívanou s nesmyslným a překombinovaným dějem, nefunkčními vztahy mezi postavami a hlavním záporákem, který je jen zbytečnou karikaturou bez špetky charismatu. Více zde. ()

kaapaa

Mohl bych zkopírovat svou recenzi na QoS, ale v dnešní zrychlené době pouze - viz recenze na QoS. Je v ní vše :) ()

PlayEasy

Na tento film jsme se (kvůli "covidovému odkládání") těšili asi tak 2 roky dopředu, možná více. A tak když jsme minulý pátek vyrazili do kina, byli jsme opravdu hodně natěšení. A už prolog nám ukázal, že o skvělou akci rozhodně nebude nouze. Celý film totiž šlape jako švýcarské hodinky a pro někoho možná rozporuplný konec nám naprosto sedl. Holt Bondův čas přišel... Nicméně ještě obdivujeme Daniela Craiga, který když byl před 15 lety oznámen Bondem, byl naprsoto kritizován a zesměšňovám a za těch 5 filmů všem svým hejtrům ukázal vztyčený prostředník. A přestože je záporák poměrně slabý a linka kolem něj v mnoha ohledech nedomyšlená, tady jde stejně o něco jiného. BTW konečně opět skvělé intro s písničkou! 85% ()

Hledá se režisér příštího Bonda

Hledá se režisér příštího Bonda

27.08.2024

Dalo by se čekat, že touto dobou už budeme mít dávno mnohem jasněji o tom, kam bude směřovat legendární akční franšíza. Od premiéry poslední bondovky Není čas zemřít už uplynulo téměř pět let a… (více)

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě