James Bond, agent 007, skončil aktivní službu a užívá si zasloužený odpočinek na Jamajce. Klid však nemá dlouhého trvání – objeví se totiž jeho starý přítel Felix Leiter ze CIA a požádá ho o pomoc. Mise na záchranu uneseného vědce se ukáže být zrádnější, než se na začátku zdálo. Bond se během vyšetřování dostane na stopu nevyzpytatelného zločince, který disponuje nebezpečnou a velmi ničivou novou technologií. (Forum Film CZ)

BoPo

Pre koho je film určený? Pre tých, ktorí videli všetky bondovky s Craigom. Pre náhodného okoloidúceho to bude, ak to preženiem, ako keby si za prvý komiksový film zvolil Avengers: Endgame. Není čas zemřít sa snaží uzavrieť všetky cesty z minulosti a vydá sa na poslednú púť. James Bond je strhaný, unavený, už nechce zachraňova svet, je blízko k tomu byť konečne šťastný, ale minulosť nepustí. Léa Seydoux sa veľmi dobre vykryštalizovala ako osudová Bond girl. Ana de Armas? Sexy, sympatická, roztomilá a zábavná. V rámci malého priestoru si ukradla film a zaradila sa medzi TOP 3 Bond girl histórie. Není čas zemřít prináša mix nostalgie (veľa vecí pripomína staré necraigovské bondovky) a rôznorodej akcie. Prepadnutie laboratória bolo ako z novodobého Batmana, kubánska akcia vyložene craigovská, lesný súboj bourneovský a záverečná ostrovná zasa niečo medzi PC strielačkou a Bond érou Seana Conneryho. Veľmi dôstojné a po emočnej stránke vydarené rozlúčenie sa...škoda však nasledujúcich vecí: Rami Malek patrí k najviac preceňovaným hercom súčasnosti a ústredný zloduch v jeho podaní je dosť nezaujímavý. To že prišlo na Bonda v sukni mi nevadí. Predsa len, všetci super zloduchovia sú muži, takže prečo by ich nemohla očarovať a zároveň ničiť ženská 00X. Lenže Lashana Lynch nemá potenciál niečo také utiahnuť sama o sebe. Už ako vedľajšia postava v tomto filme je tou najmenej zapadajúcou do 00 mozaiky. A najdôležitejšia otázka na záver, teda na aké miesto radím záverečný film? 1. Casino Royale, 2. Není čas zemřít, 3. Skyfall, 4. Spectre, 5. Quantum of Solace. A nemenej dôležitá otázka, aké zloženie má TOP 5 Bond girl naprieč bondovkami? 1. Eva Green (Casino Royale), 2. Ana de Armas (Není čas zemřít), 3. Famke Janssen (Zlaté oko), 4. Rosamund Pike (Dnes neumírej), 5. Lana Wood (Diamanty jsou věčné). ()

JohnCZ

Dojmy velice podobné jako v případě Spectre. Tak trochu návrat k megalomanství starých bondovek, herecky skvělý záporák v podání Ramiho Maleka, nádherná cinematography, luxusní akční scény (les, schody) a kontaktní souboje - Craig v sobě tu tvrdou surovost pořád má. Ale ten scénář je prostě takový... eh. Zejména v porovnání se Skyfall nebo Casino Royale, které patří mezi mé nejoblíbenější bondovky vůbec. Něco tam chybělo, něco tam bylo naopak navíc a ve finále to nepůsobí po stránce dějové konstrukce úplně 100% uspokojivě. Dojemné finále ale leccos vynahrazuje a pravda je, že i navzdory výtkám jsem se po celou dobu fakt skvěle bavil. Asi i proto, že takovéto opravdu velkofilmy, kde jsou vložené prachy skutečně vidět a není to jen CGI, se dneska už moc netočí. ()

MoiJe

Myslím, že scenáristi sa s vidinou konca rozhodli zapojiť svoje deti a vzdialených príbuzných, aby si aj tí užili napísanie hlášok pre niekdajšieho akčného hrdinu a jeho partu. ()

Agatha

Logické, očekávané, seriozní, promyšlené a takřka dokonalé završení nejhbitějšího z agentů 007. Ale přiznám se - čekal jsem víc. Daniel Craig místy vypadal jak Terminátor přejetý parním válcem, zbytek filmu jen unaveně, takže je štěstí jak pro něj, tak pro nás že už žádné příště nebude ;-) Kecám, samozřejmě si zaslouží obdiv, ale přeci jen už má něco za sebou. Všechno je moc pěkně vyladěno a vypipláno, lokace přímo ohromující, ale něčím mě to zklamalo. Taky si od začátku myslím, že Léa Seydoux nebyla dobrou volbou, sice přímo nevadí, ale je to taková šedá myška. Možná taky jistá nepřehlednost, syrovost nebo málo humoru či emocí, uvidím až někdy sjedu celou sérii na jeden zátah. Každopádně: goobye Mr Bond! ()

Hwaelos

Končit se má ve velkém. Končit se má v nejlepším. No, tak tady to neklaplo. Důvodů je víc. Neúnosná stopáž, kde první polovina správně odsýpá a druhá se úmorně vleče. Velmi slabý záporák, sice skvěle zahraný Ramim Malekem, ale narozdíl od dřívějších Craigových protivníků s nulovou hloubkou a nejasnými motivacemi (doteď nevím, jestli chtěl ten virus prodat nebo jím vyhladit několik milionů lidí - a proč). Nejde o pokračování, ale spíš jakýsi přílepek - zatímco předešlé díly s Craigem přidávaly další vrstvy příběhu o velké konspiraci, tenhle celou tajemnou organizaci spláchne do záchodu jedním šmahem, aby šel dál úplně jiným směrem. Nové vedlejší postavy jsou úplně mělké - female 007 je divákovi úplně jedno a jen tak propluje, aby chvíli prudila Bonda, semizáporák v podobě dvojitého agenta s divným úsměvem vypadá chvíli slibně, ale pak na chvíli zmizí ze scény, aby se vrátil umřít, ruský vědec z toho dělá jen komedii. Díky bohu aspoň za Anu de Armas, která sice nemá opodstatnění pro děj, ale aspoň vyvolá nějaké jiskření a šmrnc (a neztratí se v bitce). Vlastně vidím jen dvě pozitiva: kvalitní dialogy a Fukunagův režisérský um, který trochu zastíní nemastný-neslaný scénář. ()

Chermy

Je smutné, že celou éru Daniela Craiga tak zabili! Když přišlo Casino Royale, bylo to zjevení, ale jak už někdo někde poznamenal, Craigův Bond byl na vrcholu někde v půlce Casina Royale a od té doby se jen brodí v mizérii... Quantum of solace bylo výrazně poznamenané stávkou scénáristů a epileptickou kamerou... a pak si někdo řekl, že příklon k realismu u Casina znamená udělat z Bonda obyčejného agenta, který má krizi středního věku... a v závěru série si asi někdo řekl, že je třeba připomenout kořeny a tedy trochu přetažené motivy a hrozby hlavních záporáků... a tím se dostáváme k "No time to die" které je bohužel druhý nejlepší film Craigovy éry, ale bohužel nesahá Casinu Royale ani po kotník. To nejlepší po akční stránce je bohužel už v ukázkách :( promarněná šance! Hodně promarněná! ()

corpsy

Viac emócií a nostalgie, než akcie? No skôr to vyjde narovnako. Craig svojho Bonda hrá s rovnakou vervou, ako v predchádzajúcich snímkach a film samotný sa vo svojej epičnosti snaží všetko pred tým natočené v ´´craigovskej´´ sérii prekonať, čo sa mu v podstate aj darí. Takže dôstojná rozlúčka, ktorá ale ešte tak skoro byť nemusela, pretože sa obávam, že po Danielovi zrejme prídu nejaké radikálne zmeny, ku ktorým sa ale ja osobne neprikláňam. Snáď ale príde Bond, ktorý bude opäť starým dobrým Bondom. ()

ConanVJ

Opět parádní Bond a zároveň skvělé zakončení Craigova runu. Lépe to snad dopadnout nemohlo. Emotivní, nahláškovaná akční podívaná, která nenudí ani přes svoji délku. Sledováno v IMAXu, kde jsem si film opět užil. Za mě 100% :) ()

Padme_Anakin

Všechny starší Bondovky mám celkem slušně nakoukané, tedy jsem chtěla vidět i tu nejnovější.. S politováním jsem však nucena konstatovat, že jsem se s tvůrci minula.. Módní trendy jdou mimo mě a obsazení některých hereček nepovažuji za šťastné, jsou pro mě ve svých rolích nepřijatelné, tj. nevěřím jim ani ň.. Nicméně natočené je to pěkně a jako akční snímek to dokážu přijmout, jako Bondovku o něco hůř.. ()

vurhor

Nestává se často, aby mě dobrý film zklamal. Což bohužel tak nějak musím říct o poslední bondovce s Craigem, na kterou jsme všichni čekali 4395720 let. V první řadě to musím objasnit - Není čas zemřít je zcela bez pochyby dobrý film a kvalitní bondovka. Rozhodně lepší než předchozí Spectre, na který film přímo navazuje, takže pokud se na pátou bondovku chystáte do kina, ale nepamatujete si události ze Spectre, silně doporučuji si je připomenout. Ona návaznost na předchozí titul navíc skvěle dopomáhá v budování celkového napětí. Intro a samotná expozice jsou dle mého bezva, navíc se mi líbilo, že film sjednotil veškeré spojence, se kterými Bond v předchozích dílech navázal kontakt, což dopomáhá onomu feelingu, že jde o opravdové finále. Stejně tak je zde hezky rozvětvený vztah mezi Craigem a bondgirl Madeleine, Bond tak díky tomu není jen stoickým zabijákem, ale dočkáme se s ním i řady pěkných emotivních scén. Největší zklamání však přišlo s hlavním padouchem v podání Ramiho Maleka. Ze začátku vyzařoval jeho charakter hrozivou přítomností, ale ve výsledku se jedná o poměrně podprůměrného padoucha, jehož hlavní motiv zde není pořádně objasněný a pochopitelný. Sám herec ale odvedl super práci. Podobně je na tom i samotné vyvrcholení filmu, které jsem osobně čekal mnohem napínavější, emocionálně nabitější a (vzhledem k tomu, že se jedná o poslední bondovku s Craigem) velkolepější. Poslední třetina bohužel ve všem poměrně pokulhávala. Ovšem samotná akce byla dost kvalitní, plus furt to má ten sympatický dospělácký nádech, kterým byly cítit i předchozí tituly. Jako normální bondovka to bylo fajn. Jako bondovka, která měla ukončit jednu velkou éru a dát sbohem svému představiteli, který byl v roli agenta 007 celých 15 let, to bylo nic moc. P.S. Intro song od Billie Eilish hodně dobrej! ()

sidzej

Návšteva 4dx sa vyplatila. Úprimne nečakal som až takú bombu a emocionálnu nálož akej sa mi dostalo. Dokonca nevadila ani najdlhšia stopáž v dejinách agenta 007. Epická rozlúčka Daniela Graiga nemohla dopadnúť lepšie. Už úvodný prológ je vynikajúci a tempo nepoľavuje ani vo zvyšku filmu. Akcie je dostatok, výprava je skvostná, hudba zimmerovsky pompézna, herecky nás sprevádza súčasná áčková špička a potom je tu záver o ktorom si predom nič nezisťujte lebo čím menej viete, tým viac vás prekvapí. Za mňa najlepšia bondovka vôbec. ()

berny2468

Není čas zemřít je přelomovou Bondovkou. Jednak ukončuje veleúspěšnou Craigovskou éru, kterou považuji za jednu z nejlepších ale také kvůli tomu, že se nebojí dělat dosud nevídané věci. Úvodní prolog patří k tomu nejlepšímu, co Craigův Bond dosud nabídl. Má to emocionální náboj a hlavně je to skvěle natočené v nádherných scenériích. I titulní píseň od Billie Eilish je nádherná a skvěle padnoucí. Po prologu se děj přesune na Jamajku, kde Bond tráví svou penzi. Ovšem vyruší ho starý přítel Felix Leither, jenž ho požádá o pomoc s menší misí na Kubě. Přičemž se někdo snaží vypustit jakýsi virus, který mění DNA. Délka Není čas zemřít není nejkratší, přesto je opodstatněná a film uteče jako voda. Film má solidní tempo, a my se do závěru nemám ani čas nudit (natož zemřít nudou). Přitom anabáze na Kubě s nádhernou Anou de Armas je parádní. I Rami Malek přes svůj menší prostor zvládl svou roli padoucha Safina důstojně. Mě však k plnému počtu schází kvalitnější a trochu méně "nucený" závěr. Byť i zde je akce skvělá a nápaditě natočená, ovšem po emocionální stránce  konec nefunguje tak, jak by mohl a hlavně měl. Přesto Není čas zemřít je více než důstojnou rozlučkou Danielem Craigem, kterou je třeba vidět na velkém plátně. Není čas zemřít má sice své menší "mouchy" (především závěr), ale jinak se jedná o další skvělou Bondovku (a pro Craiga tu poslední) kterou fanoušci žánru musí vidět. 8/10. ()

PauloZ

Bezdebat po všech směrech o třídu lepší než Spectre a bezesporu velmi důstohná rozlučka s Craigem a jeho, pro mě jednoznačně nejlepším, Bondem. Herecky parádní, moc rád jsem byl za Waltze a Rami Malek je geniální, jen mi ten jeho záměr v celé věci nepřišel tak nevyhnutelný, to mohlo mít hlubší kořeny. Je to parádně akční a dravé napříč stopáží a celé je to hezky vyrovnané takže mi ty bezmála tři hodky krásně utekly. ()

maddy

Time to Die in Style. Viac ako dôstojná rozlúčka Craiga s postavou Bonda. Po piatich, nebojím sa povedať, najlepších Bond filmov v celej 007 sérii (ehm, Quantum of Solace budeme pri tejto vete ignorovať) zvláda No Time to Die ako dôstojne ukončiť dejové linky započaté v Spectre, tak zmysluplne dorozprávať príbeh Craigovho Bonda a zužitkovať všetko čo sa odohralo, či už v Casino Royale alebo Skyfall, a doviesť celú Craigovú sériu do emotívneho konca. Zároveň k tomu ešte miešať tradičné bond prvky (gadgets) s tými modernými a sériu dôstojne upgradnúť pre súčasné podmienky. V robustnej takmer trojhodinovej stopáži, ktorá nestihne ani na minútu nudiť, zaseknúť sa alebo prešľapovať na mieste. To je jednoducho vizitka sebavedomej, do bodky presnej Fukunagovej réžii, ktorá vie nielen výborne pracovať s emóciami, príbehom, postavami, ale zároveň si držať aj tú správnu blockbusterovú zábavnosť vďaka vynikajúcej, nanajvýš prehľadnej, miestami až zimomriavky naháňajúcej akcii (záverečná automobilová naháňačka hmlistým lesom alebo neprerušovaný boj Craiga hore schodmi natočený na jeden záber). Skyfall síce ostáva nepokorený, ale dôstojnejšie zakončenie si Craigov Bond ani nemohol želať. Tam kde väčšina podobne veľkých sérii v závere zakopne (Matrix Revolutions) alebo vyslovene sklame (The Rise of Skywalker), tam No Time to Die sebaisto servíruje plnohodnotný film zavďačujúci sa ako tradičným fanúšikom Bonda, tak tým pre ktorých je ten pravý Bond iba Daniel Craig (me, myself, and I included). Nebojím sa napísať, že v samotnom závere som tak mal slzičku na krajíčku aj ja. Chápem, že pár chybičiek na kráse sa nájde, napríklad to, že ani pri takejto stopáži nedokáže film plnohodnotne predať záporáka v podobe Rami Malika, ktorý tu má skôr väčšie cameo, ale to sú len malé chybičky krásy na filme, ktorý so vztýčenou hlavou, hrdo a razantným krokom kráča k záveru a zužitkováva všetko to čo Bond v podobe Daniela Craiga posledných 15 rokov predstavoval. Áno, aj s tým vedomím, že vie, že pár zakomplexovaných jedincov, ktorí zmýšľaním uviazli v 16. storočí môže iritovať, napríklad jemným komentárom smerom k Black Lives Matter v závere alebo pridaním novej agentky 007, ktorá je žena a dokonca černoška. A to neviem ako si mohli v našej konzervatívnej, árijskej Európe dovoliť. Nehovoriac o tom, že Q tu pripravuje večeru pre svojho boyfrienda, a to sa predsa v reálnom svete nedeje, aby ľudia boli černosi, nedajbože homosexuálne orientovaní a tým pádom do takto realistických bondoviek akými craigovky sú absolútne nehodí, všakže? :wink: CELKOVO: 9/10 ()

Adasin

Správně osudová a osobní rozlučka s Craigovým Bondem. Craigův Bond mi bude chybět, ze všech Bondů jsem si ho oblíbila nejvíc, jeho bondovky jsem viděla jako první a hlavně všechny. Některé byly slabší, ale většina včetně této jsou přinejmenším dost dobré filmy. Co na tom, že je Není čas zemřít občas trochu předvídatelný film, střed je o něco delší než by musel a záporák je jen další z řady, když finále má ten správný emocionální dopad a já na konci zamáčkla slzu. K tomu opět skvělá akce, která mi vykouzlila úsměv na tváři a tradičně skvělý zimmerovský soundtrack zkombinovaný s tradičním Bondovým Theme. Úvodní song od Billie Eilish za mě nic moc, takovej Skyfall nebo GoldenEye od Tiny Turner jsou jinde. Kromě výborného Craiga mě svým způsobem zaujala i postava Lashany Lynch, i když byla v podstatě zbytečné (jako tak půlka postav). Tvůrci na ní zřejmě testují, co by na ní lidé řekli jako novou 007. Pokud jde jenom o číslo, tak s tím problém nemám, přecejenom tady vedle sebe byli 007 a Bond a v pohodě. Obsazení vedlejších postav jako Q, M nebo Monneypenny bych nechala tak, jak je, celou tuhle sestavu jsem si oblíbila a role jim sednou. U jednoho zhlédnutí pravděpodobně nezůstane a taky jsem ráda, že jsem Bonda mohla podpořit v kině. 8/10 ()

spaceboyCZ

Po Skyfall nejlepší kousek s Craigem, i když ten uplakaný konec si mohli odpustit. Na druhou stranu trefa do černého s nespočet odkazy na klasické Bondovky s Connerym, úvod je naprostá božáckost pro oči. Důstojné rozloučení se Daniela s rolí 007. ()

bloom

Vcelku dobrá bondovka, ale do těch nejlepších má opravdu daleko. Myslím si, že nebýt závěrečných zvratů, dočkala by se nižíšho hodnocení a její význam by pro sérii byl méně podstatný, protože kromě závěru už se většina motivů v sérii (lépe) objevila. Není čas zemřít se snaží přiblížit jednomu z vrcholů série V tajných službách jejího veličenstva (ostatně na něj několikárt přímo odkáže), který ale doplatil na to, že zrovna v něm se postavy Bonda ujal herecky nezkušený George Lazenby, a fanoušci tak film nespravedlivě přehlížejí. Přitom právě tam se lépe povedlo vykreslit Bondův osobní zájem ve svěřeném úkolu a především jeho manželství. Tehdy se totiž scénáristé nebáli ukázat, že do milostného vztahu dvou lidí patří i flirt, vzájemné škádlení, prostě jiskra. Teď se ale tvůrci soustředí pouze na osudovost vztahu Bonda a Madeleine, ale jakákoliv vzájemná chemie mezi nimi chybí, takže se diváci spíše diví, co je k sobě natolik poutá. Daniel Craig i Léa Seydoux jsou skvělí herci, ale dvojici jsem jim nevěřil ani minutu. A nic proti Lée, ale Madeleine je v porovnání s Vesper Lynd v podání Evy Green i mnoha dalšími (natož pak s předchozí paní Bondovou, skvělou Dianou Rigg) natolik nezajímavá, že prostě nejde pochopit, proč si James jako svou nastávající vybral právě ji. Více zde. ()

ledzepfan

Jo, jako rozlučka je to napsaný parádně.. Ale tývole, tydlencty skoro tříhodinové Bondovky plné akcí tak akčních až jsou vlastně monotónní a únavné, plné Zimmerovských smyčců tak tklivých až to v jednom probudí jeho jízlivě cynickou zrůdu uvnitř. Kdo to má ukoukat?.. Jasný, pár scén je super (první cca 30 min). Craig byl možná nejlepší Bond (mám nějakou slabost pro odlehčeného Moora). Má to super lokace. Léa jako Bondova final love je fajn... V zásadě, jako jednohubka OK, ale pro příště si tenhle subžánr snad nechám ujít. ()

Hledá se režisér příštího Bonda

Hledá se režisér příštího Bonda

27.08.2024

Dalo by se čekat, že touto dobou už budeme mít dávno mnohem jasněji o tom, kam bude směřovat legendární akční franšíza. Od premiéry poslední bondovky Není čas zemřít už uplynulo téměř pět let a… (více)

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

Aaron Taylor-Johnson je údajně krůček od Bonda

19.03.2024

Hollywoodem občas kolují fámy, které nejsou nikým potvrzené, ale mluví o nich tolik lidí, že se považují takřka za pravdu. Nejinak je tomu při šíření skazek o tom, kdo by si měl zahrát příštího… (více)

Seriálové rebooty na cestě

Seriálové rebooty na cestě