Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. (Cinemart)

Falconica

Tak jo, varuju předem, že tenhle komentář bude pochodující spoiler. V první řadě musím zmínit, že mne mile překvapila kvalita filmu na to, že v něm žádná z postav nedovršila 18 let. Ale pořád je to tak trochu teenage film, s tím je nutno se smířit. Že to má spoustu kvalit, to je jasný, jedno ale nedokážu pochopit. Proč pro všechny bohy museli použít pro film takovýhle úrovně zase scénář, který já pracovně nazývám Fanatický kazatel? Tak se na to podívejme. Máme tu Limitovaný prostor a Základní zlo na okraji Limitovaného prostoru. V Limitovaném prostoru se nachází Velká skupina lidí, mezi kterými je i Velký hrdina, jeho Blízká osoba a také je tu Fanatický kazatel, který Velkého hrdinu prostě nesnáší. Fanatický kazatel se velmi bojí Základního zla, které je na okraji Limitovaného prostoru a je ochoten udělat cokoliv, aby Velkému hrdinovi zabránil na okraj jít. Jenže Velký hrdina je přesvědčen, že jediný způsob přežití je překročit okraj Limitovaného prostoru a se Základním zlem se utkat. Fanatický kazatel kolem sebe shromáždí velkou část Velké skupiny lidí, přesto se přes něj Velký hrdina i jeho Blízká osoba dostane až na počátek cesty k okraji Limitovaného prostoru. Nastává situace Volby. Velký hrdina vyzývá Velkou skupinu lidí, aby se přidala k němu a věřila mu. Fanatický kazatel ho tvrdě fakuje. K Velkému hrdinovi se přesto několik lidí přidá a odcházejí po Cestě. Teď je to takové Společenstvo prstenu, kde podle složení skupiny prostě předem rovnou víte, kdo umře a kdo přežije. Vždycky je tam někdo Pohybově omezený, zpravidla důchodce či tlouštík. Dále alespoň jedna Dáma v nesnázích a jeden Zraněný. Samozřejmě i někdo černý a žlutý, protože Velký hrdina musí mít nedotčenou čest. Ten Pohybově omezený vydrží překvapivě dlouho, ale nakonec zemře, Zraněný se ještě překvapivěji zachrání, Dáma v nesnázích pochopitelně také, atd...Všichni, kdo zůstali s Fanatickým kazatelem jsou ale odsouzení k smrti, protože ve chvíli, kdy Velký hrdina odváděl svou skupinu, už Základní zlo začalo porušovat hranici Limitovaného prostoru a nakonec se dostalo k Velké skupině lidí a všechny zbylé zabilo včetně Fanatického kazatele. TAK...právě jsem převyprávěla spousty filmů, leckdo vzpomene na Mlhu (která všechna čest dokázala nakonec stejně překvapit), Dobrodružství Poseidonu, Když se čas naplnil a spoustu podobných převážně katastrofických filmů. Ano. Převážně katastrofických...tak proč je to sakra v Maze Runner???:-DD ()

FilmFan24

Přiznám se bez mučení, že i když jsem si objednal sběratelskou plechovou edici Blu-ray THE MAZE RUNNER (LABYRINT: ÚTĚK), nic moc jsem od filmu nečekal. V duchu jsem si říkal, že to zase bude další tuctová mládežnická bejkárna sice s hezkými mladými lidmi a musím se přiznat, že jsem byl velice příjemně překvapený. I když film svým námětem mě doscela dost připoměl hybrid Kostky a Pána much, bavil jsem se od prvního do posledního záběru a čekal jsem zvědavý na závěrečné rozuzlení... ()

kajas

Bez dlouhých cavyků jsme hned v prvních minutách s hlavním hrdinou vyvezeni na podivnou pláň obehnanou ještě podivnějším labyrintem. Nápad rozhodně dobrý, chválím také výběr herců (samé nové talenty, až na Brodie-Sangstena, kterého si všichni pamatujeme z "Lásky nebeské" a pochopitelně také ze "Hry o trůny"). Dost se tu běhá ve tmě, což mě úplně neuchvátilo. A že spasitel přichází do komunity až po třech letech, to se mi taky úplně nezdálo, ale budiž. Za dvě hodiny stopáže jsem si ale bohužel nenašla cestu k žádné postavě, kromě ústředního Thomase si vlastně nepamatuji ani žádná jiná jména. Závěrečné rozuzlení nutí k přemýšlení, vyvstane mnoho otázek, které snad budou v dalším filmu osvětleny. (Přečtení knihy je pro pochopení všech souvislostí, které mi unikly, rozhodně povinností.) ()

gegina31

Film mě bavil, ale jak tak koukám na hodnocení ostatních, tak jsem skoro jediná. No doufám, že jim ten film vydělá dost peněz, protože to samozřejmě je na pokračování. Nerada bych, aby to dopadlo jako u zlatýho kompasu nebo u posledního vládce větru. ()

dom156

Film má potenciál, ikdyž spíše je orientován pro náctileté publikum. Ale a to ALE je opravdu mega velké. První polovinu film má svůj šarm a člověka zaujme. Ale co filmaři spískali v druhé polovině filmu je snad smrtelný hřích. Dějovou linku zesměšnili a odrovnali jí, a úplným koncem film dokonce zesměšnili. Jakoby se špatně vyspali a chtěli se filmu pomstit. Po konci jsem otráveně zaklapnul notas a byl jsem rád že to skončilo. ()

AlistairMir

Kdo čekal, že se hlavní hrdina dobrovolně postaví do řady průměrných a jeho největší starostí bude okopávání mrkve, ten se naštěstí spletl. Náš rek si ze začátku nepamatuje vůbec nic, ale po křápnutí do lebky se mu vybaví jméno - Thomas. Osobně plně chápu Thomasovu touhu dostat se hned od začátku pryč, protože žít v kolonii, která se už tři roky nehnula z místa (doslova) a jako bonus je celá rodu mužského (fakt ani jedna baba) , to je něco co heterácky orientovaného jedince opravdu nebere. Že tam navíc drtivá většina z nich má IQ šumící trávy divákovi dojde hned jak uvidí, že to co oni nezmákli za tři roky Thomas sfoukne za tři dny. A co že to nezmákli? No přece skáknout si do Labyrintu, přežít v něm přes noc, zabít obrovského polorobopavouka, najít klíč a cestu ven. Co je na tom tak těžkého že? Jako bonus dorazí i baba a ano jede po Thomasovi. Co víc dodat? Thomas je hrdina dne a tenhle film pohodově utekl a jak se začaly objevovat příšery tak bavil víc a víc. ()

vegetol.mp

Zábavnej a řemeslně solidně udělanej film, kterej trpí hlavně tím, že je určenej teen publiku. Slibně rozjetá zápletka připomínající Pána much dojíždí na přílišnou vyměklost. Žádnýho pádu do barbarství ani drsných scén se tu divák bohužel nedočká. Jenom herci s ksichama modelů pobíhají po bludišti a pronášejí hlášky, který by slušely o poznání starším hercům. Navíc dostává na prdel logika, protože zdi bludiště jsou nízký a stromů mají kucí ve výběhu dost na to, aby jich minimálně pár přelezlo zeď. Prostě takovej film pro teen divačky, kterej se snaží předstírat, že je něco víc, ale moc mu to nejde. ()

runner85

Labyrint útek nie je špatný film. No rozhodne to malo väčší potenciál ako to nakoniec dopadlo. Ono celková predstava mysteriózneho labyrintu bola super, no tie opachy s bodákom na riti boli tak neskutočne nezmyselné. To tam fakt nevedeli dať dačo rozumnejšie? :D ()

Dont

Klasická záležitost cílená primárně na teenagery, ale pro mě určitě daleko stravitelnější než nedávno viděný Dárce. Nic světoborného, ale vcelku napínavá podívaná, nenudil jsem se. Potíže mám trochu s Willem Poulterem, který byl fajn v Millerovic tripu, ale ve vážných rolích mi nějak ne a ne sednout. ()

*Elfík*

Když je v názvu filmu ,,labyrint,'' tak čekám, že se hrdinové budou proplétat bludištěm skrývající nejrůznější nástrahy a překvapení, majíc v sobě jakýsi logaritmus, toužící po rozluštění těmi, kdož prokáží jistou zainteresovanost. Rozhodně nečekám pár betonových stěn porostlých břečťanem (ano, sahal do výšky, ano, mohli jste přelézt zdi) a také čekám jistou prozíravost ve stavění výškových staveb (to abyste se, hlupáčci, podívali, co vás v tom bludišti čeká, že). A pokud je název obohacen o slovo ''útěk,'' tak tedy očekávám víc běhu za dobrodružstvím. Něco jako Forrest, když běžel. Něco jako Lola, když běžela. Něco jako skupinka turistů v lese, když uvidí šavlozubého tygra a jejich přirozený pud sebezáchovy - běh. Něco jako já, když si v hlavě vysním svůj budoucí běh nejlépe tak na sedm kilometrů. Nikoho pak pranic nezajímá, jestli jsem těch vysněných sedm uběhla, nikdo se nezeptá, jestli to byla alespoň třetina či snad čtvrtina nebo dokonce pětina, nejdůležitější je těch sedm původních. Protože snít můžeme o čemkoliv a kdyby mi někdo dal tak velký rozpočet, neuběhla bych ve svém filmu sedm, ale rovnou sedm set kilometrů. V příběhu bylo několik slibných momentů, kdy se zdálo, že tvůrci konečně přišli na převratný nápad, jenže v další minutě přišel jakýsi rozumbrada a celou předchozí snahu zhatil. Ať mi nikdo netvrdí, že za tři roky hloubání a bádání i ten největší hlupák nevymyslí, jak se dostat z vězení ven. Mechanické oslizlé hračky nerostou na stromech. Někdo je musel osliznout. A také bych čekala více oslizlých mrtvol. ,,Zemřel na osliznutí.'' Jaká to pěkná smrt i pro Amíka. ()

Martpod

Regulerní nešablonová adaptace, která sice proti předloze hodně mění příběh i jeho logiku, ale šlape jak má, nemotá se ve slepejch uličkách, nenudí a patosu je tu překvapivě pomálu. ()

dee-key

Ne že bych měl od toho vyloženě negativní očekávání, ale že mi tvůrci naservírují nějaký dětský rádoby akčňák, to bylo tak nějak nasnadě. Nutno ale říct, že film umí udělat atmosféru a minimálně třičtvrtiny filmu ubíhají v docela svižném a napjatém tempu. Má to samozřejmě logické praskliny, např. jak se může robot o váze oktávky procházet po chajde upletené z ratanu, to jsem nepochopil. Stejně jak nějaký blbeček, co tři roky nevylezl z domu pak na konci sám proběhne labyrint, zabije robota, uhádne heslo a dohoní první partu, to je taky mimo rámec mé představivosti. A když k tomu připočtu ne moc záživný konec, nad tři se nedostanu. Ale nezahanbilo to. ()

Fanucci

Smysl celého labyrintu a uvěznění lidí v něm je mi po shlédnutí pořád záhadou...ale atmosféra a tempo filmu mne strhlo. Dobrý film! ()

Huntelaar

Dvě třetiny to perfektně pracuje s premisou tajemna, labyrintu a něčeho tam venku, aby to posledních pár minut zazdilo, hodilo clifthanger na další díl a nechalo ve mně pocit zbytečně strávené dvouhodinovky, protože to vlastně nemělo žádný smysl. ()

stuntmanMIKE odpad!

Co povedat ? Videl som uz fakt vsetko mozne, ale takuto kokotinu som este nevidel. Zavriet partiu nesympatickych sladko vyzerajucich homo chlapcov do velkeho vybehu bez tyranosaura moze len totalny chuj. Dalsi z radu filmov pre dnesnych retarderov, ktory mne zobral kus zivota nasieranim sa. Uprimne poviem, ze by bolo az trapne. Ja skratka nemozem pozerat Harryho Potrata, Hladne hry a spol. Nemozem pretoze mam par vajec na svojom mieste, kus rozumu v hlave a hlavne SEBAUCTU !!! ... Po hodine vypnute, vymazane a pre istotu som aj naformatoval disk. ()

dyfur

....nejaký výskumný projekt -niekoho-nejaké "príšery" - s koncom, že to bude mať možno pokračovanie (dúfam, že nie) a skúmalo sa neviem čo....blbina s nesympatickými hercami.... ()

ilemas

Nejlepší teenagerovský film poslední doby, příšerky dobře zmáknuté,akční scény také. Sice tyhle filmy už dávno nejsou pro mě, ale je to pořád lepší než blbé komiksy nebo Harry Potter. ()

applause

Ze začátku byl film opravdu zajìmavý, ale pak tu byla druhá polovina, která stála za nic. Umývala jsem u toho nádobì a nedìvala se a zjistila jsem, že jsem stejně o nic nepřišla. A konec, to byl ùplný propadák. Napřed si z nich udělajì "halò" a pak je hned čeká dalšì zkouška? Nechapu! Jestli nechcete zbytečně ztrácet čas nad tìmto filmem, tak Vám ho opravdu nedoporučuji. ()

honajz2

Začátek fakt do sebe něco měl, pak se to ale vše zvrtne, postavy jsou nesympatické (až na jednu, která na konci nečekaně umře, i když jsem to odhadoval už od začátku). Po asi 80 minutách pobíhání po trávníku a zabíjení monster většina uteče a dozví se, proč tam byli a co se vlastně stalo a rozhodně to vysvětlení není klišé SPOILER znáte snad někdo film, ve kterém by zabíjel virus napadající mozek se spoluprací slunce? KONEC SPOILERU Dohromady asi ne, ale když smíchám Nezvratný osud a Tajemství loňského léta, taky to bude nový, naprosto originální slasher? Ne, jenom slepenec toho, co jsme už viděli. Hvězdička za to, že je to dobře udělané a za začátek. Jinak to je další série, které by bohatě jeden díl stačil, ale když to vydělává, proč to neudělat na tři samostatné filmy, že jo. ()

The Legend of Zelda putuje do filmu

The Legend of Zelda putuje do filmu

11.11.2023

Nejspíš to bylo jen otázkou času. Po letošním obrovském úspěchu snímku Super Mario bros ve filmu, jenž se díky miliardě a dalších 362 milionech dolarů stal nejúspěšnější herní adaptací vůbec, studio… (více)

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

Třetí Labyrint se odkládá na neurčito

01.05.2016

Zranění Dylana O'Briena, tahouna filmové ságy Labyrint, jsou závažnější než se původně myslelo. O'Brien se zranil 17. března, když ho na natáčení třetího dílu srazilo auto, studio 20th Century Fox… (více)

Malíček míří do Labyrintu

Malíček míří do Labyrintu