Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele. Tváří v tvář přesile početní i palebné a v doprovodu naprostého zelenáče, který se v jejich četě souhrou okolností ocitl, je Wardaddy se svými muži nucen získat navzdory veškeré pravděpodobnosti štěstí na svou stranu a dovést do úspěšného konce své hrdinské pokusy zaútočit na samotné srdce nacistického Německa. (Falcon)

Oralfabet

Nemám rád válečné filmy. Fury bylo vlastně docela v pohodě, dost drsné, pěkně obsazené. Jenže prostě... Nemám rád válečné filmy. ()

Marys

Fury sa vezie na vlne úspechu tankovej online hry. Nie je to určite najlepší vojnový film všetkých čias, no má svižné tempo priam až epizódneho charakteru a ukazuje bitku troch tankov proti jednému, ako aj jedného proti pochodovej čate, inými slovami všetko, čo chcel a potreboval ukázať. Popritom rozvíja charakter jedného zelenáča, ktorý sa pod vedením Breda Pitta zmení z neschopného pacifistu na ostrieľanú vojnovo-sexuálnu mašinu. Schopné pozeranie. Na môj vkus ale príliš veľa tmavých scén, ktoré sa v presvetlenom vlaku nedali veľmi dobre sledovať. ()

costa

Slušně našláplej válečnej film. Hodně se mi líbil do doby, než kluci tankystycký dorazili na křižovatku, kterou měli pošéfovat před skopovejma. Pitťák se hollywoodsky rozhodl, že se promění v terminátora a postavil se x násobný přesile a šlo to do kopru. Čtyři veteráni a zajíček z nepojízdnýho tanku se začnou řezat s (prej 200 až 300) náckama. Postupně dochazí munice, tak si pro ní Pitťák doběhne ven když už není vůbec, mažou pro ní všichni asi s nějakým neviditelným pláštěm. Vrcholem všeho bylo, že to Pitťák třikrat koupil snipou ale ještě stihnul zalízt do tanku říct pár filozofií než mu tam hodili další dva granáty. To už bylo i na terminátora hodně. Přímo u něj bouchly ale "hair still perfect". No, a že nakonec SSák si baterčičkou posvítí na schovanýho americkýho zajíčka a stejně ho nechá žít, k tomu není slov. Film se mi líbil do křižovatky. Pak už to byl případ pro Scullyovou. ()

Gulde

Hodně povedené a surové vyobrazení války. Bohužel ten nesmyslný závěr to hodně srazil (CineStar Liberec) ()

Nolanofil

Nieje o čom. Fury je výborná akčná dráma, ktorá nemá konkurenciu. Neviem si spomenúť, kedy ma naposledy takto bavil vojnový film, vojnový mám na mysli, kde sa všetko odohráva na bojisku a na tom bojisku je to naozaj surové. ()

Phoppy

První půlku filmu jsem si to opravdu užíval...žádný vojín Ryan neboli super Amíci a hnusní Němci....hovada na obou stranách (teda spíše u Amíků) včetně hlavních postav...perfektní rozpočet, dost syrová a pochmurná atmosféra a bylo poznat, že se herci na to vážně nevysrali...jenomže Hollywood nezklamal a poslední půl hodiny z toho udělal kýčovitou sračku jako už tolikrát předtím...esesáci běhali proti tanku s kvérem jako na pláži a čekali, který hrdinný Američan je sejme a celkově byla bitva reálná asi jako ukrajinští vojáci na Krymu....holt zase jednou zkažené vyvrcholení jinak kvalitního válečného snímku, kterých už je beztak dost málo... ()

M.E.K.Y

David Ayer zvládá akci bravurně. O to jde v Železném srdci především. Na velkém plátně je to opravdu ojedinělý zážitek. Válečné souboje jsou vypiplané do mrtě - projektily sviští vzduchem tak věrohodně, až Vám naskakuje husina! Efekty, bez chyby, nic se nepřehání. Např. souboj čtyř shermanů s tigrem byl zpracován výborně. Co se týče dějové linky filmu, také se neztrácí. Veteráni "Fúrie" jsou hodně svérázní, a při troše štěstí si k nim divák najde cestu. Jsou to váleční psi, ošlehaní bitevní vřavou, co se nezastaví před nikým a před ničím. Herecký zahráno solidně, do jednoho. Co ale zavání průserem je zakončení. Tam byly jisté rezervy. Závěr? Fury je bezesporu kus dobře natočené filmařiny z prostředí druhé světové války, naturalistický, špinavý, chladný a pro mě jakožto tankistického nadšence se slastným pohledem na válečnou techniku. "Ideály jsou mírumilovné, historie je krutá." ()

Illy

Do závěrečné bitvy nemám problém, atmosféra parádní a třeba střet s Tigrem neměl chybu. Jenže tam kde se měla odehrát závěrečná TANKOVÁ bitvy dostanete jen bandu idiotů nabíhajících před kulomet na jedné straně......a bandu idiotů vozících munici NA tanku na straně druhé. A tak při odchodu z kina místo nadšení masírujete krk ukroucený nad tou demencí. ()

Ad4mson

Po Sabotáži jsem už od Ayera absolutně nic nečekal. O to příjemnější překvapení mě čekalo v kinosále. Nevybíravý, blátem a krví zbrocený pohled na válku, kde se pro ustřelené údy, upálené hlavy a hořící vojáky páchající sebevraždy nejde daleko. Casting se povedl na jedničku a k mému údivu mě nesral ani jindy otravný Shia a jeho postava Bibla. Jako na zjevení jsem koukal na Logana Lermana, který hraje zelenáče naprosto skvěle a ten kluk je zkrátka talent. Pitt hraje "Válečnýho taťku" po svým, čili testosteron z něj stříká i skrz opancéřovanýho Shermana a s cigárem v koutku hláškuje ostošest. První dvě třetiny byly vynikající, bohužel závěrečná bitva "5 against 300" byla takový eintopf všech hollywoodských klišé a patetických proslovů, že výsledný dojem sráží. Nicméně nuda nehrozí ani omylem a tahle drsná válečná projížďka nacistickým Německem, kde se tankem přejíždějí lidi je sakra výživná. PS: Steven Price poladil skvělý soundtrack a ve filmu je pár lekaček, při kterých mi zadnice na vteřinu vždycky visela ve vzduchu. ()

Martinius

film roka. po sklamani z nevydareneho interstellaru som necakal, ze ma este nieco v 2014 dokaze prekvapit ci nadchnut. fury to dokazal. pochmurny naturalizmus bez patosu, so skvelym obrazom a vybornou hudbou (ide to aj bez vyhoreteho a unaveneho hansa zimmera, vsakze?). thumbs up, david ayer. ()

Pedro Morales

Marně přemýšlím, kdy naposledy mně závěr filmu tak moc zkazil dosavadní spokojenost. Až do závěrečné bitvy je Fury solidní válečný film, špinavý, syrový, a takový, že si říkáte, jo takhle nějak to tehdy opravdu mohlo vypadat. Možná nedosahující kvalit Bratrstva neohrožených či Vojína Ryana, ale rozhodně se jim blížící. Jenže pak přijde závěrečná bitva a výsledný dojem se u mě pohybuje někde na úrovni taktických schopností ve filmu zobrazené jednotky SS, protože takovou bitva by pro její absurdnost nemohla být snad ani v Postradatelných. Základní a jediný způsob útoku na nepojízdný tank je opakované nabíhání si na něj z jediného směru, odkud může po útočnících střílet, základní metoda užití panzerfaustu je pálit z patnácti metrů, bez míření, jako kovboj od boku. Občas je ještě potřeba proložit to trochou patosu a citáty z bible a výslednej dojem hotovej. Do závěrečné bitvy silné čtyři, konec s bídou dvě. Ve výsledku tři a to jsem ještě byl docela hodnej. ()

Olaf7

Seržant Wardaddy je vždy skvěle učesán, hladce oholen a je jedno, jestli střílí nácky, nebo snídá u dvou pohostinných dam. Při některých záběrech na jeho vzezření chyběl pouze „product placement" na Dove či Gillete. Další bombice - náckové útočí zásadně pouze z jedné strany a pokud bandě esesáků, která čítá na tři stovky mužů, vstoupí do cesty jeden rozkřáplej tank s pěti muži uvnitř, tak si s ním prostě nevědí rady, pobíhají zmateně okolo a nechají se hrdinnými amíky střílet jak zajíci na naháňce. Je to strojený, umělý a není to hezký. ()

Flopik

Mohlo to byť o trochu lepšie.Miestami skvelé no miestami prekvapujúce zas dosť nudné.A prekvapujúco sa mi posledná bitka až tak nepáčila.Prišlo mi to nepriehladné a veľmi som si hu neužil.Nevravím bavil som sa to určite ale nie tak ako by som chcel.Posádka nebolo veľmi sympatická.Hudba fakt super tú musím pochváliť.Atmosféra super.Akcie tam je dosť ale aj tak nemôžem dať za 5* niečo tomu chýbalo.Finálna dráma ma ale zase potešila a dosť som musel uvažovať o hodnotený. ()

Pawlisman

Myslím si, že velice dobrý válečný film. Ani mi příliš nevadily ty různé patosy a stereotypy, vše jsem bral jak je a věřil tomu. Skoro to vypadalo na 5 hvězd, nebýt šíleného závěru. Zapomenuté náboje, proslovy s flaškou v tanku a pak podivné heroické kousky u střílen tanku apod. No prostě, škoda. Proč?? I tak ale výbornej tankáč. 8,5/10 ()

rotel

O tankoch viem tiež niečo (2 roky), takže menej ako 4* nemôžem dať. Ale teraz vážne - celkom to ušlo, ak ja, čo nemám rád vojnové filmy zvládnem viac ako dve hodiny, asi to bude dobré. ()

Randwulf

Nikdy jsem nebyl expert na 2. světovou válku, ale historie mě vždy docela bavila. Unikátní byla pro mě válka z pohledu tankistů, protože pár filmů o letcích i o pěchotě už tu bylo. Po technické stránce nemám filmu moc co vytknout - možná tak aranže mrtvých těl a tanků podél cesty za nimiž svítí sluníčko a zelená se tráva. Nevím, jak to ve válce bylo se star wars střelami, ale jako divákovi mi nevadily, aspoň jsem se vyznal, kde co lítá. Když se zaměřím na posádku, tak začnu u Bible jehož chováni je takové neutrální, občas divné, sem tam hodí citát z bible. Postava v podání Michaela Peñi se mi asi líbila nejvíc - trošku hovádko, ale když se vožere, tak se aspoň umí omluvit. Nabíječ mi vadil nejvíc a je ho "seš dobrej chlap", za chvíli umřu, tak musím nahnat trochu kladný body, to nezmění. Seržant Wardaddy je skvěle zahrán Bradem Pittem, a moje hodnocení u něj je dost rozporuplné. Na začátku tenhle borec zastřelí wermachťáka od rodiny, jen aby se kluk naučil střílet. Chování, které je značně v rozporu s charakterem, který se pak rozvíjí v celém filmu, a který je mi sympatický. Jeho závěrečné "já tady zůstávám, ale vy běžte" moc nedokážu pochopit, o to víc, když armáda je někde před Berlínem a vadí mi, protože poslal na smrt všechny borce se kterýma asi něco za tu dobu zažil, takže asi jen tak nepůjdou. Normana jako postavu kolem které se to všechno točí hodnotit nebudu, ale líbilo se mi, jak byl zahrán. Teď rozbor pár scén. Posezeníčko u holek z Německa jsem moc nedával, přišlo mi dost absurdní a nesmyslné. Já být jednou z těch žen, kolem kterých se perou a nadávají si vojáci, kterým nerozumím ani slovo, já bych do sebe asi něco poslal (a bylo by to spíš olovo než kořalka). Ema asi moc možností neměla, ale nakonec byla velmi spokojená, což taky nedokážu pochopit, je pravda, že nejsem dívka okolo 16 let, která za sebou má 6 let války. Bojová scéna 4 tanků byla parádní, nevím jak na tom byly tanky, nikdy jsem se o to moc nezajímal, ale jestli dokázal každý Tiger rozstřílet 3 spojenecké tanky, tak potěš košťátko. No a konec jsem dával asi nejmíň. 300 vojáků SS, což, jestli se nemýlím byly ELITNÍ jednotky nacistického Německa, není schopno sejmout 5 lidí v tanku. Celá bojová akce mi přišla silně nerealistická, což je asi nejslabší výraz, který můžu použít, protože to co tam předváděli bylo strašné. Wardaddyho není schopen zastřelit nikdo, ani když stojí na střeše tanku, nakonec se sniper musí připlazit na takových 25 metrů a ještě potřebuje takové 4 zásahy z nichž jeden byl přímo do místa, kde má většina lidí srdce, aby ho vůbec zahnal do tanku. Tam si ještě stihne pěkně popovídat a 2 granáty, které mu vybouchnou u nohou mu nakonec neudělali ani škrábnutí. Darování života by mi sedělo spíš k tomu chlákoj, co ho na začátku odstřelili, ale proč ne. Trošku mi to smrdělo Vojínem Rayenem, se kterým to srovnávat nemůžu, ale všechno to zas tak hrozné nebylo. Abych furt jen nekritizoval, vyzdvihnu atmosféru v tanku, která je skvělá především při čekání na konec. Best job, I've ever had. Viděl bych to na takových 70%, ale má to víc, tak dám méně. () (méně) (více)

kaljakopa

* Seržant Wardaddy a jeho parta. Brad Pitt zraje jako víno. Vážně věrohodné představení a takhle nějak to asi bylo. Zbytek posádky svými uvěřitelnými hereckými výkony rovněž nezaostává ani o chlup a každý člen má v Tigeru své místo. Málokdy se stává, aby se hlavní protagonisté natolik vcítili do své role. Shia LaBeouf se během filmování stal křesťanem, přestal se sprchovat, vytrhl si vlastní zub a zcela se odloučil od štábu, přičemž než započalo samotné natáčení, herci spolu žili v tanku, kde jedli, spali, a dávali si do nosu. ** Atmosféra na vás dýchne od samého začátku. Ale kdo nemá alespoň malou zálibu (lze-li to tak říci) v prostředí z 2.světové války, zřejmě ji tolik neocení. Faktor dosti individuální. Je to zběsilé a syrové, hnusné, zoufalé, beznadějné, nekompromisní a nelidské. Své o tom ví váleční veteráni z 2. obrněné divize, kteří na frontě sloužili a poskytli hercům výpovědi o tom, jaké to bylo. *** Soundtrack je brilantní prací Stevena Price a při jeho poslechu spatříte absolutní spojitost s obsahem filmu. Kolísající tempo a střídavá gradace s houslemi, pianovými prvky a hlasy v pozadí, symbolizující "pochod vojáků" ztvárňují zoufalost a rychle se měnící situaci na bojišti. **** Emoce se ve mně hromadily až do samého závěru, který na mě nepůsobí zdaleka tolik hloupě. Němci přišli o mušku a z tanku mají větší respekt, než by bylo zdrávo, ale nikdo z nás tam nebyl. Fandil jsem "Furyi" do posledního momentu a počítal náboje spolu s Normanem. Hluboký zážitek. ***** Emoce vol.2 jsou zde zcela subjektivní okolností a film není na 5. Já si ale přes dvě hodiny připadal jako v křeči, a to je jedna z forem zážitku, kterou od filmu chci. Intenzivní, velkolepé a svérázné. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

07.05.2022

Miliardový podvod v Hollywoodu

Miliardový podvod v Hollywoodu

20.02.2022

Hollywood následuje skutečný život, který zase následuje Hollywood. Herec Zachary Horwitz, známý také jako Zach Avery, se v malé roli objevil třeba vedle Brada Pitta ve filmu Železná srdce. Nejspíš… (více)

Shia LaBeouf si zahraje svého otce

Shia LaBeouf si zahraje svého otce