X-Men: Apokalypsa

• USA X-Men: Apocalypse (více)

Od počátku civilizace byl uctíván jako bůh. Apocalypse, první a nejsilnější z mutantů marvelovského světa X-Menů načerpal sílu ostatních mutantů a stal se tak nesmrtelným a neporazitelným. Probudil se po tisíci letech a je rozčarovaný ze světa, který nachází. Rekrutuje tým mutantů včetně zklamaného Magneta (Michael Fassbender) s cílem očistit lidstvo a nastolit nový světový řád, kterému chce vládnout. Osud Země tak visí na vlásku. Raven (Jennifer Lawrencová) s pomocí profesora X (James McAvoy) stane v čele týmu mladých X-Menů, aby společně zastavili svého největšího nepřítele a zachránili lidstvo před úplným zánikem. (Cinemart)

Kryton

⁣X-men:NACHOCALYPSE Začínám mít pocit, že Singer se už vyčerpal. Poslední Xmeni jsou nejvíce plochou komiksovkou za poslední roky. I na standard Singera málo. Celý příběh ➡ Superpadouch se probere, v rychlosti nabere pomocníky a hurá zničit svět. To je vše. Všechny odbočky jsou zavádějící. Osvěžení je opět Quicksilver, vizual (hodně dobře se na to kouká ve 3D) a duo Fassbender-MacAvoy. Malé cameo Wolvika potěší. Osobně nejsem fanoušek Jennifer Lawrence a tak mě nezajímá, že je teď IN. Její postava je doslova strkana všude. Ehg.... Jo ušlo to, ale měl by přijít opět Vaugh a natočit něco jako First Class. Tohle potřebuje Deadpoola jako transfuzi. Případně spinoff Weapon X nebo X-Force. ⭐⭐⭐1/2 Hodnocení OST: hudba ať už písně nebo samotná je skvělá. Hlavně ve finále nabudí. ⭐⭐⭐⭐ ()

schizmo

Nikdy jsem nebyl velkým fandou X-menů, ale Apokalypsa je hodně přísná! Zapomeňte na to, co jste viděli v předchozích dílech, tohle je úplně jiná liga a podle mě přináší to, co mi v těch filmech chybělo - hustou atmosféru, opravdu výrazný a silný záporák, pořádná škála emocí a především takový ten na prdel posazující wow efekt. Po vzoru konkurenčních komixáren je Apokalypsa pořádně temná a dramatická, několikrát jsem se přistihnul s husí kůží, což se všeobecně moc často neděje. K tomu pár fatálních fórků a o nejlepší díl řady je postaráno. Celou dobu jsem koketoval s úmyslem dát plnej počet, ale některé cgi scény jsou jak z pomocné školy, takže to vidím na 4,5 což je i tak mega překvapení! ()

Adasin

Možné lehké SPOILERy nejen z tohoto filmu, ale i z X-Men: První třída a X-men: Budoucí minulost. ----- V tom filmu je stejně tolik dobrých momentů a postav, stejně jako v něm hovadin a zbytečných scén. Líbil se mi Charles Xavier, James McAvoy si to dává stejně jako v První třídě, Beast je taky fajn, teda až na ten vzhled, kterej byl v První třídě jednoznačně nejlepší, jak ho v Budoucí minulosti předělali, tak podle mě vypadá blbě. Užila jsem si i působení Quicksilvera, přestože scéna s hudebním podkresem v podobě Sweet Dreams od Eurythmics je jen variací na kuchyňskou scénu z Budoucí minulosti a nechápu, proč ho nenechali, aby řekl Magnetovi, že je jeho syn. U sympatického Havoca je škoda, že ho takhle odstřihli, ale chápu, později už v X-Menech nefiguruje. Tady mě zase napadá, že existují lepší způsoby, jak nežádoucí postavu z příběhu odklidit. Ještě mi přišla v pohodě mladá inkarnace Jean Greyové, Scotta Summerse a NIghtcrawlera, kterého jsem si i přes ten podivný účes oblíbila (také díky tomu, že oproti X-Men 2 tady dostane víc prostoru předvést své schopnosti). Teď se dostávám k postavám, jejichž působení se mi z různých důvodů ve filmu nelíbilo. Překvapivě a k mému zklamání je mezi nimi Magneto. Ta postava jako taková je pořád super, Fassbender je v tý roli taky super (přiznám, že ho mám dokonce radši než Iana McKellena), ale v tomhle filmu mi přijde zbytečný, vůbec by tu nemusel být. K tomuto závěru mě dovedla finální bitva, kdy ve výsledku Magneto není o nic platnější než ostatní (vyjma Jean Greyové) a je tam jen proto, že je to Magneto a přítel Charlese, se kterým se hádá pořád o tom samém, o čem už v První třídě (zde navíc přidali ještě četné flashbacky právě z První třídy) a v Budoucí minulosti. Jejich vztah se nikam neposune a sám Magneto vlastně taky ne, protože se mu pořád děje to samé - jistě, je to hrozné a třeba ta scéna v lese je samotná celkem působivá, ale ve výsledku to jeho charakter nikam neposune, to, co se po tragédii s ním v Apokalypse děje (tedy zlákání "temnou stranou" a boj proti lidem), se mohlo stát už předtím se Sabastianem Shawem, akorát, že ten mu zabil matku, a tak to pak Magneto šel sám. Podobně zbytečná mi přišla i Psylocke, která je tam vlastně jenom, aby se k Apocalypsovi připojila a na konci tam mohli dát "eyecandy" a fanservis záběry zpomalené podobně, jak to dělá Zack Snyder. Moc si nedali záležet ani na Angelovi, jehož na začátku načrtnuté nepřátelství s Nightcrawlerem pak kromě finální bitvy není nijak rozvíjeno a Angel stejně jako Psylocke nakonec sklouzne jenom k poskokovi Apokalypse a nástroji na tvorbu fanservis záběrů, samozřejmě přehnaně digitálních. Storm je na tom o trochu líp než ti dva, pořád má ale do zajímavého charakteru, jakým byla v původních Singerových X-Menech, daleko. ----- Z postav, které známe už z První třídy a Budoucí minulosti se musím vrátit ještě k Mystique a Moiře McTaggertové. Nevím, jestli to je zhoršením hereckého výkonu Jennifer Lawrence (důsledkem Hunger Games, protože Katniss Everdeenová je pro mě nejhorší postava této série a její chování je občas dost hrozný) nebo horší péčí o postavu jako takovou, ale Mystique ve mě v Apokalypse nevzbuzuje už žádné sympatie, dokonce mi přijde místy otravná a podobně jako u Magneta, pořád s ostatními řeší to samé, co v minulých dílech (vyjma toho, že přijala, že je mutant... i když modrou podobu stejně většinu času nemá, přitom by to nemuselo být s tím maskováním takový drama, kdyby měla modrou jenom hlavu a jinak nosila oblečení). Moira McTaggertová je tam v podstatě jen proto, aby někdo probudil ústředního padoucha a tvůrci Charlese donutili řešit další záležitosti z minulosti, protože ze současnosti nebyli schopni nic lepšího vymyslet. Když už jsem u ústředního padoucha, s ním jsem taktéž nebyla spokojena - rozhodnutí obsadit do této role Oscara Isaaca bylo asi nejlepší, které tvůrci v rámci této postavy učinili, jinak je to ale "velký špatný" a kdyby nebylo filmu X-Men: Dark Phoenix, tak by se jednalo o suverénně nejhoršího x-menovského padoucha. Už jen ten kostým a líčení je divný, co je ale horší, je nestálost jeho moci a vůbec to, jak se projevuje. Jako nepřemožitelného padoucha ho v mých hrozně sráží to, že v průběhu filmu "záhadně" ztratí schopnost přeměnit lidi/mutanty v prach. To už se pak člověk o hrdiny nebojí, protože začne tušit, že vyhrajou. Jasně, vyhráli by nejspíš tak jako tak, ale aspoň by to bylo napínavější a ty souboje by měly nějakou "jiskru." -----Padouch Apocalypse mi poskytl skvělý "oslí můstek" k další věci, co mě ve filmu zklamala, a to sice k akci a trikům. Jak byli Singerovi první X-Meni možná až příliš komorní, tady Singer jede pravý opak a snaží se být po vzoru Muže z oceli epický až za půdu. Až na ty Nightcrawlerovy (vyjma toho ve finálové bitvě) nemají souboje v Apokalypse šťávu, jsou odosobnělé a přecpané CGI. Nejvíc je to vidět ve finále, kde je takových zbytečných digitálních pasáží, až je mi z toho za Singera stydno. Navíc prostředí, ve kterém se finální bitva odehrává, je příliš šedé a ne zrovna atraktivní. Moc nepomáhá ani fakt, že nejlepší momenty (myslím, že se tomu říká "money shoty") vyzradili už v trailerech, do samotného filmu už jim tak nezbylo nic, čím by mě mohli nějak výrazněji oslnit. Je to škoda, Apocalypse je prý v komiksech dobrý. A to ještě nezmiňuju v celku dobrou, avšak opět nevyužitou linku s Alcali a Majorem Strykerem. 6/10 () (méně) (více)

maddy

Apocalypse of the whole X-men franchise! Prví X-Meni v roku 2000 v podstate redefinovali komixový film ako taký a Bryan Singer dokázal, že aj tieto postavičky z komixov sa dajú brať vážne a filmy so superhrdinami nemusia byť iba o bezduchej deštrukcii, ale môže sa v nich dôveryhodne pracovať so psychológiou postáv a príbeh obsiahnuť aj poukazovanie na rôzne problémy (utlačovanie, nerovnosť a pod.), než len bezduchú deštrukciu. S prikrášlením sa tak dá povedať, že celú túto súčasnú mániu, keď Marvel o úspechoch ešte ani nechyroval, odštartovali práve X-Meni a ostatným komixom vydláždili cestu do kín. A teraz ... to všetko pri Apocalypse neplatí a paradoxne je u toho otec celej série Bryan Singer, ktorý dokázal natočiť ako ten najlepší film z X-men univerza (vyberte jeden film z prvých dvoch) a zároveň tentoraz už aj ten najslabší. A síce to nerád priznávam, lebo som bol prvý ktorý bol nadšený z toho, že Singer ostáva u kormidla aj pri ďalších X-menoch, no je to tak. Už samotný scenár nie je tentoraz žiadna sláva a navyše tu Singer iba recykluje samého seba. V prvej polovici sa tak riešia rovnaké traumy postáv aké sme už počuli minimálne päť krát predtým, akurát to je celé oveľa viac povrchné a v druhej polovici sa už z Apokalypse stáva vyslovený digibordel, kde na ničom a nikom nezáleží. Napriek tomu je prvá polovica natočená štandardne dobre. Starí hrdinovia síce už nemajú veľmi čo k príbehu povedať; mladí, aj napriek tomu, že sú stvárňovaní solídnymi mladými hercami (Tye Sheridan, Sophie Turner) nedokážu zaujať, no vďaka silnému hereckému ansámblu z minula (Fassbander, McAvoy, Lawrence) sú to stále tí X-Meni ako ich poznáme, akurát v oveľa banálnejšom podaní. Problémom je, že okrem tých hercov tu na nič iné spoľahnutie nie je. Konflikt medzi Magnetom a Profesorom X tentoraz nemá žiadnu osudovosť, vzťahy medzi postavami sú nijaké, pritom práve na nich celé séria stavala, nábor nových X-menov nemá dostatočne silných a vyprofilovaných hrdinov a celé to smeruje iba k samoúčelnému súboju s nezáživným modrým záporákom, ktorý sa z ničoho nič vyhrabal zo zeme, polovicu filmu strávi na hnusnej skale kdesi v Egypte a chce zničiť svet, lebo .. no preto! Toť celá motivácia a prepracovanosť charakterov. Z komornejšie poňatého blockbusteru, kde sa v rámci žánru ako tak pracovalo so psychológiou a motiváciami postáv je plochá prehliadka mladej verzie X-Menov, z ktorej sa stáva s pribúdajúcimi minútami čoraz väčší a nezmyselnejší digigrc, v ktorého závere už polovica postáv nemá čo robiť, stagnuje na mieste (Magneto) a druhá sa utápa v nezáživnej, zbytočne preplácanej CGI akcii. Jednoducho povedané je príbeh iba zbytočná vata vylúhovaná z predošlých X-Menov, ktorá postavy nikam neposúva a iba recykluje už niekoľkokrát videné a počuté, akurát v plochom, menej zaujímavom podaní. Napriek tomu je tá prvá polovica bez problémov znesiteľná, aj keď tentoraz neponúka nič iné než ten „štandard“. Tá druhá od momentu s Quicksilverom, kde Singer opäť iba zrecykluje „spomalenú“ scénu, ktorú sme už videli v Days of Future Past, akurát vtedy v oveľa nápaditejšom a zábavnejšom podaní, kde mala pre dej aj aké také opodstatnenie a nebola iba nasilu zakomponovaná do príbehu, sa celá Apokalypsa mení na obyčajnú prehliadku čoraz väčších prehnane digitálnych scén. Deštrukčný záver tak nakoniec než by budil strach o postavy alebo aspoň bavil už vyslovene ubíja. Tam kde Singer dokázal pred pár rokmi, respektíve ešte aj pred dvomi, naservírovať nápadité akčné scény počas ktorých mutanti zaujímavo predviedli svoje schopnosti, prípadne dokázal vykresať napätie aj pri slovnej výmene názorov dvoch postáv, sa mu v Apokalypse nedarí predviesť nič viac, než bezduchú prehliadku počítačových efektov. Budovy padajú, Zem sa zahlcuje prachom, ale ani raz nie je cítiť strach ani o jednu postavu, žiadne napätie, nič, iba zdĺhavé ubíjajúce minúty zahltené digitálnymi efektmi, kde je aj vďaka prepálenej stopáži po chvíli úplne jedno kto čo robí. A či to celé dáva v rámci univerza ešte nejaký zmysel už dupľom (áno, viem, že v Days of Future Past sa „resetovali“ časové línie, no predsa ...). Singer akoby v prípade Apocalypse točil iba z povinnosti a vlastne ani nechcel. Tu si odškrtne konflikt Profesora X a Magneta, tu si odškrtne jedno zbytočné cameo (Wolverine), aby boli fanúšikovia spokojní, tu predvedie priemerné akciu, ale ten film ani raz nedostane „vlastný ksicht“. Len vyspelú komixovú sériu zamenil za jednoduchý teenagersky akčný blockbuster bez duše. Napriek tomu, že sa zase až o taký zlý film nejedná ako môže vyznieť z toho komentára, v ktorom zo mňa prevažne hovorí veľké sklamanie, je to stále smutný pohľad. To čo kedysi definovalo komixový žáner teraz predvádza iba všetky jeho neduhy. Smutný pohľad kam dokázala séria po krátkych dvoch rokoch od ešte skvelého Days of Future Past zrazu padnúť. A čo je najhoršie, si po nej už ani neviem predstaviť pokračovanie. Teda rozhodne nie s týmito novými „mladými“ X-Menami. Singer je síce dobrý režisér a aj so slabým scenárom dokáže predviesť aspoň štandard, akurát ho je na tieto vysokorozpočtové deštrukčné CGI-festy veľká škoda, pretože všetci vieme ako mu to ide v komornejšom podaní. No podobná veľkoleposť X-Menom nesedí a Singer ju ani nedokáže predať. Keď som mal po Days of Future Past pocit, že táto séria by vďaka silným postavám mohla pokračovať pokojne aj donekonečna a nikdy by neomrzela, tak po Apocalypse mám pocit, že je načisto vyčerpaná a neostal priestor sa ubrať akýmkoľvek zaujímavým smerom. História sa tak opakuje a kde bol tretí film v poradí s podtitulom The Last Stand najhorším príspevkom pôvodnej X-Men trilógie je Apocalypse najslabším príspevkom tej „novej“, prequelovej trilógie, ba čo najhoršie najslabším X-Men filmom v celej sérii. Z lásky k sérii a za to, že už od roku 2000 som fanda aspoň tie tri, ale popravde mám chuť ísť aj o bod nižšie. A to bol Days of Future Past u mňa pred dvomi rokmi za plnú paľbu. X-Meh ... CELKOVO: 2,5* (5/10) () (méně) (více)

agentmiky

Konečně jsem se dočkal. Když to porovnám s dalším marvelovským filmem letošního roku, tak noví X-meni překonali Kapitána Ameriku na plné čáře. Celých 143 minut jsem se královsky bavil, příběh mě zaujal svou propracovaností a v žádné chvíli jsem se nenudil. To Kapitán na mě chrlil jednoho hrdinu za druhým, až se mi z toho na konci začal tlačit můj mozek ven a málem mi vyskočil z lebky. Všechny postavy mi byly sympatické, neboť jsem je znal z předešlých dílů a jejich mladší já zvládli nové herecké tváře na jedničku. Scéna s Quicksilverem, kterou jsem si od zhlédnutí filmu pustil už asi desetkrát, mí utkví v hlavě na hodně dlouho. Jako v Budoucí minulosti, tak i zde si "Stříbrná rychlonožka" tímto okamžikem ukradla celý film jen a jen pro sebe. A ta hudba z osmdesátek, která u toho hrála. Smekám před tím, kdo to vymyslel. Samotný Apokalypsa coby záporák měl něco do sebe, proto mě trochu mrzelo, že se ve filmovém univerzu X-menů už neobjeví. Taktéž mě potěšila přítomnost Rosomáka, i když se ve filmu mihl jen na chvilku. Z hlediska zábavnosti je to určitě to nejlepší, co nám doposud X-meni nabídli. Doufejme, že další díl bude ještě lepší, i když vím, že to je velmi vysoká laťka. Za mě dávám 91 % ()

pools

Jedni z lepších X-Men. Vtipné cameo Volwerina, ale už se to začíná opakovak. Co moc nechápu byly akční scény - především ty v místnostech, působilo to jako kdyby to někdo točil na mobil, vubec to nemělo dynamiku, a nepůsobilo to jako "film". Venku už to bylo o level lepší... ()

wikked

Špatně, všechno špatně. Velký krok zpátky vzhledem k ostatním dílům rebootu. Chybí pořádny děj, dialogy i postavy. Jen všeobecná digitalní destrukce, trapné a hlavně nevěrohodné průpovídky a pestrobarevné omalovánky mutantích schopností, které už přesahují schopnosti scénaristů udělat z toho trochu zajímavější souboje, než jen natažené ruce se silovými poli a spoustou křiku. Zaporákům ve stylu "chci všechno zničit, protože mě serete" už taky odzvonilo. Nejzábavnější moment filmu je tak opět bohužel Quicksilverovo intermezzo, na které jistě tvůrci sázeli, ale i tady chybí dostatek invence, což je hlavní problém celého filmu. Přesto aspoň Sweet Dreams neurazí. Celkově zapomenutelné zklamání. Vytrhávání mostů a domů ze země už prostě není tak cool. ()

Wysch

Tož rozvedu svoje tři body z deníčku. > I když od BvS uběhlo příliš málo času na to, aby to dokázalo postprodukci ovlivnit, Apocalypsa měla vycházet ze špatné zkušenosti Last Stand. Nestalo se tak, a jen obyčejnej scénář je při nejlepší vůli průměrnej, a totálně ho nemůžou utáhnout nevýrazní mladí. Někdy je prostě zapotřebí ubrat, a to třeba jak v množství postav (byť Psylocke je mňam), tak v množství bum bum bác, které se na plátně děje, ale hlavně v samotném finále třetího aktu. Taky platí, že je totální hovadina mít kvadrilion charakterů a důvod, proč s nimi v prvním aktu ztrácíme čas, se ukáže až za hodinu a půl, a tu hodinu a půl vyplnit dialogy, z nichž se protáčejí panenky. > Deadpool bude ještě víc zmatenej, naštěstí nikoliv díky time lines, a to přesně z důvodu výše popsanýho, stejně tak proto, že Apocalypse se snaží vystavět strašně moc a často na spousty věcí zapomíná - třeba na to, že divák strávil hodinu a půl sledováním nějakýho příběhu okolo postav, a pak se na plátně najednou děje strašně moc, a strašně moc tam toho lítá a vybuchuje a tak, a poslední akt najednou působí jako z jinýho filmu. Přibližně stejně nepatřičně jako u Wolverina (2013), kdy se najednou zčistajasna objevil ten stříbrnej samuraj, že jo. > Singer se vystřílel, protože si sice dává strašně moc záležet na některých scénách (McAvoyova palice, Magneto v lese, Quicksilver! atd.), ale potom se utopí v totálně přemrštěném finále. Nicméně klobouk dolů za to, že se opravdu pokusil vytvořit prequel ke svým prvním X-Menům, a že se mu to vlastně i podařilo, ačkoliv nejen Deadpoolovi udělal guláš v časových liniích, a je jen a jen škoda, že nevěděl, jak tenhle prequel zakončit s grácií a třeba i nějakou inovací, protože ve výsledku Singer jen opakuje sebe sama. ("Lidstvo si zaslouží naději. Už šestnáct let spolu vedeme tenhle dialog, příteli.) X-Meni potřebují nalít novou krev do žil, a nemyslím tím zrovna způsob, jakým to udělal v únoru Deadpool, myslím tím spíš to, že scénář i režisérská stolice potřebují opravdu čerstvou krev, nadhled a energii, která pak třeba naplní i nevýrazný herecký výkony, protože aby z tohohle ansámblu fungovali jen zkušení Fassbender s McAvoyem, to je skoro hřích. Občerstvit je zapotřebí i samotnou strukturu superhrdinskýho filmu - stejně jako tu udělali třeba Guardians of Galaxy nebo Ant-Man, ne vždycky je zapotřebí miliardy CG efektů a poletujícího smetí. Někdy je třeba se jen usadit na zadek a vyprávět příběh a ne místo jakési katarze a pointy nasadit ohňostroj efektů. ()

Alqarin

Strašně moc je toho špatně - spousta anachronismů a vyprázdněná digitální pompa. Na Singera se ale nelze zlobit, utnout se může každý, a i z té arcibídy nakonec vykoukne x-menovská nostalgie a dokáže dojmout. X-Men jsou moje dětství a ze všech komiksovek mám právě k nim nejsilnější vztah, proto je mi sice líto, kam to šestka dopracovala, ale postavy jsou postavy a té vzpomínkové hodnoty je tu dost a dost... ()

SaNcHeZ_cz

Bryan Singer dokázal pro novou sérii přesně to, co mu Brett Ratner před lety udělal s jeho původní. Apokalypsa je hodně zmařenou snahou o to být velkolepý při nástupu jednoho z nejosudovějších padouchů pro hrdiny, která končí dříve než začíná. Nudná a podivně vypadající akce s množstvím digitálního bordelu, mizerné herecké výkony, jak v rámci týmu, tak mezi padouchy (především Sophie Turner a Olivia Munn, nicméně ve dvou třetinách překvapivě i Oscar Isaac), a podivné dvě a půl hodiny ve společnosti něčeho, co zkrátka nebaví a spíše rozčiluje svojí nedotažeností. John Ottman sice tomu všemu dodává tu správnou epickou kulisu, ale kde nic není, ani smrt nebere. Tohle je zkrátka průšvih (apokalypsa, chcete-li), který dost dobře může sérii nasměrovat vstříc dalšímu restartu. [50%] ()

kareen

Ono je to vlastně pokaždé stejné. Profesor je idealista věřící v dobrotu lidstva, Magneto je ten problémový skeptik, co si myslí, že je (mutanty) chtějí lidé naopak zničit a Mystique se stále nerozhodně potácí mezi oběma z nich (ale nakonec se, v patřičně emocionálním závěru, stejně pokaždé ukáže, že se ti tři mají moc rádi). No a mezi tím je tam spousta velkolepé akce, tentokrát snad ještě bombastičtější než kdy jindy (taky vám přijde, že se tvůrci dost inspirovali u Deadpool?). A mě to stále baví. Záporáky mám sice raději ty s lidskou tváří, než počítačově nabušené terminátory, ale do člověčího zlouna by se zas nemohly tak efektně napálit ty megatuny laserů a střel, a že jich tady teda bylo. Velkoměsta se rozpadala v prach, plameny mi div neolizovaly obrazovku a Xavierovi studenti se předháněli v tom, kdo má lepší superschopnost. A zase tam hráli McAvoy, Fassbender a Jennifer Lawrence... Jo, zkrátka má nejoblíbenější filmovo-komiksová série. ()

Praxis

Mám X-Meny hrozně rád. Ale nakonec mírně zklamaný. V té pestrobarevné digitální maškarádě se totiž nějak ztrácela ta osudovost a interakce mezi hrdiny, kterou Singer vždy uměl více, než narvat co nejvíce digi mrdníku na metr čtvereční. Ten modrej Avatar, který se procházel po scéně, mě naprosto minul a nová generace mutantů se nějak nedokáže projevit, i když Sanse Jean Grey to moc sluší. Jedinou velkou a pořádnou roli měl Fassbender, ale i ten v osudový okamžik zmizel ze scény. Pár scén nicméně utrpělo v paměti. Určitě Street Dreams šílenost ve škole, vtipné narážky na ten třetí film a pomrkávání na sebe. Jenže to napětí, které mě u původních XMenu tak dráždilo a zároveň dojimalo, to tu jaksi chybí. Už prosím nic nechci rebootovat z tohoto světa. Spokojim se s Loganem v eRku a starým dobrým plešounem Stewartem. Promarněný námět, který sice stojí výše než BvS, ale i přesto jen 70% Shlédnuto na ČSFD premiéře Cinestar Anděl ()

MartinezZ

Všechny ty komiksovky jsou na stejné brdo a stále. Tady navíc přichází origin originu a představování mladých verzích starých známých, takže si musíme všechno projít zase znovu a to už působí dost zbytečně a nudně. 140 minut je značně přešvihlých a ke konci je už člověk rád, že to končí. Bohužel to končí dost nečekaně a (SPOILER!) záporák je zase nevyužit a je jen v jednom filmu. Ta spotřeba záporáků na jedno použití je už docela u komiksových filmů problém. Následuje klasický ničitelský digifest, hodně neuvěřitelné smíření Magneta s nedávnými událostmi... No prostě nejlepší byly zase ty kousky s Quicksilverem. ()

Soundtrack

Nebylo to vůbec špatný, akorát prostě pořád dokola. První polovina byla skvělá, představení postav (i když mi příjde, že v každým dílu představují ty stejné) a nástin děje, nicméně od poloviny už to byla opět jen bitka, u které bylo od začátku jasné, jak dopadne. ()

Baronne

Až na tu hudbu z WarThunder (to jako vážně?!?!?) to nebylo zlý.. I přesto že se všichni za každou cenu teď snaží, aby mohlo bejt dalších 1000 pokračování, stejně jako to dělá například World of Warcraft, tak prostě zrestartujeme budoucnost (nebo minulost?). ()

Lukrecie

Závěr fantastický, já to říkám pořád, závěr korunuje film a vůbec nejde o to, zda bude nakonec happy end nebo ne, ale o tu MYŠLENKU. ;) "Neprobouzí tě někdy o půlnoci ten pocit, že si přijdou pro tebe a tvé děti? To tedy ano. A co děláš, když tě to probudí? Cítím velkou vlnu lítosti s tím ubožákem, co chce v mé škole dělat problémy. ()

ArsenalEagle

Jsem rád za trochu toho camea s Loganem, ale jinak? Slabší než předchozí díl, hlavní trojice sice není špatná (McAvoy, Fassbender, Lawrence), ale nevim nevim. Quicksilver dostal více prostoru než v předchozím díle, bohužel, nakonec toho prostoru bylo spíš méně. Sansa Stark z GoT mi v roli Jean prostě neseděla, ale co je horší, nakonec mi z těch nových mutantíků vadila nejméně. Storm byla divná, Scott se choval jako rozmazlenej fakan (ještě horší než jeho brácha Alex ve First Class) a Kurt Wagner byl prostě lepší ve starší verzi. Dívat se na to dá, ale po druhém zhlédnutí si od tohoto dílu klidně na delší dobu odpočinu. Nejslabší z oněch 3 novějších. ()

JJ.Gibson

Přiznám se, že jsem z toho měl docela strach a různé "rumory" ještě zvyšovaly mojí paranoiu. Ale noví X-Meni naštěstí zabrali a dotáhli to až ke čtyřem hvězdičkám. Dobře se na to kouká, fighty vypadájí dobře. Über první mutant proti všem, okay, ale bylo hrozně jasný jak ho nakonec porazí, nebudu spoilerovat. Tentokrát si film pro sebe zase ukradl Quicksilver se svojí zachraňovací scénou, byla dokonce víc cool než Wolverinova vyvražďovačka, ikdyž ta je v těsném závěsu. Vcelku mě bavila nová Jean Greyová,nová Storm i Psylocke, ale přál bych nějaká spin-off Quicksilverovi, ten by si ho z celé bandy zasloužil nejvíc, protože má skvělý potenciál! Co mi, ale vadilo hodně, byl nevýrazný Magneto, zase opakovalo to co v První třídě a Budoucí minulosti, jsem "padouch" nebo jsem "spasitel" ta jeho rozervanost už je přeci jen trochu okoukaná, chtělo by to přijít s nějakým svěžejším nápadem pro příště. Tak či onak, mladá X-meny má rád a Apocalypse jsem si užil! ()

Pirkaf

Po posledním kapitánovi Amerikovi velmi příjemné pohlazení po mé komiksové duši. Storm by sice neměla metat blesky z rukou jako Palpatine, ale to už mé nadšení zchladit nemohlo. I ta Sansa je nakonec celkem dobrá Jean, i když žádná velká krasavice to teda není.. ()

SonGokussj

Quicksilver jakožto nejlepší postava v celém filmu. Pan apocalypsa jako nejnudnější postava v celém filmu. Sansa viditelně umí hrát i jiné. Nightcrawler luxus. Katana-gárl nuda, to samé anděl a kdo působil psychologicky snad nejlépe? Pan sever-jih. Těším se na další díl. Tento byl příběhově velmi hezký až na fakt hrozně špatně zvoleného záporáka -_- 55% ()

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

Noví X-Meni se odsouvají na příští rok

27.03.2018

V roce 2018 měly jít do kin tři marvelovky od 20th Century Fox - Deadpool 2, Noví mutanti a X-Men: Dark Phoenix. Nebojte se, s Deadpoolem se nic neděje a dorazí už 17. května. Zbylé dva filmy ale… (více)

Bohemian Rhapsody má nového režiséra

15.06.2017

X-Meni fasují nové mutantky

X-Meni fasují nové mutantky

12.05.2017

V červnu 2018 má premiéru druhý Deadpool a v listopadu 2018 se dočkáme pokračování hlavní x-menovské série, jež bude mít podtitul Dark Phoenix. Je to všechno? Kdepak. Už v dubnu 2018 jde totiž do kin… (více)