Reklama

Reklama

Ve službách Jejího Veličenstva

  • Česko V tajné službě Jejího veličenstva (více)
Trailer

Obsahy(1)

Nebojí se nepřátel ani smrti. Bojí se jen opravdové lásky. Nová tvář a nové dobrodružství agenta 007. Agent britské tajné služby James Bond zachrání před sebevraždou půvabnou italskou komtesu Teresu di Vicenzo, zvanou Tracy (Diana Riggová). To je dcera vlivného mafiánského bosse Draca (Gabrielle Ferzetti). Ten v Bondovi vidí muže, který dokáže v jeho dceři vzbudit lásku a pomoci jí tak z psychické lability. Výměnou za to, že se Bond bude Tracy věnovat, nabídne agentovi 007 informace o jeho největším nepříteli, Ernstu Stavrovi Blofeldovi (Telly Savalas). Blofeld se totiž neoprávněně pokouší získat hraběcí titul prostřednictvím britského genealogického úřadu. Bond skutečně Blofelda vypátrá, a to v jeho soukromém sanatoriu pro léčbu alergií. Institut se nachází na vrcholu jedné z alpských hor a je dokonale hlídán ozbrojenými strážci. Blofeld zde připravuje rafinovaný plán, jak vydírat vlády celého světa s pomocí nového viru, který hodlá rozšířit po celé Zemi. James Bond opět uchrání lidstvo před katastrofou. Mezitím se mu však stane něco, co dosud nezažil: on a Tracy se do sebe zamilují... Bondovka V tajné službě Jejího Veličenstva, kterou v roce 1969 natočil režisér Peter Hunt, poprvé nabídla divákům jiného představitele hlavní role než Seana Conneryho, jenž byl nečekanou enormní popularitou během několika let znechucen. Agenta 007 zde ztvárnil manekýn australského původu George Lazenby, který se do té doby objevil jen v několika reklamách. Přeobsazení „pravého" představitele se u diváků nesetkalo s pochopením, a to ještě předtím, než měl film premiéru. Snímek, hýřící nápaditými akčními sekvencemi, odkazy na předcházející bondovky i správnou mírou sentimentu, měl i přesto ohromný kasovní úspěch a mezi fanoušky bondovské série dodnes patří k nejvýše ceněným dílům. (Česká televize)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (538)

InJo 

všechny recenze uživatele

Nesmyslně dlouhé a celkově málo atraktivní a zajímavé (většina filmu se odehrává v jediné lokaci!). Lazenby byl imho vybrán hlavně kvůli své značné podobnosti Connerymu (díky bohu, že u dalších představitelů tohle už pak nikdy nehrálo roli). Neříkám, že je vyloženě špatný, ale i tak mi vychází jako dosud nejhorší (respektive nejméně charismatický a herecky zdatný) Bond. Savalas se na megalomanského (a Bondova nejzásadnějšího) padoucha hodí dobře, ale to tlačení na osobní linku v podobě osudové lásky mi tady (na rozdíl třeba od Casina Royale) přišlo hodně na sílu a tudíž nepříliš přesvědčivé. Sám o sobě ucházející film, ale jako regulérní bondovka je pro mě tenhle kousek jedním z nejpostradatelnějších... 65 % ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Po krátkém rozehřívacím intru a zdvořilostním „Jmenuji se Bond. James Bond“, naběhnou úvodní titulky s motivem přesýpacích hodin a ženských těl. Stylový začátek nejvíce femininní bondovky. Lazenby není vůbec tak špatný Bond, jak mnozí tvrdí. Jako Australan sice nemá dokonale britský akcent (stejně jako Skot před ním nebo Velšan a Ir po něm), ale vzhledem k nulovým hereckým zkušenostem… na modela, kterého si tvůrci vybrali mimo jiné (ale především) pro jeho aroganci, slušnej výkon. Zároveň asi první Bond, který si s chutí prohlíží Playboye a pod skirtem nenosí trencle (ne, slipy taky ne). Přesto jeden z nejvážnějších a nejdospělejších Bondů. Jednak dočasným vyeliminováním hračiček od Q, jednak seriózní milostnou linií, která musí mít logicky tragické vyústění (show must go on). Suchý humor je sice opět štědře dávkován, avšak nemění film na komedii, k nimž měla blízko většina „mooreovek“. Akční scény oplývají slušným střihem, povědomou, ale účelně využívanou hudbou, vtipem a v neposlední řadě odvážnou kamerou (jak nasnímat skupinku sjíždějících lyžařů? v té době to řešili kameramanem zavěšeným na spodku vrtulníku). James Bond vysoké alpské vršky sjíždí výhradně na jedné lyži, přičemž unisono oblečené padouchy nechává daleko a vysoko (protože na stromech) za sebou – dneska se těžko ubráníte úsměvu, ale nejspíš vám dojde, že to v době svého vzniku bylo něco „mega“. Ze všech bondovek je mi tato navíc nejsympatičtější pro vybrané prostředí: Švýcarské Alpy, otáčivá restaurace Piz Gloria na Schilthornu. (Jasně, je tu ještě Casino Royale rozkročené mezi Prahu a Karlovými Vary, ale tam byl každý). Pobavilo mě, když se jeden borec škrábal na vršek, který lze vyjít běžnou turistickou cestou. Podobných nesmyslů je ve filmu víc. Pobaví a uznejte - jde snad u bondovek o něco jiného? 80% Zajímavé komentáře: Marigold, genetique, PALINO, Desperado ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Tohle se moc nepovedlo, Bond podobný Milošovi Frýbovi mě fakt nebere a na tom upadl celý film. Je to škoda, protože třeba akční scény, ať už ta mořská bitka, honička v horách nebo vrtulníkové záběry s následnou přestřelkou byli velmi dobře udělány. Z konce mám divný pocit, k Bondovi mě sice nesedl ani trošku na druhou stranu možná důležitá věc pro budoucnost. Bondgirl byla sice aktivní partnerka, leč nevýrazná takžeje to vlastně nnula k nule. Pozitivum je, že ta restaurace ve Švýcarských Alpách stále existuje, tip na možný výlet je tak pro fans Bonda na světě. ()

Tosim 

všechny recenze uživatele

Jak je vidět, přemety a kejkle se nevyhnuly ani starším bondovkám... Když pominu to, že příběh snímku by spíš víc pasoval na začátek série (to už známe, že?) a že mi připadne, jako kdyby vše jelo setrvačností dál a pouze jaksi chyběl Sean, jedná se o další snímek z řady, který zvládnete, neublíží vám a připomíná to, na co jste zvyklí (tedy až na to "To by se Connerymu nestalo," fakt trapárna.) ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Skvělá bondovka s jedním mamutím a neodmyslitelným ALE. Téměř všechno šlape tak, jak se na agenta 007 sluší – velice slušný scénář, výborné akční scény (pokud je zrovna nekazí střihač svým epileptickým a nelogickým střídáním pohledů), opravdu výjimečně charismatická Bondgirl, tradičně výborný John Barry v orchestřišti a navrch Blofeld v luxusním provedení Telly Savalase. Peter R. Hunt odrežíroval film s přehledem, ale to jedno jediné ALE lpí i na jeho práci. Tím ALE je George Lazenby, představitel hlavní role agenta 007, muže, na kterém to celé stojí. Nemám nic proti tomu, že se Lazenby snaží Bonda vyložit po svém, dodat mu trochu tepla rodinného krbu a touhy usadit se. Skutečným kamenem úrazu jsou nedostatečné herecké schopnosti hlavního protagonisty, které sráží Bonda do role prkenného panáka, jehož hlášky vyznívají tak škrobeně a nuceně, až člověku začnou po chvíli lézt na nervy. Ačkoli měl Lazenby vynikající fyzické předpoklady, ve filmu je neprodal, nedokázal totiž do Bonda propašovat skutečnou vášeň ani agresivitu. Prostě se veze se zbytkem filmu a jeho vyvolená Diana Rigg, i jeho protihráč Telly Savalas mu dávají slušný herecký kouř. Škoda, že právě Lazenbyho Albert Broccoli potkal tři roky před natočení tohoto filmu u holiče, škoda, že mu padl do oka a do třetice škoda, že si nikdo nevšiml, že tenhle chlap má možná na dráhu manekýna a reklamního herce, ale pro velký film se zoufale nehodí. On Her Majesty Secret Service mohla být jedna z nejlepších bondovek – má sílu, spád, napětí, dojemný a drsný závěr, ale nemá to hlavní. Hrdinu. Škoda přeškoda... ___ Bond Song: John Barry: In Her Majesty Secret Service ()

Galerie (206)

Zajímavosti (95)

  • Kameraman John Jordan si pro film sestrojil zvláštní postroj, ve kterém pak visel šest metrů pod vrtulníkem. (džanik)

Související novinky

Zemřela herečka Diana Rigg

Zemřela herečka Diana Rigg

10.09.2020

Z Velké Británie dnes přišla smutná zpráva, ve věku 82 let zemřela filmová, televizní a divadelní herečka Diana Rigg. Informaci s odvoláním na jejího zástupce zveřejnila stanice BBC. Hereččina dcera… (více)

Reklama

Reklama