Gotham

USA, (2014–2019), 72 h 58 min (Minutáž: 42–50 min)

Tvůrci:

Bruno Heller

Předloha:

Bob Kane (komiks), Bill Finger (komiks)

Ben McKenzie, Donal Logue, Jada Pinkett Smith, Camren Bicondova, Robin Lord Taylor, Andrew Stewart-Jones, John Doman, Cory Michael Smith, Sean Pertwee (více)

Dlouho předtím, než se stane komisařem, se policejní zelenáč James Gordon postaví zločinu a korupci v Gotham City a chce pomstít vraždu rodičů Bruce Wayna. (Netflix)

Diskuze

erased

erased (hodnocení, recenze)

wenca

V Legend Reborn (takový film o filmu, dá se stáhnout) tvrdili, že se seriál odehrává v dnešní době ale zároveň se snažili ji zkombinovat s atmosférou 70.-80. let, které přály detektivním příběhům, obzvlášť v NY.. Takže proto ty auta

Larrysbride (hodnocení, recenze)

Jinak musím říct, že mě stejně nejvíce baví linka s mladým Brucem... Myslela jsem si, že mě bude nejvíc bavit Selina (i Camren mám mimo Gotham hodně ráda), konec konců je to moje nejoblíbenější komiksová postava vůbec, ale Bruce tam prostě, dle mého, vypracovali nejlépe :)

Larrysbride (hodnocení, recenze)

Tak jsem ráda, že ani druhá epizoda nezklamal. KONEČNĚ zaporak, který není Hollywoodem stokrát provareny. A shodou okolností i jeden z mých nejoblíbenějších. Snad se dočkáme i White Rabbit!! :)

wenca

wenca (hodnocení, recenze)

V jakém čase je serial zařazen? Bullock říkal, že má Gordon asi vybitý telefon, ale jezděj starejma autama a žadnou high tech jsem nezaznamenal. Pokud by to bylo propojený s Arrowem tak by to muselo byt někde v 70-80 letech ne?

na příspěvěk reagoval FloTin, Larrysbride, erased

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

LizianShaw

Rozhodně nejsem odborník na DC komiksy, ale filmy a Rocksteady ze mě udělaly milovníka batmanovské mytologie a baví mě, když jí někdy rozšiřuje. Tvůrci jedou vlastní linii a to i za cenu toho, že porušují hlavní kánon. Muselo nám být přece jasné, že když se jedná o prequel, bude se (skoro až násilně) tlačit na to, že moc vlastně nedává smysl, že záporáci už se jako záporáci vyvíjeli tak brzy a ne až po nástupu Batmana. Pak je samozřejmě problém s věkem. U Catwoman se ten tříletej rozdíl dá přežít, ale asi nejvíc jsem nechápal Barbaru Gordon (Bat-girl, Oracle?), ale to spíš jen mám mezeru asi já, jelikož v seriálu se dle wiki objevuje Barbara Kean-Gordon jakožto komisařova žena, co je matka Bat-girl a samotná Batmanova parťačka v seriálu není/nebude. Je to tak?

Jinak, bojím se, že pokud bude mít seriál úspěch (doufám, že jo!!!), tvůrci přitlačí víc na pilu a začnou překopávat mytologii ještě více a představ další hrdiny, co mají původně origin úplně jiný a v mnohem delší době, kdy už je Batman na scéně (Harley?). Takže asi tak, spíš si budu užívat různá pomrknutí, než hledat chyby v mytologii.

na příspěvěk reagoval martinbucek

dO_od

hm, problém je, že Harleen Quinzel se stala Harley Quinn až díky Jokerovi, pravda, zřejmě nějaké vady v psychice měla již předtím (když se nechala tak lehce zmanipulovat), jenže bojím se, že by tvůrci při nějakém takovémto pokusu o její zapojení začali zase překopávat celou mytologii.

dO_od (hodnocení, recenze)

No, už se tu řešilo záporáků spousta, mě ale zajímá jedna věc (když už jsme nakousli i tu hotness něžného pohlaví) - Harley Quinn - kdy, jak, proč - začnu od posledního, proč protože ještě v hrané adaptaci Batmana nebyla, protože je super a protože by ženská verze Jokera prostě byla awesome, jak.. nejlépe asi teenager, možná trochu starší než Bruce.. ne nějak moc, klidně ji tam dát i bez Jokera zatím ale Gordonovi by mohla pár dílů zatápět. A kdy? Rozhodně ne v první řadě, já bych jí viděl tak ve třetí, čtvrté, to by už věkově mohlo sednout tak, že by byla schopná něčeho "většího". Co vy na to?

na příspěvěk reagoval Hanyou, TheDarKnig

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Na posledni dobu nejlepsi trailer ze vsech. Ale prvni wtf: Opravdovi Bat zaporaci: Mr. Zsasz, Professor Pyg a Scarecrow? To uz je asi moc. Scarecrow je mozna o trosku starsi nez Batman ale ne o nejakych 10-15 let. Professor Pyg uz je asi stary. A Zsasz nevim. Ale ten trailer je bozi, Gotham vypada skvele a Arkham Asylum!! A nebyl Maroni uz v DK? Nejvic se tesim na Pyga. Fish Mooney to hraje fakt dobre.

#Penguinrises

na příspěvěk reagoval Kaufman, Kaufman, dragon94, Spiker01

Uživatel LizianShaw smazal svůj příspěvek.

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Tu herečku neznám, nikdy jsem jí neviděl v civilu a než jsem Kník hodil fotku, nevěděl jsem, jestli je bez kostýmu taky tak hot (celkem jo na 16)...každopádně s tou parukou v seriálu a ladnými kočičími pohyby si mě absolutně získala.

Btw : přiznávám, můj typ je spíš Camren než Lucy Lawles :D

ledzepfan

ledzepfan (hodnocení, recenze)

LokiZombie

né nutně... Kočky mám dvě.. jedna chlempe normálně vodu ale druhá se ničeho jiného než mléka nedotkne a to je jí už 10 a je fit....

Hanyou

Hanyou (hodnocení, recenze)

Larrysbride

Ony stejně tyhle pouliční kočky moc velkou životnost nemají, takže mlíko je asi to poslední, co je tam ohrožuje.

Kaufman

Kaufman (hodnocení, recenze)

Camren Bicondova mi je strašně sympatická. Když bude hrát aspoň průměrně budu spokojenej:-)

dO_od

nu Michelle alespoň na některých fotkách opravdu je vidět dost.. Ale tak, i v tomhle (názorech na podobnost) se lidé překvapivě často liší (někdy ovšem opravdu zírám), takže ti názor neberu. Každopádně, šmudla to být může, ale nijak pěkná už ne :D

na příspěvěk reagoval Don Pedrino

dO_od (hodnocení, recenze)

Don Pedrino

Tak to je zajimavej příklad :D já třeba zbožňuju Chloe i Michelle Pfeiffer hrozně moc, ale v téhle holce je vůbec nevidím.. vidím jen obyčejnou, nijak pěknou šmudlu.. nevím jak jinak jí popsat. Ale jsem tu zjevně v minoritě, takže enjoy :) ještě že má Gordon doma tu blondýnu.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Me by zajimalo jestli si nekdy nanda ty okrasne okularie. Urcite ne, ale night vision by se hodilo.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

ošklivá... no asi proti gustu žádný dišputát.. Ale k ošklivosti má z mého pohledu šíleně daleko

na příspěvěk reagoval Don Pedrino

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

Colin Farrell se vrátí jako Tučňák

08.12.2021

Obvykle je zvykem nejprve uvést film, v tomhle případě komiksový reboot Batmana od Matta Reevese (Válka o planetu opic) čistě pojmenovaný The Batman, počkat si, jestli bude úspěšný a fanoušci s vizí… (více)

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

Spin-off Batmana se zaměří na Gordona

20.04.2021

A teď jedna špatná zpráva pro fanoušky oceňovaného komiksu Gotham Central. Před pár měsíci jsme informovali o tom, že se chystaný komiksový snímek The Batman s Robertem Pattinsonem dočká seriálového… (více)

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

Sebevražedný oddíl 2 má nové scenáristy

11.06.2018

Zatímco hodnocení kritiků nebylo v případě Sebevražedného oddílu nijak oslnivé, po finanční stránce se filmu dařilo. Momentálně tak vzniká pokračování, které do kin pošle zkušený režisér Gavin O… (více)