Iron Fist

• USA Marvel's Iron Fist
USA, (2017–2018), 20 h 52 min (Minutáž: 49–62 min)

Scott Buck

Předloha:

Gil Kane (komiks)

Finn Jones, Jessica Henwick, Jessica Stroup, Tom Pelphrey, David Wenham, Rosario Dawson, Wai Ching Ho, Ramon Rodriguez, Sacha Dhawan, Barrett Doss (více)

15 let od údajného úmrtí se Danny Rand znova objeví. Teď má ale sílu Železné pěsti a chce získat zpátky svoji minulost a naplnit svůj osud. (Netflix)

mcb

Přiznaně béčkový výplach, o němž platí v podstatě vše, jako v případě dalších komiksových seriálů od Netflix/Marvel jako Jessica Jones, Luke Cage nebo The Defenders. Na rozdíl od nich ale nemá Iron Fist takové ambice a je jen nutným (a natahovaným) přemostěním do ambiciózní týmovky, která se stejně nepovedla. ()

LizianShaw

Skvělý seriál, nemá sice na Daredevila, ale Finn Jones je o dost sympatičtější než JJ nebo LC. Nejvíce se mi líbilo obsazení, na to, že tam je asi jenom 6 postav, každá má svou důležitou roli, a u které je ze začátku do konce, pořádně veliký vývoj. Finn Jones hraje mladého draka úžasně, a seriál se skvěle potýká s otázkou: Kdo jsem, Danny Rand nebo Iron Fist? Trochu mě mrzelo, že jsme nedočkali skoro žádných flashbacků na Dannyho výcvik. Na druhou stranu chápu, že tvůrci to chtěli udělat co nejméně podobné Arrowovi. Meachumové mě rozhodně nenudili, tedy až na Harolda. Harold je opravdu psycho otec. Trochu mě štval finální souboj, protože síly byly velmi nevyrovnané - záporák velmi slabý. Ale ostatní záporáci byli chvalitební: Zhou Cheng, Bride of the Nine Spiders, Hand a i Davos. Shrnuto: jsem spokojen se vším, až na hlavního záporáka + oblek. 7/10 ()

Hanys_

S1 4/5 Mytologie kolem Dannyho funguje, Meachumovci správně šáhlí a nevyzpytatelní, Colleen nádherná a tajemná Ruka dost zajímavá. Když Iron Fist vyšel, tak jsem četl hodně kritiky na slaboučké souboje..no myslím, že to je to poslední, co by mi tady vadilo. Snad jen ten soundtrack mi mnohem víc sedl u Luka Cage. S2 4/5 Z těch pokračování Marvel Netflix sérií mě tohle bavilo asi nejvíc. Dost tomu pomohl ten seskok z 13 dílů na 10, a ikdyž mám docela výhrady k Davosovi (chápu jeho pohnutky, ale ten chlap to odehrál s jedním nasraným výrazem a to je v konkurenci Bushmastera, Cottonmouthe a Kingpina sakra málo), tak ty vedlejší postavy to v pohodě vyrovnávají. ()

Shakers

1. séria - 50%. Myslel som, že Marvelovky s Netlfixu si budu držať podobný ton a pokiaľ možno aj kvalitu Daredevila, ale mýlil som sa. Jessica Jones ešte ušla, Luke Cage bol slabý a Iron Fist je ešte horší. Prvá polka ma fakt nebavila a konečne sa niečo začalo diať až pred koncom. Príbeh ma nezaujal, tak som čakal, že ma vtiahne samotná postava Iron Fista, ale je to proste nesympatický obsadený pako. Nič proti Finnovi Jonesovi, ale fakt mal mizerne napísanú postavu. Až posledné diely tento nekonečne dlhy, kravatový a politický seriál vytiahol na lepšie svetlo. Nemal som to v pláne pozerať, ale kvôli Defenders som si to pozrel a druhú sériu nemám ani v plane pozerať. ()

silentname

Asi som sa na to po prvých dieloch dosť namlsal a ostal možno ku koncu trošku sklamaný, ale rozhodne si nemyslím, žeby "Iron Fist" bol zlým seriálom. Naopak si myslím, že zvládli veľmi dobre spracovať postavy, vytvoriť opäť celkom kreatívny koncept a musím povedať, že to dobre zapadá aj do sveta Marvel seriálov. A úprimne sa teším na to, čo prinesú "The Defenders". Kým ale predošlé seriály boli relatívne jednoducho spracované a mali dobrý a dej, ktorý sa jednoducho sledoval a mohli sme jednoducho pochopiť ich postoje a celkovo to bolo jednoducho sledovateľné. "Iron Fist" však všetko miestami neskutočne komplikuje, posúva na všetky možné strany a miestami to funguje, no inokedy sa to podľa mňa skomplikuje do takej miery, že človek musí pozerať na detaily, aby mu náhodou niečo neuniklo. A ja osobne nie som proti detailom, len niekedy je ich moc. Plus keď sa konanie postáv neustále mení a celkovo to miestami nedáva úplne zmysel, viem prečo kritici tento seriál až tak neprijali. Mňa asi najviac iritovalo posledných pár minút posledného dielu, ktorý podľa mňa skutočne nedával žiadny zmysel a som zvedavý, či nám objasnia ako sme sa k tomu dopracovali a či sa to nejako zmení, lebo mi to prišlo úplne mimo všetého, čo som videl v minulých dieloch. Ale celkovo hodnotím seriál pozitívne. Mal zaujímavé postavy, zaujímavé nápady a kreatívny príbeh. Dúfam len, že Danny v budúcnosti využije svoju železnú päsť viac. Hodnotenie: B ()

• Když Mika (Julee Cerda) mluví o starodávné misce, zmíní celou kolekci artefaktů Dr. Ernsta Erskina. V komiksech je pod jménem Abraham Erskine známý vědec, který vytvořil sérum, po kterém se Steve Rogers / Captain America stal supervojákem. (NiWi)
  • Jak je již zvykem, ve všech filmech a seriálech od Marvelu se v určité podobě objevuje legendární Stan Lee. Zde je možné ho zahlédnout na plakátě v epizodě Dragon Plays with Fire (2017). (NiWi)
  • Když Colleen (Jessica Henwick) a Misty (Simone Missick) žertují o tom, že by měli vytvořit společné duo, jde o jednoznačnou narážku na komiks, kde tyto dvě postavy tvoří duo zvané Daughters of the Dragon. (NiWi)

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

Netflixovské seriály od Marvelu dorazí na Disney+

24.02.2022

Před pár týdny přišla zpráva, že Netflix stahuje své marvelovské seriály jako Daredevil nebo Punisher ze svých serveru. To samozřejmě rozjelo spekulace o tom, kde asi seriály, jež se teprve nedávno… (více)

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

Dostane Daredevil novou řadu na Disney+?

05.10.2021

Pár dní zpátky sociální sítě obletěla spekulace, že by se Charlie Cox mohl vrátit do role Daredevila v nové řadě stejnojmenného seriálu na streamovací službě Disney+. Ještě předtím nás ale údajně… (více)

Matrix našel nového Nea

Matrix našel nového Nea

17.10.2019

Pokračování Matrixu konečně našlo svého hlavního představitele. Tím nebude ani navrátivší Keanu Reeves, ani nedávno oznámený Yahya Abdul-Mateen (byť na oba podle všeho čekají důležité role). Čtvrtý… (více)

Punisher oficiálně zrušen

Punisher oficiálně zrušen

19.02.2019

A je to oficiální. Měsíc po premiéře druhé řady Punishera s Jonem Bernthalem v hlavní roli se streamovací gigant Netflix rozhodl definitivně zavřít dveře za marvelovskými seriály a oficiálně tak… (více)