Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici. Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny", stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti. (Cinemart)

Diskuze

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

jerry12

Není to oficiální součástí marvelovského universa, a tak se nemusíš bát, že by ses ztrácel jako u avengeří série. Je to sice završení wolverinovské trilogie a vůbec x-menovské ságy, a tak Logan asi bez znalostí těchto nebude tak emocionálně působivý a některé věci Ti nejspíš uniknou (co se stalo se školou?, koho připomíná ona mladá? atd.), ale nic zásadního. Jdi na to. Čekej superhrdinský western.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

jerry12

ne nemusíš vidět předchozí filmy, a ne nemusíš být fanoušek marvelu, jelikož tenhle film neni ani tak o mutantech, X-menech a superhrdinech, ale je to lidský film o rodině, lásce a poslední šanci udělat něco dobrého

na příspěvěk reagoval jerry12

jerry12 (hodnocení, recenze)

Zdravím zdejší kamarády a taky prezidenta Trumpa. Můžete mi poradit, jestli je možno vidět tenhle film a mít z něj zážitek, aniž by byl člověk fanouškem Marvelu, ergo aniž by viděl předchozí díly X-Menů a Wolverina? Chci jít dneska do kina, tohle je zdaleka nejlépe hodnocený film a docela bych ho i rád viděl, ale Marvel mě nezajímá, Marvelovky nesleduji a tudíž nemám znalosti předchozího děje. Je mi jasné, že s jejich znalostí by byl zážitek úplnější, ale zajímá mě, jestli se vůbec nebudu chytat, nebo to nehraje zásadní roli. Díky.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Bluntman, ArsenalEagle

Dragovit (hodnocení, recenze)

konvicce

Nikdy bych nevěřil, že bych dokázal říci něco takového, ale miluji tě. Nikdy neříkej nikdy. Chtěl by ses stát mou ženou? :-|

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Deyw

Tak trochu jsem to očekával už dopředu, ale bylo to dojemné (hlavně ta poslední smrt, protože ta první přišla fakt nečekaně) :)

konvicce

konvicce (hodnocení, recenze)

filmfanouch

v prvé řadě obojí je (a to mají společné) další obyčejná, bezduchá plochá, mělká, snad jen trošku hranatá, píčovina od mrdky Marwella. Opět se jen udivuji, kolik pokrytectví je mezi zdejšími fanoušky. Dejte Troškovy stejný rozpočet a natočí vám to samé!

na příspěvěk reagoval Ratemus

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Je to na jednu stranu strašně super. Na druhou stranu ohromě dlouho se tam nic neděje a dalo se z toho jistě vymáčknout víc. To ještě potvrzuje opravdu dost špatná práce s hudbou, která ani nedá divákovi pocit, že se na plátně něco děje. Ano je to celé zajímavé a dialogy jsou dost povedené, ale zároveň je to dost utahané a nic moc se tam neděje. Je to výborný film, ale nesouhlasím s tím, že by měl být v top 50. Ale takových filmů co by dle mého neměli být v top 50 je víc.

Každopádně pokud si neviděl X-meny. Tohle nebude nic pro tebe.

na příspěvěk reagoval Sweat55

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Miller

Kdyby nebylo zasloužené, tak spadne mnohem více. Wow efekty, které nejsou tak kvalitní se většinou pohybují mezi 75%-85%. Za mě zasloužené a z hlediska bodového taky potvrzené. Pokud neuvidíš předchozí díly, asi přece jen přijdeš o velkou část zážitku, což by pohled na film mohlo zhoršit :)

Miller

Miller (hodnocení, recenze)

Mikdy jsem žádného x-mena neviděl (dohromady ze všech dílů tak 15 minut), ale nechce se mi věřit, tomu hodnocení, je to zasloužené ?

na příspěvěk reagoval dragon94, Nevka

ArsenalEagle

ArsenalEagle (hodnocení, recenze)

Dragovit

Hodnotím Vás podle jednoho jediného aspektu. Ne podle pohlaví, ne podle věku, ne podle sáhodlouchých a rádoby inteligentních a logických vyjadřování. Hodnotím Vás podle přínosů pro tuto a mnoho dalších diskuzí. A tento přínos je, dle mého názoru, nulový. :-)

na příspěvěk reagoval Dragovit

Dragovit (hodnocení, recenze)

Demonn

Hovoříš moudře Démonne, jsi rozumný démon. Přesto jsem měl v diskuzi o vikinzích pocit, že konvicce není úplný troll za jakého se vydává a že občas se dovede vyjádřit k věci. Nevím proč se tady chová takto, nebo proč mě označil tím moc ošklivým slovem. Holt to bude asi to nevybouřené mládí.

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu