Reklama

Reklama

The Last of Us

(seriál)
  • USA The Last of Us
Trailer 3
USA, (2023–2025), 16 h 7 min (Minutáž: 43–80 min)

Hrají:

Bella Ramsey, Pedro Pascal, Gabriel Luna, Merle Dandridge, Jeffrey Pierce, Nico Parker, Murray Bartlett, Con O'Neill, Anna Torv, Troy Baker, Storm Reid (více)
(další profese)

VOD (1)

Série(2) / Epizody(18)

Dvacet let po zániku moderní civilizace je otrlý přeživší Joel najat, aby propašoval čtrnáctiletou Ellie z nebezpečné karanténní zóny. Oba se musí vydat na cestu napříč Spojenými státy a spoléhat jeden na druhého, aby přežili. (HBO Max)

Videa (12)

Trailer 3

Recenze (430)

jahol 

všechny recenze uživatele

Bylo to jak na houpačce, tak jak se děj vyvíjel i ve většině scén. Vynikající první dva díly, široce roztažený odpad povinné úlitbě LGBT+ v dílu třetím (dvě myšlenky: 1)to se opravdu, ksakru, každý nový seriál bude tvářit, že jediný normální vztah je mezi dvěma chlapy, popřípadě ženami?) 2)to už jsou, z veké části mladí diváci tak zmanipulovaní, že bod 1) skoro nikomu nevadí ?? - zlatý verbal a jeho komentář tady, jenže to už také nebude žádný mlaďoch - velice pěkně nasnímaná akce v dílu čtvrtém, nádherný další, skvěle zahraný vztahový díl  (nepochopený, neprocítěný a nedoceněný těmi, co při patnácti minutách bez (brutální) akce chytají absťák), přetažená úděsná brutalita dílu, kde se Ellie narodila, kdy jsem toho měl opravdu dost a to jsem viděl leccos (jenže, asi naštěstí, nejsem explicitní brutalitou vychováván odmala) a mezitím podivný (opět) lehce LGBT díl (který šlo nasnímat jinak a bylo by to o dvou normálních holčinách a nezahřívalo by to srdíčko potenciálním lesbám) a opět brutání závěr, kde byla vlastní brutalita (díky za to) natočena hodně střízlivě, ale jeden si klade otázku, kde jsou hranice mezi normálním a šíleným a odpovědí je, že hranice přijatelního se v televizní i filmové tvorbě se prostě posouvají všude pořád dál a dál  a zbývá jen (asi zbytečně) doufat, že je nebude kopírovat skutečný život (když jeden vidí některé komentáře tady, říká si, jak asi bude vypadat života vztahy za třicet let). Velkým plusem seriálu je nádherná post-apokalyptická krajina - tady si tvůrci opravdu mákli a vyhráli, celé je to takové monumentálně krásné, a herecky úžasná je hlavní dvojice, která, spolu se scénářem, úplně vymazala všechny ostatní postavy - Pedro Pascal je výborný a Bella Ramsey je fenomenální (v tom, jak zahrála ženskou roli přesně na pomezí mezi dětstvím a dospělostí a dostala do ní ještě ten prvek předčasného přemoudření). Zkrátka - v seriálu byly chvíle, kdy bych dal bez zaváhájí pět a chvíle, pro které to prostě udělat nemohu.. a hodně se bojím druhé série... ()

Gimli 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Velmi dobře napsaný seriál, který tnul do živého a zaryl se mi pod kůži. Líbí se mi, jak pečlivě je vybudovaný vztah dvou hlavních protagonistů i celý ten svět, v němž se příběh odehrává. Odbočky dokreslující živost a opravdovost tohoto světa, které se seriálem prolínají, nejsou nudné křoví a často patří k vrcholům celého díla, viz např. celá třetí epizoda. To, že chování nakažených snad poprvé v historii zombie filmů dává smysl, je jen třešničkou na dortu. Hru neznám, ale naivní představy o tom, že se filmové adaptace musejí držet předlohy jako hovno košile, mě už dávno opustily. ()

Reklama

BoPo 

všechny recenze uživatele

Scenárista seriálu Černobyl (Craig Mazin) nám opäť servíruje pochmúrne časy. Namotal som sa už úvodnou scénou prvého dielu, kde vedci odprezentovali hlavnú pointu seriálu. Hlavným ťahákom je ústredná dvojica. Bella Ramsey je castingový počin roku. Postave dodala všetko potrebné a ešte niečo naviac. Je statočná, neberie si servítky, drzá ako parková veverička a veľmi osviežujúco narušuje zabehnuté šablóny pubertálnych postáv. Pedro Pascal? Je treba hovoriť, že je to aktuálny kráľ seriálového sveta? Hra o trůny, Narcos, The Mandalorian a teraz The Last of Us. Vzájomná chémia skvelo funguje a ich slovné súperenie má ten správny škádliaci šmrnc. Čo sa týka príbehu, tak ide v podstate o mix všetkých postapokalyptických filmov, ktoré ste kedy videli a mali za príčinu pádu sveta nejaký virus. Ak príde na akciu, tak je viac než vydarená, ale je jej na môj vkus málo a vždy skončí tak nejako useknuto. Moc sa neriešia jej dôsledky. Okolie často krát reaguje dosť pasívne alebo aj vôbec. Dej skočí zasa niekam dopredu a čaká nás nová "misia". Našťastie vizuálna stránka je skvelá, takže si aj samotné putovanie dokážete užiť. Prvá séria nás zoznámila so svetom a vytvorila vzťahy medzi postavami. Zostáva už len dúfať, že  pribudne akcie a do konca dotiahnutých krízových situácií. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Lidstvo umírá ve velkém, ale lidskost se zatím drží. Líbilo se mi to moc. Seriál je napsaný, natočený a zahraný tak skvěle, až... Až mi bylo líto, že ve druhé polovině najednou tak spěchal, protože by si zasloužil několik delších epizod nebo jednu dvě navíc, že se vzdal návratů do minulosti a lahůdek typu třetího dílu, že jsme se nedočkali více věcí, které ve hře nebyly, protože ty byly stejně působivé jako ty známé (žirafy!). To je asi vše, co můžu Last of Us vytknout a kvůli čemu jsem původně nechtěl dávat plné hodnocení. Jenomže poslední díl, paradoxně ten nejkratší ze všech, mě k té páté hvězdičce přiměl snadno. Jsem rád, že se seriál tak povedl, že kromě hráčů snadno oslovuje i ty ostatní, a tu cestu s Joelem a Ellie jsem si užil, ačkoliv jsem občas přes slzy špatně viděl na nohy. Určitě si ji rád zopakuji. ()

Kaka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jedna z nejlepších variací zombíků, což je docela impozantní s přihlédnutím k faktu, že origin pochází ze slavné hry, jejichž zpracování je obvykle dost na hraně, vzpomeňme třeba na Maxe Paynea, Assasins Creed a tak podobně. Tvůrcům se ale podařilo parádně trefit atmosféru, skvěle rozvíjí postavy, pomocí flashbacků a aktuálního dění chytře budují příběh a casting by zasloužil s ústředním duem jedničku s hvězdičkou. Pro fanoušky hry je tam údajně velké množství replik a pro neznalce je to parádní filmařská látka která má naprostou většinu proprietů zajišťující plnohodnotnou podívanou. Zatímco jednička byla spíše komorní a rozjezdová, dvojku očekávám patřičně epickou. ()

Galerie (323)

Zajímavosti (132)

  • Keď si Ellie (Bella Ramsey) prečíta Billov (Nick Offerman) odkaz, spomenie, že si môžu vziať, čo chcú. V hre je Bill stále nažive, keď Joel a Ellie prídu do mesta, a stále hovorí Ellie, aby sa nedotýkala žiadnych jeho vecí. (molcan2)
  • Táto epizóda venuje významnú pozornosť hygienickým potrebám, ako sú tampóny, toaletný papier a dezodorant. Hry sa nápadne vyhýbajú diskusii o tom, ako sa ľudia v postindustriálnom svete zaobídu bez týchto vecí. (molcan2)
  • Vo februári 2021 Craig Mazin rozoslal výzvu na kasting pre chlapca vo veku 8-14 rokov, ktorý je nepočujúci, černoch a ovláda americký posunkový jazyk alebo černošský americký posunkový jazyk; divadlo Deaf West Theatre potvrdilo, že ide o postavu Sama. V auguste bolo oznámené obsadenie Johnsona a Keivonna Woodarda do úloh Henryho a Sama spolu s potvrdením, že Kansas City nahradí Pittsburgh. (molcan2)

Související novinky

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

Vrátí se Johnny Depp jako Jack Sparrow?

06.03.2024

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) má v posledních letech poměrně turbulentní období. Po soudních tahanicích se svou bývalou partnerkou Amber Heard (Aquaman a ztracené království), z… (více)

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

31.12.2023

Blíží se konec roku, a tak opět nastal čas na bilancování toho, které filmy a seriály z letošní produkce se umístily nejlépe v ČSFD žebříčku, jehož podoba není ovlivněna ničím jiným než celkovým… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

Reklama

Reklama