Jeffrey Dean Morgan hraje hlavní roli Vaughna - krupiéra v kasinu, kterému štěstí zrovna nepřeje. V zoufalé snaze sehnat peníze na operaci své nemocné dcery se Vaughn spolčí s kolegou z práce, aby kasino vykradli. Loupež se ale zvrtne a Vaughn i jeho parťák jsou nuceni unést městský autobus a pokusit se o téměř nemožný útěk. Robert De Niro ztvárňuje Papeže, nelítostného a zvráceného majitele kasina, který se nezastaví před ničím, jen aby získal své peníze zpět. (HBO Europe)

DavidWebb

Heist je presne ten typ filmu, aký budete očakávať už pri pohľade na filmový plagát a prečítaní krátkeho popisu od ywa666. A je jedno, že ako prvá z plagátu na vás čumí tvár Roberta De Nira, nie je to prvý krát (ani zďaleka) kedy sa Bob účastní na jednoduchšej, béčkovej zábave a že sa jej zúčastnil proste svedčí o tom, že sa nudí. Je herec, a čo vo svojom veku robiť (okrem hrania), čo mu ešte môže dať pocit, že žije, že má čo ponúknuť? Chybičkou krásy tohto fliku nie je čo ale skôr ako. Celý "twist" je samozrejme úplná hovadina a scénarista so strihačom sa asi stavili kto z nich je väčší kúzelník, pretože si treba položiť otázku ako by to s tou tehotnou babenkou v autobuse prebehlo tak, aby to nikto nevidel. A nehovoriac o vodičovi auta ktorý zdrhol hneď na začiatku (čo nikto nemohol predpokladať) a umožnil tak otočiť dej smerom k autobusu. Takže, chybičky sa vloudili a poriadne, ale na druhej strane, vydržal som pri tom do konca bez vyrážky a po dlhšej dobe ma potešila Gina Carano. 60% ()

honajz

Nedávno jsem viděl jeden díl z toho úžasného seriálu Specialisté, kde taky nějací magoři unesli autobus, ale tam si to aspoň nehrálo na nějaké veleumění, veletoče v uvažování ostav na poslední chvíli, a taky tam nehráli žádní áčkoví herci (Dejdar vskutku áčkový herec není). Tohle je naprosto příšerný, přímočarý příběh bez nějakého twistu (kromě scenáristických obezliček, jež nedávají smysl - třeba jak věděl dopředu, který autobus tam zrovna pojede?, děcko v autobuse ve tři ráno samo? apod.), navíc děsně černobíle podané, takže všechna „moudra“ vyzní jak z parodie. ()

Ceberus

Tohle je film z roku 2015? Vypadá totiž jako poctivá devadesátková akce, inspirovaná samozřejmě Nebezpečnou rychlostí. Kvalitní herecké výkony typecastovaných herců a jak už jsem říkal, poctivá akce i bez nutnosti oslňovat vizuálními efekty. Konec možná trochu moc nasládlý, ale to už je holt Amerika. ()

Morholt

Další kousek, který by člověk očekával spíš v 90. letech, ale o to víc potěšil. Začíná to jako obyčejná heistovka, kdy otec na smrt nemocné dcery v zoufalství vyloupí mafiánské casino. Pak film přeskočí do únosového akčního thrilleru, který snad může trochu připomínat Nebezpečnou rychlost, ale má s ní společného jen ten autobus. To ale nic nemění na tom, že akce je kvalitní a útok v podání SWAT měl něco do sebe. Celý film se pak odehrává v celkem solidním tempu, které na poměrně krátké stopáže nedává prostor hluchým místům. Dá se díky tomu odpustit i to účelové hraní na city, které, jakkoliv je mi obyčejně protivné, sem tak nějak patřilo. Hercům není co vytknout, takže příjemné překvapení a 80%. ()

Xmilden

Překvapivě kvalitní videobéčko, které svou vyšší kvalitou hodně překvapí. Herecká sestava je zajímavá, ale co je zajímavější filmu opravdu až na nějakou tu logickou dírku nemůžu nic vytknout. Jeffrey Dean Morgan v hlavní roli obstál a jak tady diváci píšou škoda že neproběhl nějaký ultimátní fight Bautista Carano. 60% ()

• Číslo autobusu na jeho střeše stále cestuje. Jednou je vpředu, pak je vpředu a zároveň uprostřed atd. Navíc se mění i typ autobusu, což se dá poznat podle vzduchotechniky na střeše (hrb ve středové části střechy). (Endrju)