Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Vasyl

Bylo tam všeho moc nebo všeho málo? Asi jsem měl přehnaný očekávání. Celej film člověk tak nějak tuší že to dobře dopadne, ale že všem zase trn z prdele vytáhne Stark jsem nečekal a upřímně ani nechtěl vidět. No ještě že už je konec. Nebo? ()

JenYu

Tak jsem to konečně viděla... a vlastně mě to nebavilo. To, co mě na Avengers bavilo, se zcela vytratilo. Film depresivní a tak strašně vážný! Bez humoru, bez vtípků mezi jednotlivými postavami. Vývoj Hulka prazvláštní, z Thora fraška!! A smrt Ironmana jako koruna tomu všemu! Velkolepé finále pro mě bez emocí a bez zájmu. Škoda, fakt škoda. ()

chrustie

Temnější atmosféra mi celkem sedla. Po předchozím až úchylném díle na výbuchy a souboje, příjemná změna. Slabší 4* ale pořád dobře koukatelné. ()

Doctor003

Kladný > Velkovepé Finale Superhrdinu a kamenu nekonečna . Po udalostech Infinity War zbyli hrdinové se pokusí odvetní úder proti Titanovi Thanosovi Skvělé drama,akce,napětí,efekty apod Záporný> Mrzí že se nedrželi podle komiksové prědlohy ačkoliv Thanos by zabil skorem všechni superhrdiny Ale přesto je to dobrý film a zakončení jedné velké ságy ()

rashaverak

Na filmu je jedina dobra vec a tou je Big Lebowski. Zbytek stoji za prd nebo jeste podstatne hure. Prvni tretina je v pravde nesnesitelna, posledni uz jen hloupa a nudna, trochu se na to dalo divat nekde uprostred. ()

Karlos8

Tohle jako nejvýdělečnější film všech dob? To jako vážně? Trochu se zaměřím na porovnání s Avatarem. Hlavní rozdíl vidím v tom, že Avengers jsou dlouhá léta táhnoucí se sága, kdežto Avatar byl prostě boom, který v té době ochromil nejen svou grafickou a digitální dokonalostí, ale také zajímavým a poutavým příběhem. Tohle jakési zakončení je spíše zbytečným dílem navíc (ano, v předchozím díle by to nedopadlo dobře, ale bylo by to mnohem více nečekané zakončení), které divákovi přinese pouze tříhodinové zavzpomínání. Vždyť samotný konec je asi pětinový oproti Avatarovi. Prostě ne a ne. Vždy si po shlédnutí říkám, jestli snímek stojí zato vidět ještě jednou. Tady žádný důvod nevidím. ()

vodkasesemte

Totální nuda, poslouchám to na pozadí, pak mě zaujala ta poslední bitka - tu jsem dokoukal celou, a koukám, že tam je Kapitán Marvel - ten její jedinej výraz mi bohatě stačí, abych pohonil. Pak taky zabodoval vyčpělej Thor, a vlastně tam ještě někde musí bejt Natálka! Jinak samozřejme, takhle to dopadne, když se moc dostane do rukou těm špatnejm - zmrdi a kriplové budou dál pokračovat ve svejch mizernejch životech dál, dokud nezdegenerují dočista a nezačnou si třeba plést zvířata se členy rodiny, že... Listen, fur face. The things that are happening on Earth, are happening everywhere. Something died in here. Come here, cuddly little rascal. You look like melted ice cream. Cause thats been driving me bananas for weeks. What I want, you cant give me (hlavně nebreč). Avengers. Unruly wretches. The measure of a person is how well they succeed at being who they are. Gotcha. I thought my dad was tough on me. And now, looking back on it, I just remember the good stuff. You could not live with your failure. Where did that bring you? Back to me. I thought by eliminating half life the other half would thrive (). But you have showen me thats impossible. And as long as there are those that remember what was there will always be those that are unable to accept what can be. They will resist. I m thankful. Bcs now I know what I must do. I will shred this universe down to its last atom. And then with the stones you have collected for me create a new one, teeming with life that knows not what it has lost but only what it has been given (krásná řeč). Assemble. And I m Iron Man. Oni změnili čas (Daniel 7:25). Ted mi to dochází. Smekám. Je těžký udělat scénář tak, aby to mělo smysl a přitom v sobě skrýval symboliku. Pořád se soustředím jenom na jedno oko nebo ruku, ale ted mi došlo, že změnili i čas. Thanos tady představuje Boha, řád, tak jak nám jej podává Marvel, a Avengeři - něco mezi nefilim a polobohy - se mu jeho plán snaží překazit, vytvoří vlastní svět pod heslem falešné humanity. Everybodys wants a happy ending. This epic forces of darkness and light that have come into play. ()

valentaj

První polovina nasadila laťku hodně vysoko, bohužel se jí nepovedlo překonat. Pokud vezmu film jako celek (Infinity War + Endgame), pořád to je nejlepší film ze série Avengers co byl natočen. ()

srolyma

Velkolepé zakončení avengerovské ságy, které každého posadí na zadek s povzdechem wau - to bohužel nebylo. Mám z toho podobný pocit jako ze závěrečné řady GoT, tedy řemeslně precizní, podívaná úchvatná, ale děj lehce pokulhává a ničím nepřekvapí. Navíc je v marvelovském universu už tolik nejrůznějších postav, že bych se bez pomoci znalého teenagera po své pravici už jen těžko orientoval, kdo kde kdy a proč, což filmu taky moc nepomáhá. Přes všechny výtky je to ovšem i nadále s přehledem nadprůměr. ()

Kinofil

|| PG-13 || Disney/Marvel || Rozpočet: $356 mil. || USA: $858 373 000 - ČR: 152 614 916 Kč - Celkem: $2 796 274 401 ||(Obsahuje Spoilery, které snad už znáte) Tak jsme se s desetiletou ságou a 21 filmy konečně rozloučili s grácií. A lépe to dopadnout ani nemohlo. Nejvíce ztrácí Endgame na momentu překvapení, který využila Infinity war a poprví (a zatím naposledy) nám ukázala, že se MCU nebojí temného konce. Zde logicky musela nastat pohádka a Thanosův čin musel být zvrácen. Nešlo o to, co se stane, ale jak a kdo se objetuje. 3h po prvním shlédnutí utečou jak nic. Po druhém je to horší, jelikož je výplň mezi úvodem a mega závěrem (cca 1,5h) občas pomalá a ztrácí originální momenty. Myšlenka cestování v čase zkrze staré díly je fanouškovský orgasmus. Po čase ale může splívat právě s těmi díly a tak vám v hlavě zůstane jen ten mega závěr. V logice nemá cenu se šťourat, na kontinuitu taky nehledět a jen si zavzpomínat na "epizody", které nás dovedly sem. Ona paralela se seriáli tu zde dává větší smysl. Mnoho postav, mnoho dílů, velké finále. Proto si nedokážu představit, že by to šlo udělat lépe. Každá postava dostává stále dostatečný prostor se projevit. No největší kus si logicky ukousli původní Avengers. RDJ a Evans hrají na maximum, co se dá a táhnou celé to emotivní rozloučení na jedničku. Jsou to postavy, které jsme si nejvíce oblíbili a které si zaslouží důstojné rozloučení. To se o Scarlett říct nedá. Její přetáhování o smrt s Hawkayem je spíše směšné. Cameo Stana Leeho je snad nejslabší a je škoda, že mu vzdali čest v mnohem slabší a méně zapamatovatelné Captain Marvel. Určitě měli na skladě více materiálu. Finále by mohlo být mnohem více dechberoucí, kdyby nebylo vše zahalené to temně šedé barvy za doprovodu CGI západu slunce a pořád málo epické hudby (i když zde aspoň vyčnívá). To byl opravdu špatný krok, který zakrýval tu mega bitvu za doprovodu všech MCU postav. Takové finále v Infinity ve Wakandě bylo vizuálně lepší. Právě Infinity War pro mě zůstane zatím nej. filmem z MCU diky momentu překvapení, hromadě postav poprvé spolu, finální bitvě (Bring me Thanos!) a temnému závěru, který zase na dlouhou dobu neuvidíme. MCU jsou zkrátka pohádky. 85%. ()

Marcas

Důstojné zakončení jedné velké unikátní filmové ságy, která je složena z 20-ti více či méně kvalitních filmů. Tvůrci z MCU zde vytvořili něco, co tu do té doby nebylo, a proto to filmové fanoušky tak moc baví. Co se týče filmu, tak ten se mi velice líbil, byť prostřední část byla místy možná trošičku delší, ale ve výsledném hodnocení to vůbec ničemu nevadí, protože finále to dokonale doplňuje a zakončuje. Měl jsem trochu obavy z vážnější stránky, kterou tvůrci v trailerech naznačovali, ale prvních pár minut mi ukázalo, že mé obavy byly zbytečné. Bratři Russové to zvládli s naprostým přehledem a na jedničku. Co se týče komediální stránky, tak nejvíce mě bavil Hulk, byť Thor také nebyl úplně nejhorší. Závěrem bych chtěl napsat, že si tvůrci perfektně připravili půdu pro další fáze a nemůžu se dočkat, až do kin vstoupí Black Widow. ()

eMeMko

Završení jedné obří fáze MCU nemohlo dopadnout lépe. Avengers: Endgame má všechno, po čem může divák toužit. Napětí, akce, hraní na city - všeho je zde přehršel. Zápletka je celkem originální a ani minutu z tříhodinové stopáže nenudí. CGI je pravděpodobně na nejlepší úrovni ze všech předchozích filmů a dojemný konec tomu všemu nasadil pomyslnou korunu. Abych ale jen nechválil, musím subjektivně přiznat, že jsem se v některých částech příběhu ztrácel, jelikož v paměti nejsem schopen udržet události předchozích snímků což vzhledem k časovým posunům a desítkám postav není lehký úkol. Finální hodnocení: Povedené finále. ()

Mikecat

Celkom mi tie 3 hodiny ubehli, dalo sa skrátiť na 2, veľa zbytočných kecov sa mohlo vynechať, a nemám rád tie návraty späť. Proste čo bolo v minulej časti povedané, bolo, aj súboje a strety armád vôbec nie také impozantné ako v predošlých častiach. Ale pupkatý Thornemal chybu, to sa musí uznať! ()

Agonie

Sledovat 3 hodiny product placementy a lidi před greenscreenem, jak čtou ze scénáře nesmyslné kraviny, mě jaksi nebavilo. ()

petrak.vojta

V životě sem nebyl v kině na Avengers a neviděl jsem ani jeden film, kámoši mě vzali na Endgame a už ani nevěděli jak vypadám. Miluju hudební doprovod k filmu a Thor nejlepší Avenger ze všech. TOP FILM!!! ()

Víteček

Musíme udělat film a musí tam být všichni. Úplně všichni. I když velká část jen jako stafáž na pár minut do závěrečné bitva. Ale i tak musí dostat každý svou scénu a svou hlášku. I díky tomu působí ona bitva dosti uměle a ze způsobu prezentace jsem měl pocit, jako by většina postav jen tak postávala a mírně se pošťuchovala se soupeři a jen v okamžiku, kdy dostali pokyn, se vrhli do své krátké scénky, pobili pár soupeřů nebo se poňuňali na okamžik s rukavicí a sotva se akce přesunula k někomu jinému, mohli opět zase začít postávat a pošťuchovat se. "Nejlépe" ze všech pak byla Deus Ex Marvel, která na začátku zachrání situaci, na 2 hodiny pak zmizí, aby se mohla znovu objevit a v pravou chvíli zachránit situaci. Jako dívat se na to dá, pořád je to lepší než Age of Ultron, ale že bych z toho byl nějak odvázaný se říct nedá. 55 %. ()

swinevenca

Sofistifakované to cestování časem měl jsem toliko čas luštit hlavně v dobách konání nepřehledných rychle se střetávajících obrazů, rozuměj bitev, ale jsa rušen vlasteneckými triumfálními tóny srovnavšími se na piedestalu trapnosti s každým moudrem řčeným kapitánem Jú-es-ej a moderním Robinem Hoodem, který by radši vlastním dětem otce bral a sterilní vdově život dával, neuspěl jsem. Moh' bych prostě napsat, že to je totálně béčkovej až céčkovej závěr svým rozsahem áčkový epochy, ale stejně jako nebetyčně dlouhej film si zkouším hrát na něco vznešenějšího. ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu