Avengers: Endgame

• USA Avengers: Endgame (více)
USA, 2019, 182 min

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks)

Kamera:

Trent Opaloch

Plaque

Normálne, že to malo takmer všetko - vtip, dej, vtip, zápletku, vtip, napätie a nakoniec aj pokus o slzičku... A samozrejme tony a tony (nie starkov), ale poriadneho digitálneho blata, ktoré je už pri marveloch akosi nevyhnutné... A ja konečne a bez reptania tlieskam a nedokážem prestať :) ()

hruska.32

Tak na tohle se jen tak nezapomene. Vyvrcholení toho co MCU budovalo. Krásná tečka za tím vším. VÝBORNÉ herecké výkony, hudba, efekty a hlavně ta atmosféra. Pamatuji si, že jsem seděl v sále a bál se, že to nedokážou bratři Russoové. Ale hned jak to začalo... nepohnul jsem se ani z místa. Ani pro žrádlo jsem se neohnul ke stolku. Pro mě to byla emocionální jízda, která byla naprosto epická. Scény které jen tak z hlavy nedostanu... Ale scéna, kde jsem uronil slzu, byla ta kde se potkají všichni. Kde vyráží vstříc Thanosovi. Epické ukončení téhle cesty. A mám pocit, že tohle už asi nic nepřekoná. ()

Kosmoslav

Epické zakončení celých tří fází světa MCU. I přes fakt, že filmová stopáž přesahuje 3 hodiny, film ani v jednom momentu nepřestává bavit (a to já se obvykle na filmy dívám na dvakrát, protože mě po hodince přestanou bavit). Efekty, obraz, zvuk, příběh – vše na jedničku. V podstatě jedinou věcí, jenž mě zklamala bylo uzavření dějové linky Kapitána – zkrátka se mi tam moc nehodila a přišla mi poněkud na sílu. A když už to tedy takto udělali, myslím si, že by bylo fér nějakým způsobem zakončit i děj Thora, protože ten jako jediný z těch, kteří měli vlastní trilogii, přežil a bude se vyskytovat v dalších dílech. I tak jde ale zcela zaslouženě o nejvýdělečnější film všech dob. ()

kolacky

Kolegové to přesně vystihli - 3DD!3, Marigold, Cival, Douglas... Všechny postavy si aspoň štěkly, včetně Stana Lee(ho). Veliká paráda, tenhle biják. ()

blazma

Velkolepé finále jedné kapitoly. Jako mega Nerd jsem nadšený i přesto, že spousta věcí se dala předvídat. Jasná pocta pro základní kameny hrdinů, kteří tuto obří Marvel ságu odstartovali. Povedené zakončení pro některé z nich. Připomínka na předchozí filmy z jiného pohledu, je naprosto skvěle zpracovaná. CGI fakt nerozumím že nevyhrálo ty vizuální efekty, ale co naděláme. Akce byla super, vtipy byli super. Zkrátka vynikající zakončení. ()

Dejff_2004

Jako vždy, i tentokrát, bratři Russovi zvládli ukočírovat přehršle postav, neodfláknout akční scény a bitky, zejména tu závěrečnou, která je MEGA, a udržet tempo vyprávění na střední rychlosti. Díky tomu vám ani nepřijde tříhodinová délka filmů tak otravná, jak by se mohlo stát. Aby noví Avengers ode mě dostali 100 %, museli by ukázat něco, co ještě filmový svět neviděl, a to tady jednoznačně chybí. 80 % ()

viruscrack

Nemilé zakončení. Iron man je v tahu. OK. Nicméně aby všichni společně nebyli schopni jednomu polobohu sebrat rukavici, mi přijde po celé té době, kdy nám vtloukali do hlavy, že jsou všichni hrdinové, že se jedná spíše o bandu šťastlivců, kterým v tomto díle jen méně přálo štěstí. Snad se další filmy od MS budou pyšnit lepší vybaveností "hrdinů". ()

BaronMartin

Avengers: Endgame je film, který ukončuje 11 let dlouhou éru Marvel filmů. A rozhodně to není bezchybný kousek, ovšem tak moc vás zahřeje u srdíčka tím, jak moc osobní je, že vám to ve výsledku ani nevadí. Tenhle film je o postavách a to je strašně dobře. První hodinu filmu v podstatě sledujeme jenom to, jak si postavy povídají a není tu skoro žádná akce. A je to boží. Každý rozhovor, každou větu jsem si hrozně užíval. Film trvá 3 hodiny a určitě by se dal trošku ostříhat, ale dokáže to celé ty 3 hodiny bavit. Příběh je zajímavý, plný zvratů a důležitých úmrtí oblíbených postav. A kdyby vás náhodou ten začátek, kde není skoro žádná akce, nebavil, celé se to vynahradí poslední hodinku, která je prakticky jedna velkolepá epická bitva, která jo, je plná CGI bordelu a efektů, ale to vám vůbec nevadí, protože je sakra zábavná a cool :D Na Marvelu posledních několik filmů kritizuji humor, který je v nevhodných a vážných momentech. Tady to naštěstí neplatí. Pokud je zde depresivní, vážná scéna, není tu žádný humor a to je něco, co dokážu opravdu ocenit. Ale jak již bylo řečeno, film to bezchybný není. Především záporák, proti kterému se bojuje ve finální bitvě není téměř vůbec prokreslený a jeho motivace, že chce prostě zničit vesmír, tak je celkem dost bídná a průměrná. Humor jsem sice chválil, že je ve správných momentech a to platí, ale až na postavu Thora, která vtipkuje i když by neměla a celkově její proměna v tomto filmu se mě tolik nelíbila právě tím, že jeho charakter je dost mimo. Ovšem, pokud jste opravdu fanoušek Marvelu a zbožňujete předchozí filmy, všechny tyto chyby můžete s radostí ignorovat a tento film si zamilovat. Tenhle film určitě není tak hluboký a řekněme komplexní jako Infinity War, ale pokud Infinity War bylo to pravé zakončení, Endgame už je akorát ta finální tečka na závěr, která je brutálně epická, velkolepá, plná fan servicu, vynikajících momentů a neskutečné zábavy a hypu. A pro mě osobně stále nejlepší MCU film vůbec a jedná se o zážitek, který už asi nikdo nikdy nezopakuje. Avengers: Endgame je naprosto úžasné ukončení jedné éry Marvelu, které chytne za srdce každého fanouška. Hodnocení: 90% ()

Teachman

Námět a zápletka: 8/10 ... Vizuální stránka: 8/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

fiasko

Známka: B+; Avengers: Endgame je závěrečný tříhodinový epos všech tří fází Marvel Cinematic Universe (Infinity Saga). Film je opět režírován bratry Russo, kteří pracovali zrovna na těch vůbec největších velkofilmech Marvel série (Captain America: Winter Soldier, Captain America: Civil War, Avengers: Infinity War). Scénař psali Christopher Markus a Stephen McFeely. Poté co Thanos vyhladil polovinu všeho živého ve vesmíru, se zbývající Avengers snaží za jakoukoli cenu („whatever it takes“) zvrátit následky jejich prohry. Čtvrtý a závěrečný díl Avengers se dá rozdělit na tři části zhruba po hodinách. Film s takto hutnou stopáží šel do kin v posledních letech spíše výjimečně (ne-li vůbec). Jednotlivé úseky jsou obsahově, a co se týče tónu, odlišné. V první, expoziční hodině se hlavně mluví a připravuje na záchrannou misi. Ze začátku film působí komorně, zaměřuje se zvláště na samotný dopad lusknutí, byť se tu nijak zvlášť do hloubky nejde, protože jde o MCU film. Tady nastává můj hlavní problém, z komorního dramatu se cca po 30 minutách film přestává brát vážně a stává se již po několikáté stejně znějící snůškou fórů, hlášek a gagů. Je samozřejmé, že silou vražené vtipy zaručují Disneymu u masového diváka sázku na jistotu, avšak ten, kdo stojí o více hloubavý a serióznější přístup, může na potenciální vážnost hned zapomenout. Humorné sekvence dost vytrhávají diváka z filmu, čímž se současně vytrácí jakákoli osudovost či epičnost. Druhá část je v podstatě hlavní děj filmu. Postavy se stejně jako v Infinity War rozdělují do různých skupin. Je určitě dobré, že většina uspořádaných skupinek je jiných než v předchozím díle. Zkonstruovat celý scénář muselo dát hrozně moc práce a klobouk dolů před scénáristy, jimž (a nejen jim!) se povedlo uzavřít 22 filmů jedním obřím celovečerákem. Infinity War si na rozdíl od Endgame od začátku do konce udržuje pořád stejné tempo, čtvrtí Avengers tedy nejsou tak soudržným snímkem jako jejich předchůdce. Bylo určitě skvělé se po neustálé akci v Infinity War konečně nadechnout, když všechno jde bokem a pozornosti se dostává pouze postavám. Nečekal jsem, že Avengers: Endgame se svým stylem bude tolik podobat X-Menům; je to především kvůli absenci akce. Všichni lačnící po akci se dočkají až ve třetí hodině. Finále je jeden velký fan service v dobrém i špatném slova smyslu. Ono to totiž začne opravdu hodně dobře a Russové perfektně zvládají dynamicky zemitou tělo-na-tělo akci. Avšak za necelých deset minut se z třetího aktu stane čirá zábava bez budování napětí a efektivní gradace. Pokud jdete na poslední Avengers jako na zábavný/rekreační zážitek, budiž. Avengers: Endgame není nejlepší MCU film, ani největší (Infinity War je podle mě měřítkem větší), ale určitě ten nejdůležitější. I přes značné množství problémů je to pořád dost nadprůměrný film, u nějž jsem se nikdy nenudil. Celá recenze shrnutá do jedné věty - Avengers: Endgame je „jen“ dobře fungující a perfektně zrežírované finále, byť nic, co se nedalo předpokládat. ()

StefeMakovec

Marvel a jejich fanoušci mě nepřestanou udivovat jak v superhrdinském filmu tolerují boj s nejmocnější bytostí široko daleko ve vesmíru, která dokáže podělaným lusknutím vymazat půl vesmíru, při kterém umře pouze jedna postava. A potom co nezvládli uřídit film ve kterém teda ta nejmocnější postava ve vesmíru luskne, udělají pokračování ve kterém si začnou hrát s časem a totálně rozeserou veškerou logiku existování a společně s tím do pokračování zatáhnou spoustu dalších nevysvětlených otázek jejichž odpovědi, které jsou ještě k tomu jen konspirační teorie, naleznete jen na fanouškovských fórech. Řekl bych že polovina diváků si řekne že tam byly dobré efekty a dají tomu 3 nebo 4 hvězdy. Zatímco přemýšlivější divák si začne lámat hlavu s otázkami na cestování časem, alternativními realitami a interakcí mezi nimi. Tuto sérii filmů (Avengers) jsem sledoval už od mala a toto vyvrcholení bylo pro mě velkým zklamáním. PS: Omlouvám se postava neumřela jedna, ale dvě s tím že se o tom dá vlastně ještě diskutovat takže nic. ()

Kanee

´´Thore, je zpátky, ten spratek z telky mi zase řekl že jsem pičus.´´ ´´Mistránek.....´´ ´´Jo, mistránek 69, řek mi že jsem pičus!´´ ´´Mistránku, tady zas Thor. Hromovládce, vzpomínáš? Poslouchej, jestli se okamžitě neodloguješ tak zaletím k tobě domů, vlezu ti do toho sklepa, kde se schováváš, urvu ti obě ruce a narvu ti je doprdele!! A teď se jdi vybrečet tatínkovi na rameno, oposume!!´´  (zde)    -     Vyřkl Thor, syn Odinův a pak se vydal na cestu k poražení Thanose, jak poetické. Endgame má hodně co do sebe, narozdíl od mnoha filmových ság, Marvel se nebojí okořenit děj nějakou obětí, fandové co mají rádi všechny postavy a nesnesou úmrtí jistě skáčou radostí. No, Iron Man měl hodně skvělých momentů, ale ke konci, když řekl tohle a zachránil tím lidstvo a zemi samotnou to dovršil. Kdyby tu byl Tony s námi, určitě by souhlasil, to se vsadím, ale mohl nahrát aspoň nějakou poslední zprávu i pro nás, nu což, rodina přednější. No, celkově je to opravdu skvělý film, ale jak řekl Kapitán Amerika, pokud umřít, tak spolu. 10/10. Rozpočet: 356 milionů $, Výdělek: 2 797 501 328 $. ()

Juraxin

10/10 Vytúžený sen všetkých fanúšikov marveloviek. Avangers eng game je príbeh, ktorý dokonale zakončuje archu 3 fázy sveta MCU. Vzniká z toho kulevruci príbeh, ktorý v kine nemá dlhu dobu obdoby. Ide o film, na ktorý sa musel tešiť nie jeden fanúšik sveta MCU a komiksoviek. Musím uznať že bratie Russoovci nám tu ukazujú filmový strop celého Hollywoodu, na ktorý bude takže nadviazať. Je vidieť že tu fakt obaja dali cele svoje srdce. Musím uznať že príbeh funguje zo všetkých strán skvelo ako aj z scenáristickéj ba aj technickej stránky. Znázorňujú tu veľa postav, ktoré tu majú dosť veľký priestor a ako vždy tu pôsobia dobre ,a sú veľmi presvedčivé. Okrem toho nám príbeh poskytuje mnoho zábavných situácii, vtipných momentov, bezkonkurenčných vizuálnych efektov, fantastickú hudbou, plejádu nečakaných zvratov ako aj epické bitky. Jednoducho je to filmársky skvost celého Hollywoodu. Je to presne typ kokteilu na ktorý sa teším stále viac a preto zrelo odporúčam, príbeh stoji zato hlavne epicky koniec na ,ktorý sme čakali x rokov. ()

Isag1

Úprimne jeden z najlepších zážitkov v kine, čo som kedy zažil. Príbehovo to moc nesiaha na Infinity War, ale je to viac epickejšie a je dosť cítiť v celom filme, že sa proste ten koniec už blíži. Šokujúce zvraty, epický posledný fight a mnoho ďalšieho. Nič viac nemôžem odporučiť, ak ja sa jedná o MCU, lebo Avengers sú totálny must watch aspoň jeden krát za život. A ak môžem pridať ešte jeden poznatok, CGI je doslovne nadčasové a myslím si, že do niekoľkých rokov ešte stále bude. Samozrejme píšem túto recenziu v roku 2023 a to CGI je, ako už vravím, nadčasové. A áno, reálne som bol na tomto once a lifetime okamihu v kine a nemôžem nič viac k tomu dodať. TZV. NEMÁM SLOV! ()

imaginer21

Už dlouho se mi nestalo, že by mi tři hodiny přišly tak krátké a žadonil jsem o přídavek. Abych nespoileroval, můžu maximálně přijít s přirovnáním ke třetímu Pánu prstenů, který zhruba obdobně rozmáchle, emotivně a tak nějak přesně podle přání fanoušků splnil vše, co se od něj očekávalo (a že očekávání byla fakt neskutečně vysoká!!!). Endgame hraje na všechny struny emocí a dovolil bych si říct, že je v tomhle o aspoň řád zdařilejší jak nejasný předchůdce Infinity War, který vlastně tak nějak všecko jen připravil pro tenhle epický závěr. Přiznám se, že jsem se záměrně držel stranou od všech teorií, jak kdo dopadne a jak se nakonec s Thanosem naloží, takže jsem nebyl nijak výrazně ovlivněn a prostě se jen nechal unést tím, co Russovci nakonec naservírovali. A že těch chodů bylo požehnaně a žádný nenechal (hlavně skalního) fanouška chladným. Potěšila i patřičná dávka humoru (možná větší a rozhodně trefnější jak u Infinity War), která nesmírně ladně vyvažovala osudový tón celého příběhu, potažmo zakončení všech dílčích příběhů servírovaných MCU za posledních 11 roků. Downeyho patrně nejsilnější herectví (a kdo by před 11 lety čekal, že jej přinese "popcornová" komiksovka a ne nějaké sociální drama). Klobouk dolů, tahle frančíza s takovým závěrem jednoznačně redefinovala žánr, ne-li filmový svět obecně, a to dost možná na desítky let dopředu. Filmová událost roku minimálně! ()

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

Vision se vrátí ve vlastním seriálu