Mizerové: Na život a na smrt

• USA Bad Boys: Ride or Die (více)

Kultovní Mizerové jsou zpět a s nimi i pořádná nálož akce a nekorektních vtipů. Tentokrát však detektivy Mikea Loweryho (Will Smith) a Marcuse Burnetta (Martin Lawrence) čeká mise, která by je nenapadla ani v těch nejdivočejších snech. Jejich nedávno zesnulý nadřízený, kapitán Conrad Howard (Joe Pantoliano), byl totiž obviněn z dlouholeté spolupráce s drogovými kartely. Mike i Marcus mají pochopitelně na celou kauzu jiný názor a jsou odhodláni kapitánovo jméno očistit za každou cenu. Netuší však, že za chvíli budou muset sami prchat před zákonem... (Falcon)

Simonro

Chemie Mizerů pořád funguje. Po (za mě) nekoukatelné dvojce jsem neměl chuť na další pokračování. Jak trojka tak i čtyřka ale fungují a tohle byly velmi příjemné dvě hodiny v kině! ()

LooX

Smith, Lawrence, Miami, nekorektní humor a nařachaná akce. To jsou trademarky Bad Boys a vždycky fungují. I tentokrát. Trojka mě neuvěřitelně překvapila (a podle tržeb i spoustu dalších) a duo neznámých režisérů zvládlo skvele navázat na odkaz mistra Baye.  A pokračují v tom i tentokrát. OK, zápletka je taková dost děravá, trochu z prd…. Ehm, vycucaná z prstu, ale…. Who cares??  Slovní přestřelky mezi Lawrencem a Smithem fungují pořád, humor je stále nekorektní, Miami je stále eye candy a akce…. OMFG…. Akce je tu BRILANTNÍ. To co jste viděli v trailerech nebo viral videích je jen zlomek. Bad Boys jsou opět trademark akčního spektáklu a i když se prvních 45 minut možná trochu táhne, ten zbytek Vám to zcela vynahradí.  Jděte na to, takových pure akčních blbin se dnes moc netočí.  A Reggie je kurva bůůůůh!!!! ()

Little_Sawy

Mike s Marcusom sú tu opäť a tentokrát na rozkaz zosnulého kapitána, ktorí im zo záhrobia poslal úlohu ktorú majú zaňho dokončiť. Mike bude na úteku so svojím parťakom a synom Atreasom, sú to dokonalá 3, je to dokonalé trio. Akce tu je celkom dosť, z kina som odchádzal spokojný. Humor už tak nefungoval ako v predchádzajúcich častiam, ale to nevadí. Marcus to svojím nesmrteľným ja, zahral úplne super, takže pár krát som sa zasmial, mali sme tu drogový kartel s miamskou políciou, a vojáka ktorý zabil v dome 15 ľudí, áno, áno, a znova áno, dúfam že Bad Boys chlapci nikdy svoj vibe nestratia! ()

matous20063

Já ani nevím co vytknout, šel jsem do kina si oddychnout a to se krásně povedlo. Stopáž plná akce, komedie, dobrých herců, sypmatických postav a letního vibu. Příběh je jednoduchý ale stačí. Ten kdo za tímhle hledá něco víc, něco co tam není je shnilej dement a neumí se bavit. 75% ()

Sombreri

Pořád jsou to Mizerové, pořád vizuál Miami umí nabídnout příjemné pokoukání. SPOILER: Věnování více pozornosti, resp. posun polohy Marcuse je fajn. Stejně jako snížení koncentrace pozornosti z Mikea. Ten poměr není o tolik jiný, ale o to víc sedí. Ovšem scénář by zasloužil mnohem více času, příliš mnoho nelogičností a nefunkční chemie. Veliká škoda, protože je to citelné už při samotném sledování. Ať je to manželka, silové nastrkávání kapitána do každého záběru co jde (viz. svatba), nefunkční postava US Marshala. Taková škoda promarněného potenciálu.4 hvězdy dávám především z nostalgie. ()

Marcecek

Zlí chlapci nám majú čo povedať aj po 30 rokoch. Túto sériu nepovažujem za nejakú top, o to viac som milo prekvapený, neveril by som, že budem uvažovať aj nad 5 hviezdami. Ale nakoniec sa rozhodujem takto zmierlivo, film nieje dokonalý, tá zápletka, čo ja viem, taká deväťdesiatková, scenár jednoduchý. Nenechte sa ale mýliť, film je veľmi zábavný, nechýba tu nič, pre čo ich máme radi, chémia medzi Lawrencom a Smithom je nestarnúca, stále mňa baví, sršia stále tým istým vtipom, ale je dostačujúci, aby ste sa zasmiali. Akcia je perfektne zmáknutá, nechýbajú už kultové kamerové spomalené, zrýchlené, točivé zábery, prechody cez obrazovku do reálneho diania, dobre sa nato pozerá, má to neskutočné gule a nárez, zároveň film rieši aj rodinné vzťahy. Komu sa páčila trojka, respektíve má celkovo rád túto frančízu, bude určite spokojný. Je to film bez hluchých miest, viacmenej sa dá brať za takú jednohubku bez hlbšieho presahu, ale sakra zábavnú jednohubku, ktorá si pozornosť určite zaslúži. ()

ZiGi_

Naprostá bomba, tenhle film má přesně to, co byste od něj očekávali. Naprostá nálož humoru, která je místy nucená, ale zkrátka povedená a vystihuje to, co se tam děje. Velká nálož akce a prostě všechno to skvěle funguje a oproti třetímu dílu, tady to prostě funguje. Spousta scén, které ve filmu být nemusely, ale když tam jsou, tak tomu dávají jiný rozměr. Například scéna s Reggie nebo Hot Dog scene... prostě všechno to funguje a je to proložený akcí. Člověk se ani na chvíli nenudí. Zde se mi obzvláště líbilo, že pozměnili hlavní postavy a nebylo to pořád to samé. Mike drsńák a Marcus trochu posera. Zde ukázali, že i drsňák Mike se má čeho bát (respektive se projevuje jeho PTSD) a Marcus chytne druhou mízu do života a nebojí se ho žít naplno. Dlouho jsem se nenasmál u filmu tak moc jako zde a zároveň se smích nestřídal s husinou z akce... Dokonalost a už se těším až si ho v blízké době pustím znovu (celou sérii). To je povinnost! ()

majorzeman13

Naprostá spokojenost ! Co jsem očekával jsem také dostal. Skvělá ustřední dvojka Smith a Lawrence. Dále parádní akce + slušnej záporák+vizuál,hudba. Jo a také humor byl dost dobrýýý,ale né vždy. Nadprůměrná podívaná roku ! Rozhodně stojí za vidění v kině ! ()

555borac555

Solidní. Co se týče humoru, musím říct, že film je dost vtipnější než minulý. Má i skvělou akci, která je za mě rovněž kvalitnější a vypiplanější než minulé. Film umí být i silně emocionální. Co trošku zamrzí je že, mi přišlo, že strukturou filmu je to hodně podobné právě minulému dílu. Ve výsledku to asi tak nevadí, ale mohlo by to být trochu jiné. Martin Lawrence a Will Smith to skvělé táhnou. Jsem rád, že se tahle série vrátila v neskutečně fresh podobě. Dávím příjemných 8/10. ()

Borec_z_Ovy

TAK TOHLE UŽ FAKT NE! Trojka bratrům režisérům ještě vyšla, protože jsme zkrátka chtěli ještě jednou Bad Boje vidět po 20 letech, ale tohle už byla parodie sama na sebe a když jsem uviděl procházejícího Khabi Lameho se svým typickým výrazem a gestikulací, jenom se to potvrdilo. Nějak mi to tam od začátku do samého konečníku celé nějak nehrálo, bylo to už moc překombinované a už to pro mě, jakožto pro fanouška všech předchozím dílů, nebyly ti Mizerové, na které jsem se koukal rád. Bohužel, mrzí mě to, že to tak musím takhle napsat, ale je to tak! ()

Yuri_Boyka

Akčná séria Bad Boys si už 95-teho roku konzistentne udržuje vysokú kvalitu. Dvojica Lawrence/Smith si ma okamžite získala už od prvého filmu a dodnes sa teším na každý nový prírastok do tejto filmovej franšízy.  Comeback v roku 2020 s Bad Boys for Life, nasadil veľmi vysokú latku, a aj keď za kormidlom už nebol Mišo Bay, tak to popravde ani nebolo cítiť. Adil El Arbi a Bilall Fallah týmto filmom perfektne rozumejú a som nesmierne rád, že réžiu dostali do rúk práve oni. Inak to nie ani v prípade Ride or Die. Film sa môže pýšiť naozaj štýlovo natočenou akciou, osobitým charakterom a atmosférou, vďaka ktorým hneď viete, že sledujete Bad Boys a nie nejaký tuctový akčný film. Takisto Miami a jeho špecifická farebná paleta robí svoje. Musím pochváliť aj soundtrack - Tonight od Black Eyed Peas mi bude hrať v hlave nejakú dobu. No a pokiaľ ide o našich hlavných hrdinov, je treba povedať, že borci síce starnú, ale stále to majú v sebe, chémia funguje na výbornú a hlášky prakticky nikdy neutíchajú. Pokiaľ ide o humor, Martin Lawrence tu šliape na plný plyn - niekedy sa vtip skutočne vydarí, inokedy je len okay, no nikdy to nie je vyslovene trápne. O samotnom scenári filmu sa určite nedá hovoriť ako o niečom originálnom, no funguje to veľmi dobre, a nemenil by som tam nič. Scenáristi sa aj pokúsili dej prikoreniť zdravotnými problémami Marcusa a Mikea, aby sa trošku zvýšilo napätie. No a nesmiem zabudnúť aj na cameá, ktorými je film doslova preplnený, no nebude konkretizovať, koho každého je tu možné vidieť. Na záver už len poviem, že Bad Boys: Ride or Die je nesmierne príjemný akčný hit, perfektný do teplého letného obdobia, ktorý by žiaden fanúšik, či už série alebo akčných filmov ako takých, nemal v kine vynechať. Hodnotenie: 8/10 ()

Mexican82

ak by vypli internety, prsalo by a fungovala by len TV Nova tak si viem predstavit, ze si to pustim znovu. Dnes v kine v Ceskem Krumlove 12 ludi, ktori sa proste nudili. Este, ze cena listku nebola tak vysoka ()

Metastazina

Hasta el fuego. Bála jsem se, že čtvrtý díl už lehne popelem, ale na štěstí to ustál. Dozajista je to nejslabší díl, to bez debat. Těží především z akce a oku lahodíc kamery. Humoru už tam máme spíše poskrovnu, na tom se od trojky společně s palbou sprostých slov ubralo, takže tomu trochu chybí taková ta přidrzlost. Nudit se člověk ale nenudí a scéna s Reggiiem je fakt výborná. I tak doufám, že se nikdo nebude tlačit do dalšího dílu, Mizerové si zaslouží důstojný konec a ten by v této podobě nebyl až tak zlý. ()

MovieTom

Bad boys ani tentokrát nezklamali a vracejí se v plné parádě. Chemie mezi ústřední dvojkou se nikdy neomrzí a už vůbec ne jejich ikonická znělka, která tu ovšem mohla být krapet ve větší míře. Zjednodušeně se jinak jedná o skvělý akční biják se spoustou gagů, který si zajisté každý užije. Avšak film by byl sotva poloviční nebýt režisérského dua, jejichž nápaditá a živelná režie pozvedá celý snímek a především akčním scénám dodává až impozantní nádech. Celkově se tak jedná o parádní podívanou. 7,5/10 ()

jara12

Když se v roce 2020 vrátili Mizerové s třetím filmem, šlo o úspěch, který si zasloužil pokračování. Mike a Marcus se ve čtvrtém díle ocitají v komplikovanější situaci a stávají se zločinci na útěku. I přes zábavné špičkování a cool akční scény působí čtyřka vyčerpaně a vsází příliš na nostalgii a flashbacky. Nové postavy nepřináší mnoho zajímavého a zápletka je slabá. I když akce je stále atraktivní, čtvrtý díl je nejslabší v celé sérii. ()

ENDGAMEBOY

Sice jsem neviděl předchozí díly Mizerů. Ale když jsem na tohle byl v kině dobře jsem se pobavil. Prostě u tohohle filmu jsem se fakt pobavil. Za mě 8,5/10. ()

Hlubinix

Po úspěšném oživení série v roce 2020 jsem měl i na tento díl poměrně slušná očekávání. Výsledek mne bohužel trochu zklamal. V opojení "života a smrti" se totiž zapomnělo dobře hláškovat. Esence série sice nebyla úplně opuštěna, ale předchozí díly dokázaly diváka rozesmát více a častěji. Zůstal tu tak hlavně děj a akce. A jelikož o ději to nikdy příliš nebylo, úspěch filmu nesou na bedrech hlavně přestřelky. Těch je tu několik a naštěstí na to jdou správným způsobem. Akci bych jednoznačně označil za hlavní přednost tohoto filmu a důvod, proč není se sérií ještě v mých očích konec. Film dokáže dobře budit dojem, že byl drahý a že se na ničem nešetřilo. Všechno to vypadá prostě nádherně, i když mi nadměrné používání záběrů za západu slunce přišlo poněkud kýčovité. Jestli vznikne ještě pětka, kterou bude dělat stejný stunt coordinator a scenáristé ze sebe vymáčknou dostatek super hlášek, rád se na ni podívám. ()

disappearin1

Tempo slušné, fóry už trochu ohrané a vyčpělé, ale sympatické retro akční scény doplněné krásnými záběry na Miami dokážou spolehlivě zabavit. Zápletku je lepší příliš nepitvat a motivace některých postav taky ne, ale kdo si užil první tři díly, nebude zklamaný ani napočtvrté. Slušných 75%. ()

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

13. Filmový víkend ČSFD (2.-4. srpna)

25.06.2024

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

Will Smith v novém sci-fi thrilleru?

21.06.2024

Facka nefacka, dosavadní tržby a poměrně pozitivní reakce nedávno uvedeného akčního snímku Mizerové: Na život a na smrt tak trochu potvrzují status herce Willa Smitha (Já, legenda, Král Richard:… (více)

Krásné svátky a PF 2024

Krásné svátky a PF 2024

24.12.2023

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

Spider-Man, Kraven a další se odsouvají

29.07.2023

Máme dva týdny od začátku herecké stávky a místo nějakých pozitivních zpráv nebo náznaků, že si chtějí zástupci studií sednout s odbory a domluvit se na férových kompenzacích tak, aby se celý byznys… (více)