Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

sniper18

Je to mierne nadpriemerná akčná komédia, ktorá je pokračovaním priemernej jednotky. Má celkom dobrý príbeh o dvojici detektívov z protidrogového, ktorí musia čeliť kolumbijskej mafii, ale aj vplyvnému drogovému bossovi, ktorý chce v Miami ovládnuť celý obchod s drogami. A navyše detektívov sa to dotkne aj osobne. Spracovanie ma ale podobne, ako aj v jednotke až tak moc nezaujalo, na film sa síce dá bez väčších problémov pozerať a viacero prvkov je aj celkom zaujímavých, takže potenciál tu bol, ale už dej samotný je väčšinu času dosť nezaujímavý a tempo filmu príliš pomalé. Výnimkou je záverečná polhodinka, ktorá je ako z iného filmu, film získa skvelý spád a je na to radosť pozerať. Len škoda, že tomu musia predchádzať takmer dve hodiny prinajlepšom priemernej zábavy. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná, vo svojej kategórii asi aj prvotriedna. Podobne ako v jednotke aj tu ju tvoria hlavne prestrelky a automobilové naháňačky, ale kvalitou je to výrazný rozdiel. Sú výborne natočené, nápadité a aj obsahovo zaujímavé, prestrelky majú slušný počet zabitých a naháňačky sú zase nadmieru dynamické, keď je akcia, tak sa je na čo pozerať. Najviac sa mi páči záverečná akcia vo vile na Kube, akcia s kolumbijcami v strede filmu, či už prestrelka na ulici alebo nasledujúca naháňačka, poteší aj úvod s Ku klux klanom, ale všetka akcia je slušne zábavná. Herecké obsadenie je takmer totožné ako v jednotke, takže Will Smith a Martin Lawrence ako hlavné duo, ale tiež ma až tak moc nebavili, celkom slušní záporáci a pár zaujímavých vedľajších postáv, hlavne policajný šéf. Humoru je tu plno, je takmer všadeprítomný, ale bavil ma len minimálne, možno dve, tri situácie sú celkom zábavné, ale inak to za moc nestojí. Réžia a technická stránka sú prvotriedne, rozpočet vidieť z každého záberu, vizuálne som nadmieru spokojný. Toto pokračovanie je o niečo lepšie ako jednotka, hlavne akcia je omnoho vydarenejšia a aj finále ma potešilo, ale lepšie hodnotenie určite dať nemôžem, pretože mimo akcie tu moc nie je o čo stáť. Ale keby bol celý film ako záverečná polhodina, tak o hviezdu viac určite dám. Objektívna kvalita filmu- 63%, film sa páči mne na 57%. ()

genetique

Neveril by som, že to táto buddy-dvojka utiahne s tými už vlastne známymi vtipny skoro dve a pol hodiny. Neskutočné! Perfektá oddychovka a vymachrovaným scenárom, trikmi, efektami, vtipmi, proste všetko je také ako to mám naozaj rád. Snáď sa ešte Bay vráti aj k takýmto jednohubkám, lebo mám pocit, že teraz je to vyslovene jeho parketa. 85%. ()

tron

„Nemá dnes náhodou koncert Ricky Martin?“ Strhujúci návrat, oproti ktorému pôsobí originál z roku 1995 (ktorý bol fajn, ale dvojka je oveľa vydarenejšia) ako chudobný bratranec. Už len keď porovnáme rozpočty (19 miliónov verzus 130), tak je to úplne iná kapitola. Až sa natíska rúhačská otázka, či za to nemôže medzitým zomrúci producent Don Simpson. Michael Bay a Jerry Bruckheimer nasadzujú od prvých sekúnd vysoké, robustné 147-minútové tempo, okorenené výborne zohratou blaxploitation buddy dvojkou Smith/Lawrence. Tvorcovia odvážne a naplno ťažia z vysokej neprístupnosti formou krvavých detailov (vystrelené mozgy z hláv), neskrývaným rasizmom, pre niekoho nestráviteľnými nápadmi (potkany, márnica, sitkomová pasáž medzi elektrospotrebičmi) a celkovou s prepáčením nasratosťou (je osviežujúce vidieť raz za čas spravidla skôr „nezávadného a pohodového“ Willa Smitha ako neovládateľného, násilnického psychopata). K tomu bolesťami hlavy trpiaci policajný kapitán Joe Pantoliano a desiatky originálnych nápadov (tanec, bazén, jachta). Gigantická akcia (automobilová naháňačka) a jeden zo sto najlepších akčných filmov svetovej kinematografie. Diabolsky zrežírované a to Baya nemusím. Kino Považan NMnV 2003 ()

Lima

Bay se ideálně strefil do xenofobní nálady Ameriky posledních let. Bad boys II. jsou řízná adrenalinová jízda, ze který se mi dělá šoufl. A co na to Martin Lawrence?......."To neřeš. My dva jsme prostě nabušený drsňácký poldové a vy ostatní jste =CENSORED=, který můžem rozmašlovat na kaši, zdemolovat, co nám přijde pod ruku a na zákony serem. Všichni cizinci jsou póvl, že si děláme prdel z mrtvol v márnici, to je nám u prdele, naše těla to nejsou, že jo, he, he, he. To přejíždění mrtvol z funebráku, dyť je to hlína, negře, ne? A Kubánci? To jsou podlidi, takovej lidskej odpad, ty jejich chatrče bych klidně přešmajcloval i buldozerem, že tam můžou bejt ňáký lidi, na to seru, takovej komoušskej póvl."....."A nemyslíš, Martine, že trocha sebereflexe by neškodilo?"......"Vo čem to =CENSORED= žvaníš? Spoustě lidem se to líbilo, i KevSpa byla nadšená! Když na to nemáš, tak proč čumíš na akční filmy?"......"To se pleteš, Martine. Já akční filmy miluju. Jenom tu vaší hyperdrsňáckou pózu nemusím a ty mně sereš obzvlášť, řekl bych, že ses minul povoláním."......"FUCK YOU, MAN!!!!"......"Jo a ještě něco. Při akčňáku mám potřebu se aspoň trochu sžít s hlavní postavou. To u vás dvou nehrozí. Naopak bych vám přál, aby vám někdo nakopal prdel. A nadsamcovi Bayovi obzvlášť."......."=CENSORED=. =CENSORED="..."A tak už se nezlob, Martine."...... ()

sud

Oproti prvnímu dílu (který je průměrný) o dost horší. Bohužel není zde nikdo podobný, jako byli v jedničce Téa Leoni nebo Tchéky Karyo, tudíž nikdo ho na žádnou slušnou úroveň nedostává. Michael Bay pro mě nikdy nebude mistrem režie (pořád nevím kde našel tolik režisérského umu k natočení "Skály"). Will Smith s Martinem Lawrencem se sice snaží seč jim síly stačí, ale mě neohromí, i kdyby se po.... Zvláštní vtípky mi spíše než jako příjemné zpestření působí jako rušivý element. Ten film má pouze tělo, ale nemá duši. ()

• Píseň hrající v tanečním klubu je "Stuck In The Middle" od kapely Starecase. (Ai.ma)
  • Při závěrečné honičce, když Hummer H2 už míří na americkou základnu, má oboje přední dveře v pořádku. Když však dojíždí, jsou rozříznuté (a po cestě nebylo nic, co by jim to způsobilo). (pemap)
  • Při natáčení honičky Michael Bay umístil několik kamer do aut a požadoval po řidičích, aby naráželi do padajících vozů. Chtěl tak získat záběry, které ještě nikdo v honičce nepoužil. (Ai.ma)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí