Edward Bloom (Albert Finney) byl odjakživa vášnivým vypravěčem neuvěřitelných historek ze svého mládí (Ewan McGregor), kdy jej jeho záliba v cestování zavedla na úžasnou výpravu okolo světa. V jeho mýtických dobrodružstvích nechybí obři, vlkodlaci, zpívající siamská dvojčata ani čarodějnice se skleněným okem, která dokáže nahlédnout do budoucnosti. Se svými fantastickými historkami se Bloomovi daří okouzlit každého kromě jeho syna Willa (Billy Crudup). Když pak Edward onemocní, jeho žena Sandra (Jessica Lange) se pokusí Willa přimět, aby ke svému otci znovu našel cestu. Will se musí pokusit oddělit pravdu od fikce a naučit se s heroickými činy i velkými prohrami svého otce žít. (oficiální text distributora)

silentname

Myslím si, že určité filmy si zaslúžia viac slov, než len 3 riadky. A myslím si, že tento film tam rozhodne patri. "Big Fish" je podľa mňa najlepší film Tima Burtona. Neviem ako inak by som tento film inak pomenoval, než životný príbeh podaný ako nádherná rozprávka. Nič lepšie to podľa mňa vystihnúť nevie. Ja osobne filmy takéhoto typu milujem a celkovo dokážem nasať ich atmosféru počas celého diania. A keď človek všetko sleduje a pomaly chápe súvislosti, všetko do seba nádherne na konci zapadne. A máme tu podľa mňa jeden z najlepších záverov, aké som kedy vo filme videl. Je to tak silné, tak emotívne, no súčasne to človek vníma ako niečo tak nádherné, že jediné čo dokáže je byť celým filmom maximálne ale skutočne maximálne očarený. Málokedy sa mi pri filme stáva, že by som ho chcel vidieť okamžite znovu, no tento to dokázal všetkými desiatimi. Ak som v živote chcel vidieť rozprávku pre dospelých, ktorá nie je od štúdia Disney, tak nič lepšie ako "Big Fish" by som asi nikde nenašiel. Vynikajúce postavy, úžasný humor, vynikajúci a kreatívne podaný príbeh a pritom ešte dokonalá atmosféra od začiatku do konca. Jeden z mojich absolútne najobľúbenejších filmov pre veľmi silné dôvody. V osobnom TOP 11 Najlepších filmov sa umiestnil na 8.mieste Hodnotenie: A+ ()

predators

Už dlouho mě žádný film nedojal, jako tento! Rozmanitý příběh iluze nebo reality? Je jen na váš čemu uvěříte. Já jsem uvěřil a byl jsem doslova pohlcen malebností celého vyprávění. Každá jeho část je něčím zajímavá, ať už svými postavami, variabilitou prostředí a i samotnou neuvěřitelností! "Tohle je opravdu velká ryba..." 90% ()

Slartibarkfast

Tak po shlédnutí tohoto filmu mohu s klidem říci, že ke konci jsem měl opravdu pěkný pocit u srdce. Nenápadné tempo, kterým proplouváme celým filmem, vůbec nevadí. U takového filmu je to spíše dobře. Evan McGregor mi tam sedl. Prostě nádhera. Opravdu citlivý snímek plný emocí, humoru, fantazie a místy i dramatu. Smekám a doporučuji. 95% ()

Eawy

Krásny film o dôvere v ľudského ducha, o tom, že praví priatelia vás nikdy neopustia, a o tom aké je to byť veľkou rybou. dokonalé. 100% ()

nash.

Nádherný, úžasný film o životě, o rodičích, o dětech, o tom, kolika způsoby lze vidět život, o fantazii a právu na fantazii, o příbězích, vypravěčích a posluchačích, o slibech, o tom co považujeme za důležité i o tom co skutečně důležité je, ale pochopíme to až když je pozdě. Film, ve kterém je i něco z kouzla Forresta Gumpa je plný nápadů, nádherných obrazů, pocitů, nadsázky i magie. Zábavný i dojemný, hluboký a přece lehounký, bizarní i pohádkový, s kouzelnou atmosférou. Albert Finney i Ewan McGregor jsou výteční, stejně jako hudba. Film, který mě z osobních důvodů velmi zasáhl a možná je tím nejlepším, co jsem od Tima Burtona viděl. A pocitově nejsilnější. ()

Slarque

Není to typicky burtonovský film, ale možná je jeho talent moc velký na malý rybník, který jsme mu vymezili. Kouzelná atmosféra, dojemný příběh, báječná hudba a perfektní herecké obsazení. Mnozí z herců, kteří zde mají jen malou roličku, hrají lépe než ve filmech, kde měli roli hlavní. Prostě paráda! ()

WANDRWALL

Chytit velkou rybu, to je motivace pro každého vášnivého rybáře. Tenhle film se dá taky pojmout jako poděkování všem trpělivím, vytrvalím a intenzivně pracujícím rybářům. ()

Arsenal83

Pre mňa osobne najkrajšia Burtonovka, ktorá i na potretí krát vyvolá slzičky na konci a verím, že dojme každého. Krásna oslava života v ktorej je spojené všetko – netradičný humor, pekná romantika a príbehy z ríše fantasy. Herecky tu tiež nie je čo vytknúť, každý bol správne obsadený vo svojej roli. Veľká ryba môže u mnohých vyvolať pocit, že život, nech už akýkoľvek, má naozaj zmysel. Je to naozaj nádherný príbeh. ()

Bachy

Bez debaty úžasné. Jedna velká nosná linka a spoustu osvěžujících drobných odboček. Fakt, díky kterému se k Velké rybě budu ještě často vracet. Poněvadž stále bude, co objevovat. Burton nešlape na místě, ale zároveň si drží svůj styl. Velký film. ()

dopitak

Tak jako s Burtonovou tvorbou obecně - něco dávám a něco ne. Velká ryba na konci dojímá, uprostředka nudí, z počátku zaujme. Je to film hračička, vypiplaný do detailu, kýčovitý, nutící ťukat si na čelo, obdivovat filmařské triky, v tomhle případě už málo se bavit. Nejvíc mi vadilo babrání se ve vztahu otce i syna, protože postava Willa je ve filmu zbytečná a jejich svědomí tu bylo dáno přespříliš prostoru. Jako vtípek poslouží storka o nedobrovolném odchodu mlíkaře od vedle. ()

MiiRA

Nejlepší film od Tima Burtona! Každý příběh má své kouzlo...kdo by nechtěl být Edwardem Bloomem. 5* ()

SeBig

Co tohle bude za divnej film? Řikal jsem si než jsem se do toho vrhnul. Co je to za divnej film? říkal jsem si, když jsem koukal na první polovinu filmu, pak jsem se do děje krásně vžil a musím říct že je to fakt pěknej film. Burtone uznavám další vymazlený kousek se supr rozjezdem. ()

Chrustyn

Fantasticky kouzelný film na kterém je vidět, že režisér pustil svojí fantazii na plné obrátky a krásně se na to kouká. Výborní herci a spousta zajímavých nápadů. ()

Jirka_Šč

Poslouchaje vyprávění svých rodičů má člověk často problém rozlišit, co je realita a co sen - Velká ryba je typický příklad takového příběhu. Snový, barevný, rodinný. ■ P.S. Stále jsem si říkal, že jsem tu herečku (Marion Cotillard) už někde viděl. Aha! Inception! A Taxi! ■ P.P.S. Myslím si, že tento film je na ČSFD maličko nadhodnocen. 86% je moc. 80% je podle mě reálnějších. Velmi příjemné, originální, herecky dobře zvládnuté, nemám pocit, že tomu něco schází, přesto ale nejsem vyloženě nadšen. ()

Zemřel britský herec Albert Finney

Zemřel britský herec Albert Finney