Sebevražedný oddíl

• Česko Sebevražedný oddíl 2 (více)

Režisér James Gunn uvádí akční dobrodružství superhrdinů Warner Bros. Pictures Sebevražedný oddíl, těšte se na partu nejdegenerovanějších delikventů světa DC, kteří umírají touhou zachránit svět. (Vertical Entertainment)

Diskuze

Ratemus

I tenkrát to bylo stejné, jen ne tak zřejmé. Členy oddílu byli velice slavní padouši, včetně Jokera, i když by je někdo zabil, brzy se vrátí. To padouši i hrdinové běžně dělají, a je to už celkem nudné. Rozdíl je pouze v tom, že v současné verzi Sebevražedného oddílu je jeden z jeho členů (Harley Quinn) taktéž jednou ze čtyř centrálních postav světa DC. A tím je to zajímavější. Padouši (opravdu velké množství) v této nové verzi Sebevražedného oddílu umírají, avšak o to ani nejde. Hlavními ingrediencemi je akce, intriky, záhady, humor a někdy i osobní dramata. Zkrátka to, co by měl každý komiks (a nejenom on) mít.

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Králíček

Protože je neaktivní. Nebo má na to nostalgickou vzpomínku. :))

A nebo je jen magor, co ráda žije život na hraně z bombou v hlavě 50/50... ;)

Každopádně si myslím, tady mít ty bomby už nebudou... Wallkerová tu taky není.

Prometheus69

Ta bomba se dá vyjmout, takže se jí asi zbavila. V komiksu to udělala několikrát. A opravdu, když se dostane na chvíli z vězení, chová se tak, že se jeden nestačí divit. Je to silné i na klasického padoucha. Travičství, masová vražda a podobně. Z vězení se dostává celkem často, je ještě lepší než Houdini. Harley Quinn je kouzelník, ve smyslu že ovládá umění iluzionismu, ne skutečnou magii. A je též velice obratný manipulátor, ačkoli to nevědí, ostatní jsou jejími loutkami. To je též pravděpodobný důvod jejího setrvávání v Sebevražedném oddílu, totiž že ho může používat ke svým vlastním cílům. Nicméně je zajímavé, že v komiksech po odchodu ze Sebevražedného oddílu má výbušninu implantovánu stále, není z jejího těla vyjmuta.

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Králíček

To tedy znamená že Harley měla ten čip i ve svém filmu. 8)

Myslím že né, někdy prostě stačí dobrá motivace a trochu popostrčit. :))

Ona je totiž na volno venku... Nemyslím si že by jí Walker jen tak pustila s obojku na volno... Proběhni se po městě a dělej bordel. :D

Ratemus (hodnocení, recenze)

Sebevražedný oddíl v komiksu dávno ztratil svůj smysl význam a účel, jelikož jsou v něm prominentní postavy které dc nikdy nezabije a tedy vždy v přežijí a slovo sebevražedný je tedy k hovnu. Svůj smysl měly ouvodni a následující komiksy někdy v 80. Letech že kterých vychází právě tento film a ne z těch debilní Ch sérii new 52 a Rebirth

Prometheus69

Nemohu předvídat události tohoto filmu, leč v komiksech členové oddílu někdy bomby v hlavě mají, jindy ne. Občas jim je vyndají jejich věznitelé, jindy si to zařídí oni sami. Z tohoto hlediska je zajímavý kupříkladu Sebevražedný oddíl 4: Výchova a trest, ten nedávno vydal BBart. Ovšem doporučoval bych začít spíše knihou Sebevražedný oddíl 1: Kopanec do zubů. Tam je tato tématika též probírána, navíc se jedná o začátek série. Harley Quinn má nadto explozivní nákrčník, takže je možné použít jej místo bomby v hlavě, případně obojí najednou. V komiksu ji mají za extrémně nebezpečnou, a to oprávněně (viz například již zmiňovaná kniha Výchova a trest), tudíž se snaží ji zajistit více způsoby.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Hlava jim bouchne jen v případě, že se pokusí zdrhnout a nebo vyndat bombu z hlavy. Ale to už by se taky mohlo vědět.

Janega

Janega (hodnocení, recenze)

Len dúfam, že než skapú, tak ich stihneme aj trocha spoznať a nie ako to bolo u Slipknota v prvom filme.

Kincl (hodnocení, recenze)

Tak snad to bude sranda a jsem rád že jich dost přežije i když si myslím že třeba Cenu, Harley a Elba se bát nemusí :D

Kincl

Zaporak podle jistých náznaků by měl být Starro.. Ten kočičak je myslím gunn, respektive mladší bratr.. Podle mě přežije tak pět postav týmu

Kincl (hodnocení, recenze)

A co to bylo za postavu té kočky za tím sklem? To je taky člen? :D Jinak už to tu určitě padlo, ale ví se tutově kdo bude záporák?

na příspěvěk reagoval Ratemus

Clark_Kent

Clark_Kent (hodnocení, recenze)

LizianShaw

Krása pohledět. Já tipuju, že přežije Weasel a King Shark. Ty ostatní můžou klidně zapadnout. Jinak děkujeme Warneru, samozřejmě taky za aktivnost.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Podle mně King Shark, ukousne hlavu nebo tak něco.

Já mám rád Harley, je šílená, ale zároveň je to komplikovaná osobnost a její potřeba se oprostit od Jokera je super a vzhledem k tomu že od Jokera se neodchází, jedině v pytli na mrtvoly. Tohle je stejný, jako když si nějaký streamer bere na svoje streamy svoji holku a ta ho nakonec přeroste a to ve všem.

LizianShaw (hodnocení, recenze)

Polka-Dot-Man musí přežít, to je taková boží déčková postava a jsem hodně zvědavý jak ztvární jeho schopnosti.

Navíc ten herec je super :D

Byl bych hodně překvapený, kdyby zemřela Harley, ale to se nestane, protože je to moc velký moneymaker.

Ratemus

Byli to Paul Dini a Bruce Timm, epizoda Joker's Favor seriálu Batman: The Animated Series 11.9.1992. Oba pracovali na tom seriálu, Paul Dini psal tu konkrétní epizodu, proto se někdy uvádí pouze on jako stvořitel Harley Quinn. V "Postavu X vytvořil Y" se vždy uvádí oba. V Harleen mají dokonce i své kelímky na kávu. Podobné vtípky občas různí scénáristé dělají, kupříkladu v show Harley Quinn má Palmiotti (jeden z dalších jejích význačných tvůrců) svatební obchod.

Králíček

ano, White knight je skutečně jeden z nejlepších black labelů, Harleen se mi nelíbila, já obecně nesnáším Harley, přijde mi jako totálně o hovně nezajímavá postava, ale u HArleen jsem udělal vyjímku protože zase mám hodně rád Sejiče, kresba samozřejmě naprosto stejná jako všude u šejiče, příběh fajn, je to dobré, lepší Damned nebo Superman Year one od Millera, ale ve výsledku nic moc, vlastně už nevím o čem to bylo....ale v Black Labelu se mi za poslední dobu hodně líbla Wonder Woman Dead Earth od Daniela Warrena Johnsona a potom od myslím Azzarella Luthor....jinak White knight fajn, možná i nejlepší Batman za poslední roky, protože Dark Knight nic moc a Batman od Kinga taktéž slabota....to dojení Bana mě fakt nebaví

Králíček

já myslím že jí nestvořil, ona nemá původ v komiksu ale v animáku kde se líbila a následně se zavedla do komiksu...ale kdo jí vytvořil do seriálu už nevím.

Ratemus

Mně se Batman: White Knight hodně líbil, podle mého názoru je jedním z nejlepších komiksů řady Black Label, ale ještě více se mi líbila kniha Harleen. Black Label má takové období, že v něm vychází stále něco, co překonává to předešlé. I když zvláště v poslední době byl Black Label z velké části pouze podprůměrný, místo edice speciálních mistrovských děl je z něj něco kvantitativně většího, leč méně zajímavého.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Králíček (hodnocení, recenze)

Harley Quinn je velice chytrá, ale jednou z jejích zbraní je právě i předstírání hlouposti a neschopnosti. Často je toto vidět v jejích komiksech, včetně Sebevražedného oddílu. Stvořil ji tak již její původní tvůrce Paul Dini. Několikrát přelstila Batmana i jiné hrdiny i padouchy. A v dalších letech se toto prohlubovalo. Ona je mistr iluze a manipulace, její činy mají strategický význam a někdy dokonce připomínají matrjošky, plán uvnitř plánu uvnitř jiného plánu.

na příspěvěk reagoval Prometheus69, Ratemus

LizianShaw

Já sem zvědavý jak se tady s ní naloží, já ji mám totiž  rád. Ona je taková nepochopená, šílená a tak trochu tragická postava, která hledá štěstí ve městě šílenců.

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)

James Gunn upřesňuje restart DC

James Gunn upřesňuje restart DC

15.07.2023

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (více)

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

Kdo povede komiksovou týmovku Thunderbolts?

06.09.2022

Za pár dní odstartuje disneyovská akce D23, na které má mít kromě jiného prezentaci také šéf Marvelu Kevin Feige. Údajně nás pak čeká pár novinek, na které se nedostalo během Comic-Conu, včetně… (více)