Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Diskuze

Lares4 (hodnocení, recenze)

No nebudu vám brát nadšení z Endgame a dohadovat se protože sem v menšině. Mě se jednoduše nelíbí a hlavně mě to zklamalo. Ale to už sem psal na diskuzi k Endgame.

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Jo, na Lize nejde najít prakticky žádné kvality, a na Apocalypse jsem našel jen velmi málo dobrého. Obojí je strašně hluboko pod kvalitou Endgame. A to mám Foxovské mutanty rád, ale pokud bych měl vybírat nejlepší X-Men filmy, tak rozhodně X2, First Class a Logan.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

nebo to jak Nebula zabila sama sebe, jen aby zachránila Gamoru, o kterou znova nechtěla přijít. To je prostě hrozně moc, to je tři tisíce tun lásky.

Lares4

Liga je špatná ve všech směrech, ten film nemá jenom špatný scénář a zmatečnou režii a o přetáčkách ani nemluvím. Ale je to celé úspěchané, honem, honem. Marvel si filmový vesmír budoval roky, v Lize to DC chtělo všechno narvat do jednoho filmu. Proto sem také Lize dal odpad, hodnotil sem to jak na základě emocí tak i na kvalitě. U Endgame sem neřešil kvalitu, (která tam je podle mně dost vysoká) ale to všechno, cestování časem, Tonyho smíření s otcem, Stevovo uvědomění kam patří a že miluji Peggy, i když se snažil jít dál, velká trojka proti Thanosovi, Capa když získal kladivo a pak onu nejvíc epickou bitvu, která překonala i tu z Pána prstenů. To všechno a mnohem více, bylo a je nejkrásnější zakončení jedné etapy.

Yoshitsune

Vidíš ale já na to takhle prostě nenahlížím. Kdyby jo tak bych dal Lize plný počet protože je to moje nej týmovka a hrozně moc sem se na to těšil. Ovšem realita je bohužel taková, že Liga není dobrý film a nebudu dělat, že jo. Ale to je každého věc jak k tomu přistupuje.

Lares4

myslel sem to tak, že Marvel mám tak načtený, nakoukaný a rád, že sem neviděl ty chyby/nedostatky a nebo sem je prostě ignoroval. Jak říkám u Endgame jde stranou objektivita a emoce vítězí a mají převahu.

Nevka

Nenapsal sem cokoliv ale ( souboj x-menů proti Phoenix je pro mě mnohem lepší než finální bitva v Endgame). Ale zase třeba vInfinity War se mi bitva líbila.

na příspěvěk reagoval Nevka

Yoshitsune

Však já viděl taky vše nevím o ničem co bych neviděl. Taky bych nehodnotil filmy aniž bych je nejdříve viděl. Na to tu jsou jiný experti. :)

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Lares4

Už jsi mi na to prakticky odpověděl v ostatních příspěvcích. Ale myslel jsem to tak, proč ti cokoliv z Dark Phoenix přišlo lepší, než závěrečná bitva v Endgame :)

Lares4

no to je možná problém, já to celé začal sledovat právě od roku 2008 a viděl sem všechny, a možná nejsem tak úplně objektivní.

Darren98

Přesně jak psal ratemus, to že napíšu že se mi něco nelíbí neznamená že nebudu respektovat názor druhého.

Ratemus (hodnocení, recenze)

Darren98

Nezvrhne, zatím jsou tu dospělí lidi..ti děti jsou ještě ve škole takže přijdou vířit vody později

(hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak Deadpol 2 si mě získal, narozdíl od prvního dílu - ten mi nějak nesedl. No a vidíš, na Logana jsem zapoměl, ten taky nic moc, toho jsem čekal o dost lepšího. Ale jinak s mutanty spokojenost :)

Yoshitsune

Jo možná velký pro někoho i super. Pro mě průměr který nevynahradil tu dlouhou nudu v minimálně první polovině filmu. No a ty efekty se mi také nelíbili. Pozadí hnusně umělý jako ve finále v Lize.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune

Darren98 (hodnocení, recenze)

Z mých milovaných filmů podle komiksu mi První Třída nejčastěji dosahuje na první místo v podle mě vůbec nejlepších filmech, každopádně mám i radost že konečně někdo X-Men 2 neoceňuje tak jako ty prequely. :D

Ratemus (hodnocení, recenze)

No kdybych měl fakt říct co bylo nejhorší tak asi Last Stand, Deadpool 2 a Logan...za mě prostě špatný..ten origin zachraňoval úžasný Schreiber jinak je to taky celkem sračka

(hodnocení, recenze)

Ratemus

Jo, First Class je taky hodně dobrá. Nejhorší jak říkám Poslední vzdor, pak asi jednička s dvojkou a ten zbytek je parádní i s Wolverinem. Takže na ságu X-Menů si stěžovat nemůžu a taky proto jdu do kina na Dark Phoenix - pochopitelné :)

na příspěvěk reagoval Ratemus, Darren98

Darren98 (hodnocení, recenze)

Jsem si téměř jistý, že doposud jeden neviděný je První Třída. :DD a dělá radost, že X-Men: Apokalypsa byl pro tebe taky na pět. Já jsem po kině absolutně nečekal že Apokalypsa neskončí oblíbená jak První Třída a Budoucí Minulost, ale stejně jak u ní si i tady u Dark Phoenix přeji, aby to mělo aspoň 70%, trochu větší převahu čtyř hvězdiček. :D

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu