Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Diskuze

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Jop tak jsem to myslel... A to závěčné splynutí... hned jsem si vzpoměl na Venoma. ;)

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Jinak se týče invaze... To nestojí ani za řeč. :D A ty dvě tajemné postavy Selen a copankovej blb... Jeho jméno tam nepadne. To proč jsou na plakátě je opravdu jen pro svou důležitosti ve stopaži. Jakožto Xawier ma své X-men tak i Magneto ma své ovečky. Ale, že by zrovna stali za zmínku? Raději nekomentovat. To už v jedničce měl lepší figurky.. 8)

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Tak řeknu to asi takhle... Je to prostě C.Marvel po Xmenovsku... Ze vším všudy. Z lepší akcí... a zaporaky. Ale tím to lepší tak nějak končí. 8) Je to opravdu špatný film skoto ve všech směrech. Je špatně natočenej, sestříhanen herci jsou špatný. DABING JE OTŘESNEJ! Zaporaci vykradený .. :D Dokonce scenař je tak špatnej že namísto Omega tam dají copánkovýho blba... XD Ne, fakt... To první na co jsem si vzpoměl byl pravě super silnej prudič co dělal i Wolverinovy zle... RED OMEGA. 8) Jinak se týče schopností ostatních postav či záporaků... Řeknu to asi takhle. Nebejt tam Magneto... Ani by nebylo o čem točit. Třeba jakvvytahne kralíka z nory, no půlku králíka... :D Jako že ve finále z těch normálních je v podstatě nejlepší Kurt Wagner. :D ... Jako že X-menů je vcelku dost pomalu a akce skratka akorat. A bitky... Ty vole. XD To nebudu komenzovat... Ma to své epické momenty, ale i některé docela směšně. :) Bitky nejsou špatné... Ale v ringu je prostě malo figurek. Jako že nejlepší čast a taky asi nedražší... Je ta finální. Někdo se tu asi hodně zhlednul ve Venom... Ale, tohle byl fakt Misterstick. Jinak vata... Žalostna utahaná vata. Kdybych měl hodnotit... Dal bych MOŽNÁ jen dvě hvězdy. Ale to závěrečné střetnutí! Hmmm mlask, tohle trunflo i Apocalypsu! :D

(hodnocení, recenze)

Pro trochu pomalejší, nevšímavé a natvrdlé:
7.6 2019 čas 11:28 jsem napsal tohle:
Z X-Menů byl pro mne zatím nejhorší X-Men: Poslední vzdor a dnes (ne v sobotu jak jsem psal) uvidím doposud jeden neviděný film od X-Menů. Docela se těším, pánové. X-Men: Budoucí minulost, X-Men Origins: WolverineX-Men: Apokalypsa mě bavili nejvíc, všechny tyto tři mám za pět, takže od Dark Phoneix nečekám propadák a věřím tomu, že pod tři hvězdy nepůjdu :)

Takže Jiříku, nevím co tu zase zkoušíš a jediný kdo jde s davem, si ty - právě teď si to prokázal tvojí hloupou připomínkou. Ale tak co bych chtěl od dementa tvého ražení. Radši drž piču a neotravuj s nesmyslama, čuráku jeden!!! Bože, co ty si za kokota, to svět neviděl :-D

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

dneska baví, zítra nebaví, co se týče názorů je třeba být ohebný a jít s davem.

Darren98

Darren98 (hodnocení, recenze)

Jsem trošku zmatený, psal jsi to mezi díly, které tě bavily nejvíc. Každopádně u Apokalypsy aspoň rozpoznám nějaký hlavní důvod proč se to nějakým lidem nelíbilo, většinou čtu že jde o recyklaci starého, že je všechno jen opakování (Quicksilver, jezero Alkali, Fénix, magneto na záporné straně, ...). A ironické je, že mně se ten film líbil, protože mi přišlo že je poskládaný jen z toho nejlepšího že všech dílů, že z nich vzal to nejlepší, ještě zlepšil, a pak spojil aby to dávalo smysl (lepší quickersilverova scéna, nejlepší Wolverine vs Strikerovy muži, přesnější Fénix,...). Aspoň se to nejvíc hodí do kina, jsem rád že na původní trilogii jsem vyrostl před televizí, a od Budoucí Minulosti chodím do Kina. :D

Darren98

Darren98 (hodnocení, recenze)

Tak naštěstí nezvrhlo, a zůstalo u diskuze, jsem rád. :D Jinak já na Dark Phoenix byl obojí 2D, takže neporadím, ale byl jsem i dabing i bez, takže znám rozdíly. :D no a 3D dabing jsem ale měl u Apokalypsy ale to bylo k tomu filmu úžasné, zvlášť hned na začátku když se tam spustil ten úvod jak nějakým tunelem historie. :D

Lares4

já nevtipkující... vždycky v kině zkouším sundat si ty brýle abych zhodnotil... jestli tam ten efekt vůbec je.

Což se mi třeba vymstilo u Aquamena... :)

na příspěvěk reagoval Lares4

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

"Já se snažil komunikovat normálně"

heh Lares je naivní a věří že s Prometheusem dokáže mluvit normálně, tohle pobavilo :))

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

Jdu zítra na dabing... Ptaf se na 3D už asi nemá smysl. Všichni dobře víme jak na tom současné 3D je.

na příspěvěk reagoval Lares4

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Lares4

Ty spousty nelogických věcí by ti tu z většiny pravděpodobně vysvětlili. Nedořešené otázky taky, kromě těch, které tam dali třeba Russové schválně.

Lares4 (hodnocení, recenze)

Já myslím, že vám co se to líbí to prostě vidíte a vnímáte jinak. Mě to přijde digitálně nezajímavé a odfláklé. Navíc nevidím tak cool ani ten nástup hrdinů je pěkný pro člověka co snimi léta tráví, ale prostě se mi na to pěkně nekoukalo. Ikdyz to finále bylo asi to nejmenší co mi vadilo. Kromě toho, že to byla pro mě nuda, mi i vadili spousty nelogickych věcí a nedořešenych otázek. Ale to je na delší vypisování. Prostě sem si to velkolepé očekávané finále představoval jinak.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Nevka

Jako bitva třeba mohla být lepší ale mně se hrozně líbila každopádně nástup hrdinů scénu má konkurenci tak maximálně v nástupu Rohanu do Gondoru...

Nevka

Nevka (hodnocení, recenze)

Lares4

Jo, to byla moje slova. Jakože nechápu, co by z toho filmu mohlo konci Endgame konkurovat. Mě třebas menší rozsah bitvy ve Wakandě celkem zklamal. Měla větší potenciál.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

jako já ještě nevim, kam tenhle film zařadím, ale nej X-meni sou rozhodně ti  Budoucí minulost a pak překvapivě Apocalypsa.

Lares4

já se taky nechci hádat a v diskuzi u Endgame nejsem, jelikož sou tam retardi a normálně bavit se tam nedá.

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu