Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů ji tu však čeká i setkání s místní podivínkou, ženou, která ve své pomatené mysli vleče tíhu vlastního dávného neštěstí. Kolem Elišky, vystavené traumatům z osamělosti a postupně vysilované boji s nekonečnými úředními stereotypy, se postupně začínají spřádat sítě prokletí. Podaří se Elišce zachránit sebe i dceru před mysteriózním zlem dřív, než ji zcela ovládne stín Polednice a nebo vlastní šílenství? (Falcon)

Diskuze

gonga (hodnocení, recenze)

Martin741

Nápodobně. Ty se mi zdáš, ty kokso, nejdřív pyskuješ k mému a když se Ti dostane stejné medicíny, tak pyskuješ znovu.

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

gonga

jo a nikto a ta nenuti citat moje prispevky a nemusis sa k nim ani vyjadrovat, nikdy som ta o to neziadal

Dadel

Dadel (hodnocení, recenze)

The Noonday Witch. Sice lepší než Lady Midday, ale hráče Zaklínače ani tohle nepřiláká:( Tak snad na třetí pokus to vyjde.

Psychor

Psychor (hodnocení, recenze)

Česko a horor? To naprosto nejde dohromady. Očekávám, že Polednice bude propadák.

MiaSilber

MiaSilber (hodnocení, recenze)

Což o to, vypadá to slibně :). A Geislerka by z toho mohla udělat vážně pěkný psychodrama. No, těším se :))).

Bluntman

Bluntman (hodnocení, recenze)

gonga

Ne, není. Donutil je dlouhodobě obsazovaný do čehokoliv od České televize, protože tahle instituce najíždí na hvězdný systém cílící na důchodce, přičemž se Donutil hraje pořád stejnou šarži. Geislerová se v tolika produkcích neobjevuje, pokud, tak ne tak často v hlavních rolích - a především zkouší nové věci, čehož příkladem je Polednice.

NinadeL

NinadeL (hodnocení, recenze)

gonga

To je ale fakt jenom tvůj vymyšlenej problém, protože celej rok 2015 neměla žádnou premiéru a Polednice je zase na delší dobu poslední.

Matty

Matty (hodnocení, recenze)

První dojem - dlouho jsem v českém filmu neviděl tak dobrou kameru. Celkem by mě zajímala průměrná délka záběrů, neboť některé mi přišly nadstandardně dlouhé (byť občas poněkud samoúčelně). S ostatním je to problematičtější.

Pilda17

jj už jsem si všiml.... no jako lákadlo dobrý, ale trailer o tom zatím moc nevypovídá...

To jak tam kreslí ty obrázky je možná to jediné co z oné Legendární" O berličce hnáty křivé, hlas vichřice podoba (to zní skoro jako Banchee) .... uvidíme. Na český horor to chce ukázat trochu víc.. i kdyby to měl být značný spoiler a nebo jen finální halůšky:)

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Prometheus69

To je název ta britská vlajka. Jinak když se podíváš hned o kousek níž, tak uvidíš Česko. Točí se to u nás, český herci a všechno.

Souhlas, ale jsou to pouze krátké filmy a většinou amatérské, což není vůbec špatné. Vytvořit 90 minutový horor je u nás velký problém. Musí mít aspoň jméno jako Polednice, to bude dobré lákadlo a navíc i reklamu, to u tohoto hororu takový problém nebude.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Pekelná? :)  Náš horor? Vždyť je tam britská vlajka? :D

No z těch krátko-tonážních ano... jenže tam je výhoda právě té krátko-tonáže.

Češi prostě neumí pracovat ze scénářem... tak aby to protáhli o nějaký smysluplný děj a né jen pár vcelku dobře zvládnutých sekvencí. Dobrý příklad je třeba Pionýři hororu .. Dům na 66b což není tak úplně horror.

A naopak Masožraví obraz... kde naprosto selhal samotný scénář jinak je to se týče hororu, naprostý masterstick. :)

na příspěvěk reagoval Pilda17

Pilda17 (hodnocení, recenze)

Prometheus69

Tak ono toho od nás celkově moc není kromě toho co psal Bluntman, určitě i víc, ale moc jich nenajdeme. Pokud zapátráž po krátkometrážních, tak jich pár kvalitních najdeš. Není se čemu divit, že se u nás takový žánr netučí, není moc populární a těžko se dostává do světa. Ve výdělcích je to většinou propadák, každopádně jsem svědavý na náš horor Jsem brána.

na příspěvěk reagoval Prometheus69

Bluntman

Sakra.. na ghoula jsem úplně Zapoměl a to ho mám v topce.. :DDD

No ale, moc jich není... tuchařin například, jako že Polednice rozhodně duchařina je... :)

na příspěvěk reagoval Bluntman

kecal

kecal (hodnocení, recenze)

Českej horor, Geislerka a režisér nováček to nedává moc nadějí, ale fandím :)

Polednice vchází do dveří

Polednice vchází do dveří

10.08.2015

V červenci řadu lidí potěšil český horor Nenasytná Tiffany a už tu máme další nadějnou domácí žánrovku. Tentokrát nás vyděsí Polednice, film debutujícího režiséra Jiřího Sádka, který se inspiroval… (více)