Halloween 4: Návrat Michaela Myerse

• USA Halloween 4: The Return of Michael Myers (více)

Je 10 let po otřesný událostech v Haddonfieldu. A Michael je pod dozorem nemocnice (celý spálený z Halloweenu II), odvážen v komátu, do nemocnice s vyšší ostrahou, ale cestou... V Haddonfieldu zbyla z jeho rodiny pouze jedna osoba, a to malá Jamie - neteř Michaela Myerse. Po nehodě sanitky, která Myerse převážela, se na plátno vrací ostřílený veterán Dr. Loomis (Donald Pleasence), který nehce aby se neteř setkala s nožem svého strýce. A tak začíná tichý a krvavý boj s typickou hudbou, ale s velmi netypickým koncem. Film dostal 2 studenské ocenění a řadí se mezi klasické vyvraždovačky 80. let. (Empire)

Hapretor

Jinak jen za dvě *, ale Kathleen Kinmont je žába k zulíbání a mlaďoučká Danielle Harris předvádí výborný herecký výkon na svůj věk, dokonce, mylsím, lepší než když je ve filmech o dost starší - paradoxně. Takže tyhle dvě to o stupeň, z mého pohledu, vyzvedly. (Ale Halloween filmy jsou pořád to samé - proč jich natočili tolik ... ). ()

Raziel_cz

Sice mě pořád ještě mrzí, že Carpenterovi nevyšla ta antologie – ale páni, tohle jo! Důstojné pokračování prvního Halloweenu (no dobře, prvních dvou, ale dvojky nejsem příznivec), které se s ničím nepáře, diváka rovnou hodí do děje a první krev prolije v šesté minutě. Ovšem aniž by obětovalo napětí a atmosféru; popravdě co do nálady je to s výjimkou Season of the Witch snad nejvíc halloweenský Halloween. Rychleji plynující, dramatičtější, s pořádnou zápletkou a dobře napsaným scénářem, v němž funguje příčina a následek, se sympatickými a uvažujícími hrdiny, dostatečným bodycountem bez přehnaného násilí a jako vždy vynikajícím Donaldem Pleasencem, jehož zoufalství vámi na konci pořádně otřese. A dokonalým plakátem. Michael Myers je zpátky v Haddonfieldu a hrozivější než dřív. Velmi, velmi příjemné překvapení. ()

MickeyStuma

Po značném průseru předchozího třetího dílu této série přišel návrat Michaela Myerse a v plné parádě. A jak se říká, vyhodilo to sérii zpět do sedla. Největším milníkem je, že Michaelovi byla dodána jeho specifická maska, která se tímto už stala součástí jeho vražedného charakteru. Spolu s ním se kupodivu vrací i Dr. Sam Loomis snažící se obyvatele městečka varovat. Bohužel se nevrací Laurie Stroge v podání Jamie lee Curtis. Příběh se odehrává deset let po události v druhém díle a opět na Halloweenský svátek. Michael si tentokrát vyhlédl novou oběť. Svoji neteř Jamie. Noc hrůzy je neodvratitelná. Po dějové stránce vlastně ani není o co stát, ale je to natočeno tak, že si s tím tvůrci vystačili a natočili film téměř ukázkově. Tady je vidět, jak lze z mála udělat více. Jako Michaelův nůž nabroušená melodie opět prořezává děsivou atmosféru a tím se snaží ponechat diváka v děsivosti a napětí. Takže co tu máme. Michael Myers vs. Dr Sam Loomis, ke kterým jsou přiřazeni nové postavy. Děj se odehrává v době halloweenské noci a byť není nijak složitý, filmově je zpracovaný dobře. Tvůrci se příběh pokusili obměnit postavami a nebyl to nijak špatný tah. Zajímavostí je, že role malé Jemie byla svěřena neznámé Danielle Harris, pro kterou to byl v rámci celovečerního filmu debut. A vynikla. Série tedy zažila slušný restart, čímž byla zachráněna. ()

Utero

Není to špatný díl, naopak má pár vydařených momentů. Moc mě sklamalo Michealova maska, která působyla opravdu směšně a zremixované theme taky zrovna nemusím. Furt to má, ale celkem dobrou atmosféru! ()

Al44...

Čtvrtý díl se značně krkolomným způsobem snaží navázat na úspěšný první a druhý díl. Škoda, že scéna likvidace policejní stanice není ve filmu ukázána. Film jinak trpí značnými a obvyklými neduhy průměrných horor snímků - postavy jednají nelogicky a naprosto stupidně (šerif předává zbraň teenagerovi, jako by se nechumelilo - parta opilých buranů střílí na pohybující se keř). Všechno toto boří veškerou snahu o budování atmosféry. ()

helraiser

Opravdu nádhera. Po šílené trojce, která neměla se sérií jako takovou nic společného se jedná o opravdu vynikající atmosferickej horor, který nedělá svím předchůdcům vůbec žádnou ostudu. Atmosféra je opět výborná a prochází celým filmem takže je radost se na to dívat, jen škoda toho konce. Tento návrat Michaela Mayrse se prostě povedl. ()

foundation

Som v pokuseni posunut hodnotenie na samotnu hranicu u mna znesitelnej objektivity pretoze treti a stvrty diel som pozeral v noci hned po sebe. Ten kontrast je tam naozaj az ,,brutalny,,. Nakoniec teda ale ostanem pri zemi. 70 percent a hoci to nie je ani nahodou navrat do starych kolaji, je to ovela viac ako len znesitelne pokracovanie. ()

Alexandre

Vydařené pokračování mé oblíbené série, které jsem si užil jak jen to šlo. Tu atmosféru a hudbu přímo miluji a co se ostatního týká, tak některé vraždy byly luxusní a film trochu okořenily, nudit mě to nenudilo, jenom je to v některých místech mírně zdlouhavé, ale dá se to přežít. Jinak je to příjemně mrazivá jízda. Měl sem v plánu dát lepší 3*, ale za ten konec musím jednu přihodit. :-) ()

dalziel

Podla mňa o chlp lepšie ako jednotka.Atmosfera filmu je priam úžastná.Danielle Harris sa mi touto detskou úlohou nezabunuteľne vryla do pamäti. ()

HappyDeath

Tak tenhle ten se fakt povedl....Moc se mi líbil. Jen škoda takových drobných detailů typu: Jak se safra Michael dostal dolů z té střechy tak rychle? Byl tam skoro stejně rychle jako ta buchta co spadla!!! Ale jinak perfektní. Ten konec jsem ale nečekal, fenomenální! ()

S.U.E.S.

Když jsem čtyřku viděl kdysi poprvé, považoval jsem ji za více než důstojné pokračování dvojky, i když jsem už v té době viděl H20 a Zmrtvýchvstání. Postupem času nadšení sice trochu opadlo, ale pořád se jedná na hony o nejlepší díl z druhé trilogie (myšleno ze čtvrtého, pátého a šestého dílu). To, že tvůrci z neznámých důvodu nechali „zmizet“ Laurii a místo ní nám dali její dceru bych nebral jako až tak velký zápor. Ani to, že Dr. Loomis společně s Michaelem záhadně přežili onen výbuch na konci dvojky. Návrat Michaela Myerse totiž rozhodně nikdy neměl ambice překonat původní dva díly, jako jim spíš neudělat ostudu. Což si myslím v rámci žánru, a také série podařilo víc než dobře. Pokud se na to tedy člověk podívá spíše jako na spin-off ke klasické sérii s Curtis, a bez toho aby se díval na další dva díly, klidně si může přičíst jednu *. Já však kvůli H20 musím zůstat na 3, které jsou však ale ve skutečnosti spíš 3,5 *. ()

Gardenboy

OD tohto dielka som nič neočakával a tiež som nič extra nedostal. Je to však solídne pokračovanie Halloweenskej série, MM sa stáva nesmrteľným, čo mi už začalo vadiť a podľa mňa film úplne kľudne mohol skončiť po scéne v škôlke ... ale musíte uznať záverečná scéna človeka dostala aj keď ... škoda, že tento načrtnutý motív scenáristi ďalej nerozvádzali (aj keď bohvie, päťku som nevidel a šestka director´s cut sa sťahuje...) Halloween 4 je dobrý horor, ale existujú (aj v tejto sérii) lepšie. ()

radagast

Slabsie pokracovanie, kde sa obvykle pomaly Myers premiestnuje z miesta na miesto asi dakym teleportom. Jeho samotne zjavenie sa na konci na aute bolo moc uz aj na mna. Jedna * je za skutocne silny zaver. ()

donkocicak

Co mi na sérii Halloween vadí a co mi kazí výsledný dojem, je to, že Michael Myerse je nesmrtelný. Může k němu přijít třeba rota vojáků s kulomety a začít střílet z těsné blízkosti, přesto je Michael za deset vteřin ok. Vadila mi i špatná dějová návaznost na druhý díl. Doktor Loomis má sice zjizvenou tvář od požáru z druhého dílu, avšak měl být mrtvý, přeci uhořel ! I když přiznám se, jeho mě návrat potěšil, Donald Pleasence byl báječným hercem. Snímek trpí řadou nelogických a nevysvětlitelných momentů, např. Michael Myerse se nachází na střeše, avšak za 3 vteřiny je dole před domem. To se nedá stihnout. Stejně jako se nedá přežít šest ran do srdce, požár a já nevím co. Horror to v podstatě není špatný, ale říkal jsem si při něm, proč se všichny postavy tak snaží, když Michael je stejně neporazitelný... Čekal bych trochu více reality, aspoň maličko. ()

sarfian

Takže som sa vyspal z filmového omylu pod názvom Halloween III a pozrel som si 4. A hodnotím na 4*. Podla mňa je to lepší film ako originál 1 a 2. Vynikajúci výkon mladučkej Danielle Harris a koniec filmu ma presvedčili. VIDENÉ 1x už sa teším na další ()

Martin79

Více než bezvadné oživení série, která málem skončila a je dobře, že film navazuje na perfektní dvojku. Dal bych za tři, ale z nostalgie a mé nemalé slabosti pro tento druh slasheru, přitlačím. ()

Petulka88

Sérii Halloween mám rád a tohle je ta nejlepší vzpomínka na osmdesátá léta, kdy vyvražďovačky nebyly jen masakry s videoklipovým střihem. TOHLE je ten pravý Michael Myers! Nezastavitelný buldozer, který za doprovodu geniální hudby srovná se zemí vše co mu příjde do cesty. A tentokrát je vše završeno povedeným koncem. Škoda, že se dnes už takové horory netočí... ()

chaturga

Jako druhej díl. O ničem, vraždy ještě trapnější a nereálností bych se nedopočítal. Ách jo.... kdy už tyhle nesmysly skončí. A to že měl tak krásné neohořelé ruce hned v prvních chvílích filmu? To mě hned ujistilo, že to bude o ničem. Já kdybych ve dvojce hodinu hořel, než mě někdo uhasí??? To bych asi v dalším pokračování vypadal trochu jinak. Aha, no vlastně a jak bude vypadat po dalších a dalších smrtích? No jo, jako Jason X (jenže ten se vzhledově zatraceně povedl). No dokoukal jsem to vyloženě s nechutí. ()