Reklama

Reklama

The Fanatic

Trailer 1

Moose (John Travolta) je vášnivý filmový fanúšik, ktorý je posadnutý svojím obľúbeným akčným hrdinom, Hunterom Dunbarom (Devon Sawa). Keď má konečne príležitosť sa s Hunterom stretnúť na autogramiáde, je vykázaný jeho spolupracovníkmi a o svoju šancu prichádza. Preto vyhľadá pomoc jeho priateľky Leah (Ana Golja), skúsenej paparazzi, ktorá vie, ako nájsť dom, v ktorom jeho obľúbená celebrita žije. Moose sa rozhodne Huntera tajne sledovať a konečne sa dočká aj osobného stretnutia, ktoré si podľa svojho názoru zaslúžil. Spočiatku je úplne neškodný, lenže časom jeho posadnutosť začne silnieť. Moose sa k domu opakovane vracia, návštevy naberajú na intenzite a herec Hunter Dunbar sa ocitá v skutočnom nebezpečenstve. (TV Markíza)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (44)

bourec 

všechny recenze uživatele

Už to tady někdo napsal, ale opravdu do čtyřicátý minuty filmu se snad s určitou dávkou trpělivosti na film dá koukat. A člověk je i zvědavej, co bude. I když postava Travolty nic normálního neslibuje. Je to blb a retarda. Pak už je to škvár, ve kterým svou roli debila má i Dewon Sawa. Začínám zjišťovat, že při hodně náročným výběru filmů se kouknu tak na jeden měsíčně. Takový hovna se v současnosti točej. 20%. ()

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

John Travolta je Moose, filmový fanoušek posedlý sbíráním podpisů celebrit. Moose očividně má „nějakou“ psychickou poruchu, je totiž naprosto sebestředný, kompulzivní, iracionální, pohupuje se, má tendenci ke stalkingu a v neposlední řadě trpí narkolepsií. „Nějakou“ píši v uvozovkách, protože mám dojem, že režisér a scenárista v jedné osobě chtěl zkrátka zpodobnit psychicky narušeného jedince a využil proto úplně vše, co ho v první chvíli napadlo. Scénář se duševním stavem hlavní postavy tudíž nijak nezabývá, jen popisuje za doprovodu zbytečného voice-overu jedné z vedlejších postav velmi povrchně sled událostí, které vedou k tragédii téměř antických rozměrů (nebo aspoň Fred Durst se snaží příběh takto podat). Já vlastně nevím, co frontman kapely Limp Bizkit tímto filmem chtěl říct a zda vůbec měl vymyšlenou nějakou pointu. Ovšem mimo to, že si Durst v jedné scéně udělá dost okatou reklamu na svou kapelu, je to teda dost bizarní podívaná. Režijně a scenáristicky je to dle očekávání bezcílný chaos, který může pro někoho být tak špatný, až je zábavný, ale opravdovým „guilty pleasure“ je zde Travolta. Sledovat jeho herecký výkon se rovná sledování pětašedesátiletého chlapa, co hraje retardované dítě na první dobrou. Jde tedy o něco, co vám rozhodně nebude příjemné sledovat, ale stejně to budete chtít dokoukat do konce. Travoltovi z celého srdce přeji herecký comeback, tudy ale opravdu cesta nevede. ()

Reklama

HellFire 

všechny recenze uživatele

Námět zajímavý, provedení veskrze pochybné. Nepochopil jsem, proč musel být Travolta retardovaný. Oscar bait? V tomto podání ani omylem. Film je koncipován jako thriller, ale Travoltův výkon nutí k neustálým posměškům. Celkový tón je tedy velmi rozporuplný. Přesto jsem se při sledování nenudil, jen jsem se častokrát pozastavoval nad podivnými volbami. V jedné scéně se např. zahradník vymluví, že musí jít domů, protože prší a on nemůže dělat svou práci. O 20 sekund později ale svítí slunce a v záběru na dopis ležící na zemi je jasné, že déšť se nekonal, protože obálka je dokonale suchá. Celá scéna byla pouhá výmluva pro to, aby mohl zahradník odejít a nechat doma o samotě uklízečku, kterou Travolta nechtěně zabije a nechá ji ležet venku na zahradě, aniž by si jí dalších pár dnů všiml zahradník. Asi byl víkend :). ()

hrona 

všechny recenze uživatele

Film má docela našlápnuto na zajímavou podívanou, až do doby, než se setkají dva ústřední aktéři podruhé. Tam lze prakticky zjistit, že jsou vlastně oba svým způsobem dost švihlý, a že se tím budou příští minuty i držet. Pak totiž začne biják bojovat s nelogičnostmi a prvoplánovými vymyšlenostmi, co by tak šlo ještě udělat a jak šíleněji ještě z Travolty udělat většího troubu, než je a naopak z místní hvězdičky a vlastně i oběti většího rapla. Herecky John je celkem dobrý, v českém znění Petr Rychlý, také není špatný po chvilce zvyku. Nic méně jako celek je to spíš propad. Chtělo by to na v celku dobrý námět jiného režiséra a vlastně úplně jiné pojetí. ()

RUSSELL 

všechny recenze uživatele

Největším problémem filmu je fakt, že ho napsal a režíroval Fred Durst. Ten člověk je rok od roku víc a víc mimo a vrcholem jeho demence je scéna, ve které Devon Sawa pouští v autě nějaký sranec od Limp Bizkit a hrozně to hypuje. Takový Rob Zombie na rozdíl od Dursta tvoří kvalitní muziku a nedokážu si představit, že by do nějakého svého filmu vložil takto debilní scénu – holt není žádný egomaniak. Ke všemu ještě točí nesrovnatelně kvalitnější filmy. Fred Durst tvoří sračkoidní muziku a nyní i sračkoidní filmy. Už jsem si ani nemyslel, že někdy něco natočí, ale po mnoha letech se přece jen k tvorbě filmů vrátil a všem spadly čelisti. Jeho debut The Education of Charlie Banks je přitom docela slušný film, ale hlavně asi proto, že tam se ujal pouze režie a nepsal scénář. Jakmile má něco pod svou kompletní tvůrčí kontrolou, tak je evidentně zle. Ono by se z toho námětu dalo něco vytřískat, ale to by se toho musel ujmout někdo, kdo má talent. Durst vytvořil absolutně nepřesvědčivou retardovanou postavičku, u které nevíte, zda ho vám má být líto, nebo zda ho máte nesnášet. Chvílemi to dokonce působí, jako by se Durst vysmíval duševně nemocným lidem. Po silně negativních ohlasech jsem to čekal ještě mnohem horší. Opravdu jde o špatný film, ale jeho sledování zas tak bolestné není. Rozhodně nečekejte, že se u toho budete po celou dobu lámat. Ke konci to trošku nabere na obrátkách, ale těch WTF momentů tu zas tolik není. Podívejte se na to pouze v případě, že toužíte vidět Johna Travoltu v roli retardovaného filmového fanatika. Jinak ruce pryč! ()

Galerie (28)

Zajímavosti (5)

  • Ve scéně, kdy jede Dunbar (Devon Sawa) se svým synem autem, hraje z rádia písnička od skupiny Limp Bizkit. Jejím frontmanem je Fred Durst, jenž je zároveň režisér filmu. (MeanWhile)
  • V aplikaci Star Map, kterou Moose použil, aby našel dům Huntera Dunbara, můžeme vidět jména jako Tyler Durden (odkaz na film Klub rváčů, 1996) nebo Jack Torrance (Osvícení, 1980). (MeanWhile)

Související novinky

Zlaté maliny 2020 – nominace

Zlaté maliny 2020 – nominace

09.02.2020

Tradičně se Zlaté maliny aka ceny pro nejhorší filmy roku udílí noc před Oscary. Letos tomu tak není, pořadatelé se dosud ani nerozhodli, kdy ceremoniál vlastně proběhne, místo toho však dnešek… (více)

Reklama

Reklama