Mandalorian navštíví svět plný blahobytu. (Disney+)

ROCK,THE

Zatím definitivně nejlepší díl ze všech, díl kterému nechybělo vůbec nic a konečně díl v kterém dostal Mando opět větší prostor, obsazení Jack Blacka a Christopher Lloyda bylo skvělé a do toho milion easter eggů a silný feeling prvních dvou sérií. Dávám 15/10 a značím to zatím rozhodně jako nejlepší díl třetí série ()

filmfanouch

Bryce Dallas Howard má s režírováním epizod Mandaloriana již nějaké zkušenosti. Předtím se chopila režie čtvrté i jedenácté epizody (+ 5. epizody seriálu Boba Fettt: Zákon podvěstí), kdy právě na jedenáctou epizodu, která v rámci Mandaloriana poprvé představila Bo-Katan Kryze, 22. epizoda víceméně navazuje. Epizoda, která představuje postavy ztvárňované známými jmény, představuje zároveň poměrně zajímavý svět a především zvládá vyvolávat dojem, že jednotlivé detaily z předchozích epizod v průběhu času mají větší a větší smyslnost.  I když start této epizody může evokovat spíše Star Trek, již od počátku je v rámci 22: epizody cítit závan Star Wars. Nejen známé rasy či konkrétní postavy, ale především závan toho pravého sci-fi dobrodružství, kdy se opět nějak pracuje se zákony Mandalorianů, zároveň se v poměrně zajímavé roli představuje Christopher Lloyd, který i na prahu 85 let zvládá sršet sympatickou energií. Představena planeta Plazir-15 představuje pojítka k minulosti Star Wars, kdy potěší návrat nečekaných starých známých, nějaká práce s poutem, které si Mandalorian utvořil s jedním ze svých zesnulých přátel, zároveň se v jisté formě pracuje s vytvářejícím poutem mezi Dinem Djarinem a Bo-Katan Kryze, kdy závěrečné momenty na jednu stranu zvládají vyvolat ideální satisfakci, zároveň opět otevírají výrazný potenciál do budoucna. Epizoda skrývá i jedno milé nečekané herecké cameo, do jisté míry stojí na detektivní zápletce, kdy se dá snadno očekávat, že se i s jednou načrtnutou linkou bude v jisté formě pracovat do budoucna. Kapitola 22 sice může většinu času působit jako nedodatečná a krapet nepotřebná vedlejší mise, tyto vedlejší mise ovšem po předchozích zkušenostech skutečně nepodceňovat. V závěru ostatně zvládne potěšit i dávka fyzické akce, především ukázka toho, že samotné Mandaloriany bude i do budoucna rozdělovat vzájemná nevraživost. I díky závěru je rázem snadné se na poslední dvě epizody 3. série v režii Ricka Famuyiwy velmi těšit.... ()

Remivsremi

Bryce Dallas Howard opět dokázala, že si je v režijní sesli více než jistá. Ale na epizodu jsem celkově naštvaný, protože ukázala nástin možný příkladu pro Manda. Detektivní případ v skoro až neonoirovým nádechem, kde by se dala zkoumat zajímavá a potencionálně smrtelně nebezepečnáhrozba náhodných poruch přeprogramovaných droidů. Nebo válečná mise roztříštěného národa, který si musí najít a vybojovat vlastní identitu. Mnoho cest, ale zvolená je ta nejméně poutavá. Opět je tady roztříštěnost, spěch a skoro žádný drive. Velká, promarněná šance. ()

tomik99

Nevím, co si myslet. Vizuál, masky a efekty - to je vše nádherné a vlastně se divím, že když si dají záležet na vizuálu, tak pak to zcela zabije scénář. Black a Lizzy se rozhodně do SW nehodí, nijak naší galaxii neobohacují a spíše ji zesměšňují. Celá zápletka s droidy mohla být celkem fajn nostalgií, ale ne rozhodně dva díly před koncem. Samotný závěr je opět tak trochu deus ex machina a vycucaný z prstu. Nejsem vyloženě zklamán, ale ten scénář by potřeboval sakra učesat. Mandalorian se opravdu stal vedlejší postavou ve svém vlastním seriálu. Nepamatuji si ani jednu jeho silnou scénu v této sérii. ()

William_

Kdo si při sledování honičky droida vzpomněl na film Já, robot? Hodnocení této epizody i nadále podporuje tvrzení, že SW komunita je hrozně toxic. Neskutečně nabitá epizoda, ve které si cameo udělali i Jakub Černý a nevychovaná prasnice Lizzo, která se neumí chovat ke svým zaměstnancům a kolegům. I přes tuto nesympatickou paní se jedná o nadstandardní epizodu. Je to prostě klasický Mando styl, kdy se nejprve musí splnit side quest, aby se mohl splnit ten hlavní. A proč ne? Já akorát nechápu lidi, co si na to za ty 3 série ještě nezvykli. Když je to pěkně natočeno, má to pěkný detektivní příběh ve skoro až noire stylu, nemůže se mi to nelíbit. Závěr 3. série slibuje skvělou podívanou. ()

• Bezpečnostní hlas, který promlouvá a uděluje instrukce nejprve v lodi Bo-Katan Kryze (Katee Sackhoff) a posléze ve vysokorychlostní „tubě“, patří Catherine Taber, která například dabovala senátorku Amidalu/Padmé v seriálu Klonové války (od r. 2008). (Veskoslav)
  • Velitel ochranky Helgait (Christopher Lloyd) byl oficiálně členem Techno Union. Můžeme to vidět při zobrazení jeho profilu. Znak Techno Union je vidět vpravo dole. (Veskoslav)
  • Předák v loděnici v podobě bývalého bitevního droida B1 je namluven dvorním dabérem droidů Matthew Woodem. Ten propůjčil svůj hlas i generálu Grievousovi. (Veskoslav)