kaukola78

Poctivé psychologické drama se vším všudy.Je neuvěřitelné co musel Joaquin Phoenix podstoupit aby se mohl zhostit hlavní role v tomto filmu.Sveřepý a trapný humor to je to co Jokera charakterizuje.Velice smutné a depresivní.Právem se řadí k tomu nejlepšímu co bylo v minulém roce natočeno. ()

Adhol

Joker je dobrý film, o tom nemůže být pochyb, a Joaquin Phoenix si Oscara určitě zaslouží, jeho výkon je perfektní, i když Heath Ledger pro mě stále zůstává nepřekonaný. Snímek mi po celou stopáž přišel "pouze" jako velmi slušné psychologické drama, které ale nikdy nepřekonalo pomyslnou hranici výjimečnosti. Výjimečný byl pouze hlavní protagonista, který si celý ten hype zaslouží, zbytek mi ale přišel snad i docela o ničem. A to prostě i při vší úctě před Joaquinem na absolutní hodnocení nestačí. Neurazilo, ale ani nijak zvlášť nenadchlo. 4 hvězdy s trochu odřenýma ušima. ()

Kozlowski8

Po tom, co se zneuznalý, nepřízní osudu zasažený a na hraně šílenství balancující klaun, střetne tváří v tvář s brutalitou, násilím a zlem, jeho šílenství, společně s pocitem bezradnosti a ztráty víry v dobro a spravedlnost vygraduje do rozměrů, které z něj učiní vraždící monstrum a zrodí Jokera - ikonu zločinu. Vcelku banální a předvídatelný příběh - je ale absolutně precizně napsaný a do detailu propracovaný, stejně precizní je i jeho vizuální zpracování a obrovsky silnou stránkou filmu je herecky naprosto úžasný Joaquin Phoenix, totálně ponořený do své role. Přes pomalejší rozjezd - velice výživné psychologické drama. 80 %. ()

Salvator

One man show Joaquina Phoenixe. Potud skvělé. Celkově ale Joker představuje určité zklamání a to především díky chybějícímu komiksovému nadhledu. ()

karnifex

Většina postřehů se objevuje v jiných recenzích, takže přidám jen jediný: scéna s trpaslíkem má překvapivé vyústění a nabízí srovnání s kultovním (a za mě velmi pitomým) filmem Komando - zatímco tam Arnold poruší slib a trpaslíka zabije, zde Joker své slovo dodrží. Antihrdina se tedy stává důvěryhodnější než klasický hrdina. ()

stanlyOu

Taxi driver z komiksoveho sveta prenesený do toho reálneho. Najlepší herecký výkon minimálne posledných 5 rokov a hudobný doprovod akoby vypadol z mysle chorého človek.  9/10 ()

PatrikP4

Nechci říct bylo to hrozný, ale bohužel Joker byl jeden dost dobrej (R.I.P. Heath Ledger) a podle mě nikdo z ostatních Jokeru se mu nepřiblížil, možná ještě Leto byl celkem zajímavější a celkem mě bavil... Nějak sem to nehledal, ale nechápu proč má bejt jeden Joker Leto a druhý zase Phoenix... Teď k filmu... Joker má vždy nějaké očekávání, já jsem se docela nudil až na závěr... Tyhle vzniky mě prostě moc nebaví... ()

Holly_Molly

Vyčerpávající Choakínův výkon, režie a postupná gradace děje, dělá z tohohle filmu něco extra..co se týká tohohle ikonickýho psychouše, vždycky radši hrábnu po Temnym rytíři, ale i přes to je tohle skvělej a dost zásadní komiksovej film. ()

sirjohn

Masterpiece v čele s Joaquinem. Víc říkat netřeba. Momenty odkazu na budoucího Jokera zakomponované s mistrnností a precizní filmařinou. ()

Prokop_Buben

🤡 Velmi zajímavá studie osobnosti jednoho muže. Arthur Fleck/Joker v podání Joaquina Phoenixe, který podává fenomenální výkon, je člověk, jemuž ostatní neustále hází klacky pod nohy a je až mrazivé, že když se následně pomstí a dopustí se odporných činů, že s ním člověk dokáže soucítit. Samotný Jokerův character je na situaci dobře nasazen, i když by dokázal fungovat i bez něj, nicméně s ním funguje výborně. Tudíž chybějící Batman, jakožto neodmyslitelná součást Jokerova života zde také vůbec nevadí. ()

HrubyLada

Tento snímek je odlišný od komixovek, které sem doposud viděli . DC nám ukazuje známého záporáka v jiném světle než nám ho doposud představovali. Příběh Arthura Flecka, který to nemá zrovna v životě lehké. Z normálního člověka, který je zničený ze světa, který na takové lidi jako on plivou. Arthur po neočekávaném zvratu se změní v psychopata, který se stane jakýmsi symbolem pro jakousi spravedlnost. Úžasné Drama, s neuvěřitelně silným příběhem. Bohužel co se týče kinematografie není to něco inovativní, což mě nějak nevadilo a tento snímek sem si zamiloval. ()

TesterX odpad!

Tak dlouho jsem se na tohle premlouval a dostal jsem presne to, co jsem ocekaval. Nechci se o tomhle rozepisovat, ale umele vyhypovany snimek, ktery je uplne, ale uplne o velkym ho*ne neni treba rozebirat do detailu. Silena stopaz, pri ktere po vetsinu casu sledujete dementniho klauna s typicky divadelnim prehravajicim Phoenixem a musite trpet ty jeho neustale zachvaty priblblyho smichu je naprosto utrpna a nekoncici. Jak se mi libila postava Jokera z Nolenovy serie podana vynikajicim (dnes jiz zel zesnulym) Ledgerem, tak tahle verze mi az prijde naprostou neuctou k predchozimu ztvarneni. Film jako takovy navic nicim nevycniva - neni tu dej, neni tu atmosfera, neni tu gradace, neni tu proste vubec nic. K tomu si pripoctete naprosto prisernou hudbu a mate tu film roku sbirajici petihvezdy po vsech moznych festivalech. Ja jsem puvodne chtel dat jednu *, protoze jsou samozrejme mnohem vetsi sragory, ale v ramci Ackove produkce je tohle jasny odpad. ()

Dvojirakri

Tak jsem zjistil, že tento filmový svět není určený pro mě. Hlavní postava od začátku otravná a pošukaná, tempo a atmosféra pravidelně bořena tanečními kreacemi, nehodící se hudbou či stupidní emerickou TV show. Naprostý závěr tomu jen dal korunu. Takže s přimhouřením obou očí tři hvězdy, jedna za pozoruhodný výkon Joaquina Phoenixe, druhá za atmošku ve vypjatých fázích filmu a třetí za dabing. Ať nežeru. Znova už to ale vidět nechci. ()

PTuranyi

Výborná osobná/psychologická/sociálna dráma, vďaka ktorej je svet Gotham city úplný. Joker už nie je viac obyčajný šialenec. Je to šialenec s príbehom. Zneužitý, potupený, zosmiešnený, zadupaný do prachu a znovuvstanuvší z popola ako fénix s posolstvom ukázať rozmaznaným nafúkancom ako je Bruce Wayne, že svet má aj svoju odvrátenú tvár, ktorej oni nechcú hľadieť do očí. Výborná produkcia hýčka atmosféru zatratenia, v ktorej Joaquin Phoenix svojím smiechom prebúdza nie len strach a odpor, ale aj ľútosť.  85% ()

JesterKruger

Nemám tento film rád. Originalita zde není prakticky žádná (Tento film silně připomíná film Willard z roku 1971, o to víc je ještě podobnější remaku filmu Willard z roku 2003). Problém je, že Willard je pozoruhodné psychologické drama, ale tohle je co? Jako neřekl bych, že bych se vyloženě u tohoto filmu nudil. Mě tento film spíše leze na nervy svým celkovým vyzněním. I když mi násilí ve filmech nic moc nedělá (Akorát nenávidím příliš brutální ukřižování, a také násilí na dětech), tak tady musím konstatovat, že jsem měl tento film chuť vypnout ihned poté, co jsem viděl scénu, kdy Joker probodl chlapovi spánek nůžkama, a pak mu třískal hlavou o zeď, a všude stříkala krev (Nejsem si teď úplně jistý, jestli mu ty nůžky přímo zabořil do spánku, ale kontrolovat tuto scénu opravdu nechci). Skutečně si nevzpomínám, že by mi nějaká filmová scéna udělala až takhle špatně. Takovou úzkost jsem nikdy nezažil. Dokonce jsem si musel zakrýt oči rukama, protože jsem to nedával. No, a i když jsem řekl, že mě ten film moc nenudil, tak ono nejnudnější chvíle příchazí právě v době, kdy Joker začne " řádit ". Nejsmutnější je, že já psychologické filmy miluji. Ale tohle mě opravdu naštvalo, a nechápu to vysoké hodnocení. ()

swenyx

Tak konečně jsem se k tomu dokopal. Jako neznalec DC jsem nějakých narážek na ostatní filmy asi moc nepochytil, či celkové propojení s celým universem. Vím jen že se to odehrávalo v Gotham City, což znám ze starýho animovanýho Batmana. Představa toho že Joker patří mezi takzvané "komiksovky" je insane, tohle je neskutečný dílo, ne jak ty hovna co vychází dnes. Sice si řeknete není jak ostatní, nemá nějaký superschopnosti, není se ho proč bát. Ale to, že je Joker tak lidskej a prožije něco co by se úplně normálně mohlo někomu taky přihodit je scary. Jsem rád že to bylo jiný. Závěrečná talk-show scéna byla neuvěřitelná. Jinak klasicky doporučuju originální znění, Jokerův smích je top. ()

david141474

Joaquin Phoenix je kvalitní herec a tady to jen dokazuje. I když mě ten film moc nechytl, tak jsem si užíval herecký koncert dříve zmíněného Phoenixe. Atmosféra v některých scénách je kulervoucí a na takový rozhovor s De Nirem jen tak nezapomenu, hlavně na to vyvrcholení s puškou. Děj je zajímavej. Postavy jsou perfektní. Herci jsou zajímaví. Soundtrack je fajn. Přízemnější děj filmu se sem perfektně hodil. Prostředí ve kterým se děj odehrává je takový zatuchlý a depresivní, a to se do filmu taky dost hodilo. Sice je to dosti kvalitní záležitost, ale mně tam přece jenom něco chybělo. 8/10 Byl to herecký koncert, ale mně tam přece jenom něco chybělo. ()

FrAnn_Kie

Krom Sin City je tohle jedinej komiksovej film, kterej není určenej pro desetiletý kloučky s fimózou předkožky hoňkající v pyžámku se Spajdrmenem... Opravdový unikát 🩷 ()

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu