Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (868)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Klasika mezi romantickými komediemi je takovou zmodernizovanou variací na Popelku a Pygmalion. Z dnešního pohledu možná trochu překvapuje, že Richard Gere je tu za pěkného hajzla (než ho láska změní a zachrání). Julia Roberts byla opravdu krásná, což tady úplně stačilo. Po letech si také více všímám, jak profesionálně film Garry Marshall natočil – tady má každý záběr své místo a každý nám o postavách či prostředí něco říká. Tohle je pohádka, kterou zvládne bez reptání i chlap. ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack James Newton Howard : 1. Wild Women Do - Natalie Cole ,2. Fame 90 - David Bowie ,3. King Of Wishful Thinking - Go West ,4. Tangled - Jane Wiedlin ,5. Must Have Been Love - Roxette ,6. Life In Detail - Robert Palmer ,7. No Explanation - Peter Cetera ,8. Real Wild Child (Wild One) - Christopher Otcasek ,9. Fallen - Lauren Wood ,10. Oh Pretty Woman - Roy Orbison ,11. Show Me Your Soul - Red Hot Chili Peppers ()

Reklama

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Miluji filmy s Julii Roberts a jsem ještě radši, když po jejím boku stojí Richard Gere. Nadčasová romantika, která se nikdy neokouká. Je to "vuittonka" mezi filmy... vydrží roky, miluje ji každý a snaží se jí napodobit... marně. Originál je vždy jen jeden. Perfektní hudba, scénář a styl. Film, který pobaví, rozpláče i nažhaví... nejlepší! ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Kultovní slaďák, na který se nelze zlobit. Mezi Richardem a Julií to nehorázně jiskří, humor po většinu času funguje a příběhové schéma, jakkoli neoriginální a vtíravě deklamující svou romantickou variantu "Amerického snu", je dostatečně ucelené a soudržné. I po letech je radost sledovat Vivianin počáteční zmatek, když po letech strávených šlapáním na chodníku náhle čelí mimozemským rozhodnutím, co si vzít na sebe, kdy mluvit a kdy být raději zticha nebo jaký správný příbor použít na hlavní chod a který na dezert. A vůbec nejsladší ze všeho je samozřejmě happyend, který je sice očekávaný a nutný, ale tu pozitivní náladu prostupující celým příběhem takřka dokonale podtrhuje.... Takové méně kouzelné Prázdniny v Římě devadesátých let. ()

boshke 

všechny recenze uživatele

Kdybych se na Pretty Woman koukal tak často, jak by si naše televizní kanály přály, asi bych si ji tolik neužil. Z nostalgie jsem si ji pustil po několika dlouhých letech a nelitoval jsem. Na přerod Vivian z prostitutky v dámu a Edwarda z bastarda ve slušňáka se prostě moc hezky kouká, i když je to kýč jak prase. Potěšil Hector Elizondo jako ředitel hotelu... 90% ()

Galerie (65)

Zajímavosti (95)

  • Celý film se natáčel v Los Angeles. Hotel Beverly Wilshire posloužil jen k natočení exteriérů, zatímco interiéry se natáčely v hotelu Ambassador, který byl před demolicí. (M.B)
  • Náklady na výrobu byly přibližně 14 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Původně měl být film temným sociálním dramatem o těžkém životě prostitutek, s čímž Julia Roberts (Vivian Ward) přijala hlavní roli. Poté, co se stala producentem společnost Walt Disney, se koncept změnil a dalo mnoho práce herečku přesvědčit, aby ve spolupráci pokračovala. (kenny.h)

Související novinky

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (více)

Reklama

Reklama