Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

Roman.Ticka

Vůbec jsem se na to nechtěla dívat, ani s odstupem desítky, škatulky dělají hodně... Ale když už mi tam ujel zrak, nějak nešel odtrhnout, asi poněkud senilním. Bylo to příjemné nejen na pohled, několika dialogy, ale i herecky to šlapalo. Dojetí vyvolaly roztomilé pohádkové hádánky nebo intimní hrátky dvou si souzených, (Julia už je mi hodně příjemnější, Richard ze škatulky vypadl úplně) ale nejvíc scéna loučení s hotelovým lokajem. (Hectorova klasika) A závěr - krásně sladká romantika. Proč ne: "Co se stalo s princem, když zachránil princeznu?" "Ona zachránila jeho." ()

Malarkey

Ať je film Pretty Woman takový, jaká je, budu na něj navždy vzpomínat jako na film, který jsem viděl jako první v letním kině v Karlových Varech. A to po úvodu, který pronesl samotný Richard Gere, který se sám divil tomu, proč máme tak starý film rádi a přijde na něj takřka sedm tisíc lidí do letního kina. Co naplat. Pretty Woman je fajn. Hezky se na něj kouká, žehlí, usíná, směje a tuna dalších věcí, které se u filmů dají dělat. Prostě je to takový hezký film k jakýmkoliv činnostem u TV. A že jich je hodně. A myslím si, že takhle neurazí i většinu diváků v té naší republice, ještě v případě, kdy si ho pustíte s tím super dabingem, který se tu u nás dělal a sem tam se ještě dělá… ()

nascendi odpad!

Keď niečo chodí ako kačka, kváka ako kačka, tak je to kačka. Keď si do tejto poučky dosadíte namiesto kačky prostitútku, hneď vám bude jasnejšie, prečo je tento film pre mňa bezhviezdičkový. Chápem, že Hollywood bol dlhé roky továrňou na sny, ale dobrý sen je snom, u ktorého nerozoznávate, či ide o sen alebo o skutočnosť. A v tomto filme je to čistokrvný sen o premene prostitútky na dámu a o takúto premenu ja nemám najmenší záujem. ()

novoten

Jeden ze stavebních kamenů romantické komedie, kterému ale stejně něco chybí. Juliina střelená herecká poloha mi nikdy moc neseděla a Gerea mám radši až jako lehce staršího veterána ve vážnějších rolích. Nejlepší postavou je tak pro mě jednoznačně vedoucí hotelu Hector Elizondo, který už tuto roličku nikdy nepřekonal. Přesto je na tomhle holywoodském hemžení něco sympatického, co mi i přes určité výhrady nedovolí se na něj zlobit. 70% ()

MM_Ramone

"Pretty Woman" nikdy na mňa nedokázala zapôsobiť. Skúšal som to s ňou viac krát a nič. Nezáujem, nuda. Zdá sa mi to desne škrobené. Richard Gere ešte ako tak ujde, ale Julia Roberts mi je miestami až protivná. To mala byť pekná, pôvabná žena? No, na mňa tak veru nepôsobila. Nikdy som nevedel prísť na chuť jej hereckému prejavu. A to ako pojala svoju postavu v tejto romatickej komédii ma ešte viac utvrdilo o tom, že určite nikdy nebude patriť medzi moje obľúbené herečky. *** ()

• V scéne, keď Vivian (Julia Roberts) raňajkuje, drží v jednom zábere v ruke croissant a následne palacinku. (peiton)
  • Severoamerické tržby byly 178,4 milionu amerických dolarů, celosvětové pak 463,4 mil. (NIRO)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (více)