Bohatý a úspěšný byznysmen Edward Lewis přijíždí do Los Angeles uzavřít další z velkých obchodů. Cestou z nudného večírku zabloudí. Když zastaví, aby se zeptal na cestu, vnutí se mu do auta mladá prostitutka Vivian Wardová. Ukáže mu cestu a netají se nadšením nad vozem, který si Edward půjčil od svého právníka Phila. Dívka ho zaujme, pozve ji do svého apartmá v luxusním hotelu a nabídne jí tři sta dolarů za celou noc. Pak se dá do práce, zatímco dívka se dívá na televizi. Je okouzlen její bezprostředností, a přestože to neměl v úmyslu, nakonec se s ní vyspí. Když mu druhý den Phil připomene večeři, na kterou by měl jít s doprovodem, rozhodne se najmout Vivian na celý týden a požádá ji, aby si koupila večerní šaty. V luxusních obchodech ji odmítnou obsloužit, a když se vrátí, zastaví ji ředitel hotelu. Vzhledem k tomu, že je Edward jedním z nejváženějších hostů hotelu, ji nevyhodí, ale dokonce jí pomůže s koupí šatů a dá jí lekci stolování. Edward je šokován proměnou Vivian v dámu. Přestože měl vztah Vivian a Edwarda původně zůstat v rovině obchodně-sexuální, rodí se mezi nimi pouto, pod jehož vlivem se oba začínají měnit a hledat nové životní cíle. (TV Nova)

sud

Film ze stejného rodu jako "Duch" nebo "Hříšný tanec". Romantické přeslazené limonády, které jsou bohužel velice často opakované v našich televizích. "Popelkové" téma se poměrně povedlo, navíc se slušnými hereckými výkony půvabné Julie Robertsové a charismatického Richarda Gerea. Okoukaný, ale i tak poměrně koukatelný slaďák. ()

salahadin

Kdyby hodnotící škálou byla krev, pak byl film bezkrevný. Kdybych hodnotil podle ducha, pak je bezduchý. Nudný jako Richard Gere. Chemická reakce mezi hrdiny negativní. Proměna obou charakterů násilná. Měla to být sladká limča, já cítím chuť citronu a napínám mimické úpony. Julii mnohem více sedla role hollywoodské celebrity než hollywoodského šlapátka. A příjezd na bílém motorovém koni byl - jak to jen slušně napsat - taky se někdy za zúčastněné herce podvědomě stydíte? Gere měl asi zůstat u "company bazaru". ()

Hakha

Stydím se za to, že až nyní jsem poprvé zhlédl Pretty Woman. Je to naivní pohádka, která je už při setkání hereckého páru jasná jak skončí a film provází mnoho klišé, ale i tak je to velice pohodový film na který se příjemně dívá a uteče jak voda. Julia Roberts zde byla roztomilá a je to snad první film, kde mě opravdu nevadila. Film navíc provádí velice příjemná hudba a herecké obsazení, takže moje hodnocení 4 hvězdičky... ()

lesumir

Nestarnouci klasika s krasnou prostitutkou Jilii a fesakem Richardem Gerem se zapsala do dejin jako nejsladsi a komedie pod sluncem. Ale no a co? Tenhle film se snazim videt pokazde, kdyz na Vanoce bezi a porad jsem spokojen a vzdycky mi vylepsi naladu a uplne citim curk v zubech a ja sladke rad :) 10/10 ()

CheGuevara

Tady nejde o emoce nebo city, tohle je jenom byznys. I tohle by se dalo vztáhnout na tento film. Působil na mě stejně chladně jako celé prostředí těch finančních žraloků. Ale bude to tou mou romantickou duší, že stejně nakonec, který se držel všech otřepaných schémat a klišé, jsem se dokázal dojmout. Příjemná podivaná to určitě byla, ale trhák na mou bránici nebo moji dušičku rozhodně ne-e. ()

• Slávnu titulnú skladbu k filmu "Oh, Pretty Woman" napísal ešte v roku 1964 americký rockový spevák Roy Orbison. Inšpiráciou pre vznik skladby bola jeho manželka Claudette. Jedného dňa, keď vyrážala na nákupy, sa jej manžel opýtal, či má dosť peňazí, na čo mu odpovedala, že krásna žena žiadne peniaze nepotrebuje. Múza bola na svete. Orbisonovi sa okamžite v mysli vynorila predstava dlhonohej krásky v minisukni a na vysokých podpätkoch, ako prechádza ulicou. Kým sa Claudette vrátila z nákupov, mal hudobník pieseň hotovú. Len po niečo vyše roku a pol Claudette zomrela pri tragickej nehode na motorke. Mala vtedy len 24 rokov. (Raccoon.city)
  • Když si Julia Roberts (Vivian Ward) na utkání v pólu zuje boty, je vidět, že má na obou palcích náplasti. Když se vrátí do hotelu, zuje si boty znovu a v detailním záběru je vidět, že už náplasti nemá. (Sinecod)
  • „Pracovištěm“ Vivian je slavný hollywoodský chodník slávy-Walk of Fame na Hollywood Blvd v L.A. Paradoxně sama Julia Roberts zde zatím svou hvězdu nemá, což může být dáno specifiky udělení. Správcem chodníku je Hollywoodská obchodní komora, která každý rok nominuje cca 20 osobností ze zhruba 200 návrhů. K udělení hvězdy je potřeba nominace třetí osobou a zaplacení poplatku 55.000USD. Součástí procesu je také hodnocení kariéry, profesní ocenění nebo charitativní činnost. Striktní podmínkou je účast nominovaného na slavnostním odhalení. Pokud ceremoniál neproběhne do pěti let od udělení nominace, ta propadá a celý proces musí proběhnou znovu. Sama Julia nominaci v devadesátých letech odmítla, ale v roce 2019 jí při odhalení své hvězdy znovu nominovala Rita Wilson. (kenny.h)

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (více)

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

Zemřel Garry Marshall, režisér Pretty Woman

20.07.2016

V 81 letech nás opustil filmový a televizní klasik Garry Marshall. Většina z vás ho zná jako režiséra Pretty Woman nebo Deníku princezny, Marshallovi ale dala kariéru hlavně malá obrazovka. Jako… (více)