Aquaman a ztracené království

• USA Aquaman and the Lost Kingdom (více)

Poté, co se mu nepodařilo Aquamana (Jason Momoa) porazit poprvé, se Black Manta (Yahya Abdul-Mateen II), stále poháněný potřebou pomstít smrt svého otce, nezastaví před ničím, aby Aquamana jednou provždy zničil. Tentokrát je Black Manta hrozivější než kdykoli předtím a vládne mocí bájného černého trojzubce, který uvolňuje prastarou a zlovolnou sílu. Aby ho Aquaman porazil, obrátí se na svého uvězněného bratra Orma (Patrick Wilson), bývalého krále Atlantidy, a uzavře s ním nepravděpodobné spojenectví. Společně musí odložit své rozdíly, aby ochránili své království a zachránili Aquamanovu rodinu i svět před nevratnou zkázou. (Vertical Entertainment)

Vampiroza

Tohle dopadlo ještě líp než jsem čekal po tom všem čím si to nakonec muselo projít. Všechno skvěle jelo, akce dostatek, příběh byl mnohem pevnější než v prvním díle. Některé humorné scénky si mohl WAN odpustit protože ten film je nepotřeboval. Když vezmu v potaz že mě Amber naštvala co kvůli jejímu lživému obvinění Deppa tomuto filmu způsobila za potíže tak i přes to jakou část v konečné verzi filmu zastává, tak mě paradoxně bavila víc jak v prvním. Tam totiž hrála příšerně prkeně a nepotřebně...( Ne že by ta postava tam nebyla potřebná (je to přece mera) ale ona jako za mě ne-herečka tam hrála úplně k hovnu. Proto mě překvapilo že v druhém díle byť na chvíli její výkon byl o 360 stupňů jinde. No, dále co se týče orma a Arthura tak jejich linka naprosto skvělá. Patrick a Jason si to prostě užívají a je to vidět. Manta zde byl mnohem lepší než v prvním díle a.... A a ano vlastně všechno se mi tu líbilo víc než v prvním díle. Takže za mě veliká spokojenost. A snad se někdy dočkáme i edice kde bude původní střih. Bylo to zábavný, jednoduchý a to přesně u aquamana chci a dostávám. Veliká škoda konce tohoto univerza ()

FlyingGentle

Možná, že podle ukázek to mělo dopadnout ještě velkolepěji než první díl. Ten byl samozřejmě revoluční tématem i zápletkou a nečekanými scénami. I tohle vše druhý díl přináší. Film malinko shazují rádoby humorné grimasy Aquamana 2 alias Momoy, který se zbytečně - už od Rychle a zběsile X - shazuje. Jinak jsou tady ještě promyšlenější scény z podvodních exteriérů, rejdění koníků i velryb má své kouzlo. Často jsem se ale přistihl, že mi děsivý král Crodax a jeho banda připomíná skřety z Pána prstenů a souboje pod vodou hvězdné války. Prostě miš maš. Chyběla tady výraznější hudba. Dávám ale plný počet, a to i za ekologické poselství filmu, za zvýraznění tématiky antarktických exteriérů a za nečekaný vývoj postavy bratra Orma. Asi už nestojí za to natočit třetí díl, leda by to byl prequel s tématikou biblické Atlantidy. Určitě je to ale lepší než poslední dva díly Thora. ()

Deny BAT

Pokud máte rádi Star Wars, Pána prstenů a komiksy: Aquaman a ztracené království je dobrá volba. Epické efekty, silné ženy, žertovní muži, všechno to umí. Že jsou ty Vánoce davám čtyři hvězdy 😎 ()

tein odpad!

Stačilo mi jen z čiré zvědavosti vidět kromě online upoutávek i několik úseků přímo z filmu, abych si udělal obrázek o tom jaká ubohá a trapná sračka toto zase je. Mnohým ale očividně stačí, že je to zase hodně barevný, hýbe se to, navíc rychle, a má to primitivní dětinský "humor". Na toto se teda rozhodně nebudu dívat ani zadarmo, ani z donucení. ()

prznitel

Jó taková blbibka na jedno podívání  se to dá jinak nic co by už jsme neviděli z filmu už si pamatuji jenom hlavní zápletku a jak tlupa vřískajících cigošů  všem v sále  zpříjemnila zážitek....😀😀👌 ()

momomoo22

Toto bola čisto  Marvelovka. Skoro to dali do pozicie komedie ala Thor, kde hlavneho hrdinu zosmiešnovali. Cca prva polhodina posekaná, kde len sa striedaju scény od bežných po akčné. Na to že  po rokoch našiel  matku, tak sa rozprával hlavne s otcom a matka bola hlavne v akčných  scénach. Keďže  Amber zostrihali, tak tam s ňou veľmi  mala interakcia. Ale čakala som menej Meri (nesúhlasím čo  Amber spravila, sle škoda, postava Meri je fajn). Čo  je škoda  lebo pribehu to chyba. Vidíme  vzťah  hlavne s bratom, čo je také na to čo  spravil veľmi  dobré.  Vadila mi otrepaná rocková hudba, ale ku koncu filmu už  bola klasická  hudba a lepšie  skladby. Efekty sú dosť  slabé. Pod hladinou rozmazané tváre,  aj keď  bol to asi tak myslené. Niektoré scény  čisto  ako z počítačovej hry.  Zdalo sa mi to, alebo je narážka na Pana Prsteňov.  Škoda, dvojka nenadviazala na jednotku.  A pritom svet spravili krásny, a najlepšie  časti  sú pod morom s obyvateľmi  Atlantídy, tak ako v jednotke. 3 hviezdy. ()

LEFTFLANK

Čerstvý zážitok z kina a musím povedať, aj napriek tomu, že som si pred tím dal hrozného Blue Beetle, ide o čistý popkorn, spotrebka ako sa patrí. Navyše v takmer plnom kine. A to je problém Aquamana. Tento rok je to v rámci žánru nadpriemer ale keby prišiel Wan s niečím takýmto v 2017 tak ho kritici aj fanúškovia roztrhajú na kopytách. Mne sa jednotka páčila ale s ohľadom na fakty okolo dvojky som vlastne rád za to, čo som videl. A ak sa hovorí, že z hovna bič neupletieš, tak Wanovi sa to z polovice podarilo. Amber má minimum miesta, nahradil ju Wilson, ktorý mi na plátne nevadí, skôr naopak. Je to samozrejme hlúpučké a niektoré veci si mohli odpustiť najmä na záver sú scény, keď sa jasne vie, že DCEU skončilo načo nechávať otvorené vrátka. Z hľadiska návštevnosti kín by som fakt odporučil šéfom týchto spoločností aby sa zamysleli nad dĺžkou, lebo v natrieskanom kine plnom rodín so stopážou cez 150 minút nemôžete čakať úspech. Tuná to bolo s odretými ušami. Už to bolo tak akurát. ()

lupulus111

Film se určitě může pyšnit svým charakteristickým vizuálem, který se vypálí do zorniček mnoha diváků. Trochu mě nabádá prosincová premiéra k paralele s polárním expressem, který byl zjevně velkou inspirací kvality CGI, o to větší překvapení je srovnání generovaných obrázků s řemeslnou prací na realných maskách písečných lidí. Ve zkratce, hloupé a škaredé. ()

VojtaHradec

Od Aguamana 2 jsem moc nečekal bral jsem to  jako zábavu na odpoledne ale byla to skvělá jízda nostalgie z prostředí jako bylo v Aguamanovi z roku 2018 a další staré i nové postavi a prostředí skvělá grafika prostě velmi doporučuji 10/10 ()

StandikK

Bohužel se nejedná o důstojné pokračování. Film je takový přeplácaný, humoru je pramálo a spíše jenom scifi - chyběli mi ty kontakty s lidmi. A co říci k celému námětu? Osobně bych řekl, že hlavním sponzorem byl nějaký fanatik do životního prostředí. Ve filmu se neustále opakuje hrozba globálního oteplování a vrcholem všeho je závěr, kde Aquaman hovoří o záchraně planety, k tomu různé záběry... Zkrátka ekologicka agitka jak vyšitá. ()

Klimetka

Tak lehce by se dalo Aquamana potopit, ale já plula na vlně pohody a prostě u toho snědla dva popcorny. James Gunn spláchl poslední zbytky Snyderova vesmíru do záchodu a pokusí se vylovit všechny ty skvělé postavy a znovupostavit DC universum. Jsem ráda, že i přes všechny ty přetáčky to drží pohromadě a pořád je to skvělá zábava na velkém plátně, James Wan je prostě frajer a zvládl ukočírovat i tuhle hrozící blamáž. ()

JohnDark

Aquaman and the Lost Kingdom, Comics Akčný, USA 2023, R: James Wan, H: Jason Momoa, Patrick Wilson, Amber Heard, Yahya Abdul-Mateen II, Randall Park, Dolph Lundgren, Temuera Morrison, Nicole Kidman, Martin Short, Pilou Asbæk, 70% ()

oleg121

Tak tento film budem pokojne obhajovať. Je malý zázrak, že druhý Aquaman vyzerá tak, ako vyzerá, vzhľadom na to, aké problémy natáčanie sprevádzali. Zábavné pokračovanie, ktoré obsahuje všetko, čo kvalitný komiksový blockbuster má obsahovať. Každý fanúšik si musí priznať, že toto je minimálne o triedu vyššie než posledná tvorba MCU (The Marvels, Eternals a pod.). Je len veľká šškoda, že Warneri tento obrovský potenciál premrhali, no verím, že sa pri reštarte poučia. DC bude v dobrých rukách, verím, že už to na druhý pokus dopadne dobre. ()

Dannyss

Očekávané, jenže lehce zklamávající pokračování oproti slibnému pilotnímu snímku. Tvůrce scénáře zjevně pravidelně konzumoval vtipnou kaši a snažil se její účinky za každou cenu přenést do většiny dialogů, což se mu sice daří, ale s nekonzistentním a přiblblým humorem s nadmírou nevšední podivuhodnosti. Příběh otevírá nová vrátka v podmořských hlubinách a spojuje již známého zlosyna, tentokrát s temnou magií ztraceného království, které nám je představeno v expresních zhruba čtyřech minutách, abychom v samotném závěru obdrželi naprostý antiskvost. Akční scény docela tvoří hmotné pilíře kompletního počinu, avšak místy je těžké identifikovat bojové scény Aquamana od jiných akčních filmů, jakoby hlavní postava ztrácela svoje vybudované kouzlo a znaky. Nemohu si odpustit nezmínění řady nedotažených scén, jenž ubírají některým částem své rozjeté tempo a atmosféru. 6,5/10. ()

user1982

cakal som ze DC uz hlbsie nemoze padnut po modrom chrobakovy ci ako sa to volalo. ale toto je zase novy level spodku. CGI cheap as fuck, herci ako keby naschval chceli hrat zle. pribeh ako cez kopirak na kazdy super hero film. ocividne to AI bude potrebne pri pisani scenarov. ved toto je jeden ako druhy. ()

bycer

Hodnotím v rámci komix filmů roku 2023/24. Nikoliv v rámci film tvorby. Na rozdíl od ostatních komix filmů Aq2 postrádá fekální humor, gay tématiku, trans tématiku, stále se něco děje a občas překvapí buď jokem nebo akční scénou. No nic, dopiju a spokojeně usnu, protože víc jsem toho ani nechtěl :) ()

Sukdolakus7

Aquaman a království schizofrenního CGI po řadě odkladů a přetáček konečně doplouvá mezi diváky a spolu s ním nadobro končí i léta skomírající DC Extended Universe. Oproti loňskému Shazamovi, Flashovi a Blue Beetlovi dochází k citelnému zlepšení, ale kvalit původního Aquamana bohužel nedosahuje. Věřím, že kdyby James Wan nemusel svůj výtvor kvůli neustálým zásahům ze strany WB předělávat, mohl být výsledný produkt mnohem lepší. Největší jizva na tváři druhého Aquamana je bezpochyby jeho zmatečnost a nesoudržnost. I přes to se ale jedná o poměrně slušný film s nádherně nostalgickou hudbou od Ruperta Gregsona-Williamse, za který by se DCEU vůbec nemuselo stydět. Stydět by se měli především bratři Warnerovi, kteří DCEU záhy po porodu znetvořili, odhodili a nechali jej bezmála dekádu umírat. ()

lip2

Když si vezmeš manuál podle knížky vařila kočička s pejskem dort . Hrozná slátanina i ty vtipy nebyli vtipný. ()

majorzeman13

Jeden z lepších komiksových snímků  lonského roku. Je jedno jestli to je ze stáje DC nebo Marvel. Rozhodně jde o fajn,pohodovou popcornou zábavu. Moc hezky ,pěkně se  nato kouká,když už nic,tak vizuální stánka je dost dobrááááááá.......Samozřejmě,že nejen ta. PS: Na první díl to sice nemá,ale pořád dobrýýýýýýýýýýýý. ()

Hexx

A já se bavil jako za mlada! Vůbec mi nešlo odtrhnout oči a vlastně jsem celý film zhltnul, nemaje pojem o čase, hladu, žízni... Prostě jsem nasedl na super rychlého dostihového koně a vzpamatoval se až v cíli závodu. Téměř dvouhodinový film, kdekdo by si řekl, že budou jistě nudné scény a jde o to jen v jak velké míře. Jenže já tam nic takového "neobjevil" a je to jak po dějově, tak zejména po vizuální stránce dokonalé až mistrovské dílo, s hromady luxusních podmořských nápadů /podmořská párty různých podivínů mě dostala do kolen/, skvěle doplněné občasným trefným humorem. Kdo by to byl řekl před pár lety, že se karta obrátí a DC budou vytvářet lepší komiksy než Marvel. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

Nicholas Hoult je příští Lex Luthor

21.11.2023

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

Gadot a spol. v DC oficiálně skončili

10.10.2023

Po měsících mlžení a kontradikcí ze strany Jamese Gunna, nového lodivoda filmového DC univerza, server Variety konečně může potvrdit, že se hlavní herecké hvězdy Gal Gadot, Jason Momoa a Ezra Miller… (více)