WandaVision

USA, 2021, 5 h 30 min (Minutáž: 27–47 min)

Tvůrci:

Jac Schaeffer

Režie:

Matt Shakman

Kamera:

Jess Hall

Elizabeth Olsen, Paul Bettany, Kat Dennings, Teyonah Parris, Randall Park, Kathryn Hahn, Fred Melamed, Debra Jo Rupp, Jolene Purdy, David Lengel (více)

Seriál WandaVision od Marvel Studios je zmesou klasických televíznych sitkomov a filmového sveta Marvel. Wanda Maximovová (Elizabeth Olsen) a Vision (Paul Bettany), dve superbytosti žijúce v malom mestečku, zisťujú v tomto seriáli, že nie všetko je také idylické, ako sa na prvý pohľad zdá. (Disney+)

Diskuze

dragon94

Bylo řečeno, že užívá té nejčernější magie a navíc se chce naučit totéž, co umí Wanda + zabila psa. Může být ráda, že ve Westview není John Wick. :)

na příspěvěk reagoval janoo8, dragon94

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

WandaVision je jinak celkem pěkně převádí Čaroděje ze země Oz do MCU podoby.

Wanda je Dorotka
Agatha je Zlá čarodějnice z východu (její matka se dokonce jmenuje Evanora jako ona čarodějka)
Monica nebo Doctor Strange pak budou představovat Glindu, dobrou čarodějku.
Hayward celkem odpovídá samotnému Čaroději z Oz, což byl šarlatán a vynálezce.

TheDarKnig

Něco čtu občas online, když mě to zaujme, jinak mám celkem znalosti z Wiki. Čas od času k tomu sednu a nastuduji si, co se kdy a jak stalo, abych byl v obraze. Pro Ednu jsem navíc dělal profily postav, kde jsem vždycky dával stručnou historii z komiksu dané postavy, takže i z té doby si toho dost pamatuji.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, M_Bery

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Blackhand47

Jestli čteš komiksy jen v papírové podobě, odkud čerpáš takto velké komplexní vědomosti? Z wiki a tak? :-) Nebo kupuješ všechny komiksy vna originále? Ale to by bylo asi značně složité i drahé.

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Dazlidios

Dazlidios (hodnocení, recenze)

Já si myslím že Wanda nějakým způsobem přenese mysl starého Visiona diky které vytvořila toho v hexu do jeho starého těla a tím se mu navrátí kompletní paměť.

Ratemus (hodnocení, recenze)

dragon94

Tak jasně Thanos Kámen jednoduše vytrhnul, čili to Visiona zabilo, neudělal ty práce o které se snažila Shuri aby ho zároveň udržela. Při vědomí... No je otázka, zda právě tímto se nějak Ultron nevrátí

na příspěvěk reagoval Blackhand47

Ratemus

To s tím hlídáním je bobost.. Thor spíše myslel,  to že mu věří.

V Infinity War pak ale přeci říkali, že i bez kamene z Visiona ještě spoustu zbyde.. možná dokonce to nejlepší z něj. Tak nějak to Bruce tuším říkal. Vždyť se právě snažili o to odstranit kámen z Visiona a když to potom nestihli, tak až potom přišla ta scéna se zničením kamene - tedy zabitím Visiona.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

Blackhand47

No právě.. Ovšem jeden pokud si pamatuješ, Thor v AoU řekl, že Mind Stone je u Visiona v bezpečí, čili on ho,, hlídal?,, z toho vyplývá, že Vision může fungovat i bez Kamene, ale i tak je to divně podané.. Jsem hodně zvědav kam tato linka s Visionem jeate povede

na příspěvěk reagoval Blackhand47, dragon94

HellFireFery

SPOILER To určitě ne.. Vrátili zpátky zbraň, kterou můžou naprosto dokonale ovládat přece, protože teď nemůže myslet sama za sebe.

na příspěvěk reagoval Ratemus

HellFireFery

HellFireFery (hodnocení, recenze)

Na to, že osmý díl je delší, tak mi utekl ze všech nejrychleji. Naprostá pecka! A potitulková scéna? Doufám, že Ti pitomci nevěří tomu, že vrátili zpátky Avengera... Poslední díl bude pecka! A Wanda? Je excelentní!!!

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Dobrý, ale popravdě po tom úvodu jsem čekal ještě mnohem větší nerdgasm... ale aspoň proběhl ten dlouho očekávaný name drop.. roll credits.. a vskutku se to okamžitě stane :D

dragon94 (hodnocení, recenze)

Jako dnes dobrá epizoda, ale možná měla přijít trošku dřív. Docela se děsím toho, že zbývá už jenom jeden díl a pořád se to nijak zvlášť nerozdjelo. Snad ten poslední díl bude mít, alespoň tu slibovanou hodinu.

Vision se vrátí ve vlastním seriálu

04.09.2023

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)