Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vypravěčem spletitého příběhu, točícího se kolem ukradeného velkého diamantu, je neúspěšný boxerský promotér zvaný Turek, který se k divokému kolotoči událostí připletl se svým komplicem Tommym vlastně náhodou. Ukradený diamant má předat kurýr Franky Čtyřprsťák americkému šéfovi Avimu. O drahokam však mají zájem další gangsteři a zlodějíčci, mezi nimi především bezohledný ruský zabiják Boris Břitva, černošští provozovatelé zastavárny Vincent a Solomon a nakonec i nemilosrdný gangster a organizátor nelegálních boxerských zápasů Kruťák. V nepřehledné hře o drahocenný lup sehraje významnou roli také irsko-cikánský boxerský šampion Mickey, jehož podivnému dialektu jen málokdo rozumí. Není divu, že při tomto počtu účastníků v pomyslném ringu v tomhle zápase brzy nejde o vítězství, ale o holé přežití... Autorská gangsterská komedie Guye Ritchieho s českým názvem Podfu(c)k nesporně těží z úspěchu tvůrcova předchozího snímku stejného žánru Sbal prachy a vypadni (1998). Scénář údajně vznikal již v průběhu natáčení zmíněného titulu a vychází z podobné zápletky a jejího rozvíjení. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (1 236)

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Výborně zpracovaný kousek s výrazným potiskem režiséra Guye Ritchieho, kterému bylo k ruce velice zajímavé obsazení, ze kterého snad ani nelze vypíchnout jednoho herce, aniž bych neurazil ty ostatní. Snad jen fantastický přízvuk Brada Pitta, který natočil v podstatě pokračování Fight Clubu. V rámci několikavrstevného děje sledujeme zdánlivě nesouvislý příběh několika menších skupin, kteří řeší své vlastní problémy, jež však Ritchie ke konci geniálně propojí do jednoho velkého zvratu, při kterém se zmůžete pouze na jednoduché...wow...90% ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Guy Ritchie po Sbal prachy a vypadni příchází se stejně laděnou krimikomedií, která patří k těm nejlepším svého žánru. Film, podložen skvělým scénářem, je doslova prošpikován absurdním a černým humorem, např. nezapomenutelná byla scénka s "kokotem, jeho scvrklýma koulema" a jejich replikama místo zbraní... Dále Brad Pitt jako cigoš je úžasný, je vidět, že ten klučina má nejen hezkou tvářičku, ale jako bonus umí i skvěle hrát. Škoda, že cigánská realita v našich ulicích vypadá úplně jinak. Doporučuje 9/10 lidožravých prasat! ()

Reklama

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Guy Ritchie .. Fu(c)k cool film. Předefším tu opět vévodí skvělej scénář. K tomu ta sakra stylová režie, střih a kamera. Po Fight Club mě Pitt jako rváč už tolik nepřekvapil, přesto je jako cigoš víc než vybornej. Stejně tak Statham a del Toro. Jak tu někdo poznamenal, tohle je další přírustek do žánru ,,Historky z podsvětí." A proč tedy né pět*? Protože Lock, Stock and Two Smoking Barrels... ()

RHK 

všechny recenze uživatele

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Zápletka černá a prokombinovaná jak od Coenů, a ona to krimikomedie Guy Ritchieho. Sázkaři, gangsteři, cikáni a boxeři, vše pěkně v jednom chumlu a zlehka rozmotávané. K záporům ale patří zcela nedůvěryhodní herci pro úlohy Romů (blonďák Brad Pitt - to si snad dělali srandu?), nevěrohodnost některých scén (prohledávání zlodějů diamantů na zbraně detektorem kontra následné vytažení arzenálu pistolí) a místy zbytečná drsnost filmu (pasáž s krmením prasat mrtvolami). Můj oblíbený film to asi nebude. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=Q8jbt0wBkMI ()

Arachneuss 

všechny recenze uživatele

Ohromně vtipné, dialogově stále stejně chytlavé jako ostatní "ritchieovky", příběhově velmi propracované. Brad Pitt jako cikánský boxer tomu nasazuje korunu. I přesto tomu "něco" chybí. Je to právě to "něco", jenž mne dohnalo k maximálnímu hodnocení Rock'n'Rolla. Bohužel ono "něco" se mi zde nepodařilo najít, ale i tak se jedná o nehoráznou zábavu. ()

Galerie (89)

Zajímavosti (56)

  • Pesnička, ktorá hrá pri boxerskom zápase, je "Golden Brown" od skupiny The Stranglers. (Jello Biafra)
  • Tommy (Stephen Graham) má ve filmu zbraň Smith & Wesson Model 681 ráže .357 Magnum. (dc125)

Související novinky

Guy Ritchie chystá válečný thriller

Guy Ritchie chystá válečný thriller

22.02.2021

Režisér Podfu(c)ku či Gentlemanů Guy Ritchie si zdá se vyhlídl svůj příští projekt. Britský filmař se čerstvě upsal režii snímku Ministry of Ungentlemanly Warfare pro studio Paramount. Kromě režie se… (více)

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

Ron a Chuck chystají Podfu(c)k

23.08.2016

Pamatujete si, jak seriálové Fargo znělo jako špatný nápad a vyklubala se z něj uznávaná pecka? Tak to samé se teď plánuje s Podfu(c)kem. Streamovací služba Crackle, která je zodpovědná třeba za talk… (více)

Šerbedžija podusí Neesona

Šerbedžija podusí Neesona

17.10.2011

Pár záporáků a psychopatů si už Chorvat Rade Šerbedžija zahrál – kdo by zapomněl třeba na Borise Břitvu z Podfu(c)ku? Teď se bude mstít za smrt svého syna, kterého agent Bryan Mills alias Liam Neeson… (více)

Reklama

Reklama