Rod Draka

• USA House of the Dragon (více)
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál, odehrávající se 200 let před událostmi Hry o trůny, zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Ještě před narozením syna šokuje král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupcem trůnu. Jakmile se narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka. (Magic Box)

Diskuze

Uživatel Jarin69 smazal svůj příspěvek.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

tak nevím. Ani špatný, ani skvělý díl. Spíš takový, na který nejsem zvyklej...

Ale v něčem zajímavý byl

Ještěřák

Ještěřák (hodnocení, recenze)

Super dil (koukal jsem za tmy, pres den nemam cas), koukam, ze dostal v karte dilu docela bidu (ale spousta uzivatelu je take ztelesnena bida, nekteri pomalu ani nesekladaji vetu, jde to posledni dobou mistama uzivatelsky drasticky dolu...) Asi nejlepsi je recenzentka, ktera si stezuje na prilis mnoho sexu, ale zarovene ji vadi, ze nezahledna frndu, nebo ocas :D Konecne takovy komornejsi, chmurnejsi dil, kde pod nervoznimi ambienty konecne ukazali spinave a syrove podhradi a svet mimo palac... Za me rozhodne lepsi, nez koukat na CGI draky nebo dlouhodobe nic moc plosne zabery bitev (neplest s 1-1 ci 2-1 apod. souboji, ty mel jiz GoT legendarni)

na příspěvěk reagoval cernakus, Jarin69, Jarin69

Jarin69

No tak má přírodní kozy. Pěkné přírodní prsa má tak jedna dívka z pěti a jedna žena z deseti. A Milly už je ve věku, kdy má blíže k ženám. Navíc povadlé prsa není nic, co by nenapravila nalepovací bandáž což Milly v té scéně zřejmě měla, když porovnám oblinky v seriálu s tím co jsi poslal na fotce. Navíc se s tou bandáží lépe hlídají bradavky, když je slečna nechtěla ukázat (australanky jsou v tomto dost prudérní).

Luicy (hodnocení, recenze)

Shakers

celkem drahý teďka, já ji tenkrát kupovala tak za 500 :D

Jinak počítej s tím, že Oheň a krev je psána trochu jinak než zbylé Martinovy knížky z Písně... je to pojato jako kronika, takže spíš je to taková učebnice dějepisu, ale jsou tam moc hezké ilustrace. Pak je ještě Svět ledu a ohně a tam máš taky zmínky o té historii.

Radmila67

Radmila67 (hodnocení, recenze)

Zdarky, podle jakých knížek od George R.R. Martina je House of The Dragon natočena? Bych si přečetla. Dík.

na příspěvěk reagoval Shakers

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Tomu všmu rozumim. Já spíš řešil to, že jí pořád předhazovali, že si jí teď už žádný šlechtic nevezme, když už je použitá.

Spoiler alert!

To Viserys nedopustí. Vyserys ví, že šoustala, proto ten čaj z Měsíčku. Jen si myslí, že s Démonem. A je přesvědčen, že Démon ji nešukal proto, že ji má rád, ale proto, aby se stal králem. A to mu na tom vadilo asi nejvíce. Přitom Démon ji nevojel právě proto, že ji má opravdu rád a byl ještě dost střízlivej, aby se byl schopen udržet.

Proto se spíše než panenská blána naší kozenky bude řešit, jak se vyvlíkne z manželství z bělonegřím floutkem, aby mohla skončit se strýcem.

Konec Spoileru.

na příspěvěk reagoval Jarin69

Uživatel cernakus smazal svůj příspěvek.

Jarin69 (hodnocení, recenze)

První půlka vypadala celkem nadějně, pak to nabralo jiný směr. Uvidíme, jak dopadne případné ohledání panenství. Třeba v dalším dílu?

na příspěvěk reagoval cernakus, cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

Předposlední díl, kde nám ještě hraje původní "neprogresivní" obsazení. A přestože se v něm z pohledu akce dělo hovno, z pohledu budování vztahu k postavám a vývoji příběhu se dělo hodně. Zkulturnili a zlidštili Démona. Viserys se pokrálil a ukázalo se, že svou dceru opravdu miluje v dobrém i špatném. Alicent je pak vykreslena jako čestná a starostlivá manželka a přítelkyně. Milly ukázala hodně kůže, Emily podstatně méně, ovšem na Emilii to stále nemá. Ale buďme rádi za ty dary, už příští díl totiž končí.

Myslím si, že tajtrlíci si takovými epizodami zadělávají na pořádný průser. Oblíbenost hereček, které budou záhy z ryze woke důvodů přeobsazeny, stále roste a zejména u Milly Alcockové se už zvedá na internetu nevole. Darcyová je postavena do nemožné role, strhnout srdce diváků ze své předchůdkyně. Počítám, že se šestou epizodou, nejpozději sedmou dojde k ekvivalentnímu výbuchu, ke kterému došlo při uvedení Prstenů moci.

na příspěvěk reagoval CreepyJoe

Luicy (hodnocení, recenze)

CreepyJoe

jo tak na to uděláš opravdu relevantní rozbor, přeci jen skřety a elfy člověk potkává dennodenně na ulici a krásně se to dá srovnávat se skutečnými boji, však :) navíc absolutně nechápu, proč do každé diskuze píšeš, že to je sračka... měj si svůj názor, já s tím z určitého hlediska taky souhlasím, ale nač tady nad tím furt brečet a psát nonsense píčoviny... pokud ti to přijde jako taková blitka, jednoduše na to nekoukej a furt to každému necpi...

na příspěvěk reagoval CreepyJoe

Luicy

Jen požaduji reciprocitu, za mě totál fail psteny moci mě opět utvrdili, že se jedná o průjem pro nenáročné.

na příspěvěk reagoval Luicy

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

W.Dow Furt čekám na tvůj rozbor bojové scény v Prstenů moci, jak Elfové přivázaní řetězi povraždí skřety, asi měli výhodu v iniciativě, že měli řetězy a okovy kolem rukou...

Dále pak očekávám tvojí analýzu ohledně těch námořnickej zbrojích...které vypadají jak z larpu :D

na příspěvěk reagoval Luicy

cernakus

Ono je to totiž tím, že spousta lidí má představu jak má progresivista vypadat a tak nějak si neuvědomují, že je to furt široká škála názorů. Však máme emancipaci a já gender v diskuzi nerozlišuju.

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Jestli jsi viděl seriál o machrech s burzovními obchody, kde starej profík najal "ono" do firmy, pak se nějak pohněvali a "ono" ho málem položilo a pak se snad nějak udobřili. To bylo dost dobrý.

na příspěvěk reagoval cernakus

Jarin69

Matně si na takový obraz pamatuji. Ale to mi prakticky vůbec nevadí (ano, není mi příjemné koukat na dvě buzny jak se byť jen líbají, ale pokud se to do filmu hodí, tak proč ne). Mně by nevadilo, kdyby Rhaenu od začátku hrála Emma Darcyová. Osobně je mi fuk, jestli má ptáka, nebo si vynucuje aby ji štáb nazýval ono. Mně vadí, když přeobsadí herečku jen a proto, aby si mohli odškrtnout woke kolonku. Navíc odstraní herečku, které role vyloženě sedla. Tohle je už prostě vrchol dekadence a to fakt nechci ať si takovou "kulturu" nechají za oceánem.

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (více)