Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál, odehrávající se 200 let před událostmi Hry o trůny, zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Ještě před narozením syna šokuje král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupcem trůnu. Jakmile se narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka. (Magic Box)

Diskuze

TheDarKnig

Jo, taky mě mrzí, že neodhalili o něm víc :) Vypadal na zajímavou postavu, mohl mít zajímavou minulost, jako celkem nevyužitý potenciál.

Luicy

V pěstním souboji hraje fyzická síla a odolnost mnohem větší roli a důležitost, stejně tak výcvik. Věřím že zkušený boxer, který ví jak schytat ránu, má na to kondici a ví jak udeřit, aby člověka poslal do říše snu, dokáže vzdorovat 5-6, nezkušeným a nezbrojeným.

Jenže co když, každému včetně boxera dáme do ruky pálku, která vlastně mnohonásobně zvýší účinnost uderu? Situace je náhle jiná, jedna dobrá rána a i oni dokážou náhle rozbít hlavu jako vajíčko a i rána do noh a rukou mnohonásobně víc bolí, láme kosti. Prostě boje se zbraní je dost jiný.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, cernakus

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Luicy

Po třech letech brutálního válčení i proti drakům by člověk právě čekal, že mnoho z těch, co dosud žijí, budou ti schopní, inteligentní a zocelení. A taky, že Crabfeeder nebude úplnej retard, když doposud dokázal odolávat 3 celé roky. Hlavně mi ale vadilo, že jsme se o něm (a jeho důvodech) prakticky vůbec nic nedozvěděli, stačilo mu dát pár replik, nějakou jednu dialogovou/monologovou scénu a celý závěr by pak jistě nepůsobil tak antiklimaticky.

Bylo to prostě celé příliš na efekt a styl, což mi nepříjemně připomenulo posun GoT v pozdějších řadách. A na rozdíl od např. takové Bitvy Bastardů, která na tom byla podobně (style over substance), to přitom nebylo stylové dostatečně.

na příspěvěk reagoval W.Dow, Luicy

cernakus

To už trochu slovíčkaříme, souboj boj. ;)

Tak v boji beze zbraně prohraju, tam se rozdíl ve váze a síle projeví o tom netřeba diskutovat a ani se o tom nepřu, nejsem zaslepená feministka co bude tvrdit že mezi mužem a ženou není rozdíl :D Tyhle rozdíly ale podstatně smazává zbraň, ovšem ve chvíli, kdy by jsi ty i já měli plátovou zbroj, tak mám problém :D Protože tam už se dokáže ten rozdíl projevit, protože pokud udělám chybu a nezasáhnu do slabin, jsem mrtvá, prakticky mě svrhneš na zem a omlátíš mi o ní hlavu :D Ono je ve hře spousta možných scénářů a věcí co se musí vzít v úvahu. Jinak zastavovat ránu mečem je hloupost, je tam páka kdy nemám šanci vyhrát, to jsou základy. Šerm se vede po většinu času na od středu po špici ostří, takže v tomhle případě i já s poloviční váhou když zatlačím na vrchní polovinu, nemá 100 kg muž to zápěstím šanci udržet v rukou. Proto ve své podstatě ty filmové přetahované se zaklíněnými meči jsou hloupost, meč snadno sklouzne dolů nebo nahoru, čehož se dá snadno využít a je to situace, kterou ani jedna ze stran nechce, velké riziko a žádné výhoda.

Pokud ovšem teoretická "já" by měla meč a druhý nic, tak je dost pravděpodobné že neozbrojený zemře i kdyby byl dvakrát větší, meč poskytuje cca 2 metry bezpečného prostoru kde neozbrojený nedosáhne ale ozbrojený ano, dej přítelkyni smeták a řekni jí ať jde po zápěstí a středu hrudníku, sice se ho můžeš pokusit chytnout do ruk ale to očekává každý šermíř stejně jako to musíš umět chytit, není to v zápalu tak snadné, a čím víc je otevřený prostor, tím větší má šanci. Stejně tak šermíř nečeká, nestojí, až se k němu dotyčný přiblíží ale je také v pohybu, jeho rána už je jistější a může si dovolit mířit na krk. Přesto, je to spousta ale, záleží na dovednostech, zkušenostech, prostředí ale i štěstí. Byla jsem svědkem toho, kdy naprostý začátečník porazil talentovanější a zkušenější jen tím, že udělal něco nepředvídatelného a nebo víc zariskoval. Stejně tak jedno bodnutí tě může spolehlivě vyřadit, vlastně se učíme jak soupeře vyřadit jedním bodnutím, ano nepřítel neochabne a dokončí uder, ale i s tím se učíme počítat a i po smrtelném zásahu se ještě několik vteřin pokračuje dokud opět nemá "vítěz" situaci pod kontrolo, pokud nepřítel zasáhne je to špatně. Ty scény kde se osekávají jsou hloupost ale to je pro potřeby napětí. Nikdo ze šermířů není sebevrah co se vrhá bezhlavě do souboje, stejně jako boxer asi neběží do předu a nemáchá ruka bez rozmyslu.

Stejně tak hypotetický souboj je pěkná věc ale reálně nedovedu posoudit, jak bych se zachovala, cvičím ale v situaci na život a na smrt bych mohla zmatkovat, ovšem ve filmech jsou to zkušení válečníci, takže dokážou krotit jak říkáš emoce i hlavu, jak zmiňuješ a ti piráti mi nepřišli jako totální amatéři, když jim nejen 3 roky vzdorovali ale už i předtím přepadávali lodě, které většinou byly chráněné vojáky. Ovšem lore HoD a GoT neznám, posuzuju ty piráty podle toho jak je prezentovali v seriálu.

Stejně tak, celou tu Daemonovu sekvenci bych nebrala o moc vážněji než v jiném filmu, reálně by to takhle ani vzdáleně nefungovalo, většina jeho ran je zbytečně moc rozmáchlá, většinou jde o řezy, a to i do míst kde mají viditelně zbroj, jenže to je celkově problém podobných seriálu a filmů, kdy meči prořezávají zbroje jako nic, nechápu proč je tam vůbec nosí :D

Jinak s GoT to nemůžu srovnávat, protože GoT jsem nedokoukala, skončila jsem někde v polovině třetí řady mám dojem a co mi tam vadilo, už si nevybavím :) Moc mě to nebavilo, nemám ani moc ráda seriály co spoléhají až moc na explicitní nahotu a přehnané násilí, tam mi to občas přišlo laciné a jen, aby přilákali diváky. Něco jako Spartakus.

Ovšem, já to seriálu nevyčítám, ani bych za to nestrhávala hodnocení, spíš to je jen taková diskuze aby řeč nestála :) HoD mě zatím relativně baví a nic z toho není důvod, kvůli kterému bych přestala.

na příspěvěk reagoval cernakus

Uživatel W.Dow smazal svůj příspěvek.

cernakus

Bez urážky, tvoje obhajování dané závěrečné bitvy s přirovnáním k Afganistanu dávalo smysl a ta strategie měla hlavu a patu. Člověku to rázem změní pohled na tu scénu. Nicméně další komentář o tvé „chlapácké bitce“ na mě působil asi tak pravdivě, jako když Psychor napíše, že má další inside info od GRRM. Ale budiž, dejme tomu že tomu nerozumím (což je pravda, navíc násilí v realitě ani nepodporuji) a že nejsi onen zbabělec hrající si na Supermana, avšak taky si myslím že pěstní soubor a souboj s meči budou na jiné úrovni. Nehledě na to, že Daemon není dvoumetrová horda svalů, a tak ho ani nelze k tobě přirovnat. Ta psychika je good point a určitě to hraje svou roli, ale nemyslím si, že by ti piráti po třech letech bitvy byli takoví leváci, kteří by chodili v řadě na porážku a nechali se sejmout jen tak. Jistě, nějaký rozdíl ve výcviku tam bude, ale i pro ně to je boj o život a nějaký ten adrenalin, hormony atd. budou hrát svou roli i na jejich straně, ne?

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, W.Dow, cernakus

W.Dow

Chyba je, že stále hovoříš o souboji. Souboj má vždy nějaká pravidla. Samozřejmě, že boj se zbraní je odlišný v některých ohledech od boje beze zbraně, ale ty prvky, které jsem zmínil má společné. Věř mi, že zatímco v souboji na meče bych s tebou prohrál, v boji na meče by jsi neměla reálnou šanci. Prostě si ani náznakem neumíš představit, jak obrovskou silovou převahu má dvakrát tak mohutnější muž v amoku nad ženou. Tam když kryješ mečem, tak tu ránu jen zpomalíš, nepošleš ji mimo a rozhodně ji nezastavíš. To že někoho řízneš nebo sekneš taky nezpůsobí okamžitou paralýzu nebo smrt. To dokonce nedokáží ani střelné zbraně, které jsou mnohem více devastující a paralyzující, ale pokud je muž plný bojových hormonů nebo drog, je jejich efekt značně snížen. Jasně, následně třebas vykrvácím, protože díky tréningu mně jednou, dvakrát píchneš nebo sekneš, ale v tu dobu jsi už mrtvá taky, takže k čemu ti to je.

V tomto to filmy prostě mají trvale špatně (a to i HotD), kdy jeden sek nebo pích a je vystaráno. Proto jsem ocenil, že například Démon ty chlapíky občas podřezával. Tam je efekt totiž velmi rychlý, v řádu sekund, zatímco probodnutí mečem mu dá i minuty téměř plné bojeschopnosti.

A v momentě kdy tu sílu boje ochutnáš, tak se ti změní psychika boje. To je mimochodem to, co vojáci z povolání (tedy i šlechtici v HotD) trénují, aby i v zápalu boje udrželi na uzdě pudy, které by jim jinak snižovali bojeschopnost na úroveň, kdy by snadno zemřeli. A to je přesně to, co těm pirátům chybí. Prostě oni byli do života pirátů obyčejní lidé, kteří nejenže netrénovali boj, ale ani trénovat nesměli. Tak to je definováno nejen v GoT, ale tak to bylo po většinu středověku, protože Páni mohli ovládat kmány jen psychologicky. Protože jen když se zhroutí morálka a odhodlání vidláků, tak je dokáží šlechtici zrubat. Jinak by proti přesile neměli šanci. V tom se s tebou shodnu. A historických situací, kdy sedlácká přesila padla za oběť odolnější psychice profi válečníků je přehršel.

Jako chápu odkud pramení tvá kritika, se šermem jsi totiž, hádám, začala až po premiéře GoT. Takže zatímco GoT vidíš okem laickým a jakékoliv nešvary, které nyní vidí tvé profi oko, promineš z nostalgických důvodů, nový HotD takovou shovívavost nedostává. Chápu to proto, že jako fyzik a technik podobně "trpím" u filmů, kde se otírají o techniku, fyziku a podobně. Tedy skoro u každého filmu. Jenže já se od toho kritického hodnocení záměrně odprostím, protože to bych se pak nemohl koukat prakticky na nic. Nemohl bych vidět sci-fi, akční filmy, katastrofické filmy, ba dokonce bych nedokázal přijmout filmy, kde 60 kilová žena řeže na hromadu dvoumetrové gorily, protože vím, že na světě neexistuje taková žena, která by totéž, byť jen náznakem, dokázala se mnou. Ale přesto si užiji a dokonce i připustím jistou realističnost, když se Hit girl prostřílí a promlátí bandou mafiánských goril, než s ní hlavní boss po lítém boji vytře stůl.

Za mně tedy bitva na těch Schodech byla zvládnuta nadprůměrně dobře, logicky, takticky správně a choreografie byla nejen hezká, ale i uvěřitelná.

PS: Když mně lidi neuráží nebo neuráží mou inteligenci svou bezmeznou tupostí, tak dokážu diskutovat civilizovaně. Takže snad nám to vydrží.

na příspěvěk reagoval W.Dow

Luicy

njn, sytý hladovému nevěří. Ženská, co neprofackuje ani bráchu si neumí představit, jak funguje chlapský svět bitek a tak tomu prostě nevěří.

Akorát je blbý, když svoje vlastní zcela nezkušené teorie tlačíte jako "fakta" pro kritiku filmového díla. Ale co už, anonymita internetu dělá ze zbabělců Supermany a z blbců Einsteiny ;-)

na příspěvěk reagoval Luicy

cernakus

Historický šerm nemá pravidla, jde vlastně o to nejvěrněji se učit a simulovat souboje jako ve středověku :) Ovšem je pravda že psychologický faktor hraje svojí roli, přece jen nikdo z nás nejde na smrt i když, přišla jsem o zub :D

Úplně bych ale nesrovnávala pěstní souboj s šermem, obojí v mnoha věcech dost odlišné, ona většina soubojů končí do pár sekund, je to o pár "výměnách" pokud se tedy bavíme o tom, že nemají plné zbroje. Stejně tak, zaklad je držet si správný odstup, dost podstatné je pozicování a udržení si správné vzdálenosti. Prostě je to diametrálně odlišné, nic ze šermu bych v pěstní souboji nevyužila :D Proto mám v kabelce teleskopický obušek :D Ti piráti mi zase nepřijdou jako naprostá ořezávátka :) Prakticky, čím víc by jich bylo u něho, tím se podstatně zmenšuje jeho šance vůbec někoho zranit a cokoliv udělat, protože stačí si od něho držet cca vzdálenost kroku a půl, prakticky v okamžiku kdy bodl z kleku toho prvního stačil sek do temen nebo krku, čas se nezastaví. Je to ale seriál, takže zase člověk se v tom nesmí tak pitvat, jen každý z nás má asi něco :)

Jinak moc pěkný rozbor a přirovnání k Afganistanů předtím, taktice se nijak nevěnuji, se šermem se vlastně začala kvůli figuře :D Takhle ta bitva působí už líp.

Jinak děkuji, za civilizovanou diskuzi :)

CreepyJoe

to bude tím, že vtahuješ subjektivitu do objektivity. Prostě subjektivně se ti Prsteny moci zajídají tak moc, že nejsi ochoten jakékoliv části hodnotit objektivně. Tomu rozumím a chápu to. Nejsi jediný, který tak TRoP hodnotil (v podstatě každý popelář tam to dělal stejně jako ty).

Mně právě čistota CGI v TRoP zaskočila. Je to špička i na poměry velkorozpočtových kinohitů, natož seriálů. Prostě ty naprosto neadekvátní peníze tam v tom CGI vidím. Ovšem stejně tak vidím i ty neduhy co popisuješ. Naprosto nulový vztah diváka v postavám je zásadní problém. Dialogy a celý příběh je pak také zatím děs běs. Právě proto jsem tomu dal jen 3 hvězdy a koketoval jsem s 2 hvězdami.

na příspěvěk reagoval CreepyJoe, CreepyJoe, CreepyJoe

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

Ty vole že se tu vůbec bavím s člověkem u kterého 90 % filmů co sleduje je animovaný nebo akční(fantasy a dramata sotva 10%) :D

W.Dow

Mě se strašně moc líbí, že aby platili tvoje teorie musíš překopat celou scénu a tomu říkáš argumenty a že tam něco nesedí? :DDD Fakt tohle je naprostá nemoc co tu předvádíš. Možná kdybys nebyla arogantní slepička tak by ses ten dokument podívala vystupují tam celkem známe šermířské školy z ČR, ne jako ty a tvoji kamarádi z larpu. Fak mě mrzí, že musím být tak ofensivní,ale ty si to děláš naprosto sama a tvoja arogance mě docela silně irituje.

Ano neobklíčiliho, protože se na oko vzdával...ano nabíhali na něj pojednom a proto je naprosto přesně možné a správné mé tvrzení, že pro cvičeného šlechtice, to byla hračka zatímco tvůj tupý naprostý argument je! Není to pravda! kdyby ho oblíčeli tak to nedá! :D < doufám že ti začíná docházet rozdíl mezi tvou dojmologií a fakty(jak se události v seriálu odehráli) a mým argumentem. Pokud by to bylo tak, že by byl oblíčen a prosekal se jak v kill billovi byl bych mezi prvními kdo by křičel, že je to hovadina.Tvůrci zvolili naprosto výborný přístup a díky tomu z toho neudělali absurdní akční hovadinu, ale uvěřitelný boj, že to bylo v jeho možnostech a dali tak jasně vyniknout tomu, že je to prostě kurva dobrej bojovník.

A proč na něj nabíhali po jednom? Protože vybíhali do prdele z jeskyně! a viděla si tu pláž posetou bordelem? tam to prostě na rojnici úplně nebylo a furt platí to, že to chtěli pojmout uvěřitelně což se jim podařilo. Mrkni na ten seroš podle toho videa z youtube se ty a tvoji kámoši z larpu máte ještě hodně co učit.

cernakus

ty vole já ti nevím, mě se prostě líbí víc HOD protože asi je to tím, že mi jde i o tu stylizaci a výtvarnou stránku věci, ten pán prstenů, je fakt sračka všech sraček každej záběr naprosto ubohej kýč při kterém jsem si strkal prst do krku, prostě jde to tam strašně moc na sílu, nevím no. Zatímco HOD jsou záběry ok a vypadají realisticky(možná tím že to horší cgi není tak čístý nevím) tak ta sračka vole, to se fakt nedá, největší prdel je, že za celou dobu jsem tam nenašel jedinou psotavu která by se mi líbila dvě hodiny mletí hoven, jsem si to pak porovnoal s pánem prstenů a říkal jsem si tam jsem byl po dvou hodinách naprosto totálně v emočně v piče a vtáhnutý do děje až po koule, ale ten presequel..? komedie nebo parodie :D

cernakus (hodnocení, recenze)

A prokurátor mi řekl, že kdybych mu ten hrtan zlomil, tak to k soudu pošle, protože by to prostě už bylo minimálně TUZ (a kdyby zemřel, tak by to bylo na tuty nepodmíněně). Proto chvála bohu, že jsem zapomněl na výcvik a dal mu na ten krk pěst a ne články prstů, jak mi velel tréning.

W.Dow

Hele šermířko, já beru, že to cvičíš a tudíž i něco o šermu víš. Ovšem šerm a boj, jsou dvě rozdílné věci. Z osobní zkušenosti. Jsem 2 metry vysoké hovado složené z mimořádně tvrdých kostí a cca 100 kilo svalů plus mám nějaký ten bojový tréning taky za sebou. Jednou jsem se, i díky své blbosti, dostal do situace 6 na 1. Teoreticky jsem neměl šanci. Sice to byli "hovínka" o hlavu menší a výrazně lehčí, ale stále to bylo 6 šimpanzů proti jedné gorile. Přesto jsem bitku vyhrál. Důvod? Protože realita boje na život a na smrt, do čehož patří i pouliční bitky se zásadně liší od boje dle pravidel v ringu. Prvně mně neobestoupili, ale stáli z jednoho směru. Proč? no protože když jde o život, tak člověk instinktivně inklinuje k stádu, takže se vlastně drželi pohromadě. Za druhé zaútočili nikoliv na jednou, ale postupně. Proč? protože když nejde o hru, tak pudově citíš, že ti jde o vážné zranění nebo i smrt a tak jak to cítí a neumí překonat zvířata, tak to cítí a obvykle neumí překonat lidé. Zase tak rozdílní od zvířat nejsme. Takže nikdo nechtěl chytit ránu zbytečně nebo jako první. Fakt je, že první úder na nejvíce agresivního týpka jsem vedl já pěstí na krk, což byla chyba taktická, ale naštěstí ne strategická (vysvětlím později), protože jsem mu nezlomil, pouze zhmoždil hrtan a tudíž jsem ho vyřadil jen dočasně. Na to zareagovali další dva borci a zaútočili paralelně. Jednoho jsem skrze mae geri poslal o 2 metry dozadu, což ho zaskočilo, ale nevyřadilo, zatímco druhý mně zvládl zaklinčovat a zasypat pěstmi do hlavy (naštěstí oblast čela a temene), s čímž jsem si dokázal poradit pouze využitím své obrovské silové převahy, kdy jsem toho ani ne 70 kilového chcípáka dokázal zvednout nad hlavu a nechat gravitaci, aby mu zlomila rameno. V ten moment to zbylá trojice vzdala a zdrhla, na což následoval i ústup čtvrtého borce co jsem odkopnul.

Vidíš? Teorie říkala, že jsem v hajzlu, ale praxe ukázala, že když to ustojím psychicky, tak mám dobrou šanci. A já to to ustál, oni ne.

A dtto je to v tom seriálu. Ano, kdyby Démona obestoupili. Ano, kdyby zaútočili najednou. Ano, kdyby se jeden šíp trefil včas. Ano, kdyby, kdyby, kdyby....

jenže na to je takové přísloví: "Kdyby byly ryby v řiti, nebylo by třeba rybníka." Prostě scénáristi udělali z Démona těžce namotivovaného borce, zatímco z pirátského kanonenfutru připosrané břídily. Vadí ti to? Může. Vadilo ti to, když v GoT Ser Dayne se prosekal elitními rytíři u Věže radosti? Vadilo ti, když se dědula Barristan Selmy prosekal nespočtem Synů Harpyje? pokud ano, pak tvůj názor na Démona prosekávající se piráty respektuji. Pokud ne, pak jsi pokrytecká a nelze tvůj názor respektovat.

Dtto ty šípy. Pokud lidem nevadilo, jak měl Sníh štěstí při bitvě bastardů, tak Démon byl tady proti Jonovi vyloženě smolař.

PS: Hledáte tu strategickou chybu? Měl jsem před nimi zdrhnout. Ti sviňáci totiž šli bonzovat na fízly, přičemž tam měli známosti. Takže i přes svědectví, že bitku začali oni, to zastavil až prokurátor. A fakt, že první ránu jsem dal já, mi sice zajistil vítězství v bitce, ale také málem zajistil záznam v TR.

na příspěvěk reagoval Luicy, W.Dow

CreepyJoe

Nikdy jsem na žádném larpu nebyla, věnuji se historickému šermu už několik let a kdyby měl Daamon plnou plátovou zbroj, dá se o tom mluvit ale nemá, nemá ani přilbu, takže opravdu 5 mužů s jistotu zabije, to není o žádném výcviku to je o tom, že je na otevřeném prostranství, kde ho bez obtíží můžou obklíčit a 5 ostří ani mistr světa nedokáže vykrýt. Sami jsem to nejednou zkoušeli a ani náš učitel, který se tomu věnuje přes 30 let nezvládl víc než 3 a to měl nejen dovednosti ale i štěstí. Stejně tak, už samotný začátek jeho akce je dost příhodný, kdy místo aby k němu došla celá skupina když se vzdává, tak se mu hezky v rozestupu dají do řady, věřím že i někdo jako ty, by dokázal použít mozek a už tam by se kolem něho rozestavili.

Dřevcové zbraně nebyly bezdůvodně dominantními, kopí nebyly populární jenom proto že je to levnější na výrobu a i na výcvik, hlavně ale má výhodu v dosahu a to je v souboji velká výhoda, sama vím jak svede potrápit jen větší rozdíl ve výšce a délce paží. Můžeš být sebelepší, bez štítu a zbroje z tebe udělají s největší pravděpodobností jehelničku. Nebýt Daemon vyzbrojený plote armorem a dohledem scénáristu, je mrtvý.  Jinak opravdu deníček z tvorby hry? Zkus si radši vyhledat kvalitnější zdroje. Stačilo 5 lidí, aby si na něho počkalo nebo souběžně se blížilo k němu a neběželi na něho jak šílení, nic víc na rozdíl od tebe jsem nejen nejeden manuscript viděla na vlastní oči ale i si zkoušela techniky v něm zaznamenané, ty larpe :)

Jinak kohoute, to že je to fantasy není omluva, prostě mě mrzí když vidím v jedné scéně krásné a funkční zbroje, s povedenými detaily a pak v další je nějaký fantasy polofunkční cosi a ještě k tomu škaredý a ne moc dobře zapadající, to stejné i u oděvů.

Jinak že scéna 1 vs mnoho se dá udělat dobře, je krásně vidět i tady https://youtu.be/8vYFFx4whoE

Ano, i tohle je přehnané ale uvěřitelností naprosto někde jinde.

na příspěvěk reagoval cernakus, CreepyJoe

tomas.malo

Jo, diskuzi u TRoP jsem musel vzdát a vypnout sledování, protože se z diskuze, hlavně kvůli kontroverznosti toho seriálu, stalo tablo opakovaných blábolů a vzájemné nenávisti. Tak snad se nám to nezvrtne i zde.

u toho CGI si dovolím nesouhlasit, CGI v TRoP je na opravdu velmi vysoké úrovni, na které se nečape nejen HotD, ale ani GoT. Ono když epizoda TRoP vyjde stejně draho jak celá série HotD, tak to musí být znát. Draci v HotD vypadají dobře, protože mají techniku z GoT kde to vymazlili k dokonalosti, ale tím to bohužel končí. Viz třetí díl - Jeleni, prase, lodě, projektily, krev, celkové záběry na město/tábor ... to všechno bez pardonu vypadalo jak z cutscény lepší videohry.

na příspěvěk reagoval CreepyJoe

CreepyJoe

Time skipy byly v GoT dobře řešené, ostatně tam nic podobného nemuseli moc řešit, protože postavy rostly se seriálem. Tady to však stejně udělat nejde, ale s tím se nedá nic dělat. Už v prvním díle si jde však všimnout, že tam maj blbě daný věk některých postav, ale to jsou drobnosti. Dále u bitvy na Kamenoschodech si s tím mohli mnohem více vyhrát, ne nám jen naservírovat závěrečný boj, který nebyl žádný zázrak. Krom toho, pokud si četl knihy, tak si můžeš všimnout některých chybějících momentů a konfliktů…

na příspěvěk reagoval CreepyJoe

Uživatel Luicy smazal svůj příspěvek.

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

@cernakus
Boh Ti žehnaj za takúto krásnu verejnú analýzu. Ľuďom ktorí poznajú aspoň trocha históriu alebo sa o ňu zaujímajú, alebo strávili stovky hodín v PC hrách, bola taktika boja ktorú si opísal viac menej jasná.
Som rád, že aspoň v tejto diskusii sa nájdu normálne príspevky k seriálu, ktoré sú vecné a aj náučné :-) Viac takýchto.

Presne opačným kontrastom je diskusia k LOTR RoP, kde je už 1000 príspevkov o hovne.

@CreepyJoe
CGI v HotD je oproti LOTR roP rozhodne na lepšej úrovni, s tým sa nedá nič iné ako len súhlasiť. Ale, zase o kúsok horšie oproti staršiemu GoT. Ale verím tomu, že keď prvá séria ukáže svoju kvalitu a sledovanosť, tak HBO pustí viac peňazí do ďalších sérií.

CreepyJoe

Sto lidí, sto chutí… řekla bych, že pro lidi co si potrpí na loru to žádný zázrak nebude, ale od lidí, kteří se tím nezabývají slýchám, že je to docela koukatelné… určitě to bude podle mě menší sračka než takový Zaklínač od Netflixu…

W.Dow

Víš kolik potřebuješ vojáků na zabití cvičeného rytíře a ještě šlechtice, který odmalička netrénoval nic jiného od nejlepších mistrů? Tolik dokud se neunaví, kord když nabíhali postupně. Chápu že se možna někde šermujete s kámošema na larpu :D Tihle lidi pak mají strašnou tendenci podceňovat jak důležitá je technika boje. V historických šermířských knihách máš rozepsáno krok po kroku jak reagovat na to co udělá oponent a v závěru jak reagovat na stejných chvat, destíky kombinací a celé je to o tom to z automatizovat. Evoluce pokročilých technik s mečem i jinou zbraní byla asi stotisíckrát rychlejší jako kterákoliv jiná, protože když si měl na hovno techniku nepřežil si, ti co přežívali bitvy a duely pak byli přirozeně středem pozornosti a začali zakládat šermířské školy kam se ti ale obyčejnej plebs nedostal, ten vyfasoval kopí, protože náklady vs výstup byl nejrychlejší a zvládl to i blbec. https://youtu.be/yxsNZ7XD_jQ

na příspěvěk reagoval W.Dow

W.Dow

"Druhá epizoda trošku lepší, zbroje královské gardy ještě příšernější, jako by je navrhovaly do nějakého sci-fi seriálu a pak si to rozmysleli :D Vizuál, no místy mi přijd" Je to fantasy

W.Dow

"ale chápu, že chtěli u princezny zvýraznit ty dračí prvky, ale prostě mi tam pak nezapadají a působí moc fantasy. " Mám pro tebe novinku je to fantasy slepice.

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (více)