Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál, odehrávající se 200 let před událostmi Hry o trůny, zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Ještě před narozením syna šokuje král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupcem trůnu. Jakmile se narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka. (Magic Box)

Diskuze

dragon94

A furt zapomínáš že je to primárně sňatková politika ta se na emoce a rozpoložení ženicha a nevěsty neptá, taky si to tam chlapec odbrečel u oltáře.

dragon94

Udělá zvláš´t když mu během toho začne krvácet z nosu a cejtí že smrt je blízko, tak narychlo dokončil svou královskou vůli a pak se sesypal z posledních sil k zemi.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

za mě neměl jediný důvod ho zabít. Ten milenec mu to podal tak, že to je tajemství těch 4 které bude všem ku prospěchu a ani jedné straně se nehodilo to prásknout.

To že pak ten princ dělá za pár dní jako kdyby se nic nestalo bylo také divný :)

Ale ta smrt milence měla pro děj jiný účel a ten se dozvíme asi v dalším díle, protože královna toho evidentně využije...

dragon94

Jo a ještě musíš brát v potaz králův zdravotní stav, ktery se jen a jen zhoršoval, takže důvod prostě ke spěchu byl.

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94

Proč by ho měl popravovat, když je to nejvyšší postava hned za králem co se týče bezpečnosti, nějakej no name lůzr rytíř polibků je proti němu na mnohem nižším společenském postavení.

dragon94

Se tam prali i ostatní a jak chceš pak 7 dní po tom slavit, když hlavní aktér svatby je psychicky v píči? :D

Každopádně víme, že bude zavražděn, a už jsem zvědavej kdy se tu objeví wokeři, první umřel gay, druhej umře černoch! bůůůů!' :D

dragon94 (hodnocení, recenze)

CreepyJoe

Takhle, že to byl milenec věděla jen princezna. Jinak nikdo, proto jsem napsal nejlepšího kamaráda.

Navíc pochybuji, že Rhaenyra rozhodla o tom, že svatba bude hned.

Btw.. Co se začalo vymykat kontrole? Tak tam umlátili jednoho člověka jinak bylo vše v pořádku... Král si ho měl zavolat, vyslechnout si jeho důvody a popravit ho. Né ho nechat odejít a pak udělat během ani né hodiny svatbu.

na příspěvěk reagoval CreepyJoe, CreepyJoe, CreepyJoe, CreepyJoe

Ecthelion

No právě že ten odstup je naprosto logický, protože byl zaskočenej a očividně mu chvilku trvalo zpracovat a rozhodnout se pro řešení...přeci jen zabít člověka uprostřed párty to chce koule a je jedno jestli hned nebo s odstupem, prostě se k  tomu mohlo odhodlat.

dragon94

No právě proto to udělali hned tu svatbu, protože nabyli dojmu, že se situace začíná vymykat kontrole, nezabili mu přítele, ale milence jehož postavení bylo o dost nižší, než právě rytířská garda. Motiv proč to udělal si myslím je ten, že se rozhodl ochránit tajemství princezny tím, že ho zabije a zabije i sebe, pak by to vždy bylo slovu proti slovu a tím by ochránil jak svojí pověst tak její. Sám říká že jeho čest je to jediné co má a je pro něj asi na prvním místě, proto když tam cítil náznak možná až vydírání mohl jednat tak jak jednal.

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Ecthelion

Nesmyslné hlavně bylo, že si pak řekli no co s načatým večerem.. pojďme udělat svatbu. To nevadí, že ti teď velitel královské gardy zabil nejlepšího přítele přímo před nosem.

na příspěvěk reagoval Ecthelion, CreepyJoe

Ecthelion (hodnocení, recenze)

Dadel

No, právě to je jediné, co mě napadlo, ale tak to ho mohl sejmout hned, když došlo k tomu rozhovoru a ne až s nějakým časovým odstupem, takhle to vypadá, že fakt z toho jeblo, jak píše Rypicong. ;) Přišlo mi to v té chvíli naprosto nesmyslné. No, nebudu se tím víc zabývat, díky oběma za postřehy, už jsem si říkal, jestli mi něco kromě toho rozhovoru neuniklo. :)

na příspěvěk reagoval dragon94, CreepyJoe

Dadel (hodnocení, recenze)

Ecthelion

taky jsem si to musel nastudovat. Ten zmlácený buzík věděl, že ten útočník je princeznin milenec a dobíral si ho kvůli tomu. Milenec nechtěl, aby se to prozradilo, protože rytířská čest a kdesi cosi...

na příspěvěk reagoval Ecthelion

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Ecthelion

četl jsem o tom článek, že to vlastně nedává smysl.

mě to také nedává smysl a vzhledem k tomu, že si chtěl pak vzít život tak to naznačuje, že nic hlubšího krom toho že mu jeblo není.

tomas.malo

tomas.malo (hodnocení, recenze)

Dadel

Len štatisticky, teraz skús porovnať 1. sériu HofD s 1. sériou GoT. Koľko drakov tam bolo, alebo bielych chodcov, alebo nejakej väčšej akcie?
Pretože porovnávať 1. sériu HofD s 8 sériami Got je trošku mimo :D

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (více)