Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál, odehrávající se 200 let před událostmi Hry o trůny, zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Ještě před narozením syna šokuje král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupcem trůnu. Jakmile se narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka. (Magic Box)

Diskuze

marshalx

marshalx (hodnocení, recenze)

CreepyJoe

Nastavení TV LG OLED 65C1 mám správné. Všechny ostatní seriály i filmy jsou v pohodě. U Draka je problém špatně nasvícených nočních scén. Souběžně sledujeme ještě seriál Pán prstenů, a to je obrazově o třídu výš včetně nasvícení a světla.

na příspěvěk reagoval cernakus

Luicy

Luicy (hodnocení, recenze)

Akira777

Řekla bych že televizi mám velkou a dosti kvalitní, ale ty scény ve tmě byly opravdu moc tmavé. Koukla jsem se na to podruhé na macbooku a taky jsem musela jas vytahovat na maximum…

na příspěvěk reagoval CreepyJoe

ANALYZATOR

ANALYZATOR (hodnocení, recenze)

Již tak od třetí série jsem si říkal, jak do toho našroubují víc černochů. No museli si počkat na další seriál.

marshalx

marshalx (hodnocení, recenze)

Seriál mě baví, ale tvůrci mají problém se světlem tmavých scén, které jsou mega tmavé. Sledováno na LG OLED i QLED a někdy se to nedá ani sledovat.

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

Tak tahle epizoda trošku lepší, hlavně díky děckám ale i tak, nevím celé je to strašně předvídatelné a ten konec s pasažérem na loďce nepřekvapil. Jak prostě začátek seriálu byl slibný, tak bych řekla že celkem zklamání nakonec.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

Jarin69

tak loďku jako takovou jsem nemyslel, ale tu scénu.

ale takhle jak to popisuješ asi soudím, že ten co měl být mrtvý a shořet v krbu byl asi na té loďce...

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

V půlce jsem si říkal že budu muset napsat jaká je to hrůza a ono se to pak neskutečně rozjelo. Top byl záběr na konci hádky, kdo proti komu stojí... Škoda že víme, jak to dopadne.

na příspěvěk reagoval CreepyJoe

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

Takže, aby ses pak nemohl vymlouvat, tak tě naposledy žádám, abys mě přestal pronásledovat.

Jestli v tom budeš pokračovat, tak tě oznámím kvůli kyber stalkingu. I v Kanadě jsou na to zákony.

Abys pak netvrdil, že jsem nic nenamítal a že mi to nevadilo.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Jarin69 (hodnocení, recenze)

7. díl byl zajímavej. Do půlky se to celkem vleklo, ale pak se to pěkně rozjelo. Rvačka dětí byla vylepšená verze bitky Arya vs Joffrey, ale i tak. Konec hodně dobrej a uplny konec na loďce trochu překvapil.

Nevíte někdo, proč se Daemon na pohřbu smál a nikomu to nepřišlo divné? Nebo se ho někdo ptal a uteklo mi to?

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Rypicong

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

Merengues9

Přesně tak je to výborně vyprávěné, větší zhovadilost byla hra o trůny, která měla tisíc dějovej linek, které sledovala, tady to jede pěknně lineárně a je to pochopitelné, časové skoky na jedničku.

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

Merengues9

Asi tak, top celej seroš o proti sračce pro debily Pán prstenů: prsteny moci(který je natolik scénáristickým odpadem, že i lidi co se toho zastávali jsou po posledním dílu epické války o dvaceti lidech a totální shit stromů v ději, v hajzlu :D .

Sedmý  díl tohohle seroše jsem si náramně užil ten pohřeb byl super a hodně vypravěčsky důležitej, šlo tam moc krásně vidět jak se prostě ochladili jejich vztahy.

HBO plánuje další dračí spinoff o Aegonovi

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (více)