Rod Draka

• USA House of the Dragon
USA, (2022–2024), 18 h 4 min (Minutáž: 51–67 min)

Předloha:

George R.R. Martin (kniha)

Hudba:

Ramin Djawadi

Seriál, odehrávající se 200 let před událostmi Hry o trůny, zachycuje Targaryeny vládnoucí Sedmi královstvím, ale také vlastní rod na pokraji občanské války. Ještě před narozením syna šokuje král Viserys celou říši prohlášením, že jeho dcera Rhaenyra se stane nástupcem trůnu. Jakmile se narodí zdravý syn, události rychle naberou nový směr a mnozí spřádají plány, které by princezně znemožnily usednout na Železný trůn. S intrikami na obou stranách a říší na hraně zániku zažijete vzestup a pád Rodu Draka. (Magic Box)

Diskuze

TheDarKnig

Jop tak dík za vysvětlení to by dávalo totál smysl, já jsem si jen nebyl jistej jestli právě blouzní nebo to myslí vážně.

Luicy

U Aemonda to já mám naopak. Ten mladý představitel byl takovej jak z Nekonečnýho příběhu. Ten starší je v ksichtě super šmejd. Aegon mi taky nesedí, přijde mi ten starší mladší :)

Taky se mi to zatím líbí. Furt lepší jak sprosťárny a krev v GoT, toho jsem už byl plnej.

ANALYZATOR

ANALYZATOR (hodnocení, recenze)

Je to docela utahaný. Stejně všichni čekají na to, až šílenej král upálí starýho Starka s mladým, tak co to oddalovat? Poliju naftou a zapálím, no jakýpak copak. Takhle je to tam furt dokola - zasedá rada, někdo mluví za rohem, no přišla zpráva, tak pojďme zasedat. Je jasný, že první série GoT zůstanou nejspíš nepřekonány.

Luicy

Luicy (hodnocení, recenze)

Rypicong

U Aemonda se mi víc líbil ten mladší herec než pak ten starší, ten mě naopak hrozně sral. Přeobsazení Aegona vzhledově taky moc nesedělo, ale celkově se mi moc líbí jak si tvůrci pohráli se vztahy mezi postavami a i obecně s tím dějem. Nějaké věci se sice trochu vychylují od kánonu, ale řekla bych, že to jde dobrým směrem…

na příspěvěk reagoval Rypicong

Rypicong

ani ne hele. já sem odchovanej na rotten na kterej sme čuměli na základce v druhý třídě. takže nějaký hnijící králové bez oka jsou pro mě taková pohodička. :D

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

Rypicong

To ano, nicméně mě se líbí Valyrijština snad od každého a od Daenerys byla taky parádní...

No a že Matt Smith bude skvělý mi bylo jasné když jsem ho viděl jako prince Filipa The Crown :-)

na příspěvěk reagoval Rypicong

Uživatel Jarin69 smazal svůj příspěvek.

Merengues9 , Luicy

mě se nejvíc líbila mimika Démona ( při všech situacích ) - kdy Rhaenyra byla nazvaná k*rvou - jak řekl s lišáckým úsměvem: řekni to.

A pak při té slovní přestřelce dětí. Jak je pozoroval a věděl k čemu dojde a pak je uklidňoval.

Ale super mimika je také Aemonda. Ten herec se tam hodí dokonale.

na příspěvěk reagoval Merengues9, Luicy

Jarin69

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Dal jsem si znovu E02 abych porovnal. Džtička na drakovi je to, co bych od seriálu chtěl. Škoda, že to nešlo 🙁

Rypicong (hodnocení, recenze)

Celej ten díl super a ač nemám ty arogantní lodi rád, tak ten synek královny s páskou je zahranej fakt dobře. Škoda že víme, jak to skončí.

Uživatel Merengues9 smazal svůj příspěvek.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

CreepyJoe

Ne, on mluvil o Aegonově snu (Píseň ledu a ohně, o čem hovořil dceři na konci první epizody), protože si myslel, že mluví k dceři. Myslel toho Aegona Dobyvatele, ne syna Alicent. Jenže ta si to vysvětlí tak, že si Viserys přál, aby na trůn šel její syn :)

na příspěvěk reagoval CreepyJoe

CreepyJoe (hodnocení, recenze)

Paráda byla, vidět jak ta nenávist z rodičů přišla na děcka! Jen doufám, že tam budou super bitky a vraždit se mezi sebou budou na bojišti a ne intrikama :D

Můžete mi jen vysvětlit ten poslední záběr krále, jako že mu došlo že jsou to fakt levobočci a že tedy by měl být dědic Agon? Protože tak to na mě působilo a nebo mlel prostě nesmysli?

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

cernakus

Já netrolím mě to přišlo dost v pohodě, až když jste to tady zmínili, tak jsem si to pustil znova a opět mi to přišlo OK :D Jak jinak do prdele byste chtěli točit noční záběry?

TheDarKnig

Kazila kvůli tomu stárnutí? on je to prej nějakej efekt tý lepry, že i když mu bylo přes padesát, tak vypadal jak děda.

Za mě, mohl být ještě zrůdnější... :) já mám rád tyhle pohledy jak se člověk postupně promění ve zrůdu a zhebne. :D

na příspěvěk reagoval Jarin69, Rypicong

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Karlosz

Skvělá epizoda, stejně jako poslední tři, nejvýše kladu ale tu z minulého týdne. Každopádně ta nemoc Viseryse mi zážitek trochu kazila (i když pominu fakt, že půlka osazenstva nezestárla ani o minutu, zatímco Viserys zestárl během 16 let o 100 let :D), protože s takovou dírou v obličeji by nežil déle než pár hodin.

na příspěvěk reagoval Karlosz

Karlosz (hodnocení, recenze)

Dneska teda solidní epizoda...

Může mi někdo vysvětli co měl Viserys s tim xichtem? Co za dlouhodobou nemoc způsobí že mi je vidět do mozku skrz oko? :)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Rypicong

28.09.2023

Rod draka pokračuje v produkci

Rod draka pokračuje v produkci

24.07.2023

Spisovatel G. R. R. Martin přidal na svůj blog nový příspěvek, v němž zazněly dvě důležité informace, které by měly potěšit fanoušky Hry o trůny i Rodu draka. Tou první je, že 74letý autor pomalu ale… (více)