Spider-Man: Bez domova

• USA Spider-Man: No Way Home (více)

Vůbec poprvé ve filmové historii je odhalena totožnost Spider-Mana a náš dobrý soused již nedokáže oddělit svou zodpovědnost superhrdiny od běžného života, čímž se jeho nebližší ocitnou ve velkém nebezpečí. Spider-Man požádá Doctora Strange, aby mu pomohl jeho tajemství obnovit. Kouzlo však způsobí v realitě obrovskou trhlinu, jíž do světa proniknou ti nejmocnější zloduši, kteří kdy bojovali se Spider-Manem v paralelním světě. Peter tak musí překonat svou doposud největší výzvu, která navždy změní nejen jeho budoucnost, ale i budoucnost paralelních světů. (Falcon)

Silblade

Pecka. Z kina jsem odcházel jak omámenej. S Hollandem určitě nejlepší Spidermanovský film. Recenze bude jeden velký spoiler (lépe asi své dojmy popsat nemůžu ;)). Film cílí hlavně na všechny fandy alternativních světů, kteří milují otázky typu "What if...?" Jsem jedním z nich. Miluji crossovery. Ve filmovém průmyslu je jich jak šafránu a to většinou ještě hodně mizerných, ale zde Marvel předvedl něco, co historie kinematografie ještě nepamatuje: dal dohromady tři verze Spidermanů, kteří na sebe nikdy nenavazovali ani na sebe neodkazovali, svedl je všechny do jednoho světa a ono to dokonce dává logiku a funguje to. Ten moment, kdy se objeví zejména Toby Maguire, Spiderman-veterán a pro mnohé vstupní brána do světa Marvelu, je nepopsatelný. Bylo úsměvný, jak si Toby zachoval takovou tu trochu roztomilou přitroublost. Každý hrál toho "svého" Spidermana, ale nijak se jejich osobnosti ve filmu nebili, byly v určité, pavoučí harmonii. Skvělé na filmu bylo zejména to, že všichni záporáci (tedy až na Venoma, škoda ho) nedostali jen camea, ale byli plnohodnotnou součástí celého příběhu. Každý si uloupnul svůj prostor pro prezentaci. Ač by se zdálo, že jejich příběhy byly už dávno odvyprávěny, až nyní o mnoho let později, našly velmi zajímavé, dá se říct "happy-end" zakončení. Také mě velmi zaujaly jejich docela uvěřitelné reakce na celkem kuriózní situaci, že každý pochází odjinud, každý zná jen tu svou verzi Spidermana a ne všichni se navzájem mezi sebou znají. Doktor Strange vlastně otevřel nekonečné možnosti různých alternativ a crossoverů, kde byste ve světě Spidermana mohli potkat třeba Saurona, Voldemorta, Darth Vadera, Sargerase nebo třeba Jokera či Lexe Luthora a ono vlastně by to pořád dávalo zvláštní logiku. Byť se teď pohybujeme v bláznivých fanouškovských představách, ve své podstatě by Doktor Strange mohl přenést do světa opravdu kohokoliv a vysvětlení by přitom bylo strašně jednoduché. Díky tomu diváci sledují na jednom plátně několik padouchů z různých filmů, tři verze jednoho... a ono to je dokonce uvěřitelný a hlavně to baví. Mimochodem, tímto filmem se vlastně ze Spidermana Tobyho Maguira z roku 2002 stává historicky první MCU film, nějakých 6-7 let před nástupem Iron Mana, který je oficiálně první postavou MCU. ()

halberdier

S velkým hypem příchází velká zodpovědnost...První dva Hollandovští Spider-Mani jsou fajn Marvelkovky, ale určitě bych je neřadil nikam na špici. Popravdě mi sedí MCU Spider-Man spíš do role sidekicka v Avengers nebo Civil War. Původní trilogie s Tobey Maguirem je až na 3. díl hodně dobrá, Amazing Spider-Man série už je o něco slabší. Když bylo oznámeno, že třetí MCU Spider-Man nějakým způsobem vrátí do hry postavy a záporáky s předchozích sérii, vyvolalo to u fanoušků velké naděje, že třetí díl by mohl být trochu jiný level než oba předchozí díly. A taky tomu tak je. No Way Home je podobně velkolepý fan-service stejně jako Endgame. Když jsem u Endgame psal, že už ho Marvel těžko někdy měřítkem překoná, tak No Way Home se mu aspoň přiblížil. První hodinka je trochu pomalejší a řeší se věci z předchozího dílu a nešlape to tak dobře jako podobně laděná dramatická část v Endgame. Ale po příchodu záporáku film nabere slušné tempo a je to jízda jak na horské dráze a obrovsý fan-service pro fanoušky předchozích sérií. Je tu hodně akce, která však pořád není tak velkolepá a povedená jako třeba v Infinity War. Naštěstí tu celkem funguje dramatický oblouk, Hollandův Spider-Man už není jen teenagerovská komedie se střední školy. Zde jdou už cítit opravdové emoce a osudovost. K postavám se bez spoilerů vyjadřovat nedá, tak to ani dělat nebudu. Třetí MCU Spider-Man je rozhodně nejlepší z celé trilogie, po Endgame jde konečně zase o nabušený blockbuster, který si ale užijou hlavně fanoušci předchozích pavoučích sérií. A je super, že alespoň nějaký film zase nachvíli vrátil dívaky do kin. ()

Peta.Skvaril

Je to skvělý ale šíleně nacpaný, snad ještě víc než Endgame, na konci jsem byl už totálně plný dojmů. Mám problém ze smutnýma scénama kdy Marvel prostě působí trochu zvláštně, zvlášť vedle těch neuvěřitelné epických CGI sekvencí. Herci super, Dafoe však jasně nejsilnější a nejzajímavější. Krásný 4/5. ()

BORKLASER

Fan Servis jako prase...ale splnil se mi sen a viděl jsem znovu Tobeyho a Andrewa jako spidermany...Včil můžu v klidu umřít..upřímně jsem ale spíš doufal v nějaké propojení s Lokim...skrz ten multiverse....A navíc je celkem škoda že to co se dělo na začátku filmu uplně v druhé půlce zmizelo...škoda..ale i tak 5* ()

darthboal

Dost jsem váhal jestli to bude na čtyři hvězdy nebo pět. Nakonec jsem dostal co jsem chtěl, ikdyž jsem ledasco mohl čekat jinak. Je zde vidět Peterův postupný vývoj, který ovšem vyvažuje stálá lehkomyslnost, díky které vždy vše dopadne jak dopadne, ať už dobře či špatně. Myslím že si na své přijdou všichni fanoušci Spidermana, ať ti nový či ti staří. ()

Franki69

Byli jsme maximálně spokojeni, film nás potěšil úplně celý a ani úvodní cca hodinka, než se začaly dít multivesmírové akce nás nenudila. Důležité bylo, že jsme se vyhnuli všem promo akcím, trailerům a čtením zdejších recenzí než jsme šli do kina. Ani jsme netušili jak dobře děláme a o to větší zážitek nás čekal..Casting minulých Spidermanových příběhů (Zendaya/Jacob Batalon) příběh držel od prvních minut. Po cca půlhodině do děje vstoupil Doctor Strange a netrvalo dlouho a na mostě se v dopravní zácpě vynořil Octavio s chapadly. A film, který dosud jel vcelku spořádaně příjemnou okreskou a jen občas drze řezal zatáčky najednou najel na závodní okruh a přišlápl plyn k podlaze. A to poměrně razantně a v tempu už nepolevil. Jak mám filmy z produkce MCU mezi oblíbenými, tak celá filmografie Spidermana mezi nimi patří k tomu nejlepšímu, co jsme podle mne mohli vidět za posledních skoro už 20 let. Od kousnutí Tobeyho Maguira, přes Andrewa Garfielda až k Tomu Hollandovi. Už dlouho se mi nestalo, že bych si v duchu říkal při sledování děje na plátně „WOW!“ a ono to nebylo jen jednou…Takže s přítelkyní dáváme oba dva 95% a doporučujeme, jděte na to…do kina! Tenhle biják si o velký plátno opravdu říká! ()

mstychov

Velice me prekvapilo herecke obsazeni. Navrat vsech 3 spidermanu. Hudba i akce. V celem pribehu nechybela laska. Tesim se na druhy dil. Kino- dolbi atmos, titulky ()

Dekovnik

Nějak mě to pavoučí dospívání nebavilo. Holland byl protivný od začátku do konce. A vůbec ne tak efektně, jako Tobey ve své trojce. Záporáci až na Jamieho vcelku toporní a tetička May posunuta na hranu trapnosti. Naopak Garfield byl skvělý. A Tobey Maguire působil skutečně jako zjevení z jiného světa. Až se člověku chtělo okřiknout Hollanda, ať nechá místo na plátně pravému Spider-manovi. Je škoda, že chlapci začnou úřadovat až po polovině minutáže. Zkrátka nevím.. Hollandovu verzi spider-mana jsem měl doposud velmi rád a na tento film jsem se dlouho těšil. Možná přehnaná očekávání? Spíše zmařený potenciál. ()

patukgames

Poslední marvelovka roku 2021 vyšla. Při první scéně se mi soundtrack nelíbil, vůbec tam neseděl, ale zbytek soundtracku byl jinak good. Příběh byl nadprůměrný. Camea různých jiných postav byly skvělé, některé tam byli i delší dobu. Opět se ukázalo že trailery lžou a je to trošku jinak se sesláním toho kouzla. Trošku jsem nepobíral jak Ned dokáže takovou jednu věc, to pak pochopíte co mám na mysli až NWH uvidíte. Hlášky good, ale občas se vůbec nehodili do děje. Strange chudák tam byl jen na začátku a konci, ale i tak op postava. Konec byl skvěle zpracovaný, škoda jen že se tam něco stalo s Peterem, Nedem, MJ, ale tak to se zase změní jelikož budou další tři díly. Záporáci skvělí, je tam i vysvětlení kdo neviděl všechny Spiderman filmy odkud jsou a jak se tam ocitly a jaký měli cíl, ale nechápal jsem proč pak najednou otočí proti spidermanovi kvůli jediný věci. Takže tak 9,5* ()

p.a.douch

Pro mě zcela překvapivě byl nejhorší Spider-Man Holland. Neustále někam civěl a řešil dilemata. Asi už jsem stár a dilemata puberťáků mě zkrátka neberou. Sejmul ho i Garfield, který mě v tomto filmu bavil nejvíc ze všech filmů, v kterých se ukázal jako Spider-Man. Maguire vyzrál velmi slušně a odvedl vysoký standart (bylo pěkný vidět ho znovu v této roli). Dal bych čtyři, ale Dafoe a Molina to zkrátka vytáhli na pět. Bavil jsem se, kdyby byl film o 10 minut kratší, bavil bych se ještě víc. Zkrátka bylo pěkný vrátit se skoro o 20 let zpátky, chtělo by to multivesmír využít, ale bojím se že by se v tom pak už nikdo nevyznal. ()

Tai_K_B

Bomba. Jedním slovem bomba. Při každém novém filmu za posledních pár let jsem si říkala, že už Marvel přece nemá invenčně kam postupovat, a on mě pokaždé vyvedl z omylu a posunul laťku ještě o kousek výš. Před návštěvou kina jsem tentokrát záměrně neměla zjištěno nic víc, než že se provalí Spidermanova identita a při pokusu o nápravu se Doctoru Strangovi cosi zoufale nepovede. A tak nějak jsem tušila, že to zároveň bude předpolí pro mnou horečně (i s obavami) očekávaný Multiverse of Madness. Ovšem že v tomto filmu zároveň tvůrci dokonale rehabilitují oba předešlé „vyexpirované“ Spidermany (v podání Maguira a Garfielda, které jsem až do dneška nijak zvlášť nemusela) a exhumují mi kromě ostatních recyklovaných zloduchů i mého oblíbeného Willema Dafoa alias Normana Osborna / Green Goblina, to bylo opravdu milé překvapení. Fanservis par excellence. Příběh o partě typických puberťáků potýkajících se s nadlidsky obtížnými rozhodnutími se opět povedlo prezentovat způsobem stravitelným i pro dospělé, což je jev, který mě u Hollandem ztvárněného Spidermana nepřestává udivovat. Nechyběla neodmyslitelná dávka typické svěží marvelovské sebeironie a až na trochu zbytečně nepřehledné akční scény to byla podívaná, kterou jsem si vychutnávala od začátku až do konce. Do potitulkového konce v podobě traileru na Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Marvel zkrátka tyhle věci umí a očividně pro něj není problém si po letech kontroverzí prostřednictvím Doctora Stange a jeho magie obhájit zdánlivě neobhajitelný dvojnásobný reboot Spidemana a ještě z toho vytěžit maximum. Palec nahoru! Jen by mě zajímalo, když teď celý svět (světy) zapomněl, kdo je Peter Parker… kdo tedy zdědil Starkovo impérium? :-) ()

Dr_Berry

Ani nevím co napsat snad jen: FANSERVICE JAK SVIŇ!!! Naprosto perfektní završení Hollandovi trilogie, který nezapomíná na dřívější pavoučí série. Od začátku do konce jsem se nemohl odtrhnout od plátna a hltal každou scénu. Holland jako Spidey si sáhl na dno a dospěl. Navíc teenage-feeling filmu návrativší postavy určite nezhazuje, ale právě naopak s respektem si legendy obháji svoji pozici na velebeném piedestalu a průměrné postavy vylepší své pozice u diváků. Tohle je prostě nejspidermanovatějších film, co byl natočen se živými herci a po Endgame je tohle fakt obrovský úspěch. Kéž by tohle viděl Stan Lee a Steve Ditko. ()

Jaroslaw

Rozhodně nejlepší díl nové spider-man trilogie a to jsem si říkal,že už mě po Endgame nic tak emočně nevezme a zároven nepřekvapí,pač má očekávání na nového Spideyho nebyli tak vysoké.Btw Andrew Garfield byl skvělej a Goblin v podání Willema Dafoe byl fakt fantastický. 9/10 ()

Tomko87

Dostal som mocnú emočnú, dojímavú a nostalgickú nálož. Bez hanby poviem, najlepší spiderman film, od dvojky od Raimiho. Neskutočne ma prekvapil Willem Dafoe. On je pán herec. To ako v jeho veku zahral ( zase) Goblina, je neskutočné. ()

Příští Spider-Man má režiséra

Příští Spider-Man má režiséra

11.09.2024

Režisér nového Spider-Mana 4 je konečně potvrzen. Dlouho se nevědělo, kdo se po odchodu režiséra první trilogie Jona Wattse, který nám za pár týdnů nadělí lákavý thriller Wolfs s Bradem Pittem a… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

Ani Strážci galaxie nepřekonali Super Maria

07.05.2023

Super Mario zdolal 1 miliardu

Super Mario zdolal 1 miliardu

01.05.2023

Snímek Super Mario Bros. ve filmu od společností Nintendo a Illumination oficiálně po 26 dnech od premiéry překonal hranici 1 miliardy dolarů. Dohromady to je 490 milionů ze Severní Ameriky a 532 ze… (více)